Jump to content

Precenjeni i potcenjeni bendovi


Recommended Posts

Hatecore je u biti old school hc sa hate tekstovima.. Najbolji primjer tog na Balkanu je sarajevska Kontra... Nintendocore je metal ipak, tipican primjer Horse The Band, Sky Eats Airplane i sl. Mislim, ne slusam to, glupo zvuci i naziv sam, al mislim da bi jos debilnije zvucalo "nintendo metal"...

 

Immortal je vrh, ne znam po cem su oni precijenjeni... Zasluzuju mjesto koje zauzimaju, apsolutno.. Btw. ove godine im treba izac novi album pod nazivom "All Shall Fall".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potcjenjeni: Massacra,Coroner, Manilla Road, Dark Angel. Za Dark Funeral se slazem, i vise nego precjenjeni, kao i Marduk, ali dobro, oni su nesto kao Anthrax, pioniri svog zanra, moze im se iako su tambura u odnosu na druge bendove istog zanata.

 

 

 

Mayhem, DMDS precjenjen a Bal Saagoth, Iskald potcjenjeni, najbolji do sad. Pa dobro, s obzirom da je ovaj forum pun 'religioznih malih ljudi' koji furaju, ali bas furaju svoju glupu furku, razumljivi su ovakvi ispadi. Sto li na thrash forumu niko ne sere o Evile, Bonded By Blood kao velikanima zanra. I da, zivite u iluziji da je black metal evoluirao, nije, stao je 95. Svi vasi danasnji velikani su ili kopija Darkthrone/Mayhem skole ili imaju Emperor podlogu, drugacije ne ide.Na isprdke tipa progressive/jazz/suicidal black metal ne treba ni obracati paznju, neka evoluiraju do kraja svijeta.

 

Za coveka koji voli traktorski zvuk drugaciji komentar nisam ni ocekivao.A vec napisah da mi se jebe ko je od koga postao,ako cemo tom logikom vraticemo se u srednji vek.Emperor ok,to postujem,od te skandinavske ekipe oni su mi bila jedina svetla tacka koja je imala potencijala da napreduje i da dogura daleko,Ihsahn je kralj i sumnjam da bi bez njega Emperor bio ono sto je danas.

Niko nista ne fura,samo iskazuje svoje misljenje,i ne pecam se na jezivu i ledenu 'atmosferu' koja proistice iz tog traktorskog zvuka.Na takve stvari nemam obicaj da drkam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine, AC/DC je nesto sto ne smijes dirati ni pricati o tome, cuj ACDC precjenjen, a Arcturus potcjenjen? Ali dobro, oprosteno ti je zbog pred pubertetskog razdoblja, imao si i onaj ispad za Bathory, proci ce te.

Precjenjen ko niko. Ali opet mi je jedan od najdražih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za coveka koji voli traktorski zvuk drugaciji komentar nisam ni ocekivao.A vec napisah da mi se jebe ko je od koga postao,ako cemo tom logikom vraticemo se u srednji vek.Emperor ok,to postujem,od te skandinavske ekipe oni su mi bila jedina svetla tacka koja je imala potencijala da napreduje i da dogura daleko,Ihsahn je kralj i sumnjam da bi bez njega Emperor bio ono sto je danas.

Niko nista ne fura,samo iskazuje svoje misljenje,i ne pecam se na jezivu i ledenu 'atmosferu' koja proistice iz tog traktorskog zvuka.Na takve stvari nemam obicaj da drkam

 

Ti onda nemoj ni slusati black metal. Nastavi slusati one bendove na preporukama symphonic/melodic folk death metal, symphonic black/death progressive jazz black metal, melodic folk black melodic melodic black metal, wow essential evolutionary symphonic black metal.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti onda nemoj ni slusati black metal. Nastavi slusati one bendove na preporukama symphonic/melodic folk death metal, symphonic black/death progressive jazz black metal, melodic folk black melodic melodic black metal, wow essential evolutionary symphonic black metal.

 

Pa naravno,ja nikad nisam ni rekao da slusam pure bm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precenjeni: Tool, Nirvana, Foo Fighters, Isis i svi ostali bendovi koji imaju indie prizvuk a HC vokal

Potcenjeni: Floor, Everything Is Made In China, Piano Magic, Mono, Godspeed You! Black Emperor

 

 

VoivodBG, shto jedesh govna da su Melvins-i precenjeni? Ne dirajte mi Melvins-e!! :violent:

 

 

 

dodajem

Precenjeni: Katatonia - Last Fair Deal Gone Down

Potcenjeni: Katatonia - The Great Cold Distance

:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa druge strane, za sve bendove, osim možda Metallica-e i Iron Maiden, može se reći da su potcenjeni. Recimo, ja mislim da bend Angel Dust, koji je izdao remek delo poput albuma To Dust You Will Decay, zaslužuje da puni stadione, isto kao i Maideni i Metallica, a slično se može reći i za niz drugih bendova.

 

taj album je kvlt cist. secam se kad sam ga negde u srednjoj dao ortaku i kaze mi "nista posebno". tad sam definitivno uvideo da neki ljudi jednostavno nemaju pojma sta valja(taj ortak je slusao heavy mnogo vise od mene, ali po mom misljenju slusao dosadne bendove)

 

Crimson Glory su u svoje vreme imali solidnu popularnost. Kad su promenili stil, a posle se i raspali, ta popularnost je logično opala. Naravno, pravi fanovi te vrste metala danas gledaju na njihova prva dva albuma kao na klasike.

kad su pale maske, otisao je i kvalitet :) :) salu na sttranu prva dva CG su kult, sjebali su ih kasnii albumi, da su nastavili upola dobro kao sto su poceli bili bi u rangu QR ili Savatage-a danas(po popularnosti mislim). a mozda cak i poznatiji

 

precenjeni: Pantera

potcenjeni: Sculptured , Edge of Sanity, Maudlin of the Well...... mnogo grupa.

 

pantera su fenomenalan bend, jeste da se svi zivi loze na njih, ali su jedan od boljih US power/thrash bendova ikad

za EoS se slazem a i motW, Sculptured jesu odlican bend ali meni su ipak druga dva bolja

 

najpotcenjeni metal bend ikad su Psychotic Waltz

:da:

 

ovaj tvoj post me je na Watchtower podsetio, isto mnogo podcenjen bend, uradili su mnogo toga za metal

 

Meshuggah je jedini bend u poslednjih 15 godina u metalu koji je nesto izmislio sto nije odsvirano pre njih, tako da....ne.

 

mozda je tebi to dosadno, ali su oni jedini pravi inovatori u modernom metalu bez ikakvih jasnih uzora iz metala i tacka za uporedjivanje. tj, njihovi riffovi imaju vrlo malo veza za metalom sto se tice harmonija, konstrukcije i sve ostalo sto cini jedan riff "metalskim," jedino sto su odsvirani na distorziranoj gitari u dubokom stimu.

 

zato sam u zivotu vise puta naleteo na ljude van metal sveta (profesori muzike, dzezeri, kompozitori savremene klasicne muzike) koji vole meshuggu a ne slusaju metal.

 

tako da ne mogu piti precenjani, mogu samo da budu potcenjeni i da ti se ne svidjaju.

apsolutno se slazem, da nije bilo njih metal bi sad bio u kurcu totalnome

-------

 

Grishnack pomenu Vomitory, oni jesu kvalitetan bend, ali ne smatram da su nesto podcenjeni.

 

i realno ne smatram za podcenjene bendove kojima je opala popularnost vremenom, jbg to mi je logicno da ako je bend neaktivan pa padne u zaborav, ili zato sto je neki pravac odavno proziveo svoje najbolje dane.

za potcenjen bend smatram onaj koji je bio dobar a sa kojim vecina ljudi koja slusaja neki pravac nije upoznata, dok za precenjene smatram bend koji je mnogo vise popularan(u odnosu na ostale bendove tog zanra) nego sto je zasluzio

 

neki potcenjeni:Grief, Discharmonic Orchestra, Impetigo, Nocturnus, Solefad, Saint Vitus, Repulsion

 

i Neurosis, ono jesu poznati, ali kad se uzme u obzir popularnost post-metala danas i na koje su sve bendove uticali, zasluzuju ipak malo vise paznje

 

@Dead man Walking: Cynic jesu hypovani malo u odnosu na njihovu raniju popularnost(tj od reuniona/novog albuma je hype poceo), ali su jedan od najboljih progressive death bendova, u odnosu na njih vecina ostalih bendova slicnog zanra mi deluje nekako genericki, tako da ne smatram da su precenjeni, vec da tek sad pocinju da dobijaju paznju koju su jos odavno zasluzili

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.... sada sam hteo da dodam Coroner i Psychotic Waltz ali vidim ljudi ih vec pomenuli. Sustina posle ovih 12 stranica je da svako ima svoj ukus i da ima mnogo nepoznatih bendova koji zasluzuju mnogo vecu paznju publike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...