Jump to content

2009.09.25. *SKC, Beograd* Evergrey


Elderane

Recommended Posts

Ma, nema vise iskupljenja i slicno. Dovodimo sta se moze, i sta je iole realno, barem da pokusamo da odradimo koji koncert, a pri ovoj situaciji i Mercenary i mnogi slicni bice trajno nedostupni. Kad se stabilizuje situacija sa beskonacnim otkazivanjima, i propadanjima odrzanih koncerata, moci ce se razmisljati o nekim takvim koncertima, a za sada Stratovarius, Sonata, i jos neki su realnost, bez pretjerano smjelih pokusaja.

 

a kanibali i df? ako nema od toga leba ici ce se na bradonje isti dan, al bar da se zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mogućeee???????????????? Pa jebem mu miša više, i Srbiji, i organizatorima, i neorganizaciji i svakom drugom qrcu! Nema prostora u jebenom Beogradu?? A to nam je jedini grad u državi? Novi Sad? A da ... zaboravih da niko ne bi pokrenuo svoje dupe da dođe u "unutrašnjost"

 

Puu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuj je taj? Neki ovdašnji Chuck Norris?

 

Bio i Sabaton 3 puta, haha. :D

EDIT: A Keep of Kalessin? :) :)

 

Je l' neko popamtio šta je sve otkazano ove godine?

Evergrey x2,

Jon Oliva's Pain,

Kreator,

Destruction,

Sodom,

Lordi,

Prong,

Shining,

Malignant Tumour...

 

Ona Exilia nesrećna, je l' svirala negde na kraju?

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mogućeee???????????????? Pa jebem mu miša više, i Srbiji, i organizatorima, i neorganizaciji i svakom drugom qrcu! Nema prostora u jebenom Beogradu?? A to nam je jedini grad u državi? Novi Sad? A da ... zaboravih da niko ne bi pokrenuo svoje dupe da dođe u "unutrašnjost"

 

Puu!

 

 

Potpuno se slazem s tobom, ispada da u dvomilionskom gradu nema nijedno adekvatno mesto za svirku. Kad sam dobila vest o otkazivanju koncerta, moje prvo pitanje upuceno organizatorima bilo je zasto nisu pokusali da pomere koncert u Novi Sad. Ovde, naime, ima odlicnih prostora za koncerte, ali niko se ne usudjuje da dovede strane bendove (ne racunam underground scenu jer toga ima s vremena na vreme za ljubitelje iste).

Npr, Trema bez problema moze da primi 700-800 ljudi i mislim da ni menadzment tog kluba ne bi mnogo trazio, jer se i njima vise isplati da im prostor popuni neki strani bend, a oni ce svakako zaraditi na konzumacijama i svima ce biti lepo.

U klubu Route na svirkama pojedinih domacih bendova koji sviraju strane obrade bude po 300-400 ljudi i ne vidim zasto tu ne bi svirao i jedan Evergrey. Prica ista, dobijete prostor, vi zaradite na kartama, oni na konzumacijama i svi zadovoljni.

I potencijal vecih prostora je odlican, postoje 2 nove sportske hale- u naselju Klisa i u Futogu, za bendove koji mogu sakupiti od 2-5 hiljada ljudi, odlicna mesta. Posto se ni tamo nista ne desava, lokalne vlasti bi jedva docekale da se organizuje takva manifestacija. Novosadski Sajam je posebna prica, tek tu moze da se organizuje sve i svasta. Hala ima koliko hocete, uz dogovor moze se dobiti i prostor i medijska podrska, s obzirom da Sajam ima svoj radio i televizijsku emisiju koja prati sva desavanja i plasira se na lokalne medije u celoj Srbiji...

 

Dragi organizatori, mislite o tome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem s tobom, ispada da u dvomilionskom gradu nema nijedno adekvatno mesto za svirku. Kad sam dobila vest o otkazivanju koncerta, moje prvo pitanje upuceno organizatorima bilo je zasto nisu pokusali da pomere koncert u Novi Sad. Ovde, naime, ima odlicnih prostora za koncerte, ali niko se ne usudjuje da dovede strane bendove (ne racunam underground scenu jer toga ima s vremena na vreme za ljubitelje iste).

Npr, Trema bez problema moze da primi 700-800 ljudi i mislim da ni menadzment tog kluba ne bi mnogo trazio, jer se i njima vise isplati da im prostor popuni neki strani bend, a oni ce svakako zaraditi na konzumacijama i svima ce biti lepo.

U klubu Route na svirkama pojedinih domacih bendova koji sviraju strane obrade bude po 300-400 ljudi i ne vidim zasto tu ne bi svirao i jedan Evergrey. Prica ista, dobijete prostor, vi zaradite na kartama, oni na konzumacijama i svi zadovoljni.

I potencijal vecih prostora je odlican, postoje 2 nove sportske hale- u naselju Klisa i u Futogu, za bendove koji mogu sakupiti od 2-5 hiljada ljudi, odlicna mesta. Posto se ni tamo nista ne desava, lokalne vlasti bi jedva docekale da se organizuje takva manifestacija. Novosadski Sajam je posebna prica, tek tu moze da se organizuje sve i svasta. Hala ima koliko hocete, uz dogovor moze se dobiti i prostor i medijska podrska, s obzirom da Sajam ima svoj radio i televizijsku emisiju koja prati sva desavanja i plasira se na lokalne medije u celoj Srbiji...

 

Dragi organizatori, mislite o tome!

 

Nazalost, sve je to istina, ali takodje daleko smo mi od toga da neko premesta koncert iz Beograda u Novi Sad. Ipak je prestonica bitnija.

 

NOT!

 

Hocemo EG u Novom Sadu!

Edited by mathenigma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko iz unutrasnjosti dolazi na koncerte u Beograd, nece mu biti tesko da dodje ni do Novog Sada, narocito onima iz vojvodjanskih gradova i sela, kojima je Novi Sad jos blizi, a puno je takvih koji dolaze na koncerte. Onim Beogradjanima kojima je tesko da pokrenu svoja lenja dupeta i onda kad im se nesto desava na kilometar od kuce, bice tesko i da odu van prestonice, te takvi i nisu koncertna publika. Oni medjutim, koji vole pomenuti bend i kojima nije tesko da sednu na voz ili bus i stignu na odrediste (pre svega mislim na Lazu, Telcontara i slicne), svakako ce doci i u bilo koji grad u Srbiji gde se nesto odrzava. Cemu taj prestonicki elitizam, buduci da ljudi tamo ne cene ni ono sto im se servira na tanjiru? S druge strane, taj Novi Sad zivi i onda kad nije EXITa i ima zaista sta da ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,ja nisam dosad bio na koncertima van BG-a(Guču ne računam jer tamo idem svake godine),ali to ne znači da ne bih otišao na koncert benda koji volim samo zato što je u drugom gradu.

Što se Evergreya tiče,za njih i još par bendova bih i u inostranstvo išao.Okej za to trenutno nema potrebe jer sam ih gledao prošle godine,a i dolaziće opet kada se sve bude organizovalo kako valja.

Kuj je taj? Neki ovdašnji Chuck Norris?

Tako nešto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DBrave izvini ali neshvatljivo je da najveci grad na Balkanu nema nekoliko adekvatnih prostora za smestanje bendova ovakvog tipa, a postojeci prostori traze ogromne cifre kao da su od Boga stvorene. A resenje, Shamandalie je mozda na pravom putu. Novi Sad je upotpunosti neiskoriscen, a mislim, ne tvrdim, da vecina publike dolazi iz Vojvodine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ispravim.

Sto je Djuk pitao za Cannibal Corpse, to nam je mozda i najperspektivniji koncert u najavi. Slucajno sam smetnuo s uma taj koncert.

Ovo Jaroslavovo, ispravka, Evergrey jeste vec 2 puta svirao u Srbiji. Otkazivanje treceg pokusaja je bukvalno njihova krivica, a ovaj cetvrti je zaista splet okolnosti, sta god vi mislili o tome, ja ga ne mogu prepisati kao neku nasu gresku. Lako je navoditi teorije o Novom Sadu i slicno, ali smo svi svjedoci tome da u Novom Sadu jedva da se moze organizovati svirka domaceg benda, a kamoli Evergrey-a. Taj grad je zatvoren za metal, bez uvrijede svima koji su iz Novog Sada.

Zlaja je vjerovatno Tici rekao ko je tad u Living Room-u, ja samo kazem da ja to ne znam, jer niti sam u Beogradu, niti inace bukiram prostore niti bendove, tako da stvarno nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bas rekao da je Novi Sad zatvoren za metal, 'aj ajde..

 

+1

 

mislim da je BG mnogo zatvoreniji i mnogo vise bitchy nastrojeniji ka metalu, sto se dokazuje posetama Beogradjana na svirkama sto inostranih a itekako domacih bendova (naravno svaka cast svima iz BG-a koji dolaze na svirke)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je konstatacija "da je NS zatvoreniji za metal" najblaže rečeno pogrešna, a evo i zašto:

 

NS je poznat kao grad rock'n'rolla,punka i metala, i to verovatno mnogo pre BG-a. U čarobno vreme devedestih, NS je, uz Zrenjanin, bio uporište gitarske muzike. Dalje, dokaz ko je otvoreniji prema metalu leži u činjenici da bi jako malo ljudi iz BG-a dolazilo na koncerte u NS, i u to sam siguran, jer veliki broj tih istih ljudi neće da dođe ni u BG na koncert.

 

Beograd vadi jedino statistika, odnosno veličina: normalno je da u gradu koji je 5 puta veći od NS bude barem duplo više metalaca.

 

Meni, a verujem i većini ljudi koji dolaze na koncerte je baš svejedno da li dolazimo u BG ili NS, s tim da NS stvarno volim i ne okreće mi se želudac kad pomislim da u njemu moram da vozim.

Dakle, meni nije problem ni da su koncerti u Zrenjaninu, npr. to je samo 1000 dindži više za gorivo ... a zanima me baš kako bi beograđani na to reagovali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih zelela da ulazim u polemike, jer najlakse i najbezbolnije je reci: da, u pravu ste, kako se ni ko ne bi osetio prozvano ili uvredjeno. Medjutim, moram samo da napomenem jedno- za koncerte Kamelota, Hamerfall-a, WASP-a i mnogih drugih iz NS se organizovalo svakog puta bar po 2-3 autobusa ljudi koji su dosli u BG, ne racunajuci one koji dolaze samostalno. Za AC/DC je bilo organizovano 10 autobusa!

Ocigledno je da neki ljudi (vlasnici-menadzeri klubova u BG) drze monopol i da mozda organizatori koncerata nisu spremni na neke radikalnije poteze (premestanje na druge lokacije) kako se tim "mocnicima" ne bi zamerili. Bez uvrede, ali onaj Living Room je mnogo ruzno mesto, ako je to ostalo kao jedino resenje za metal koncerte, onda i bolje sto su otkazani. Valjda ce sve doci na svoje mesto kad se u drzavi desi decentralizacija, koja je itekako potrebna na svim nivoima, pa i na muzickim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta bi bilo kad bi se npr. zatvorio SKC iz nekog razloga?? Zar je moguce da se Beograd svodi na jedno mesto za koncerte.

 

Novi Sad nije uopste zatvoren za metal samo treba neko da se pokrene i nesto organizuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...