Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Kasnim nisam gledao nekoliko zadnjih strana ...

 

Još nešto,Milan Rakić je kralj,ćovek je za male pare dovo tucete dobrih bendova,nokturnal mortum,vatain,horna,arkona,za pare za koje sam gledo te bendove,u beogradu,karta ne bi bila ispod 1500-2000 dinara da ih neki od ovi dvojica trebali da dovode.tO JE LJUDINA!Nikad nije izneverijo fanove,a ni majku Srbiju.

Toliko je kul da polovina bendova koje je doveo ne zeli da ima ista ikada sa njime. Ovo znam sasvim slucajno jer sam na jednom metal forumu (medjunarodnom) naleteo na clana nekog black metal benda, iskreno vishe se ne secam ni koga, koji je kao jedno od najgorih iskustava u karijeri muzicara naveo organizatora beogradskog koncerta, koji ih je zajebao za neke pare i ispao krajnje neprofesionalan (kasnije sam saznao o kome se radi posto nije naveo ime nego sam se raspitao ko je radio njihov koncert... ) Inace sam zaboravio ko su, neki meni totalno nepoznati i neinteresantan bend ...

 

Inace na sve to dodajte da je cesto SKC/Dom Omladine / Expo u nekimslucajevima bio bezobrazno skup. Ono sto meni nije jasno je to da se niko nije setio da uradi stvar kao u Pragu / Budimpesti, polovini evropskih gradova, da napravi neki prostor za koncerte, svirke, ne mora uopste da bude samo metal, mogu i trance zurke i ta sranja, u nekom skladistu, raspalom podrumu adaptiranom ovo ono, a ne da se placa prostor par hiljada eura (nerealnih par hiljada vise to jest ) ...

 

I samo da dodam da stvarno i ja jedva cekam ukidanje viza, posto onda necu morati da se brinem i ako se koncert ovde otkaze, a i uvek je bilo zanimljivije kada se vas 10 potrpa u voz/bus i ode na 3 dana zajebancije u inostranstvo, vidi neki grad i usput izbleji na koncertu :mrgreen:

 

 

Ima tu sad druga dimenzija problema - ljudi treba da znaju mesto. Jbg, u tom smislu SKC i ostala širokopoznata mesta imaju neverovatnu prednost. Drugo, u centru su, pa je logistička povezanost sa svim delovima grada stvarno dobra. Ovako, da odeš u neku beton halu na predgrađe, onaj ko npr stanuje u Železniku se sjeb'o u startu jer nema prevoz kući.

Da tu je problem nase razmazene mase koja ne bi isla na koncert ako nije u centru. Mislim na onim koncertima gde sam ja isao inace, obicno te hale i nisu u centru, mislim kao recimo u Peshti je Petofi blizu centra, mada je to subjektivna stvar ...

 

Ja sam upravo zbog tih otkazivanja poceo da praktikujem da kupujem kartu dan pre koncerta (na dan koncerta ako ne poskupi taj dan), jer me smara da se cimam posle da vracam kartu, ovo ono ...

 

Nije realno da poredite sa prodajama karata u Londonu, jer je tamo metal vishe UG nego ovde, da covek ne poveruje. Ali mozemo da se poredimo recimo sa Madjarskom, Italijom, Ceshkom, Hrvatskom, Bugarskom, a u odnosu na vecinu tih zemalja, imamo losiji standard, iste ili skuplje karte, i procentualno u odnosu na broj stanovnika u vecini slucajeva manje metal publike.

 

 

Sve bi bilo ok da policija nije pobegla zbog kiše. Likovi koji je trebalo da regulišu saobraćaj jednostavno su otišli i ostavili ljude da se mrcvare i snalaze kako znaju i umeju. A i ovi ološi iz Exit-a su lepo navukli ljude. Rekalmirali su sve vreme KONCERT RHCP-a, a onda su posle celog onog debakla izašli i rekli "Aaaaaa, pa niste vi razumeli, to je bio festival, oni su bili samo jedan od bendova". Strašno.

 

Ne brini to su rekli i Peppersima, zato su tako malo svirali, sto je festivalski nastup peppersa duplo skuplji od koncertnog pa su bili u fazonu zajebali ste nas za pare, a ovi ih odjebali ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm,kako moze metal u GB da bude vise underground nego ovde?

 

 

(jes da poredimo babe i zabe,ali opet...)

Pa pazi brojcano metalaca tamo ima vishe naravno, 60 miliona stanovnika, ali tamo osim NU/Modern i par `jakih` bendova koji se pojavljuju u njihovom metal hammeru, ovako u medijima, najave koncerata i to, gore nego ovde. Mislim Threshold, To-Mera i takvi bendovi vise ljudi sakupe u kontinentalnom delu evrope nego tamo. Zato tamo Dragonforce, Slipknot, KSE, COF, Nightwish ... Evergrey je imao 2 ili 3 koncertare koju godinu u UK, na ta 3 su imali ljudi koliko na prvom kod nas, a kod nas je bilo duplo manje nego u .. dal Bugarskoj ili Madjarskoj .... Anathema nema para da izda novi album kako treba ... Jebi ga UK moraju po svemu da budu razliciti od ostatka sveta posto su tako posebni, seljacine. .. u svakom slucaju veca je razlika 'mainstream metal' je tamo bash mainstram i poznat, a 'UG metal' je bash heavy UG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, ono, kako da kažem, oni izgustiraju jedan fazon muzike, najjači bendovi prošpartaju uzduž i popreko dok su na vrhuncu, i posle se to kreće dalje, moderniji pravci dolaze do izražaja, za ove matorije naravno ostaje neka publika, ali nije to više u centru pažnje. Evo Maideni su na Somewhere Back in Time imali samo taj 1 veliki koncert u Londonu i aj zdravo, nema više turneja po celom ostrvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih isto voleo da se oglase organizatori

 

Ja ne bih. Rekao sam fino da ne zelim da iznosim lose stvari ni na ciji racun. Ako tako krenemo, ne valja. A i ne bih da kvarim utiske sa Slipknota, na kojem se fino zapaze neke stvari oko organizacije. Arena je organizovala. Ubili su bilbordima, video reklamu sam vidio na svakoj televiziji, plakati, tekstovi u stampi... Sve zivo. Dosao sam tamo juce, bina namjestena tacno kako su trazili, ozvucenje sjajno, sve pod konac jos u 16:00h. Divota. Da ne pricam o tome koliko su ispostovali zahtijeve Slipknota i, npr, KSE-a, kad je i Hetera dobila apsolutno sve sto je trazila sa svoje rajder liste.

Zakljucak je da se Areni moze, i kad bi htjeli da se uhvate organizacije In Flames-a, i slicnih bendica, bilo bi sjajno. Zato sto imaju moc da odrade sve na vrhunskom nivou. Ali, naravno, njih to ne zanima.

 

Prije nego sto je sva zbrka uopste pocela, svi ste se slozili, bar velikom vecinom, da je uopste besmisleno dovesti Olivu da svira pred maksimalno 70 ljudi i 3 novinarske akreditacije. Ko je bio na CIIC, taj zna. Zna, i jasno mu je. Ono je bilo, blago receno, odvratno, i mene je sramota sto sam ucestvovao u organizaciji tog koncerta. Ma sta bend rekao na svirci, jasno vam je da, ipak, ni njima nista nije trebao taj koncert. Mogli su i bez njega, ali, kad su vec dosli u Srbiju, bolje da odsviraju. Sa JOP je reagovano na vrijeme. Besmisleno je raditi takve dogadjaje, tako da cemo ih se mi apsolutno manuti u narednom periodu. Samo veliki SKC, koji, uzgred, nismo nikad otkazali. Jedine nase greske su Castle i Judas, koje cemo, kako izgleda, placati jos godinama (ne finansijski, nego ovom pricom koja ce nas pratiti cim je se neko sjeti, i izvuce iz naftalina).

 

Za ostalo: da li iko mozda primijeti sta se upravo desilo. Pocelo je sa prozivkom Terra Nostre, pa se nastavilo sa izvlacenjem "provjerenih" ili "neprovjerenih", ne znam, informacija za Legacy, pa onda ovaj proziva za kartu za Destruction, pa Razbijac hvali Rakica, pa Telkontar izvlaci informaciju da stranci pljuju Rakica da ih je zajebao gadno... Sve to uz konstantno pljuvanje Djoleta, sto se ne oglasava na yumetalu. Ajmo dalje :)

I sta, sad kao ja trebam da odgovaram kao na sudu na pitanja. Ma, nema sanse. Da razgovaram s nekim uz pivo, i kazem situaciju iz svog ugla OK, ali ja zaista apsolutne istine ne znam, i ne bih da se trudim da ih iznosim. Znam samo da nismo otkazali nijedan koncert za koji se tvrdi da je "bidovan":), mada je ta rijec u samom pocetku cisti smijeh, posto bendovi nemaju cijene kao jabuke na pijaci, a ni cjenovnik. Tako da nista od toga ni ne moze biti istina. Kako smo koji bend dobili, e, to bi vec bilo zaista degutantno pisati, kosi se sa osnovnim nacelima bilo kojeg posla, pa i ovog. Za Castle Fest smo sa mnogih relevantnih strana dobijali pohvale za ukupnu cijenu lineup-a. Neki nam cak nisu vjerovali, ali, sta je, tu je. Takodje, famozni Castle je bio plakatiran po cijeloj Srbiji, mjesecima pred dogadjaj, a mislim da su dnevne novine i casopisi objavili bar 30 clanaka i intervjua sa bendovima. Karta je u pocetku kostala 4400 dinara (55 evra :) ), a zatim 5300 (66 evra) tada!!!!!!!!!! Dnevna karta je bila 2600! I jos moram da citam na prethodnim stranicama kako je bilo skupo. Je li se sjeca iko lineup-a tog festivala? Strasno. I prodato je 387 karata na dan otkazivanja. Ko ne vjeruje, sta da mu radim. Nemam nacin da ikoga ubjedim. A za Legacy Fest, na tom festu smo svi bili, i apsolutno saosjecali sa Frubijem. Uzas. I dan danas bih volio da je na vrijeme otkazao festival, nikome ne zelim da onako poslovno pukne i propadne u momentu. Necu sporiti da su Legacy, a zatim i otkazani Slayer sa 216 karata, bili onaj samar, koji nas je potpuno odvratio od ideje da ce Castle uspjeti. Ovu tezu da smo bukirali cijeli Castle da bi sjebali Legacy mogu da podrzavaju samo oni koji ni sekund nisu sjeli, pa razmislili. Prvo sto je Castle objavljen prije i Slayera i Legacy festivala, a drugo sto smo koji dan pred Legacy platili cijeli Symphony X :), od kojih nam dinara nije vraceno... Losa sreca, sta da se radi. Idemo dalje.

 

Ovo je samo neko moje glediste situacije. Iskreno, zao mi je sto je ova tema i zapocela, jer je valjda poslije 2007-e, i sjajnog rada i Terra Nostre i Legacy-ja, i kompletnog kraha 2008-e, jasno da mnoge stvari nisu valjale nikako. Ja samo mogu sa nase strane obecati da cemo uraditi sve da se ispravimo, vratimo na nivo od 2007-e godine, i to je sve. Ako ne bude tako, sigurno vise ni necemo raditi, jer ne bi imalo smisla.

 

Nadam se da je ovo dovoljno od mene. I, da, ovo je moja tacka gledista, ne pisem u ime Terra Nostre, u slucaju da se bilo ko od njih ne slaze sa necim. Dalje, ako mozete razumjeti, ne bih volio da ulazim u rasprave. Mislim da ovo nije tema o kojoj se moze tek tako raspravljati preko foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je samo neko moje glediste situacije. Iskreno, zao mi je sto je ova tema i zapocela, jer je valjda poslije 2007-e, i sjajnog rada i Terra Nostre i Legacy-ja, i kompletnog kraha 2008-e, jasno da mnoge stvari nisu valjale nikako. Ja samo mogu sa nase strane obecati da cemo uraditi sve da se ispravimo, vratimo na nivo od 2007-e godine, i to je sve. Ako ne bude tako, sigurno vise ni necemo raditi, jer ne bi imalo smisla.

 

Nadam se da je ovo dovoljno od mene. I, da, ovo je moja tacka gledista, ne pisem u ime Terra Nostre, u slucaju da se bilo ko od njih ne slaze sa necim. Dalje, ako mozete razumjeti, ne bih volio da ulazim u rasprave. Mislim da ovo nije tema o kojoj se moze tek tako raspravljati preko foruma.

 

Ja samo da dodam da mislim da nije tema kao tema problem, ocigledno je da ima problema sa brojem poseta na nasim koncertima, cenama karata i ostalim stvarima, ali je problem sto se tema pretvorila u pljuvanje, umesto da se malo smire i smanje neke izjave, i da se malo normalnije poprica o uzrocima i posledicama trenutnog stanja, i sta i kako dalje.

 

Sve u svemu posto se osetih prozvanim, onu izjavu za Rakica rekoh gde sam procitao, stvarno nemam nameru da se mesham samo mi je bilo zanimljivo da neko tako komentarishe ...

 

U svakom slucaju mislim da je ocigledno da postoji i losha krv izmedju nekoliko organizatora i agencija, a to nista dobro nece doneti, kao i da sve te organizacije mogu malo da porade na nekim stvarima, od promocije, preko odnosa prema fanovima, jer nemojte misliti da ljudi ne razmishljaju o tome ko organizuje koncert kada kupuje karte, u smislu toga da li je ta agencija proverena i da li ce se koncert odrzati cena karte itd ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

elderane,samo cu da ti kazem da je taj djole,koga licno i ne poznajem,po meni najpametniji covjek sto se tice odnosa ako nista ono sa yumetalom.sta tu on ima da objasnjava sta kako zasto,ako oces dodji na koncert,ako ti je skupo ti nemoj i gotova prica.ako se opekne zbog cijene,loseg marketinga ili ce se opametiti,ili propasti i gotova prica.nemoj licno da shvatis,a ni niko ko se bavi organizacijom koncerta,ali on u tom smislu svojim cutanjem djeluje mnogo ozbiljnije.ipak je na kraju krajeva to posao,a nacin rada je u svim ozbiljnim firmama poslovna tajna.a ako neko misli da neko ne radi posteno,ili neka bojkotuje,ili neka tuzi.nema sta da se razglaba po forumima.ako neko ima neki predlog,primjedbu,zelju,ili ako vi zelite da oslusnete trziste da vidite ko bi se mogao isplatiti da dovedete,fino se otvori tema,ili email prepiska.

 

blagoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je samo neko moje glediste situacije. Iskreno, zao mi je sto je ova tema i zapocela, jer je valjda poslije 2007-e, i sjajnog rada i Terra Nostre i Legacy-ja, i kompletnog kraha 2008-e, jasno da mnoge stvari nisu valjale nikako. Ja samo mogu sa nase strane obecati da cemo uraditi sve da se ispravimo, vratimo na nivo od 2007-e godine, i to je sve. Ako ne bude tako, sigurno vise ni necemo raditi, jer ne bi imalo smisla.

 

 

Posle svega sto je narod ovde pisao (ukljucujuci i mene) ti si ovako reagovao!Svaka cast za to,ja bih se posvadjao bar s petoricom (dobro,posle bismo se pomirili) ali ovo kazuje da si dobar covek.

Mogu samo da ti kazem da ako mozete dovedete Dia i Danziga i bice raje i para,eto toliko.Svako ce doci da vidi legende.Uzdravlje!

 

Kad pogledas karte nisu skupe koliko mi imamo slaba primanja.U poredjenju sa inostranstvom nama su cene svega skoro iste kao na zapadu a plate 10 puta manje.Tu treba traziti krivca u nekom drugom ili ne treba da se trtimo da dovodimo ikoga kad smo slepci.Ko ima love nek ide u inostranstvo da gleda pa nek nam posle prica kako je bilo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a drugo sto smo koji dan pred Legacy platili cijeli Symphony X :), od kojih nam dinara nije vraceno

Pa ono kao, mogli bi da ih cimate da odrade to kad budu u blizini. :mrgreen:

 

dovedite judas ili heaven & hell, pa cete se oprati. ;)

Može! :)

 

elderane,samo cu da ti kazem da je taj djole,koga licno i ne poznajem,po meni najpametniji covjek sto se tice odnosa ako nista ono sa yumetalom.sta tu on ima da objasnjava sta kako zasto,ako oces dodji na koncert,ako ti je skupo ti nemoj i gotova prica.ako se opekne zbog cijene,loseg marketinga ili ce se opametiti,ili propasti i gotova prica.nemoj licno da shvatis,a ni niko ko se bavi organizacijom koncerta,ali on u tom smislu svojim cutanjem djeluje mnogo ozbiljnije.

Ne mora ništa da objašnjava, dovoljno je samo da ostavi najbitnije informacije. Evo, zna li neko gde se zapravo održava Amon Amarth, bašta, velika sala, mala sala? Ima li predgrupa?

Turisas su mnogi bar delimično propustili zato što se lik nije udostojio da negde kaže da svirka kreće u 20:30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora ništa da objašnjava, dovoljno je samo da ostavi najbitnije informacije. Evo, zna li neko gde se zapravo održava Amon Amarth, bašta, velika sala, mala sala? Ima li predgrupa?

Turisas su mnogi bar delimično propustili zato što se lik nije udostojio da negde kaže da svirka kreće u 20:30.

 

 

 

e jebiga,znas kakvi smo mi balkanci,mora se sve vodit do ekstrema.

 

 

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da se ovde vise prica o nekim sporednim stvarima, nego o samom problemu, ceni karata, posecenosti itd.. Mada mislim da kad se sve ovo bude stisalo nece biti nesto mnogo drugacije, svako ce raditi kako on misli da je najbolje. Ostaje samo da se vidi za koju godinu ko je bio u pravu i opstao, a ko nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karte jesu preskupe, a to kazem kao "redovan" posetilac (naravno, onoga sto me zanima, ali kad pogledam, bio sam na dosta koncerata), i to samo zato sto radim. Bidovanja i ti kurci, ko ce ga znati, ali mislim da je poenta price da se organizatori urazume. Evo sad ide Cynic, dao sam za kartu 1500 dinara. I to je najvise sto bi i smela da kosta, mada bih ja dao i 2500 da ih vidim opet. Ali, dakle stoji to sto su ljudi gore rekli - koncert se ne moze isplatiti od zagrizenih fanova.

 

Organizatori - urazumite se. Ili ne radite posao.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da u znak pomirenja i dobre volje medju organizatorima neko od njih treba da dovede Faith No More do kraja leta.

Apsolutno se slazem, to je jedini nacin da se svi iskupite u nasim ocima... a i vama da dobar povod za saradnju

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nakon debakla na koncertu Tool-a (o kome mogu da kazem kasnije detaljno sta se desilo ako nekoga zanima).

Može li to detaljno? Mene zanima.

 

 

Ja mislim da u znak pomirenja i dobre volje medju organizatorima neko od njih treba da dovede Faith No More do kraja leta.

Evo i ja sam saglasan. :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne secam se sta sam juce jeo a ne neke teme od pre par godina. :) :) :)

Ha.

Ti si postavljen da moderises Koncerte od nedavno,a ni ne znas sta se juce desavalo ovde?

Eeeee,eto kakvi su moderatori ovde...

 

 

Sramotno je što niko od vas,dok se frubi i ovaj drugi nisu oglasili ii zneli svoja govna na videlo.Svi ste im se šlihtali i lizali ćmarulje,niko se nije žalio..a sad kad su govna isplivala,idemo,trkamo se ko će više da filozofira.Odvratni ste mi.

Ovog puta moram da se slozim sa ovim Razbijacem :pivopije:

 

 

 

...do Rogošićevih kataloških-toalet-papir-glasila

Hahahahaha :) :) :):rockdevil:

 

 

vuk-@ Wuche bekni nesto, nemoj da se stidis, ti znas, al' cutis jer se bojis da se ne zameris nekome...

Reci Vuce ako nesto znas :D

Zato sluzi tema...

 

 

E Frubi koje koji je ovo više kurac,BAR MI LEPO KAZI DA NEĆU DOBITI USRANIH 1500DIN OD DESTRUCTIONA,da više neserem ,posro sam se sebi na glavu,prošlo je više od mesec dana...odgovori.

Frubi bre,pa kakav si ti to covek?

Jel ti znas kad je bio 4. maj,eeeeeeeeeeeej?A pare ne vracas???

Oces da se brukas za 1500 dinara?!?!

E svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko, ko je veoma upoznat sa koncertnim situacijama ovde, izjavio je na temi o Sonati, kao je veoma skup bend i da nema sanse da dodju ovde. Koliko vidim sada dolaze. Nesto mi maglovito ko je to izjavljivao. Ako se neko seca neka upotpuni.

Ja se secam toga, al' ne mogu da upotpunim jer se ne secam detalja, ako ih je uopste i bilo. To je izjava od prosle godine.

 

A u jednoj temi o Sonatinom koncertu u Pesti od pre par godina stoji da su probali da ih dovedu par puta, ali nisu uspeli. Pre toga je neko pitao organizatore da li bi ih mogli dovesti kod nas.

 

Ja, inace, nisam iscitavala ovu temu (a i necu da se mesam; to ostavljam upucenijim ljudima), samo znam da se puno raspravlja ovde, al' eto, naisla sam na ovaj post, pa sam samo potvrdila to, jer znam da jeste receno to sto sam quote-ovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice cene karata..ja nemogu reci da su jeftine,a opet ove koncerte sto ja posecujem (nista tipa ac/dc i te ekipe gde karta nije ispod 3000-4000din) mislim da je maksimum nekih 2000din(tj ja bi se barem dvoumio da posetim taj koncert cija je cena karte vise od 2000din).vecinu koncerata koje sam ja posetio je organizovao frubi i jedan u decembru koji je djole.imao sam par zamerki tipa na legasiju za dark funeral i sada sam valjda za destruction nesto negativno prokomentarisao ali kada sam cuo kakva je situacija bila rekao sam povlacim rec..mislim da bi sada karte mogle biti malo jeftinije(nemislim da trebaju biti dzab dzaba tipa 500 dinara ili tako nesto slicno) ali mogle bi malo pojeftiniti jer zajebana vremena su dosla + sto su poskupela i prevozna sredstva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha.

 

 

 

 

 

Frubi bre,pa kakav si ti to covek?

Jel ti znas kad je bio 4. maj,eeeeeeeeeeeej?A pare ne vracas???

Oces da se brukas za 1500 dinara?!?!

E svasta.

 

 

Neko što neće da mi odgovori...Da znam barem na čemu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ех, кад се сетим оног првог концерта Гардијана... За церт се сазнало крајем фебруара, карте пуштене у продају средином маја и отишло све до краја маја. Еј! А концерт средином октобра. А ја нисам био узео карту. Па онај нови контигент карата од 1. септембра, што су биле 2,500 дин. Ја поранио буквално у 8 ујутру, узимам прву карту од тих преосталих, излазим из СКЦ-а, а браћа бардови, њих 7-8 поранили исто ко вампири, малтене ред се формира испред.

 

То се никад неће поновити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...