Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

odgledah njihov koncert na HDTV u Seoul-u 2006, jebeni koncert zauzima 15 gb ali ono vredi pogledati a i odslusati, stvarno se trude vise i mnogo su vise uvezbaniji nego li u turneji 2003/2004, jedino me Lars brine posto mi se cini da covek sve manje uspeva da odsvira stare stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='29. 10. 2006, 17:53'] laugh.gif

ne zna se koji ti je "argument" smesniji

ajmo redom:

 

1. Maideni su dogurali do 3. mesta na top listi u Americi? Jel to merilo kvaliteta? Onda mora da mnogo postujes i cenis rad Britney Spears, Linkin Parka i Bijons icon_smile.gif

urnebesno laugh.gif

2. Produkcija se moze "meriti" objektivno, mada mozda preterujemo obojica sto je poredimo sa ranijim radovima, ipak su to drugacija vremena i drugaciji zanrovi. Ljutkova produkcija je odlicna u svakom smislu. Takodje i Gospodareva, al za to vreme (80e). Za danasnje standarde moderne gitarske muzike, Ljutko je veoma zajebano isproduciran album i to je fakat. Rame uz rame (produkcijski naravno) sa albumima SOAD-a, Slipknota, Killswitcha i ostalih "moderno-aktuelnih" high budget bendova

Na konto one price od malopre za poredjivanje, tvoja konstatacija da bi poslednji album bolje zvucao sa "starom" produkcijom je blago recheno retardirana. Zamisli recimo riff Unnamed feelinga sa onom thrasherskom gitaricom sa Mastera...haha vec se smejem icon_smile.gif

ajde, mozes ti to i bolje (da lupis) icon_smile.gif

Haj'mo ovako.

1. Nisam ja naveo top liste kao merilo kvaliteta. Svako ko me poznaje zna da ne mislim tako i da ne pratim vece metal izdavcake kuce skoro uopste, nego kopam po undergroundu. Ti si spomenuo Maidene, pa reko' da napomenem da BAS NEMA VEZE da li je album dobar ili los, kad ljudi slepo prat ebend. Nove MAidene ne smatram toliko dobrim, pa ipak dogurase dokle dogurase, kao i Metallica sa ljutkom. To je poenta, genije.

2. Produkcija se jedino objektivno i moze meriti. "Master..." produkciju sam uzeo kao etalon, zato sto je kristalno cista, a ne zbog zvuka gitara ili ne znam cega. To vec zavisi kako sam muzicar namesti zvuk u studiju i u to ne mogu da se mesam. A i tu su se sjebali do koske.

 

Da zavrsim raspravu, oni jednostavno na tom albumu NISU napravili dobre pesme, nego nabacali gomilu rifova i pokusali da uoblice da to na nesto lici, a ne lici ni na sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='29. 10. 2006, 17:53']

@ Vilhelmina:

ja nisam neki Metallicin fan, valjda sam to bio sa 16god - al samo zato sto nisam kapirao da postoji i druga muzika na ovom svetu

valjda cete i vi doziveti neko takvo prosvetljenje odrastajuci, jebem li ga

takodje, ne vredjam ja ovde nikoga - samo iznosim svoje mishljenje na najnormalniji moguci nacin - argumentima

to sto se ti pronalazis u tome, nije moj problem

konkretno, prica za maidene je: niko ne kaze da nisu kvalitetni, i da su los bend - al brate svirati 30 god pesme sa istom konstrukcijom i harmonijama je vise nego neinventivno. Meni je to DOSADNO i ja NECU to da slusam - a ponajmanje da tvrdim da su genijalni, tr00 i kreativni zbog toga, sto ne znaci da moras i ti isto to da radis. Nije tesko razumeti to, nadam se

 

 

Bas me zanima kakve veze imaju godine sa tim da li volis neki bend tj. cenis njihov kvalitet, rad i mesto na sceni?

Slusacu ih i sa 60 god musik19.gif

 

Ne vredjas?

Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje, to ne sporim ali procitaj ponovo svoj post... ubacio si psovke a meni to ne deluje bas kao da "blagosiljas" icon_smile.gif

 

argumenti=psovke? Ne bih rekla al' nema veze.

 

Sto se tice tvog misljenja o Maidenima, ne moras da ih slusas sto se mene tice...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haj'mo ovako.

1. Nisam ja naveo top liste kao merilo kvaliteta. Svako ko me poznaje zna da ne mislim tako i da ne pratim vece metal izdavcake kuce skoro uopste, nego kopam po undergroundu. Ti si spomenuo Maidene, pa reko' da napomenem da BAS NEMA VEZE da li je album dobar ili los, kad ljudi slepo prat ebend. Nove MAidene ne smatram toliko dobrim, pa ipak dogurase dokle dogurase, kao i Metallica sa ljutkom. To je poenta, genije.

2. Produkcija se jedino objektivno i moze meriti. "Master..." produkciju sam uzeo kao etalon, zato sto je kristalno cista, a ne zbog zvuka gitara ili ne znam cega. To vec zavisi kako sam muzicar namesti zvuk u studiju i u to ne mogu da se mesam. A i tu su se sjebali do koske.

 

Da zavrsim raspravu, oni jednostavno na tom albumu NISU napravili dobre pesme, nego nabacali gomilu rifova i pokusali da uoblice da to na nesto lici, a ne lici ni na sta.

Boško, nema potrebe nevrirati se, 95% ljudi ni ne zna šta je pojam produkcija, a kamoli da zna da priča o tome i sudi kako šta zvuči.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bitno da Boshko zna sta je produkcija i da moze da je meri laugh.gif

 

kristalno cista produkcija - reche Boshko

znas, nekad nije cilj dobiti kristalno jasan ton - naprotiv, fora je da gitare malo "prshte" - uzmi poslusaj nesto od SOAD-a ako vec nisi, kao primer

produkcija se prilagodjava muzici a ne obrnuto

drugo, jasno je da se tebi pesme sa ST Angera ne dopadaju, al onda brate mili reci tako, nemoj srati o stvarima koje veze sa vezom nemaju

jedino sto je fakat je to da su na textualnom planu totalno podbacili, da to bre vishe ni nalozeni tinejdzeri ne mogu da slusaju icon_smile.gif

 

@ Vilhemina:

godine nemaju veze, al ne postoji bend koji ces kroz neki duzi vremenski period slusati sa istom dozom zara i interesovanja

u slucaju da kod tebe nije tako, mozes slobodno da se obratis nekoj od ustanova

zapravo u tom slucaju si i zajebala onog konja sa zazorima o kom sam pricao icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem kod većine likova ovde je što se samo kešu o ''produkciju'' gitara, ''gitare pršte''...još kad bi znao što si to i napisao...a šta je sa bubnjem, bassom, niko nikad ne pominje produkcijsku liniju tih elemenata, a vokali?

Samo gitare, pa gitare...e pa jebale vas gitare...pola vas ne zna ni da svira gitaru, pa stoga nemoj ni o produkciji istih da teglite muda!

Bolje se ostavite produkcije, i ostavite je za producente...

Edited by Syrant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem kod većine likova ovde je što se samo kešu o ''produkciju'' gitara, ''gitare pršte''...još kad bi znao što si to i napisao...a šta je sa bubnjem, bassom, niko nikad ne pominje produkcijsku liniju tih elemenata, a vokali?

Samo gitare, pa gitare...e pa jebale vas gitare...pola vas ne zna ni da svira gitaru, pa stoga nemoj ni o produkciji istih da teglite muda!

Bolje se ostavite produkcije, i ostavite je za producente...

pa mozemo da pricamo i o produkciji ostalh instrumenata ako te to pali ba icon_smile.gif

evo towerdeth je pomenuo taj cuveni snare na dobosu

uostalom, nisam ni hteo da razglabam u tome u detalje, nego sam samo naveo gitare kao primer decku da skapira sta pokusavam da mu objasnim

kapiram ja da vecina vas ovde ima potrebu da meri ciji je kurac veci ne bi li navatao nesto da jebe, al mene obidjite jer nisam iz te price

evo ako ce ti nesto pomoci: jeste, u pravu si, ja sam n00b a ti l33t - klanjam ti se o presvetli

srecan?

 

uostalom sta se ja tebi pravdam, napusi mi se kurcine bre niko ti se nije ni obratio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem kod većine likova ovde je što se samo kešu o ''produkciju'' gitara, ''gitare pršte''...još kad bi znao što si to i napisao...a šta je sa bubnjem, bassom, niko nikad ne pominje produkcijsku liniju tih elemenata, a vokali?

Samo gitare, pa gitare...e pa jebale vas gitare...pola vas ne zna ni da svira gitaru, pa stoga nemoj ni o produkciji istih da teglite muda!

Bolje se ostavite produkcije, i ostavite je za producente...

Ja i jesam producent.... početnik.

 

Bas se ne čuje, bubnjevi su fini osim doboša, glas je očajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi produkcija na St.Angeru nije toliko losa ali nije za metaliku...oni su hteli da se vrate korenima i uspeli su...na super opremi napravili debilske pesme da cak ni producenti nisu uspeli da ih srede icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif...sad bez zezanja...Produkcija je Blacku po meni ali podvlacim po meni trista puta bolja za Metallicu iako je 2006...to je moje subjektivno misljenje...ja bih iskreno vise voleo zvuk Ride the lightninga ali jebiga boze...ipak silne pare ulozene u album St.Anger nisu uspele da dokazu da je car obucen iako se odavno skinuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='30. 10. 2006, 21:02'] pa mozemo da pricamo i o produkciji ostalh instrumenata ako te to pali ba icon_smile.gif

evo towerdeth je pomenuo taj cuveni snare na dobosu

uostalom, nisam ni hteo da razglabam u tome u detalje, nego sam samo naveo gitare kao primer decku da skapira sta pokusavam da mu objasnim

kapiram ja da vecina vas ovde ima potrebu da meri ciji je kurac veci ne bi li navatao nesto da jebe, al mene obidjite jer nisam iz te price

evo ako ce ti nesto pomoci: jeste, u pravu si, ja sam n00b a ti l33t - klanjam ti se o presvetli

srecan?

 

uostalom sta se ja tebi pravdam, napusi mi se kurcine bre niko ti se nije ni obratio

ma, ti si homoseksualac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...