Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Ja se nadam da ce makar vecina organizatora koncerata kod nas da procita onih nekoliko pametnih postova ovde, jer je ocigledno da su u svom radu gresili, svi nasi organizatori, pa da ce mozda nesto pametno da se izvuce iz ove rasprave, a sa takvim pljuvanjem nit sta pametno donosite na ovu temu, niti vi samo ispadate pametni.

 

Najbolje bi bilo da sam citao dvaes strana..... ja sam rekao sta sam imao na prvoj i drugoj strani... no nebitno...

 

Kada smo otvorili temu o Legacy-u pocetkom ove godine hteli smo da nam svako kaze sta misli , kako bi se poboljsalo poslovanje ( a samim tim i uspesnost koncerata ) , lepo pitali da ljudi daju neku ideju sto imaju na umu, da ostave svoje kritike , bilo je 5-6 osoba koje su rekle nesto , svi ostali nigde niko ... ali vidim da na ovoj temi ( i onoj za sodom ) bilo milion ljudi sa nekim pricama ... :)

 

Sto se tice kritke o reklamama ( slucajno to procitah na ovoj zadnjoj strani ) , ja cu samo reci da je prvi B.Guardian rasprodat bez reklame . Stojim iza svojih postupaka i mogu da kazem da sve koncerte koje smo radili koga je interesovalo taj je i dosao , reklama jednostavno ne moze da privuce nekoga koga ne interesuje i to je to. Kraj price. Trebam da dam para za reklamu na rts-u isto onoliko koliko me kosta organziacije komplet koncerta ( sa sve cenom benda ) a za uzvrat cu dobiti sta jos 10-15ljudi na koncertu max.

 

Tako ostavio sam sta sam imao da kazem, necu citati dalje komentare ;).

 

:pivopije:

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa najlakse je narod okriviti..

 

mursh!

>)

 

a sto se koncerata tice.. meni ih ne manjka ono sto volim i slusam odem i pogledam i svaki put se provedem super, jedina zamjerka je to sto u zadnjih par godina gledam vrlo malo bendova koje vec nisam $)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da sam citao dvaes strana..... ja sam rekao sta sam imao na prvoj i drugoj strani... no nebitno...

 

Kada smo otvorili temu o Legacy-u pocetkom ove godine hteli smo da nam svako kaze sta misli , kako bi se poboljsalo poslovanje ( a samim tim i uspesnost koncerata ) , lepo pitali da ljudi daju neku ideju sto imaju na umu, da ostave svoje kritike , bilo je 5-6 osoba koje su rekle nesto , svi ostali nigde niko ... ali vidim da na ovoj temi ( i onoj za sodom ) bilo milion ljudi sa nekim pricama ... :)

 

:pivopije:

 

Frubi, za pametnog čoveka i komarac je muzika. To što ti ne vidiš ovde i konstruktivne predloge (a bilo ih je), to je zato što ne želiš da ih vidiš, što misliš da si bogom dan da se baviš organizacijom koncerata i što ne želiš da sebi priznaš da si dosta toga radio (i radiš) pogrešno (što se odnosi i na druge organizatore). Sve dok si tako uljuljkan u svojoj egocentričnosti, nedostatku samokritike i nadmenom stavu prema fanovima (dakle ljudima koji treba da ti dođu na koncert), koncerti će ti pucati, a tragikomične situacije će sustizati jedna drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto se pokretač teme vratio a neće da čita prethodne strane, da ponovim post od pre nekoliko strana:

 

QUOTE (Frubi_ZMIJA @ 14. 6. 2009, 02:07)

...nakon debakla na koncertu Tool-a (o kome mogu da kazem kasnije detaljno sta se desilo ako nekoga zanima).

Može li to detaljno? Mene zanima.

 

 

QUOTE (Simm A))) @ 18. 6. 2009, 16:34)

Ja mislim da u znak pomirenja i dobre volje medju organizatorima neko od njih treba da dovede Faith No More do kraja leta.

Evo i ja sam saglasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc sam imao nadasve mudru diskusiju sa totalnim nemetalcem u vezi ovih metal koncerata i ustanovili smo da je legacy u srbiju doveo ovo: INCANTATION!, Sinister, krisiun, exodus, kreator, cannibal corpse, cynic, testament, tankard, holy moses, grave, benediction, therion, cannibal corpse, marduk, blind guardian, haggard, vital remains, suffocation, behemoth, vader, blind guArdian, obituary, rage, belphegor, morbid angel, unleashed, pain of salvation, amorphis, dark funeral, wasp.. katatoniu???

 

eto. moze neko da nabroji jos 10 imena koja nesto znace u metalu a koje legacy nije doveo u bg? :))) - ja mogu ovo:bolt thrower, onslaught, malevolent creation, monstrosity. i cemu 20 stranica rokerskih preseravanja??:))

 

a ovo kaza nostra ne mogu da komentarisem jer nisam bio niti cu biti na nekom koncertu pod tom firmom ako su ga ikada i organizovali.. jedino helloween za to mi je mlogo zao sto nisam bio al morao sam da se sankam te veceri.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Gojko!

hajde da se vratimo na temu. Zasto su cene karata kao i u inostranstvu. Recimo za Sonatu u Americi je u nekom klubu od $22-$25. Pod pretpostavkom da oni racunaju $ kao evro Sonati ostaje da prihvati honorar u $ kao u evrima i da ostane kraca za preko %30. Ako dobiju honorar kao u Evropi kako organizator moze da se uklopi u tu pricu??? Ovo sam naveo samo kao primer, ali to vazi i za druge bendove, koji sviraju po americkim Ballroom-ovima, koji ne mogu da se porede sa prostorima gde sviraju u Srbiji. Hajde organizatori otvorite dusu, sta vas muci, te ste prinudjeni da formirate takav cenovnik. Ako ostanete na Frubijevoj krilatici 'to je to', stecicemo pogresan utisak o vama, a to koliko vidimo ne zelite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Gojko!

hajde da se vratimo na temu. Zasto su cene karata kao i u inostranstvu. Recimo za Sonatu u Americi je u nekom klubu od $22-$25. Pod pretpostavkom da oni racunaju $ kao evro Sonati ostaje da prihvati honorar u $ kao u evrima i da ostane kraca za preko %30. Ako dobiju honorar kao u Evropi kako organizator moze da se uklopi u tu pricu??? Ovo sam naveo samo kao primer, ali to vazi i za druge bendove, koji sviraju po americkim Ballroom-ovima, koji ne mogu da se porede sa prostorima gde sviraju u Srbiji. Hajde organizatori otvorite dusu, sta vas muci, te ste prinudjeni da formirate takav cenovnik. Ako ostanete na Frubijevoj krilatici 'to je to', stecicemo pogresan utisak o vama, a to koliko vidimo ne zelite.

 

 

Bend ima svoju cenu koju plasira njihov menadžer lokalnim promoterima... Na njima je da tu cenu prihvate ili da probaju da je spuste. Ako postoji više promotera zainteresovanih za isti bend postoji, i veća šansa da se nadmeću cenama što automatski diže cenu karte u nebesa... Kada bi se lokalni promoteri dogovorili i dali najveću cenu koji su spremni da plate, preko koje ne dolazi u obzir da se koncert organizuje imali bi jasniju situaciju ko kada svira i da li će koncert biti otkazan, kao i to kolika sm da bude največa cena ulaznice. Realno je da u Srbiji postoje najviše dva promotera metal muzike, a ima ih više i jedni drugima sjebavaju posao zato što ne umeju da rade i da naprave kalkulaciju koju bi i konobar sa srednjom školom izračunao za po sata... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc sam imao nadasve mudru diskusiju sa totalnim nemetalcem u vezi ovih metal koncerata i ustanovili smo da je legacy u srbiju doveo ovo: INCANTATION!, Sinister, krisiun, exodus, kreator, cannibal corpse, cynic, testament, tankard, holy moses, grave, benediction, therion, cannibal corpse, marduk, blind guardian, haggard, vital remains, suffocation, behemoth, vader, blind guArdian, obituary, rage, belphegor, morbid angel, unleashed, pain of salvation, amorphis, dark funeral, wasp.. katatoniu???

 

eto. moze neko da nabroji jos 10 imena koja nesto znace u metalu a koje legacy nije doveo u bg? :))) - ja mogu ovo:bolt thrower, onslaught, malevolent creation, monstrosity.

 

Отказали су Ангру, барабе.

То се не прашта.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće da nijedna agencija neće da radi koncert Tarje Turunen u oktobru, ako znamo da je onaj prošlogodišnji bio rasprodat?

 

Pa očigledno postoji neki razlog. Nije niko hteo ni Nightwish da radi proletos (u Zagreb su došli), iako su na Exit-u imali izuzetnu posećenost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXIT ne može da služi kao merilo za solo koncert u Beogradu (Slayer?), dok solo koncert u Beogradu može. :mrgreen:

 

 

 

Ali taj koncert onda ne bi bio otkazan, pa ne bi bilo zanimljivo. :meshuggah:

 

Izvinjavam se na zajedljivosti, ali samo da kazem, aman ljudi, dovedite je opet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Terra Nostri nikada neću moći da oprostim otkazivanje JOP. Ne zbog otkazivanja kao takvog, razumeo sam razloge za to, već iz razloga što je CIIC održan. To je apsurd, da se održi koncert sa 40 ljudi, a da onaj na kome bi bilo stotinak propadne. Da su lepo u paketu otkazali oba, pa da se ne ljutim, jer stvarno malo ljudi sluša te bendove, jasno mi je. Međutim, ovako se kosi sa mojom logikom - ako si već mogao da održiš jedan, održi i drugi, ili nemoj nijedan. Izvinjavam se, ali to je jače od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, kolega Defunctus i ja dodjosmo do jednog zakljucka:

 

Umesto sto bacate pasulj da bi pogodili koliko je koji bend popularan u Srbiji, kao jedan od parametara biste mogli da koristite prikaz najpopularnijih metal bendova u Srbiji na last.fm-u: http://www.last.fm/music/+geo/serbia/metal pa bi vam to mozda dalo neku okvirnu sliku o posecenosti. ;)

 

(khm, khm: mesto br. 9 :da: :da: :da: ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...