Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Pa i meni je to najgora stvar sa Black albuma. Bas je bzvz. Ona melodija sto Kirk svira na refrenu "ta-na-na-naaau" je blagi uzas.

 

Escape je prica za sebe :mrgreen:

Meni su te dve pesme do jaja. :haha:

 

Čak imam i Don't Tread On Me majicu.

 

Upravo tako, a isto mogu da kazem i za Load.

Jea. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je i through the never, izgleda svaki nastup nesto novo :)...

 

Metallica - Through The Never (Live Tampa 2009)

 

 

http://www.youtube.c...uEA&feature=sub

 

Pesma odlicno zvuci zaista, moze se reci da su konacno posle dugo vremena u zaista dobroj i raspolozenoj formi, kao onda posle Crnog kad su cepali 2 godine za redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black nema los momenat,savrsen album od pocetka do kraja i to je cinjenica.Sve ostalo su subjektivni stavovi.

 

gde si pronasao taj podatak? aj daj mi neki link da pogledam ako ima na netu ..mozda ima na wikipediji negde :confused:

Edited by LukaHM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Hate S.: hvala na potvrdi, daj još neku pikanteriju :), kada si uopšte razgovarao sa Larsom?

 

"Escape" je poslednja pesma koja je urađena za Ride The Lightning, koliko mi je poznato, a i kada sam je prvi put čuo zvučala mi je pomalo čudno za thrash metal album, što ne znači da ne bih voleo da je sviraju uživo.

 

Zna se da je James, ranije, najviše bio protiv menjanja set liste i ubacivanja novih pesama, što je dovelo do toga da su neke pesme ili retko ili uopšte nisu svirane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviraju skoro ceo Garage Inc,drugi disk, fali samo: Crash Course In Brain Surgery, a sa prvog diska nikada nisu odmakli dalje od onih pet (Sabbra C., Turn The Page, Die, Die My Darling, M.Fate i Whiskey) koje su svirali na promo turneji kada je izasao, mada realno cesce izvode samo Die, Die i Turn The Page.

 

Posto sada, ipak, pomalo penzionerski sviraju Escape bi bas legla...

 

Shortest S. je svirana tokom turneje leta 1990.e, te po nekoliko puta 1992.-e i 1997.-e, tako da bas i ne spada u toliko retke stvari, bice da je Larsu bas favorit...

Eye Of The Beholder nisu pipnuli od oktobra 1989...

Frayed samo kao rif...

To Live Is To Die je svirana, glavna tema, na Justice turneji nakon bass sola, te kao deo medleya 1993.-e sa Call Of Ktulu i Orion...

Voleo bih i da malo prospartaju po Load-u i Reload-u, recimo Prince Charming, jos da ga malo ubrzaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cak su imali onaj koncert u New Yorku ako se ne varam, gde su svirali samo Garage inc. trebao bih to opet pogledati da se prisetim.

 

Kontam da ih smara da sviraju te stvari sa Justice-a, pogotovo Frayed, s obzirom da Lars ne bi mogao ni upola dobro da odsvira kao na albumu, a i dosta su dugacke stvari.

 

To za Load definitivno, doduse ja bih jako voleo da cujem Outlawa,Cure,Ronnie,Wasting my Hate, a sa Reloada definitivno Prince Charming,Devils dance i to je dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Prince Charming,Devils dance i to je nije dosta.

 :D

 

 

...Where The Wild Things Are, Low Man's Lyric,Fixxxer...Mada su Low svirali par puta. 

 

 

Ali moja najveca zelja je My Friend of Misery. Najbolja pjesma sa Black i najbolja strofa u citavom Metallica opusu...po meni. :D Koliko je to mračna pjesma...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

 

 

...Where The Wild Things Are, Low Man's Lyric,Fixxxer...Mada su Low svirali par puta.

 

 

Ali moja najveca zelja je My Friend of Misery. Najbolja pjesma sa Black i najbolja strofa u citavom Metallica opusu...po meni. :D Koliko je to mračna pjesma...

 

 

 

Hehe pazi ja bih voleo da opale ceo Load i Reload ali realno od toga nece biti nista :)

Low Man's Lyric je odlicna pesma obozavam je u kolima slusati, ali bi ubila masu u pojam.

 

Misery je fantazija, znaci kakvi riffovi su u toj pesmi :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vidim da sam vec dobio minus sto sam bio tako iskren :)

 

Jbg,ima par stvari koje bas ne mogu da cujem, tipa Purify,ali sve u svemu volim album. Najslabiji koji su napravili jeste,bez daljnjeg.

 

A sto se slike tice,od ovoliko price mi nesto šunulo tako. :D

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vidim da sam vec dobio minus sto sam bio tako iskren :)

 

Jbg,ima par stvari koje bas ne mogu da cujem, tipa Purify,ali sve u svemu volim album. Najslabiji koji su napravili jeste,bez daljnjeg.

 

 

 

Pa bolje iskren pa nek je i minus :)

 

Pa jebat ga totalno su pukli na tom albumu, ali sad stvarno od Magnetica su u super formi i drago mi je da su uspeli da se vrate na vrh

 

 

Ne cudi me ovo za sliku, a i ide ti uz nick :)

Edited by masterofpuppets

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...