Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Ovaj Lazar mora da je isfrustriran što nikada ništa nije uradio sa svojim bendom/bendovima, pa mu je krivo što neki bendovi i imaju neku priliku za uspehom.

 

neznam dali je isfrustriran mozda nisam psiholog ali svakako licno sam mu cuo oba benda i zvuce dobro a plus liku zato sto ceni halida beslica

 

Ma to sam otprilike i mislio. Whatever... :)

Poenta bi bila da bi i na koncerte manjih bendova mogli da svraćaju, pa neka isto tako znaju 5 pesama. Ali na manje koncerte idu baš zaluđenici samo, a na velike idu zaluđenici (kojih i onako ima više nego za male) + dođu ti blejači. Već smo zaključili da samo sa zaluđenim fanovima koncerti ne mogu da uspevaju.

 

slazem se.problem je sto dosta metal publike kod nas nije dovoljno culo za andergraund bendove tako da nije moguce imati racunicu da se dovode takvi bendovi.doci ce samo kao sto ti kazes zaludjenici a njih nazalost nema dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба се захвалити и Тера Ностри и Легасију за све лепе концерте које су организовали.

 

А ову бесплодну расправу би ваљало окончати затварањем теме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW

U principu nas fanove u celoj ovoj prici treba da interesuje zasto su ovde cene karata skuplje od 7-8 do 10 eura u odnosu na okolne zemlje. I TN i Legacy zaradjuju neku kinti i sigurno su zadovoljni sa tim koliko zaradjuju i nepada im napamet da nesto menjaju. Mislim ja ih tu i razumem. Posle koncerta Slipknot-a, ubedjn sam da sa normalnom reklamnom kampanjom moze na koncert da se dovuce 3000-4000 hiljade ljudi. Ubedjen sam da su Helloween, WASP, Hammerfall, In Flames i jos neki mogli da privuku toliko ljudi. Da su kojim slucajem Slipknot organizovali TN ili Legacy, koncertu bi prisustvovalo 800 ljudi. Jedini vid reklamiranja TN-e i Legacy-a je YUM i flajeri pri cemu je reklamiranje na YUM-u besplatno. Secam se da mi jednom neko iz TN-e ili Legacy-a rekao da je reklamiranje na YUM-u dovoljno jer YUM ima 4000 registrovanih forumasa. Koliko vidim od tih 4000 forumasa na pdf-u "Koncerti & Okupljanja & Metal" pise 30-40 ljudi i mozda ima jos nekih 100 ljudi koji samo citaju. Kad tih 140 ljudi koji ovde pisu i citaju jos malo razglase po svom drustvu da ima neki koncert i sa podeljenim flajerima dolazimo do toga da na koncert dodje 700-800 ljudi. Znaci kad bi TN i Legacy jos malo ulozili u reklamu, verujem da bi metal koncerti bili poseceniji i prevazisli bi SKC. Kapiram da su TN i Legacy zadovoljni sa zaradom od 800 ljudi i ne zele da ista menjaju po tom pitanju. Verovatno misle da bi sa jos nekom reklamom imali vise stete nego koristi u smislu da bi imali vece troskove za tu reklamu nego sto reklama moze da im privuce ljude koji bi kupili kartu. Verovatno to smatraju nekim rizikom u koji ne zele da ulaze pa idu po sablonu da je dovoljan YUM za reklamiranje i da im je puna kapa kad prodaju 800 karata. Ja tu mogu da ih razumem. Ako uzmemo malo grubo da racunamo, ovde od koncerta na koji dodje 800 ljudi moze da se zaradi i po 6000-7000 hiljada evra. Znaci cene karata sigurno mogu da budu nize.

 

de moze wasp da skupi ko slipknot, jedino ako izmisle vremeplov. poseta na waspu je bila fenomenalna, ne znam kolko isplativa, ali za tolko bajat bend bilo je dosta ljudi. ja gotivim wasp, da ne bude da pljujem, al da su bajati, jesu. slipknot je isto pukao, tj arena je pukla poprilicno, sumnjmam da ce im pasti na pamet da rade neki metal uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i nisu (mnogo) pukli za Slipknot, s obzirom da je to njihov prostor pa normalno da nisu hteli drugi (čitaj: manji) da iznajmljuju, a u startu su rekli da će kapacitet biti ograničen i da oni očekuju 5000 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба се захвалити и Тера Ностри и Легасију за све лепе концерте које су организовали.

 

А ову бесплодну расправу би ваљало окончати затварањем теме.

 

Nikako ne treba zaključavati temu!!! Jako je korisna ova rasprava! Ako ništa drugo, oni koji nisu upućeni toliko u dešavanja skontaće neke stvari.... Valjda se nećemo više iznenađivati kada čujemo da je neki koncert otkazan, već ćemo to znati čim bude najavljen... :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Evo ti jedan savjet. Okupi neku ekipicu, skontajte se za neki pocetni ulog, i pocnite polako da dovodite ono sto volite. Tako se radi metal, uprkos svim skepticima. Mi smo doveli Evergrey bukvalno da bi culi bend. Isto je sa Kamelotom, i HF-om, a o Flamesima da ne pricam. Na Helloweenu je suza bilo od radosti. Briga me vjeruje li to iko, iskreno me ne zanima. Ko god misli da neki bend moze da prodje OK, ili zeli da ih vidi, to mu je moj savjet. Drugacije ne ide, da smo cekali da neko drugi dovede pola tih bendova, ne bi ih nikad ni gledali (ajde, ima izuzetaka, naravno, ali generalno je tako). Velike organizatore ne zanima mnogo nikakav metal, osim najvecih bendova, pa je sve na fanovima. Koliko god se ne slagao sa Frubijem, cinjenica je da i Legacy i terra nostra rade prvenstveno iz ljubavi prema metal muzici. I sve molim da poslije ovoga ne pocinju da mi ulecu sa pricama: Profiteri, lazovi, lopovi i slicno. Ko me zna, vidio je da sam svaki Terra Nostra koncert proveo u publici, sto blize prvim redovima. I onaj Pavao je dobro napisao za Hrvatsku, kod njih je bila strasna kriza posjete, nepovjerenje u organizatore, razglabanje svega i svacega. Sad se situacija smirila, bukvalno sve im se prodaje, i niko se ne bavi tudjim brigama.

 

 

Rasplakaću se :wacko: Baš ste zlatni. Ja ne znam kako je iko i mogao da pomisli kako to radite iz nekih drugih pobuda, a da to nije ljubav prema metalu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Iskreno,dok se nisam ozenio,kurve koje sam jebavo,nisam jebo iz ljubavi,već iz manijakalnih zadovoljstava,IAKO sam svakoj govorio da je volim i da sam zaljubljen u nju.Jednu sam ćak jebo da bih dobio majicu za djabaka.

 

Tako je i sa koncertnim agencijama.

Ali ono što mene kopka,ako ovi iz Ilovaća Nostre imaju toliko gubitaka,toliko minusa,otkud im opet lova da dovode i jure druge bendove,i opet pucaju,upadaju u dugove,minuse,a opet,sponzora nigde ni od korova,i oni i dalje funkcionišu...ili imate toliko bogate roditelje da ne znate šta ćete sparama,ili vas neki amerićki jevrej debelo plaća.

 

Edited by Razbijač-NAAĆI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno,dok se nisam ozenio,kurve koje sam jebavo,nisam jebo iz ljubavi,već iz manijakalnih zadovoljstava,IAKO sam svakoj govorio da je volim i da sam zaljubljen u nju.Jednu sam ćak jebo da bih dobio majicu za djabaka.

 

Tako je i sa koncertnim agencijama.

Ali ono što mene kopka,ako ovi iz Ilovaća Nostre imaju toliko gubitaka,toliko minusa,otkud im opet lova da dovode i jure druge bendove,i opet pucaju,upadaju u dugove,minuse,a opet,sponzora nigde ni od korova,i oni i dalje funkcionišu...ili imate toliko bogate roditelje da ne znate šta ćete sparama,ili vas neki amerićki jevrej debelo plaća.

 

odlicno pitanje, a vi samo brisite postove da mi svi ovde izgledamo ko debilcine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno,dok se nisam ozenio,kurve koje sam jebavo,nisam jebo iz ljubavi,već iz manijakalnih zadovoljstava,IAKO sam svakoj govorio da je volim i da sam zaljubljen u nju.Jednu sam ćak jebo da bih dobio majicu za djabaka.

 

Tako je i sa koncertnim agencijama.

Ali ono što mene kopka,ako ovi iz Ilovaća Nostre imaju toliko gubitaka,toliko minusa,otkud im opet lova da dovode i jure druge bendove,i opet pucaju,upadaju u dugove,minuse,a opet,sponzora nigde ni od korova,i oni i dalje funkcionišu...ili imate toliko bogate roditelje da ne znate šta ćete sparama,ili vas neki amerićki jevrej debelo plaća.

Hahah, pa to je to. Mislim lepo je to kada ti neko stalno daje na veresiju, ali mi ne pije vodu u realnom svetu. Najvise ne pije vodu fora da su u debelim minusima, a mi treba da podrzimo scenu kupovinom skupih karata da bi se oni oporavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha,nije ok da neko drugi zaradjuje,a ok je da sam zaradjujes.izgleda je u tome sustina problema.

 

Nisi shvatio bre Umarte. Ne radi se o tome. Svi mi imamo svoje redovne poslove, ali se ne nerviramo manje zbog otkazanih koncerata. Diskutujemo iz cipela potrošača...

 

 

Mora da se radi sa manjom maržom i da se stvori konkurencija sa koncertnim prostorima srednje veličine, kako bi moglo da se radi sa maržom uopšte, i onda će koncerti da se održavaju. Ovako, samo imamo otkazan za otkazanim, ali zaista se ne treba ljutiti na fanove. Pa šta, neka bude i u rupama kao što je Akademija, toliko sam svirki tamo odgledala, i tamo i u zimskom klubu KST-a, sa sve onim stubovima i tavanicama...

 

Argumenti tipa "2000 dinara je sića lova" jednostavno ne piju vodu jer praksa pokazuje da to nije tačno. Surovo, ali nije tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi shvatio bre Umarte.

 

shvatio sam ja,samo je fora na ovome forumu sto vecina kontrira bez realnog osnova,radi kontriranja i egoisticnih pobuda.

 

 

a ovo izmedju L i TN nije ispalo kako treba,jer umjesto da arbitriramo kao sto nas je i frubi lijepo zamolio,iskoristili smo da iznosimo licne probleme,snove,razmisljanja,niske pobude,hranjenje ega...

 

kako yumetal zajednica kao jedini reper potecijalne publike u srbiji nije dorasla zadatku da ovim organizacijama ponudi moguce resenje ili resenja,tako da nista se nije promijenilo,sem sto je neko sa nekim sad u svadji,neko se sa neki nasao itd...nista nije promijenjeno niti ce biti promijenjeno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VUK

Nigde nisam rekao da je bend jeftiniji od zemlje do zemlje, mada ima i toga. Ako se biduje onda je skuplji. Mislim da nije sve tako pravolinijski, verujem da i bend nekada kalkulise, sabira i oduzima. Hajde ovako,

Postoji skupina ljudi i aktivnosti, koje opsluzuju koncert u zemlji. Svi ti ljudi zive od toga. Sada ja samo pitam da li ti ljudi imaju evropske plate za to sto rade ili nemaju. Ako imaju, hajde onda da inzenjeri predju da nose opremu jer posto bi bili placeni kao fizikalci u nemackoj, sigurno im se isplati, barem honorarno. Drugim recima, ako je iznajmljivanje bine ovde isto kao u Nemackoj, postoje dve varijante

da ovaj ovde zivi kao bubreg u loju

da ovaj ovde zivi normalno, a da onaj u nemackoj odradi 4x vise koncerata da bi ziveo za njihove uslove normalno.

Ako je prisutan monopol u tim sferama, daj iznesite to, od cutanja nema nista.

@Razbijac

Mene Frubi nikada nije pustao, sam sam ulazio. Ruku na srce, kada je saznao da snimam, hteo je neki dil, ali se plasio da mu ne saznaju menadzmenti bendova. Na zalost pojavio sam se kada sam cuo da je RNA poginuo, te sam malo vise pratio forum i ukljucio se u raspravu.

 

Znam ja tebe sa Legacy foruma! Ti si onaj shto je snimao Morbid Angel! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ovome nikad kraja. Evo ja sam danas čuo jednu malo drugačiju priču u vezi otkazivanja Pronga, ali ajde neću da je iznosim, s obzirom da sam je čuo od čoveka koga površno poznajem, a njemu je to rekao neki njegov ortak koji je ortak sa Tommy-jem. :D Samo da reknem da su planirali (fanovi, al' valjda uz blagoslov benda) da snime koncert sa 2 kamere, tako da eto dodatna šteta što je otkazano, bio bi koncert i lepo zabeležen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja tebe sa Legacy foruma! Ti si onaj shto je snimao Morbid Angel! ;)

Da. Zbog mene je Frubi kao naredio pretresanje do gole koze. Covek ima uzor u nekim ministrima, koji kada se se nesto desi narede energicne mere, a sami su deo toga.

 

Heh, ovome nikad kraja. Evo ja sam danas čuo jednu malo drugačiju priču u vezi otkazivanja Pronga, ali ajde neću da je iznosim, s obzirom da sam je čuo od čoveka koga površno poznajem, a njemu je to rekao neki njegov ortak koji je ortak sa Tommy-jem. :D Samo da reknem da su planirali (fanovi, al' valjda uz blagoslov benda) da snime koncert sa 2 kamere, tako da eto dodatna šteta što je otkazano, bio bi koncert i lepo zabeležen.

Zbog cega si nam dao do znanja da postoji druga prica, ako ne zelis da iznosis? Jeste prica sa ATA karnetima bajka, ali je barem plasirana. Sto ne plasiras i ti drugu? Bajki nikad dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ otišao

 

Si ti bio u zatvoru?

 

jesam, 36 sati.

I da je bio - otishao je. ;)

ostroumno :) , ali ne toliko. Danas u zatvoru ne moras da budes baja da bi se igrao sa mobilnim. Dovoljno je da platis baji koji regulise tu sferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Учесницима ове теме

 

Могу да се сложим са једном ствари - концертне агенције у Србији јесу ко зна шта радиле, и како су то радиле, на штету и извођача и на штету публике. Таква ситуација у овој држави неће престати, јер овде заправо нема државе која ће штитити интересе грађана и оних који продају "концерте". Чак и када би се држава умешала у причу, опет би неки мајмун дохватио "колач", али овог пута неки политичарчић, или нека слична будала, али која има везе с властима.

Морам да кажем да поједини овде лупају глупости када кажу "не требате да одајете пословне тајне". Које пословне тајне? Овде се више не зна ко је кога преварио, ко је коме закинуо, ко букира а ко броји лову на крају...Ако дозволите да Рака Марић буде профи за вас, онда боље идите па промовишите народњаке...ту ћете сви имати посла, јер видите да вам ово више не иде од руке. Нећу рећи ништа више од овога, јер нема заиста потребе, ви се међусобно очигледно "боље познајете", па се међусобно осуђујте, али овакав манир рада не одговара ни превареној публици, ни организатору преваранту...заправо никоме. Али овде професионалаца и нема, угледајте се на Раку Марића... :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako mozes da poredis Raku Marica i njih? Ako bi se drzava umesala to bi bilo samo formalno. Postavila bi neke kriterijume, koje ne bi niko kontrolisao. Naravno kontrola (tj neka licenca ili slicno, kosta), tako da bi taj trosak organizatori preneli na publiku, te opet isto, tj jos gore. Ako bi stvarno neko kontrolisao da li neko radi po 'standardima', bilo bi drugacije. Ja moram da dodam da dosta koncerta koje se odrzalo u Domu omladine nemaju zakonsko pokrice, tj ne zna se ko je organizator.(naravno ne mislim na L i TN). Ako neki moderator posegne da obrise ovo kao 'laznu' informaciju, neka me prvo pita otkud mi, objasnicu mu. Drugim recima, da ti se nesto desi na koncertu, ne bi imao koga da tuzis, a drzava bi ostala, gluva i nema, tj autisticna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Kakobi bilo kad bi Terra i Legacy organizovali koncerat na Vladu Georgieva ili Sergeja Ćetković?

 

Учесницима ове теме.....

 

Raka Marić kara dobre pićke,i ja bik volo da sam barem nedelju dana na njegovom mestu.

Njemu pićke daju sve,pa i u dupe,a svi znamo da zena nije zena ako neda u dupe.pa ti vidi.

I šta fali organizovanju nardonjaka?tu pićetine mozeš da zbariš ko ništa,samo pridješ,pitaš ''lutko pošto sat'',a ona,samo se smeška,a tebi glavić pantalone ćeška.

 

 

Edited by Razbijač-NAAĆI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako mozes da poredis Raku Marica i njih? Ako bi se drzava umesala to bi bilo samo formalno. Postavila bi neke kriterijume, koje ne bi niko kontrolisao. Naravno kontrola (tj neka licenca ili slicno, kosta), tako da bi taj trosak organizatori preneli na publiku, te opet isto, tj jos gore. Ako bi stvarno neko kontrolisao da li neko radi po 'standardima', bilo bi drugacije. Ja moram da dodam da dosta koncerta koje se odrzalo u Domu omladine nemaju zakonsko pokrice, tj ne zna se ko je organizator.(naravno ne mislim na L i TN). Ako neki moderator posegne da obrise ovo kao 'laznu' informaciju, neka me prvo pita otkud mi, objasnicu mu. Drugim recima, da ti se nesto desi na koncertu, ne bi imao koga da tuzis, a drzava bi ostala, gluva i nema, tj autisticna.

 

Па како и не? Шта добијеш овде? Добијеш концерт не испод 2000 динара...А то кога можеш да тужиш, то увек можеш, јер муљ пре или касније исплива на површину...као што је случај са овом дискусијом...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па како и не? Шта добијеш овде? Добијеш концерт не испод 2000 динара...А то кога можеш да тужиш, то увек можеш, јер муљ пре или касније исплива на површину...као што је случај са овом дискусијом...

Mislio sam da pricamo poredjenje u sposobnosti, a ne o cenama. Sto se tice cena, ne zna se ko je gori. Ne mozes da tuzis nekog ko je fiktivan u organizaciji koncerata. Tek ako dodje do nekog nemilog dogadjaja (kao ne daj Boze pozar u N Sadu) onda se tek klupko odmotava...do tada nikom nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Учесницима ове теме

 

Могу да се сложим са једном ствари - концертне агенције у Србији јесу ко зна шта радиле, и како су то радиле, на штету и извођача и на штету публике. Таква ситуација у овој држави неће престати, јер овде заправо нема државе која ће штитити интересе грађана и оних који продају "концерте". Чак и када би се држава умешала у причу, опет би неки мајмун дохватио "колач", али овог пута неки политичарчић, или нека слична будала, али која има везе с властима.

Морам да кажем да поједини овде лупају глупости када кажу "не требате да одајете пословне тајне". Које пословне тајне? Овде се више не зна ко је кога преварио, ко је коме закинуо, ко букира а ко броји лову на крају...Ако дозволите да Рака Марић буде профи за вас, онда боље идите па промовишите народњаке...ту ћете сви имати посла, јер видите да вам ово више не иде од руке. Нећу рећи ништа више од овога, јер нема заиста потребе, ви се међусобно очигледно "боље познајете", па се међусобно осуђујте, али овакав манир рада не одговара ни превареној публици, ни организатору преваранту...заправо никоме. Али овде професионалаца и нема, угледајте се на Раку Марића... :rockdevil:

 

 

 

mislim da nije posao drzave da se mesa u ovakvim stvarima,ovo treba ostaviti ljudima neka rade kako hoce,ovo nema veze sa drzavom.a sto se tice rake ,pa to mu je posaoda organizuje velike koncerte i lik lepo zaradjuje na tome.i nista ne fali organizovati narodne koncerte narocito ako je u pitanju kvalitetna muzika.ali cak i ako je u pitanju djubre od muzike opet lik ono organizuje to zaradjuje lepu kintu.meni su najgora ova preseravanja ovde ovih organizatora kao mi radimo ovo samo zbog ljubavi prema metalu,nas novac ne zanima.to je sve biznis kao i svaki drugi

 

Raka Marić kara dobre pićke,i ja bik volo da sam barem nedelju dana na njegovom mestu.

Njemu pićke daju sve,pa i u dupe,a svi znamo da zena nije zena ako neda u dupe.pa ti vidi.

I šta fali organizovanju nardonjaka?tu pićetine mozeš da zbariš ko ništa,samo pridješ,pitaš ''lutko pošto sat'',a ona,samo se smeška,a tebi glavić pantalone ćeška.

 

raka maric ima izdavacku kucu koja je izdala zadnji album halida beslica

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...