Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Elem, kolega Defunctus i ja dodjosmo do jednog zakljucka:

 

Umesto sto bacate pasulj da bi pogodili koliko je koji bend popularan u Srbiji, kao jedan od parametara biste mogli da koristite prikaz najpopularnijih metal bendova u Srbiji na last.fm-u: http://www.last.fm/music/+geo/serbia/metal pa bi vam to mozda dalo neku okvirnu sliku o posecenosti. ;)

 

(khm, khm: mesto br. 9 :da: :da: :da: ) :)

 

totalna glupost :da: koliko ljudi uopšte koristi taj last.fm? nije to nikakav pokazatelj.....to ti je kao i ovaj forum...objavi se neki koncert pa je puna tema kako će doći par stotina fanova a na kraju dođe par desetina....eto ti amon amarth...frljali su se nekim ciframa od par stotina (jel beše neko pominjao i iljadarku, ne mogu da se setim) a na kraju ni jedva 400....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a mislim da je uzorak jako veliki i da bi po svim anketnim standardima bio prihvatljiv.

Nije isto yumetal,gdje je svega oko 50-100 ljudi aktivno i njihova suplja prica...i last.fm,gdje ima nekoliko hiljada korisnika iz Srbije i gdje se prikazuje sta oni stvarno slusaju,a samim tim i vole.

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ma glavni problem organizatora je reklama!!! Za Stonse je bila veca reklama za koncerte koji se nisu odrzali nego za sve ostale bendove koji su u Srbiju dosli zajedno!!! Treba uloziti, ali se isplati. Udariti na sva zvona, pa pustiti neki spotic i za one koji se plase metala da vide da nije neki bauk i tako. Ja sam bio na dosta koncerata i ni za jedan reklamu nigde nisam video sem u Beogradu. A zna se nigde seljaka kao u Bg-u!!! Ciljajte malo i na publiku iz ostalih gradova.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Њива

Листа је реална. Бар што се тиче првог места. ОЋЕМО МЕТАЛИКУ ОПЕТ! СВИ ОСТАЛИ НЕК СЕ НОСЕ У КУРАЦ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, kolega Defunctus i ja dodjosmo do jednog zakljucka:

 

Umesto sto bacate pasulj da bi pogodili koliko je koji bend popularan u Srbiji, kao jedan od parametara biste mogli da koristite prikaz najpopularnijih metal bendova u Srbiji na last.fm-u: http://www.last.fm/music/+geo/serbia/metal pa bi vam to mozda dalo neku okvirnu sliku o posecenosti. ;)

 

(khm, khm: mesto br. 9 :da: :da: :da: ) :)

 

Judas Priest na pedeset i prvom mestu! Izem ti metalce u Srbiji i last.fm i ko ga izmisli. Dobro je što ne koristim to čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...znamo kako je bila slaba prodaja karata za Judas koncert...eto,jos jedna stvar koja ide u prilog ove liste na last.fm-u.

 

Alice Cooper i Savatage su još niže na listi, za njih je takođe slabo išla prodaja. Ono što je stvarno tragedija je da sam Saxon jedva pronašao negde dole, a Grave Digger ne mogu ni da pronađem. Međutim, Megadeth i Iced Earth su solidno plasirani, hajde dovodite ih. Ima bendova čija je visoka popularnost odraz trenutnog trenda, recimo Sabaton, koji je očigledno osvojio publiku ovdašnjim koncertima.

 

E da, i King je daleko dole, teško mogu da poverujem da ga ljudi tako malo slušaju.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlazak na koncert je vrlo kompleksna stvar. Ono sto ne dopire do necijih glava, je cinjenica da nije isto voleti/slusati neku grupu i otici na koncert. Slusati muziku sa diska/interneta ne povlaci pravolinijski zelju za odlazak na koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto te to cudi? Pa ne slusaju metal svi godinu-dve :).

 

Pa baš zato, razumem da vi klinci ne cenite Judase, ali ima dovoljno starije publike koja zna šta su prave vrednosti (barem sam to ocenio na putu na koncert Saxona). No, izgleda da stariju publiku ne zanimaju zavrzlame kao što je last.fm, biće da je to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusati muziku sa diska/interneta ne povlaci pravolinijski zelju za odlazak na koncert.

 

E vidiš, ovde u Švedskoj je sasvim suprotna ta tvoja rečenica, to sam tek sad video kad sam pričao sa ljudima. Ovde se ide na manje-više sve koncerte koji ti iole žanrovski odgovaraju, pa onda odlučuješ hoćeš nastaviti da slušaš bend i kupiti disk itd. Jbg, standard im dozvoljava. Takođe, koncerti su ovde JEFTINIJI nego u Srbiji, sada to već mogu da kažem sa sigurnošću. Kad sam rekao ljudima da je God Dethroned bio 11€, reakcija je bila "pa nije ti to baš tako jeftino", a na cenu karte za Sonatu od 23€ su se samo nasmejali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, ovde u Švedskoj je sasvim suprotna ta tvoja rečenica, to sam tek sad video kad sam pričao sa ljudima. Ovde se ide na manje-više sve koncerte koji ti iole žanrovski odgovaraju, pa onda odlučuješ hoćeš nastaviti da slušaš bend i kupiti disk itd. Jbg, standard im dozvoljava. Takođe, koncerti su ovde JEFTINIJI nego u Srbiji, sada to već mogu da kažem sa sigurnošću. Kad sam rekao ljudima da je God Dethroned bio 11€, reakcija je bila "pa nije ti to baš tako jeftino", a na cenu karte za Sonatu od 23€ su se samo nasmejali.

Po medijima se oduvek provlacila fraza : ' polaze na turneju, na kojoj ce promovisati novi album '. To bi moglo da se zakljuci da poslusas bend uzivo, pa ako ti se svidi taj novi album ti ga kupis. Za performere koji prave spektakle (da ih ne nabrajamo), je donekle opravdano platiti vise i u krajnjoj liniji pristedeti, ali za ove 'druge', treba ici na koncerte kao izlazak u disko klub. Dosta sam koncerata ( ne metal) gledao u maloj sali D omladine, uz pivo pored sanka. Znam ljude koji su isli ovde kod nas na Stonese, Metallica ... Dodju pred sam pocetak, budu negde pozadi (naravno cuju i vide dobro, jer se to od njih i ocekuje), piju pivo i uzivaju. Neko moze sebi da priusti 30 evra kao ufur na zurku, neko ne, ali je koncepcija odlaska na koncerte ista. Ne idu samo fanovi na koncerte. Da se vratimo na temu : problem je sto organizatori racunaju samo na fanove, na zalost oni plate ceh zato sto su fanovi. Naravno, bude im malo lakse, jer su to navodno doveli bend samo za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledate ovu listu primeticete jednu stvar - pogledajte bendove koji su u vrhu liste a koji su svirali u Srbiji i videcete da u vecini slucajeva ti bendovi na tim koncertima nisu pukli. Nisam ni rekao da je ovo jedini parametar koji treba koristiti, rekao sam da ga treba uzeti u obzir, i ako pogledate na tu korelaciju koju sam sad naglasio videcete da ipak ima neke veze. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bla bla bla....zaista nisam imao zivaca da sve ovo citam,samo sam preletao preko postova.....Da se vratimo na pocetak...sve se vrti oko cene karata takoreci.

Moje misljenje je da se vi sto radite koncerte iscimate da zavrsite fakultete (ko studira),da se zaposlite u nekoj normalnoj firmi i svako na svoju stranu....Niko se do sada leba od metala nije najeo u Srbiji pa necete ni vi.Svako mudo bi htalo da se bavi organizacijom (prodaju babinu kucu koja je u nasledstvu i kao ajde radimo)

Cene karata jesu visoke i ja stvarno ne znam da li je to do organizatora (ispostavlja se da jeste jednim delom) ali sa druge strane ja stvarno ne kapiram kada neko stavi cenu karte od lupam 2 soma za neki bend koji realno ne vredi te pare kao prvo...

Da li je organizator bezobrazan pa se ugradjuje brutalno u cenu karte ili bend misli kako moze da zgrne kintu na racun izlizanog imena u trecerazrednoj zemlji je otvoreno pitanje....Ja iskreno verujem i u jednu i u drugu teoriju...

Cena karte ne bi trebala da bude vise od 20eur nikako,u vecini slucajeva je i to previse za odredjene bendove...

Takodje veliku ulogu u svemu tome igra i to sto organizatori nemaju nikakve sponzore sto ih umnogome sputava (sta je jednoj velikoj firmi da iskesira 1000-2000eur koji bi otisli na iznajmljivanje sale Skc-a recimo ili gde vec)....

Drugo,imam utisak da se uopste ne vodi preterano racuna o popularnosti nekog benda kada se ovde dovodi pa iz toga proizilazi i totalno suluda cena karte....koga boli kurac da da 1000+ dinara za neki levi bend...

Trece,organizatori se tripuju da uzimaju kintu na koncertima i da sebe finansiraju na taj nacin a sa druge strane su extra pristrasni jednim delom kada su neki bendovi u pitanju....pa ni to ne moze tako....ako vec kontas organizovanje koncerata kao delom biznis onda testiraj malo trziste i povedi racuna o tome sta ljudi vole i traze da vide.

Srbija je najgora sto se tice organizacije koncerata i o tome sam vec pisao i ranije....nasi susedi Hrvati nas sibaju i te kako.Muzicki ukus nam je nula sa mog licnog stanovista a i svi bi hteli preko noci da se obogate i na lak i brz nacin da zgrnu kintu....svako se sa svakim takmici i hoce da sjebe ovog drugog,iskompleksiranih budala na sve strane....svi zele neki primat,slavu....zajebi

Kao sto su vec ljudi pisali....treba raditi 4-5 koncerata godisnje ali mega probranih i kvalitetnih bendova.....tako ja barem radim kada mi se ukaze prilika sa underground hardcorepunk bendovima

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...