Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

pa sad se kao nafurala da je metalka, pusti, proci ce je to za mesec-dva. icon_biggrin.gif

nego hajde svako da rangira i analizira metallikine albume, jeste tezak posao, al moze se ako se iskljuci pristrasnost.

 

po meni, prvo mesto ide MoP-u. Album je objektivno vrhunac thrash stvaranja Metallike. Savrsenstvo thrasha, uz primetni napredak zvuka, koji nije zaguljeno thrasherski, vec koketira i sa nekim melodicnijim zvukom. manifesto AJFA-e.

drugo mesto - AJFA. Album je verovatno tehnicki vrhunac Metallice, kompleksne pesme, i dalje thrash ali miljama daleko od thrasha koji svira npr. Slayer. Nesto kao progressive thrash. Veoma besno i agresivno, poput KEA, ali ovaj put veoma zrelo. Veoma nabijeno emocijama.

trece mesto - RTL. Ako je KEA bio revolucija, ovo je EVOLUCIJA. Po prvi put se javljaju ozbiljne teme, ne pevaju se przenice tipa seek and destroy i motorbreath. Album nekako kipti energijom.

cetvrto mesto - KEA. Revolucija, thrash fuckin thrash. Jebokevno ostvarenje, redefinisalo brzinu. Pomera granice. Bice zauvek upamceno. Ali opet, nije na nivou albuma koji mu slede.

peto mesto - Black. Velika promena zvuka. Jednostavni, catchy rifovi i vokalne deonice. Proboj metala u mainstream. Metallica postaju zvezde.

sesto load i reload - ok, neki blues/hard rock/metal. fino, slusljivo. dobra ostvarenja, kvalitetna muzika.

znamo ko je ovde - LJUTIC. da ne trosimo reci

 

PS. Garage i S&M nisam hteo analizirati, ne svrstavam ih u prave metallikine albume, prvo su obrade, drugo live

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja:

 

Na prvom mestu Master Of Puppets - kao sto si rekao vrhunac njihovog stvaralastva.Na njemu je savrseno sve i muzika i tekstovi uz to je dosta dobro produciran.

Broj 2 Ride The Lightning - meni licno omiljeni,ali objektivno ne moze ispred Mastera iako je jako mala razlika

Broj 3 Kill'Em All - Za ovo je dovoljno reci The Four Horsemen,Motorbreath,Hit The Lights itd.Jednostavno pravi thrash metal,ali ipak produkcijski ne moze da parira MoP-u i RTL-u,ali to se i nije moglo ocekivati ipak im je to bio prvenac...

Broj 4 Justice - Nista losiji,uz odlicne pesme kao One,Harvester,Blackened,ali mi bubnjevi na ovom albumu zvuce lose,i uopste celokupan zvuk je malo cudan

Na 5-om mestu Black album - o njemu si sve rekao

Load/Reload su na 6-om i 7-om mestu - kao sto si rekao nisu to losi albumi,ali to ipak nije Metallica

St.Anger - icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Garage sam preskocio iz istog razloga kao i ti,mada mi se neke obrade,uglavnom sa drugog diska svidjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mladjima svet ostaje, a mladji se pale na St.Anger...

o tome ja pricam... a posto su trenutno na "world stage-u" oni bendovi koje ste nabrojali, pa i Linkin Park i ostala sranja... koja su KUL! pukeface.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif , takvi klinci(novi klinci) bi mogli da budu zaslepljeni maglom ovih sranja i nespoznaju prave stvari koje su bile pre ko zna koliko godina...

 

i od toga nastaje sranje! icon_da.gif

 

a ja znam sve KUL likove, po kojima je metallica bend koje najbolje oslikava Load Reload period Garage, i naravno Nothing else matters... da ne zaboravimo! pukeface.gif

 

kada me pitaju koja ti je omiljena pesma, a ja sve one najgore thrasherice sa svakog albuma navedem, oni se vataju za glavu, i ne veruju da sam normalan... prosto se i ja zapitam jesam li, usled toliko kretena oko mene! icon_smile.gif

 

strasno... kazu, James je tada urlao a ne pevao i tako... debili... DEBILI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja:

 

Na prvom mestu Master Of Puppets - kao sto si rekao vrhunac njihovog stvaralastva.Na njemu je savrseno sve i muzika i tekstovi uz to je dosta dobro produciran.

Broj 2 Ride The Lightning - meni licno omiljeni,ali objektivno ne moze ispred Mastera iako je jako mala razlika

Broj 3 Kill'Em All - Za ovo je dovoljno reci The Four Horsemen,Motorbreath,Hit The Lights itd.Jednostavno pravi thrash metal,ali ipak produkcijski ne moze da parira MoP-u i RTL-u,ali to se i nije moglo ocekivati ipak im je to bio prvenac...

Broj 4 Justice - Nista losiji,uz odlicne pesme kao One,Harvester,Blackened,ali mi bubnjevi na ovom albumu zvuce lose,i uopste celokupan zvuk je malo cudan

Na 5-om mestu Black album - o njemu si sve rekao

Load/Reload su na 6-om i 7-om mestu - kao sto si rekao nisu to losi albumi,ali to ipak nije Metallica

St.Anger - icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Garage sam preskocio iz istog razloga kao i ti,mada mi se neke obrade,uglavnom sa drugog diska svidjaju

Ovu listu ja potpisujem!!! biggrin.gif

Apsolutno!!! icon_rockdevil.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedna novopecena metalka kaze:

'Jesi li cuo sto Metallica izdala novi album, St.Angel.''

Ja odgovaram: ''Nisam cuo za St.Angel, kakav je?''

Ona:''To im je najbolji album do sad.''

E,kad je St.Angel!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Nego,znam ja podosta takvih... icon_uhoh.gif Pitas ih za omiljenu grupu a oni odmah LP i Metallica..A omiljena Metallicina pesma?Frantic!!! icon_uhoh.gifwallbash.gif

Zalosno.... no.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj doprinos:

 

Prvo mesto dele ride i master...

 

Ride The Lightning - Pored Mastera,po meni najbolji album svih vremena. Textovi bolji nego ikad, izvanredna muzika, mix brzih i sporih pesama. Album koji nikad ne moze da mi dosadi.Tu se nalazi i najbolja Metallicina pesma svih vremena, Creeping Death.

Omiljene Stvari: Sve

 

Master Of Puppets - Sta sam rekao za prethodni, mogu i za ovaj.Jednostavno ne mogu da se odlucim...

Omiljene stvari:Sve

 

 

Kill 'Em All - Muzika je izvanredna, ali su textovi pomalo decacki. Zbog toga je na trecem mestu.

Omiljene stvari: Motorbreath, Phantom Lord, The Four Horsemen...

 

...And Justice For All - Produkcija dovedena do maximuma. Jedini razlog zbog kojeg je na 4. mestu su pomalo dosadno prelazi izmedju strofa i refrena.

Omiljene stvari: Blackened, One, Frayed Ends Of sanity...

 

Black - Ovde su vec smeksali, ali je album kult (mada je to vise zbog velike popularnosti proslih albuma)! Vrhunac karijere.

Omiljene stvari: The Unforgiven, Wherever I May Roam, Holier Than Thou...

 

Load - Od ovog albuma se mnogo vise ocekivalo, ali u sustini nije los iako se mnogo razlikuje od prethodnih. Neverovatno mi se svidja bluesy prizvuk koji je na ovom albumu zastupljen.

Omiljene stvari: The House Jack Built, Bleeding Me, Outlaw Torn...

 

Re/Load - Mnogo pesama na albumu, a 30% njih smara. Mada ima i neverovatno dobrih stvari.

Omiljene stvari: Fuel, Bad Seed, Prince Charming...

 

St.Anger - Album sam preslusao prilicno povrsno jer jednostavno smara. Onaj dobos mi je ceo dan odzvanjao u usima. Da je malo bolji bio bi sranje...

Omiljene stvari: The Unnamed Feeling, St.Anger ostale ne znam, a Frantic i Sum Kinda Monster su pukeface.gif

Edited by AGGRESSOR55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moje liste :

 

!. Sveti Bes,zato shto je to sad aktuelno,kul,i apsolutno zhelim da ostanem u fazonu.(valjda zbog riba,odkud znam) pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

2. Puniti i dopuniti,zato shto sam rodjen u Texasu,pa je onda i razumljivo da mi se svidja taj kantri stajl pukeface.gifwallbash.gif

3. Crnjak,zato shto je tu Metlika pokazala da zna da svira balade tipa "Nishta drugo nije vazhno" shto je i dan danas KUL,pogotovu kod vetjina riba wallbash.gif

4. ...I pravda za sve,zato shto se upravo na tom albumu nalazi "Sejach tuge" i "Jedan",kao i "Crnikraj".Mnogo dobro! pivopije.gif

5. Sve ih ubi,zbog pesama "Motornizadah" mhihi.gif ,zatim "Bez grizhe savesti" icon_smile.gif ,kao i "Zabodi munju" icon_smile.gif) violent.gif

6. Gospodar lutaka.Ovde bih se slozhio sa kolegom koji je prichao da je ovaj dobar album zbog kvaliteta zvuka i ostalih sranja... icon_rockdevil.gif Baterija tu jebe keve icon_rockdevil.gif

7. Zajashi munju,definitivno moj omiljeni album! To je verovatno zbog pesama "Zajashi munju", "Zaglavljen pod ledom", itd. musik19.gif

 

E tako...

 

pi.es. jedva chekam da izadje "Neka vrsta monstruma" icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam ja na redu da napravim opise albuma, ali ja ih necu poredjati po tome koliko ih gotivim vec po njihovom nastanku:

 

Kill 'em All - Prekretnica u metal muzici! Svi znate o cemu vam pricam. Najbrzi riffovi do tada napravljeni. Dosta brzo zahvaljujuci Hetfield-u i Mustaine-u! Dosta je nezreo album, i u fazonu "Will kick your ass!!!". Album je trebao da se zove Metal Up Your Ass, ali im producentska kuca to nije dozvolila! Prvi album Metallice koji sam chuo, i koji me je privukao da ih slusam! Od tada... omiljeni bend! icon_rockdevil.gif

 

Ride The Lightning - Nastavak Kill 'em All-a, ali u mnogo zrelijem fazonu! Prva pesma Fight Fire With Fire, nastavlja u veoma brzom fazonu (za sta sam ja mislio da ce i ostatak albuma biti takav, jer volim brze pesme). Posebno mi se svidja ono uvodno razlaganje koje pokazuje sazrevanje celog benda, jer nije samo nabadanje po zicama vec je uradjeno po notama (verujem da je to Cliff-ova melodija, ali moze biti da je i Hetfield umesao svoje prste icon_smile.gif )! Mnogo bolja produkcija (jebi ga, Evropa... icon_smile.gif )! Teme pesama su mnogo ozbiljnije, i po prvi put se baziraju na knjigama (For Whom The Bell Tolls, The Call Of Ktulu), na filmovima (Creeping Death), ili njihovim stavovima o svetu koji ih okruzuje, npr., protivljenju smrtnoj kazni (Ride The Lightning), samoubistvu (Fade To Black), ili nuklearnom ratu (Fight Fire With Fire)... To je i prvi album na kome Metallica radi baladu (Fade To Black), sto je po meni vrlo pozitivno!

 

Master Of Puppets - Logichan nastavak prethodnog albuma. Postoji veoma velika slicnost izmedju ta dva albuma. Npr: prva pesma opet ima uvodno razlaganje (mada to bas i nije neko razlaganje), a potom prelazi u nikad bolje drljanje, i jednu od najboljih thrash pesmama ikad (po meni)! Druga pesma je takodje naslovna numera (Ride The Lightning i Master Of Puppets). I na jednom i na drugom albumu, na cetvrtom mestu nalazi se balada (Fade To Black i Welcome Home [nekome omiljena icon_smile.gif ]). Na kraju se nalaze balade (mada je na ovom 7., a na ovom 8. pesma), i albumi imaju isti broj pesama (8)! Isto, The Thing That Should Not Be je inspirisana istom knjigom (ili prichom) po kojoj je inspirisana i pesma The Call Of Ktulu. Po meni njihov najbolji instrumental je bash na ovom albumu (Orion)! Najnesrecnija turneja na kojoj su izgubili Cliff-a! Turneja je nastavljena u Japanu sa Newtedom...

 

...And Justice For All - Prvi album Metallice u promenjenom sastavu! Po mom misljenju krajnje socijalni album! Bavi se temama iz zivota sviju nas icon_smile.gif ! Album koji im je obezbedio da mogu sebi da kupe prvi avion icon_smile.gif ! Produkcija na vrhuncu! Cuo sam da je sniman u nekom hangaru, u kome su se chinele vrtele same od sebe! Na njemu se nastavlja tradicija extremno brze pesme (Dyers Eve). Takodje nastavlja se tradicija balada (One). Poslednji album na kome Metallica ima instrumental (To Live Is To Die)! Po meni je album karakteristican po promeni zvuka, i po blagoj promeni nacina pevanja, tj., sazrevanju Hetfield-ovog glasa (mislim da je kriv alkohol icon_smile.gif ), kao i po tome sto je poslednji Metallikin thrash metal! Slicna ona veza kao izmedju drugog i treceg albuma, postoji i sa ovim! Balada je opet chetvrta, opet na pocetku imamo neko izdrkavanje (koje uzgred podseca na podseca na pocetak Damage Inc. koja je i poslednja pesma na Master-u). Druga pesma je i ovde naslovna numera...

 

Metallica (Black) - Do tada najkomercijalniji album, i prvi album sa Bob Rock-om wallbash.gif ! Album na kome je Hetfield zvanicno promenio glas! Izmutirao sa 30 icon_smile.gif ! Metallica prestala da svira thrash! Kao sto je neko rekao, dosta hvatljivih i pevljivih ritmova! Na ovom albumu je Metallica prvi put experimentisala sa shtimovima (sto je i bila tema jedne od ranijih polemika => Sad But True)! Album poseduje najkomercijalniju baladu (Nothing Else Matters), uz pomoc koje je mnogo nas smuvalo dosta riba icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif !!! Hvala im na tome! icon_smile.gif Po meni najbolja, i pesma koja se pomalo vraca thrashu, Holier Than Thou! icon_rockdevil.gif

 

Load - Prvi album koji je prestao da bude metal, vec neka kompilacija bluza, rocka i metala (kao sto je neko vec rekao). Po meni veoma dobar album, ali za klasu loshiji od ostalih! Dosta slicnih pesama, koje se sviraju na slican nacin. Dosta balada. Nastao posle veoma duge i iscrpljujuce turneje, sa koga je otpalo dosta pesama, i koje su kasnije objavljene na ReLoad-u! Prvi komplet album u D# shtimu. Prvi album na kome se Metallica pojavila osisana! To je iskomentarisao i Jason Newsted da je samo mogao da zamisli nekog fana koji je 2 godine pre Load-a gledao bend uzivo, chupave i sirove, a onda kupio novi album, sa likovima koji izgledaju kao makroi, i sa spermom na omotu! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ReLoad - Organski nastavak Loada! Na njemu su izdate pesme koje su otpale sa Load-a. Po meni mnogo bolji i zesci nego prethodni mu brat icon_smile.gif !

 

S&M - Izdvajaju se ranije ne objavljene pesme No Leaf Clover i Minus Human, koje su podjednako dobre, i nisu u fazonu, mada podsecaju na Load i Reload! Poslednje dobre pesme Metallice!

 

Garage Inc. - Dosta dobre obrade! icon_rockdevil.gif

 

I Disappear - Singl pesma koja je prvi stepen evolucije ka St.Anger-u!

 

St.Anger - Zivo sranje, i ko ga jebe!!!

 

 

 

U, jebote, al' sam se nakenjao..... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad jos nesto nisi rek'o Jameze. Ja uz mp3 Metallica sam dobio i textove.

I sad ima tekst TO LIVE IS TO DIE i to napisana od strane Burtona,hetfielda..

I idu neke reci...BEM LI GA ! NIJE MI JASNO. RAZJASNI(te)!

ono u stvari nije text pesme... to su samo neke recenice koje je cliff izgovorio, ili zapisao tokom njegova zivota... pa ih je hetfield samo izgovorio tokom pesme, u znak secanja na cliff-a

 

When a man lies he murders some part of the world.

These are pale deaths which men miscall their lives.

All this I cannot bear to witness any longer.

Cannot the kingdom of salvation take me home.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...