Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

evo samo jedna konstatacija. Kao covek koji idem redovno na koncerte van nase zemlje jer me 'em jeftinije izadje, 'em ne zivim u strahu da ce koncert biti otkazan. Evo samo par kosntatacija:

 

koncerti u Zagrebu od prosle i ove godine:

 

DAS ICH - 400 din (40 kuna) - kod nas bi za isti napaprili bar 1500 din. Radi se o velikim zvezdama EBM/Darkwave scene

EINSTURZENDE NEUBAUTEN - 800 din (80 kuna) - kod nas bi ovak koncert kostao minimum 2000 din (radi se o jednom od najstarijih i

najuitacjnijih industrial aktova na planeti)

JARBOE - 600 din (60kuna) - Legendarna pevacica iz benda Swans.

COCO ROSIE - 1000 din (100 kuna) - poznati MTV bend trash trip hop punkerke

BUTTHOLE SURFERS - 600 din (60 kuna) - Legendarni trash rock psycho sastav iz Amerike.

ZENI GEVA - 500 din (50 kuna) - japanski post rock sastav poznat po tome sto je saradjivao sa Stiv Albinijem.

 

+ jos iz 2007.

 

NINE INCH NAILS - 1000 din - Sziget festival - pun show od 90 minuta na kom su pored njih nastupili jos i Hives i koznastajos (za iste bi

na Exitu morali da platimo 4000 din i jos bi dobili jedva 60 minuta svirke)

 

O cemu pricamo?

 

Znaci moze se izvesti koncert za manje para, zajebes predgrupe i odaberes valjan prostor za to. Limitiras broj karata na odredjenu cifru i ne ides preko svojih mogucnosti. Svi ovi koncerti u Zagrebu nak ojima sam bio su bili u klubovima koji plafon 1000 ljudi primaju, ozvucenje besprekorno, merch na nivou. Nije se islo preko mogucnosti. Nemojte me zajebavati da hrvati mogu da organizuju show a mi ne mozemo? Kao, oni imaju bolji standard i te spike? ma daaaj. A to sa manjom prostora zajebite. Ako nema u Beogradu, a vala imate onu halu na SPENSU u novom sadu koja prima 8.000 ljudi, sto je za megalomanske bendove i vise nego dovoljno a ne verujem da je upola skupa koliko zakup Arene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo si se zajebao za bar 20% na prebacivanju iz kuna u dinare... sad i vise

 

edit: problem je upravo u salama za 1000-2000 ljudi koje su u Beogradu u deficitu

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebiga. Prosle godine je odnos bio 1000 din - 100 kuna. Bio sam u novembru tamo. A i to kad pogleds je 100 din vise danas, opet je smesna cena. Ali zato recimo Prong kosta 1400 din. Prong? koji bi realno trebao da kosta 600 din posto se ne radi vise o poznatim zvezdama vec recikliranom coldwave bendu iz deveesetih koji kao i recimo Therapy? odavno nije na chartovima i uopste u zizi interesovanja. Koliko bi kostali onda sada bendovi koji su trenutno aktuelni na industrial metal i coldwave listama, recimo 16Volt, Cyonatic, Rabbit Junk... sil. Trebalo bi onda dovesti neke takodje zvezde u zalasku karijere koji su bili neko i nesto devedesetih a sad su na margini. Cisto da se po logici stvari uzmu pare za nesto ozbiljnije, ionako su kod nas recimo Maideni jos uvek popularni dok su u ozbiljnijim metal vodama odavno ispricali svoje. Recimo industrial rock bendovi koji bi se mogli dovesti za ultra niske novce a opet su zvucna imena: Clawfinger, Bile, Hanzel und Gretyl, Lard, Skrew, Revolting Cocks.... To su kod poklonika ovih zanrova sve veoma poznata imena a opet su sad na nivou obicnih malih bendova. Clawfingeri su se valjda i raspali jer su svirali jedva 4-5 velikih svirki godisnje a ostalo sve neke klubice i klubove. Zato i treba dovesti bendove koji ce napuniti eto 400-500 ljudi i svi srecni. Jebes megalomaniju kad ti iznajmis salu za 10.000 ljudi a dodje ti 3000. Sta si onda uradio? Nista, samo si u minusu bezveze.

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni tad, vec godinama je kuna preko 11 dinara... a Clawfinger, Bile, Hanzel und Gretyl, Lard, Skrew, Revolting Cocks... ne verujem da bi u Beogradu privukli vise od 200 ljudi, sve preko toga je tvoja fantazija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je kuna preko 11 dinara još krajem 2007.

 

e jebiga. Prosle godine je odnos bio 1000 din - 100 kuna. Bio sam u novembru tamo. A i to kad pogleds je 100 din vise danas, opet je smesna cena. Ali zato recimo Prong kosta 1400 din. Prong? koji bi realno trebao da kosta 600 din posto se ne radi vise o poznatim zvezdama vec recikliranom coldwave bendu iz deveesetih koji kao i recimo Therapy? odavno nije na chartovima i uopste u zizi interesovanja. Koliko bi kostali onda sada bendovi koji su trenutno aktuelni na industrial metal i coldwave listama, recimo 16Volt, Cyonatic, Rabbit Junk... sil. Trebalo bi onda dovesti neke takodje zvezde u zalasku karijere koji su bili neko i nesto devedesetih a sad su na margini. Cisto da se po logici stvari uzmu pare za nesto ozbiljnije, ionako su kod nas recimo Maideni jos uvek popularni dok su u ozbiljnijim metal vodama odavno ispricali svoje. Recimo industrial rock bendovi koji bi se mogli dovesti za ultra niske novce a opet su zvucna imena: Clawfinger, Bile, Hanzel und Gretyl, Lard, Skrew, Revolting Cocks.... To su kod poklonika ovih zanrova sve veoma poznata imena a opet su sad na nivou obicnih malih bendova. Clawfingeri su se valjda i raspali jer su svirali jedva 4-5 velikih svirki godisnje a ostalo sve neke klubice i klubove. Zato i treba dovesti bendove koji ce napuniti eto 400-500 ljudi i svi srecni. Jebes megalomaniju kad ti iznajmis salu za 10.000 ljudi a dodje ti 3000. Sta si onda uradio? Nista, samo si u minusu bezveze.

Većina tih bendova koje si naveo bi kod nas prošla gore nego Circle II Circle i Manticora. Uvek je potrebno vreme da bendovi koji su aktuelni u svetu postanu aktuelni i kod nas.

 

Koje su to ozbiljnije metal vode u kojima su Maideni ispričali svoje? Ja zapravo mislim da nisu dovoljno popularni kod nas (kao i metal generalno) kod nas su jedva napunili Arenu sa sve pola strane publike, a u jednoj Finskoj koja ima 2-3 miliona stanovnika manje rasprodali 2 stadionska koncerta sa ukupno oko 80.000 ljudi. U Švedskoj još jače: Geteborg+Stokholm=preko 90.000, Wacken im dao ko zna kolike pare da im to bude jedini nastup u Nemačkoj, a u to isto vreme na jedinom koncertu za celu exYU se u Splitu skupilo ne više od 30.000 (more, usred turističke sezone, idealan period).

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro dakle 440 din = 40 kuna. Koja je vasa poenta? 40 din ili 80 din je skuplja karta, ne razumem? Poenta je valjda da su tamo koncerti 6 puta jeftiniji nego ovde. Znam odavno ozenjene likove koji bi prodali zenu i decu da odu na koncert Clawfingera i Bile. :D :D :D Tako da....

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam odavno ozenjene likove koji bi prodali zenu i decu da odu na koncert Clawfingera i Bile. :D :D :D Tako da....

i ti oni biste bili sami na koncertu... poznanstva i YuMetal nisu merilo posete na koncertu, sto nasi organizatori koncerata uce polako, i na tezi nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je kuna preko 11 dinara još krajem 2007.

 

 

Većina tih bendova koje si naveo bi kod nas prošla gore nego Circle II Circle i Manticora. Uvek je potrebno vreme da bendovi koji su aktuelni u svetu postanu aktuelni i kod nas.

 

Koje su to ozbiljnije metal vode u kojima su Maideni ispričali svoje? Ja zapravo mislim da nisu dovoljno popularni kod nas (kao i metal generalno) kod nas su jedva napunili Arenu sa sve pola strane publike, a u jednoj Finskoj koja ima 2-3 miliona stanovnika manje rasprodali 2 stadionska koncerta sa ukupno oko 80.000 ljudi. U Švedskoj još jače: Geteborg+Stokholm=preko 90.000, Wacken im dao ko zna kolike pare da im to bude jedini nastup u Nemačkoj, a u to isto vreme na jedinom koncertu za celu exYU se u Splitu skupilo ne više od 30.000 (more, usred turističke sezone, idealan period).

 

finska ima 5 miliona stanovnika i nikako je ne treba uzimati za primer jer to je zemlja u kojoj je metal muzika najpopularniji.a sto se tice mejdena pa metal nije popularan kod nas ali generalno medju ljudima koji slusaju metal metalika i mejdeni su previse popularni i precenjeni.uopste ne zasluzuju toliku popularnost

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro dakle 440 din = 40 kuna. Koja je vasa poenta? 40 din ili 80 din je skuplja karta, ne razumem? Poenta je valjda da su tamo koncerti 6 puta jeftiniji nego ovde. Znam odavno ozenjene likove koji bi prodali zenu i decu da odu na koncert Clawfingera i Bile. :D :D :D Tako da....

 

OK. Evo ti jedan savjet. Okupi neku ekipicu, skontajte se za neki pocetni ulog, i pocnite polako da dovodite ono sto volite. Tako se radi metal, uprkos svim skepticima. Mi smo doveli Evergrey bukvalno da bi culi bend. Isto je sa Kamelotom, i HF-om, a o Flamesima da ne pricam. Na Helloweenu je suza bilo od radosti. Briga me vjeruje li to iko, iskreno me ne zanima. Ko god misli da neki bend moze da prodje OK, ili zeli da ih vidi, to mu je moj savjet. Drugacije ne ide, da smo cekali da neko drugi dovede pola tih bendova, ne bi ih nikad ni gledali (ajde, ima izuzetaka, naravno, ali generalno je tako). Velike organizatore ne zanima mnogo nikakav metal, osim najvecih bendova, pa je sve na fanovima. Koliko god se ne slagao sa Frubijem, cinjenica je da i Legacy i terra nostra rade prvenstveno iz ljubavi prema metal muzici. I sve molim da poslije ovoga ne pocinju da mi ulecu sa pricama: Profiteri, lazovi, lopovi i slicno. Ko me zna, vidio je da sam svaki Terra Nostra koncert proveo u publici, sto blize prvim redovima. I onaj Pavao je dobro napisao za Hrvatsku, kod njih je bila strasna kriza posjete, nepovjerenje u organizatore, razglabanje svega i svacega. Sad se situacija smirila, bukvalno sve im se prodaje, i niko se ne bavi tudjim brigama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Evo ti jedan savjet. Okupi neku ekipicu, skontajte se za neki pocetni ulog, i pocnite polako da dovodite ono sto volite.

 

ovo je totalno glupa logika, ako ne moze da se zaradi koja je poenta cimanja, sednes u prevozno sredstvo pa gledas bend bilo gde preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

finska ima 5 miliona stanovnika i nikako je ne treba uzimati za primer jer to je zemlja u kojoj je metal muzika najpopularniji.a sto se tice mejdena pa metal nije popularan kod nas ali generalno medju ljudima koji slusaju metal metalika i mejdeni su previse popularni i precenjeni.uopste ne zasluzuju toliku popularnost

Ja bih pre rekao da su ostali potcenjeni, a ono jes bi trebalo da imaju Maiden i Metlica manje publike, ali u kvalitativnom smislu, da ne dolazi na certove gomila pozera i blejača koji dođu "da vide spektakl" a znaju po 5 najpopularnijih pesama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je totalno glupa logika, ako ne moze da se zaradi koja je poenta cimanja, sednes u prevozno sredstvo pa gledas bend bilo gde preko.

 

Da preformulisem. Ovo vazi za ljude koji sviraju, cimaju se, i planiraju bilo sta ozbiljnije sa bendom od svirke u Dangubi 3 puta godisnje. Sjednes, potrudis se, i dovodis bendove koji ti nesto znace, stvaras kontakte, i konacno cujes kako zvuci ono sto i ti zelis od najboljih bendova. Osjetis atmosferu, osjetis kako izgleda zivot na turneji, sta oni misle o tome, koliko zaradjuju, kakav je njihov stav prema agentima, promoterima, izdavackim kucama... Da li puse, piju na turneji, jedu li zdravu hranu i piju cajeve, ili piju alkohol u nedogled, i hrane se picama i pljeskavicama. Koliko god ti banalno zvucalo, ovo zanima 99% ljudi.

A preko mi i nije neka ideja. Umoris se toliko da ti nije dobro bar 7 dana. Povremeno ici u inostranstvo zbog koncerta je jedinstven dozivljaj, ali ako moram ici u inostranstvo da vidim npr. Kamelot, zajebi. Ne zelim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Evo ti jedan savjet. Okupi neku ekipicu, skontajte se za neki pocetni ulog, i pocnite polako da dovodite ono sto volite. Tako se radi metal, uprkos svim skepticima. Mi smo doveli Evergrey bukvalno da bi culi bend. Isto je sa Kamelotom, i HF-om, a o Flamesima da ne pricam. Na Helloweenu je suza bilo od radosti. Briga me vjeruje li to iko, iskreno me ne zanima. Ko god misli da neki bend moze da prodje OK, ili zeli da ih vidi, to mu je moj savjet. Drugacije ne ide, da smo cekali da neko drugi dovede pola tih bendova, ne bi ih nikad ni gledali (ajde, ima izuzetaka, naravno, ali generalno je tako). Velike organizatore ne zanima mnogo nikakav metal, osim najvecih bendova, pa je sve na fanovima. Koliko god se ne slagao sa Frubijem, cinjenica je da i Legacy i terra nostra rade prvenstveno iz ljubavi prema metal muzici. I sve molim da poslije ovoga ne pocinju da mi ulecu sa pricama: Profiteri, lazovi, lopovi i slicno. Ko me zna, vidio je da sam svaki Terra Nostra koncert proveo u publici, sto blize prvim redovima. I onaj Pavao je dobro napisao za Hrvatsku, kod njih je bila strasna kriza posjete, nepovjerenje u organizatore, razglabanje svega i svacega. Sad se situacija smirila, bukvalno sve im se prodaje, i niko se ne bavi tudjim brigama.

 

ma sve pederi,licimuri i lopovi ti iz tih tera nostra i legacija.

 

 

Ja bih pre rekao da su ostali potcenjeni, a ono jes bi trebalo da imaju Maiden i Metlica manje publike, ali u kvalitativnom smislu, da ne dolazi na certove gomila pozera i blejača koji dođu "da vide spektakl" a znaju po 5 najpopularnijih pesama. :D

 

cekaj kakve veze ima ko zna i ko nezna vise od 5 pesama,ako je vec dosao na koncert znaci da mu se ideja slusanje nekog benda uzivo svidja dovoljno da plati za ulaznicu.ne mislim da je neko pozer ako ide na koncert benda a nezna nijednu pesmu.i mislim da je problem sto domaca metal publika narocito van beograda je poprilicno ogranicena slusaju metaliku,panteru,mejdene i 10 najpopularnijih bendova a za ostalo ih nije ni briga.ali naravno bitno da se klosarisu sa metal imidzom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da toliki broj poznatih metal bandova dolazi u Srbiju a da se ni jedan nas band nije probio negde napolju u toj meri kao ti neki bandovi koji dolaze ovde da sviraju.Da bi metal scena napredovala treba nam vise svirki domacih bandova i domacih festivala, promovisanje undergound bandova koji bi dosli da sviraju u Srbiju u ime starog dobrog metal duha,bi sigurno dalo pozitivne efekte kod publike.Publika bi uzivala u dobrom metalu,a bandovi bi imali vise novca za snimanje boljih materijala.Tako bi se i povecala prodaja domacih albuma.To ne znaci da sa vremena na vreme ne treba da dodje i poznati strani band,ali organizovati mesecno par koncerata na kojima je karta po 2000 i vise i strasno u zemlji Srbiji.Nasi bandovi ne naplacuju toliko svoje nastupe.A ima odlicnih bandova raznih zanrova od black,death,thrash zanra do hard rock/heavy metal pa do gotik i doom i slicno.

Treba vise angazovanja domacih metal bandova i podrska demo bandovima da se izdaje vise albuma pa da se onda putuje negde da se gleda neki nas band na nekom stranom festivalu...ako nam ukinu vize...... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Evo ti jedan savjet. Okupi neku ekipicu, skontajte se za neki pocetni ulog, i pocnite polako da dovodite ono sto volite. Tako se radi metal, uprkos svim skepticima. Mi smo doveli Evergrey bukvalno da bi culi bend. Isto je sa Kamelotom, i HF-om, a o Flamesima da ne pricam. Na Helloweenu je suza bilo od radosti. Briga me vjeruje li to iko, iskreno me ne zanima. Ko god misli da neki bend moze da prodje OK, ili zeli da ih vidi, to mu je moj savjet. Drugacije ne ide, da smo cekali da neko drugi dovede pola tih bendova, ne bi ih nikad ni gledali (ajde, ima izuzetaka, naravno, ali generalno je tako). Velike organizatore ne zanima mnogo nikakav metal, osim najvecih bendova, pa je sve na fanovima. Koliko god se ne slagao sa Frubijem, cinjenica je da i Legacy i terra nostra rade prvenstveno iz ljubavi prema metal muzici. I sve molim da poslije ovoga ne pocinju da mi ulecu sa pricama: Profiteri, lazovi, lopovi i slicno. Ko me zna, vidio je da sam svaki Terra Nostra koncert proveo u publici, sto blize prvim redovima. I onaj Pavao je dobro napisao za Hrvatsku, kod njih je bila strasna kriza posjete, nepovjerenje u organizatore, razglabanje svega i svacega. Sad se situacija smirila, bukvalno sve im se prodaje, i niko se ne bavi tudjim brigama.

 

Kako ti seres to je strasno. Kao radis ovo iz ljubavi. Ako radis ovo iz ljubavi cemu onda bidovanje? Cemu onda preotimanje bendova? Ako je neko vec pre tebe hteo da dovede In Flames, mogao si lepo da odes i pogledas taj koncert, a ne da nudis vecu kintu da bi bas ti doveo In Flames. Ako si zeleo In Flames iz ljubavi da pogledas nije bilo neophodno da ih bas tvoja koncertna agencija dovede.

 

 

BTW

U principu nas fanove u celoj ovoj prici treba da interesuje zasto su ovde cene karata skuplje od 7-8 do 10 eura u odnosu na okolne zemlje. I TN i Legacy zaradjuju neku kinti i sigurno su zadovoljni sa tim koliko zaradjuju i nepada im napamet da nesto menjaju. Mislim ja ih tu i razumem. Posle koncerta Slipknot-a, ubedjn sam da sa normalnom reklamnom kampanjom moze na koncert da se dovuce 3000-4000 hiljade ljudi. Ubedjen sam da su Helloween, WASP, Hammerfall, In Flames i jos neki mogli da privuku toliko ljudi. Da su kojim slucajem Slipknot organizovali TN ili Legacy, koncertu bi prisustvovalo 800 ljudi. Jedini vid reklamiranja TN-e i Legacy-a je YUM i flajeri pri cemu je reklamiranje na YUM-u besplatno. Secam se da mi jednom neko iz TN-e ili Legacy-a rekao da je reklamiranje na YUM-u dovoljno jer YUM ima 4000 registrovanih forumasa. Koliko vidim od tih 4000 forumasa na pdf-u "Koncerti & Okupljanja & Metal" pise 30-40 ljudi i mozda ima jos nekih 100 ljudi koji samo citaju. Kad tih 140 ljudi koji ovde pisu i citaju jos malo razglase po svom drustvu da ima neki koncert i sa podeljenim flajerima dolazimo do toga da na koncert dodje 700-800 ljudi. Znaci kad bi TN i Legacy jos malo ulozili u reklamu, verujem da bi metal koncerti bili poseceniji i prevazisli bi SKC. Kapiram da su TN i Legacy zadovoljni sa zaradom od 800 ljudi i ne zele da ista menjaju po tom pitanju. Verovatno misle da bi sa jos nekom reklamom imali vise stete nego koristi u smislu da bi imali vece troskove za tu reklamu nego sto reklama moze da im privuce ljude koji bi kupili kartu. Verovatno to smatraju nekim rizikom u koji ne zele da ulaze pa idu po sablonu da je dovoljan YUM za reklamiranje i da im je puna kapa kad prodaju 800 karata. Ja tu mogu da ih razumem. Ako uzmemo malo grubo da racunamo, ovde od koncerta na koji dodje 800 ljudi moze da se zaradi i po 6000-7000 hiljada evra. Znaci cene karata sigurno mogu da budu nize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj kakve veze ima ko zna i ko nezna vise od 5 pesama,ako je vec dosao na koncert znaci da mu se ideja slusanje nekog benda uzivo svidja dovoljno da plati za ulaznicu.ne mislim da je neko pozer ako ide na koncert benda a nezna nijednu pesmu.i mislim da je problem sto domaca metal publika narocito van beograda je poprilicno ogranicena slusaju metaliku,panteru,mejdene i 10 najpopularnijih bendova a za ostalo ih nije ni briga.ali naravno bitno da se klosarisu sa metal imidzom

Ma to sam otprilike i mislio. Whatever... :)

Poenta bi bila da bi i na koncerte manjih bendova mogli da svraćaju, pa neka isto tako znaju 5 pesama. Ali na manje koncerte idu baš zaluđenici samo, a na velike idu zaluđenici (kojih i onako ima više nego za male) + dođu ti blejači. Već smo zaključili da samo sa zaluđenim fanovima koncerti ne mogu da uspevaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da toliki broj poznatih metal bandova dolazi u Srbiju a da se ni jedan nas band nije probio negde napolju u toj meri kao ti neki bandovi koji dolaze ovde da sviraju.Da bi metal scena napredovala treba nam vise svirki domacih bandova i domacih festivala, promovisanje undergound bandova koji bi dosli da sviraju u Srbiju u ime starog dobrog metal duha,bi sigurno dalo pozitivne efekte kod publike.Publika bi uzivala u dobrom metalu,a bandovi bi imali vise novca za snimanje boljih materijala.Tako bi se i povecala prodaja domacih albuma.To ne znaci da sa vremena na vreme ne treba da dodje i poznati strani band,ali organizovati mesecno par koncerata na kojima je karta po 2000 i vise i strasno u zemlji Srbiji.Nasi bandovi ne naplacuju toliko svoje nastupe.A ima odlicnih bandova raznih zanrova od black,death,thrash zanra do hard rock/heavy metal pa do gotik i doom i slicno.

Treba vise angazovanja domacih metal bandova i podrska demo bandovima da se izdaje vise albuma pa da se onda putuje negde da se gleda neki nas band na nekom stranom festivalu...ako nam ukinu vize...... :pivopije:

 

 

Bezveze ti logika, undegroundom se ne prolazi nigde, niti će ko ovde doći da vidi strani UG niti će se naš probiti tamo... Svi albumi bendova koji nešto vrede na domaćoj sceni mogu da se naruče preko Amazona ili neke druge online prodavnice, upiši Alogia, May Result, The Stone, Space Eater, Disdained, Daggerspawn, a bogami i Amon Din na Amazon pretraživaču pa da vidiš šta sve može da se poruči i za 24h da stigne paket sa CD-om. Nije to neko merilo uspeha ali u odnosu na prethodne godine je situacija više nego odlična, sve više bendova odlazi na turneje po Evropi (Sacramental Blood su trenutno na putu koliko znam), i mnogo se više čulo za Srbiju sa te strane u poslednjih par godina nego ikada do sada. Problem je u tome što je ovde karta za UG svirku malo jeftinija nego za ozbiljniji koncert a za taj ozbiljniji je karta preskupa u odnosu na platežnu moć prosečnog metalca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi na netu niking kako funkcionise W.O.A. Metal Battle u drugim zemljama, mislim da svuda placaju pobednicima put na W.O.A.... Inace, pitaj Mortero, Forever Storm i Violent Chapter da li se osecaju osteceno? Uostalom presaltaj temu na yumu o tome. A i da uguram svoj bend preko veze ne bi radi toga pravio budale od drugih bendova koji su mi cak i prijatelji... To dovoljno govori o organizatoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...