Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

pa ovako: prva četiri se ističu odličnom kreativnošću a užasnom produkcijom, dok je u sledeća tri obrnuto...

a kod blacka se tačno provaljuje da su određene pesme pravljene sa ciljem da budu hitovi, a ostalo jednostavno otaljavano da se popuni kvota pesama...

 

mada je S&M keva...

A šta fali produkciji na prva 4 albuma? Priznajem da je "Justice..." imao malo prenaglašene basove, ali je Fleming Rasmusen napravio čudo sa "Ride..." i "Master...". Uporedi produkciju od "Kill 'em All" sa ta dva.

 

Iskren da budem,meni je produkcija na "Kill 'em all" bolja nego na "Ride..." i "Master..."Nekako ima vise visokih tonova,i cistiji je zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produkcija 'And Justice'-a je najbolja ever od sve shto je Metallica pokushala da uradi! To je pravi thrash zvuk i nema shta vishe da se pricha!! 'Master' je previshe nashminkan da bi produkcija bila najbolja, i zar RNA misli da oni nisu mogli skinuti tu istu produkciju sa 'Master'-a? Jasno je da nisu hteli! Oni nisu neki bend bez para ko u nekih shuma snima svoj zvuk na telefonsku sekretarku. Produkcija St. Anger je ekstrem u nasoci 'Master-Justice' i je ok. Na nekim stvarima isto ko da se nalazish u metalostrugarsku fabriku ili sl., a to nije uradio ni jedan bend. Svi slushaju Metallica-u, chak i zadnja 4 albuma!!!

 

Metallica su bili svaki put inovativni i zheljni eksperimentisanja i to je ok. Metallica je jedan od najboljih bendova uzhivo!!! Znaju to chak i Megadeth kad su im svirali kao predgrupa, haha... Megadeth nikad nije stigao Metallica-u iako se to trudio da radi na svake nachine. Da ne pricham shta je ispao Mustaine na kraju. Videli ste shta svire na zadnju turneju i sa kojim bendovima idu na nju. Ono shto seru o tim bendovima... ushli su u komercijalu za da je razbiju!!! To shto su na mtv je odlichno! Bolje da nepismeni slushaju Metallicu, nego Linking Bizkit, Shitknot to je jasno svima!! Jedinu stvar koja je sumnniva je zashto su se razvalili sa Newsteda. Novi je u neki HC film i na sceni je totalno out od ono shto je Metallica i zato nije ok. Newsted je jednostavno ulozhio sebe u Metallicu, razbijao se na sceni! Morali su menjati stvari kad se nisu raspali. Chitao sam neku recenziju St. Anger na ovu temu i to shto je ocenjen sa 2/10 je smeshtno! Rock Express je dao dobru ocenu 7/10, ja bi dao mozhda malo manju iako cilj recenzije uopshte nije ocenivanje albuma!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slazem se sa vecinom navedenih stvari,sem sa tim da je Metallica usla u komercijalu da bi je razbila.Kao prvo,"Load" i "ReLoad" nikako ne smatram komercijalnim albumima."St.Anger" jeste komercijalniji,ali mislim da to nisu uradili ni zbog para,ni zbog slave,ni zbog razbijanja komercijale vec cisto zbog toga sto im se tako hoce.Kome se ne svidja,nemora da slusa.Po meni je "St.Anger" u globalu sranje od albuma,ima dobrih momenata,ali je u globalu sranje.Ali svejedno,ako su ljudi to hteli,neka im.Ja cu vecno postovati najveci bend u istoriji heavy metala,i jedan od najvecih u istoriji rock n' roll muzike!!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo.. prichate o komercijali a josh niste je definirali! Prichate o underground-u a niste ga josh definirali! Koja je ta definicija komercijale po kojoj Load i Reload nisu komercijalni a St. Anger jeste? Po prvoj definiciji nisi u pravu jer i tamo i tamo su promenili zvuk(mnogo vishe odoshto su to uradili na prva 4 albuma). A, po drugoj definiciji, underground t.j. shirenje muzike od ruke na ruke skoro da ne postoji(sem nekih bendova koje naravno ne poznajemo) tako da svi su komercijala.

 

Ne mozhesh da kazhesh da St. Anger ima dobre momente, ili volish ili ne volish taj album!! Isti zvuk, muz. orientacija vozi ceo album. Nije tu u neke pesme vishe thrash-a, negde vishe speed-a i HC-a, a negde vishe heavy-ja i sve to na delovima spojeno. Sve pesme su muzichki izbalansirane shto je jedna od najbitnijih stvari za jedan album!! Jes da je daleko od onog shto se ochekivalo, ali ok je poshto su bili u neku meru inovativniji i uradili veliki chekor nazad ka korenima. Ako ste gledali nastup Rock Am Ring-a u publici na jednu tablu pisalo je 'Welcome Back Masters Of Metal', hehe, koje je najverovatno sama Metallica namestila i sa dobro pravo! Isto ko da ste se vratili kuci po velikoj operaciji i skapavanje u bolnici. A, Hetfield-ova rehabilitacija je uchinila svoje, nije bio bash u formi na sceni. Pichili su ono shto svi hvale, chak i St. Anger i Frantic uzhivo zvuche odlichno, ko nije gledamo nema shta da pricha!!

Jasno je da 90 % od onih koji pljuju Metallica-u imaju neki dr. omiljeniji bend. Da nisu bili Metallica verovatno ne bi sada slushali metal a i mnogi ne bi znali shta je to. Isto vazhi i za Iron Maiden ko je najbolji heavy metal bend ever!! A, najbolji thrash verovatno znate da je Testament! Jes da vishe volim nemachki thrash ali ti bendovi imaju mnogo uticaja sa strane.

 

Ushli su u komercijali (turneja sa bendove pomenute u predhodnu poruku, njino hvalisanje, zezanje i sl.), samo za da je/ih razbiju!!! I to treba da bude jasno svima rekao sam zashto!!! I dobro to rade,, koji je trenutni tirazh St. Anger-a?

 

p.s. Dali oni koji ih pljuju (a to su njini najvechi fanovi!!) su ih gledali uzhivo? Ne! A, pjluju po njih poshto i nikad ih nisu slushali kozna koliko. Dok Megadeth-a 'vechina' voli poshto i nije slushala Megadeth!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ushli su u komercijali (turneja sa bendove pomenute u predhodnu poruku, njino hvalisanje, zezanje i sl.), samo za da je/ih razbiju!!!

 

... A Snježana nije spavala ni sa jednim od sedam patuljaka. m/

 

Kako Snezhana tako i sve ostale cure nemaju kapacitet za thrash metal. Kad bi imala ona naravno da bi spavala i sa tobom, haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo.. prichate o komercijali a josh niste je definirali! Prichate o underground-u a niste ga josh definirali! Koja je ta definicija komercijale po kojoj Load i Reload nisu komercijalni a St. Anger jeste? Po prvoj definiciji nisi u pravu jer i tamo i tamo su promenili zvuk(mnogo vishe odoshto su to uradili na prva 4 albuma). A, po drugoj definiciji, underground t.j. shirenje muzike od ruke na ruke skoro da ne postoji(sem nekih bendova koje naravno ne poznajemo) tako da svi su komercijala.!

 

Po tebi svaki bend koji promeni stil je momentalno komercijalan?Neslazem se sa tim.Tvrdim da nijedan bend nije svirao muziku ni priblizno istu onoj koju je svirala Metallica na "Load" i "ReLoad".Ja to nikako ne smatram komercijalnim.E sad,sto ljudi sto cudi.

"St.Anger" jeste komercijalniji album.U odnosu na ostale albume jeste,ali siguran sam da ga nije snimila Metallica,ne bi bio toliko medijski eksponiran.Komercijalan je zbog toga sto u njihovim novim pesmama ima uticaja muzike koja je trenutno "u modi".I to ga cini komercijalnijim nego sto su bila prethodna izdanja."Load" i "ReLoad" to nisu imali.

 

Ne mozhesh da kazhesh da St. Anger ima dobre momente, ili volish ili ne volish taj album!! Isti zvuk, muz. orientacija vozi ceo album. Nije tu u neke pesme vishe thrash-a, negde vishe speed-a i HC-a, a negde vishe heavy-ja i sve to na delovima spojeno. Sve pesme su muzichki izbalansirane shto je jedna od najbitnijih stvari za jedan album!! Jes da je daleko od onog shto se ochekivalo, ali ok je poshto su bili u neku meru inovativniji i uradili veliki chekor nazad ka korenima. Ako ste gledali nastup Rock Am Ring-a u publici na jednu tablu pisalo je 'Welcome Back Masters Of Metal', hehe, koje je najverovatno sama Metallica namestila i sa dobro pravo! Isto ko da ste se vratili kuci po velikoj operaciji i skapavanje u bolnici. A, Hetfield-ova rehabilitacija je uchinila svoje, nije bio bash u formi na sceni. Pichili su ono shto svi hvale, chak i St. Anger i Frantic uzhivo zvuche odlichno, ko nije gledamo nema shta da pricha!!!

 

Album ima dobre momente.Pesme jesu donekle izbalansirane,ali pojedini delovi mi se svidjaju,a pojedini delovi su mi odvratni.Npr.nemozes reci da pesme "Sweet amber" i "The unnamed feeling" imaju isti vibe.Nikako!!!Prva je pod veliki uticajem Load-a,a druga je cisti Slipknot.To je realno.I zbog toga,prva mi se svidja,a druga ne.I sta je tu cudno?!?

Kazes u neku ruku su se vratili korenima.To sto je muzika zesca nego na prethodnim ostvarenjima,nikako neznaci da su se vratili korenima.Mozda ti tu vidis neki povratak korenima,ali ja ga ne vidim.I nikako 'St.Anger" ne smatram inovativnijim u odnosu na prethodna dva albuma.Ja licno bih bio mnogo zadovoljniji da su uradili album slican "Load"-u.Ali,kao sto sam rekao,njihovo pravo je da rade apsolutno ono sto im se hoce,i mislim da to i rade.

 

Ushli su u komercijali (turneja sa bendove pomenute u predhodnu poruku, njino hvalisanje, zezanje i sl.), samo za da je/ih razbiju!!! I to treba da bude jasno svima rekao sam zashto!!! I dobro to rade,, koji je trenutni tirazh St. Anger-a?

 

p.s. Dali oni koji ih pljuju (a to su njini najvechi fanovi!!) su ih gledali uzhivo? Ne! A, pjluju po njih poshto i nikad ih nisu slushali kozna koliko. Dok Megadeth-a 'vechina' voli poshto i nije slushala Megadeth!

 

Ponavljam,nikako se ne slazem sa tvojom konstatacijom.Ljudi rade ono sto zele,i zabole ih za komercijalu.Barem ja tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim stvarima isto ko da se nalazish u metalostrugarsku fabriku ili sl., a to nije uradio ni jedan bend. Svi slushaju Metallica-u, chak i zadnja 4 albuma!!!

Odmah si dao i odgovor zasto to nijedan drugi bend nije uradio. Zato sto niko ne zeli da slusa bend iz pilane ili metalostrugarske radionice.

 

Metallica je jedan od najboljih bendova uzhivo!!! Znaju to chak i Megadeth kad su im svirali kao predgrupa, haha... Megadeth nikad nije stigao Metallica-u iako se to trudio da radi na svake nachine. Da ne pricham shta je ispao Mustaine na kraju. Videli ste shta svire na zadnju turneju i sa kojim bendovima idu na nju. Ono shto seru o tim bendovima... ushli su u komercijalu za da je razbiju!!! To shto su na mtv je odlichno! Bolje da nepismeni slushaju Metallicu, nego Linking Bizkit, Shitknot to je jasno svima!! Jedinu stvar koja je sumnniva je zashto su se razvalili sa Newsteda. Novi je u neki HC film i na sceni je totalno out od ono shto je Metallica i zato nije ok. Newsted je jednostavno ulozhio sebe u Metallicu, razbijao se na sceni! Morali su menjati stvari kad se nisu raspali. Chitao sam neku recenziju St. Anger na ovu temu i to shto je ocenjen sa 2/10 je smeshtno! Rock Express je dao dobru ocenu 7/10, ja bi dao mozhda malo manju iako cilj recenzije uopshte nije ocenivanje albuma!!

Prvo, slazem se da su jedan od boljih bendova uzivo. Da su usli u komercijalu da je razbiju to jednostavno nije tacno, nego da zarade jos vise para, a to se danas radi sa pomenutim benodovima kao predgrupama. Da, tu recenziju sam ja pisao i ako procitas videces da sam sve lepo obrazlozio. "St. Anger" je daleko ispod renomea koji Metallica ima, a plus nema veze sa metalom. Uzmi u obzir da je tu recenziju radio jedan zakleti metalac za svoj METAL fanzin, i iz gledista metala (a po meni i svakog drugog) Metallica je danas sranje kakvo se ne da izreci obicnim recima. Megadeth su imali pravu dorbu, postepenu promenu svog zvuka i, izuzev "Risk", svi albumi su im amakr podnosljivi za slusanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemmy sixx, pazi ovako...

 

Svi bendovi su komercijalni!! I zar chesh ti nekome tvrditi da ti je muzika ok jer nije komercijalna, tako? Smesto!! To pali samo kod male dece. A, to shto neki bend menja svoj stil je samo znak koliko je iskreniji prema ono shto je nekada radio.

Na St. Anger-u ne postoje elemente koje ti nazivash 'muzika u modi' ala komercijala jer to su samo priche za male dece!!! Imash album pre tebe i iil je ok ili ne!! A, 'muzika u modi' nekada je bio thrash, tako da taj poim uopshte nije neki epitet ko govori o kvalitetu te muzike.

'Unnamed Feeling' je prosta rokachina... Ona che obraditi odlichno sve fanove dobro poznate korporaciske oligarhije i to je jasno svima!!!! I tu nishta mi nije chudno, samo ili volish ili ne volish taj album, treche nema u metalu!!! A, ta pesma shto si je pomenuo je i jedina ispod proseka, to znash i sam!!!

Prica o Load i Reload... Na tim albumima oni su jasno uprostili zvuk da bi je skuvao svaki rock fan!!! To ne znachi da su albumi loshi jer kreativnost na njima je ochevidna.

Uradili su veliki korak ka korenima jer muzika im je zheshcha!! Pitaj fanove koje su visili ispred radnje da pokupe prve kopije 'Kill 'em All'-a.

Ako St. Anger ne smetash inovativniji u odnosu na predhodna dva albuma onda koja je ta inovacija na Re-load-u? On je manje-vishe kopija Load-a, ako vech prichamo o novim elementima koji su uneli.

 

Tachno da ljudi rade shta hoche!! Tachno da su otishli na turneju sa nu bendova. Tachno da che ih razbiti!!! I jes da ih zabole za komercijalu, ali dali priznajesh da lepo razbijaju one bendove!? I nema shta vishe da se pricha!! Ushli su u komercijalu za da je razbiju!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni me jesu uveli u metal ali neću da pričam da mi se sviđa šta sada rade kad mi se ne sviđa... sa svojim stangerom od 10$ mogu da obrišu **** pred klincima novopečenim fanovima, ja ću i dalje da slušam \"killemall\"...

 

Ti mozhesh i dalje da slushash Kill 'em All, a sutra to che da slushaju i gomila 'novopechenih fanova', kao shto si ih ti nazvao. A, verovatno se nesechash da su svi nekada bili to? Tebi verovatno uopshte nije jasno shta je Metallica uchinila za sve metal bendove!? I sam znash da ti novopecheni fanovi preko Metallica-e na najbolji nachin ulaze u metal. Mozhem da pricham do 101 i nazad o gothic, doom, black fanova koji osven shto slushaju te pravce skoro i da nisu chuli shta je metal!!! Sa manjim izuzecima naravno.

 

St. Anger ne mozhe se uporediti sa starijih thrash-ova i thrash/speed-ova Metallica-e. Ali, ako mislish da je zadnji album prazan onda si se gadno zajebao!! Ne znachi da je album losh samo zato shto nisi to ochekivao od njih!! Ko je gledao nastup na Rock Am Ring zna kako zvuche St. Anger i Frantic uzhivo. Najbolje je shta su se vratili!!! Ako ste u moguchnost pogledajte DVD koji ide sa cd.

 

p.s. Svi znate da je oldschool raw zvuk St. Anger-a pravo osvezhenje, a naslovna pesma bushi sve lobanje!!! Svi slushaju Metallica-u, a najvishe oni koji ih pljuvaju!! A, pljuvaju ih samo zashto je njih komshinica videla na tv-u i pochela da ih slusha. To se zove sindrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RNA, imam cool info o tebi spored koje te poshtujem...

 

Prvo, o produkciji... prochitao sam da volish da bude shta vishe nashminkana... to je ipak ukus ali nije to produkcija za thrash vech power ili sl. Rekao sam da 'And Justice' ima najbolju produkciju!! Ako ti ne mozhesh da skuvash 'metalostrugarska radionicu' St. Anger-a onda to nije nikakav razlog da je album losh!!!!! Ako mislish da su oni nepismeni i ne znaju da udesu svoju produkciju, onda James verovatno mesto na rehabilitaciji otishao je na pogreshno mesto?

 

Vidim da si HC u pogledu one recenzije... Bash te poshtujem zbog toga poshto u nekim pogledima svi smo HC shto se tice Metallica-e. Oni su ushli u komercijalu za da je razbiju!! A, ako i svi mislite da je i meni malo para onda bi vas zamolio da donirate na www.microsoft.com

 

Hmm... a, zar je teshko da napishesh da su 'jedan od najboljih' a ne 'jedan od boljih' bendova uzhivo?

 

Shto se tice Megadeth-a u sledecu priliku. Oni su se veoma trudili... ali, o tome na temi o njima, next time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemmy sixx, pazi ovako...

 

Svi bendovi su komercijalni!! I zar chesh ti nekome tvrditi da ti je muzika ok jer nije komercijalna, tako? Smesto!! To pali samo kod male dece. A, to shto neki bend menja svoj stil je samo znak koliko je iskreniji prema ono shto je nekada radio.

Na St. Anger-u ne postoje elemente koje ti nazivash 'muzika u modi' ala komercijala jer to su samo priche za male dece!!! Imash album pre tebe i iil je ok ili ne!! A, 'muzika u modi' nekada je bio thrash, tako da taj poim uopshte nije neki epitet ko govori o kvalitetu te muzike.

'Unnamed Feeling' je prosta rokachina... Ona che obraditi odlichno sve fanove dobro poznate korporaciske oligarhije i to je jasno svima!!!! I tu nishta mi nije chudno, samo ili volish ili ne volish taj album, treche nema u metalu!!! A, ta pesma shto si je pomenuo je i jedina ispod proseka, to znash i sam!!!

Prica o Load i Reload... Na tim albumima oni su jasno uprostili zvuk da bi je skuvao svaki rock fan!!! To ne znachi da su albumi loshi jer kreativnost na njima je ochevidna.  

Uradili su veliki korak ka korenima jer muzika im je zheshcha!! Pitaj fanove koje su visili ispred radnje da pokupe prve kopije 'Kill 'em All'-a.

Ako St. Anger ne smetash inovativniji u odnosu na predhodna dva albuma onda koja je ta inovacija na Re-load-u? On je manje-vishe kopija Load-a, ako vech prichamo o novim elementima koji su uneli.

 

Tachno da ljudi rade shta hoche!! Tachno da su otishli na turneju sa nu bendova. Tachno da che ih razbiti!!! I jes da ih zabole za komercijalu, ali dali priznajesh da lepo razbijaju one bendove!? I nema shta vishe da se pricha!! Ushli su u komercijalu za da je razbiju!!

 

Ja na to gledam malo drugacije.Mislim da bi bend prevashodno trebao biti iskren prema sebi.A ako je bend iskren prema samom sebi,radice ono sta mu je volja,a ne sta drugi ocekuju.To je slucaj i kod Metallice.Oni su hteli uraditi taj Load i ReLoad.Oni su ga uradili.Oni su hteli uraditi St.Anger.Oni su ga uradili.I po tome,Metallicu smatram iskrenim bendom.

Na St.Angeru postoji uticaja muzike koja je u modi.Nisi valjda gluv pa da necujes tu Slipknot i System of a down "riffove"?Kada je thrash bio u modi?Mozda je nekada bio dominantan muzicki pravac u okviru heavy metala,ali sigurno ga nije slusala tolika populacija ljudi koja sada slusa nu-"metal".

Na koju pesmu si mislio kada si rekao ispodprosecna?"Sweet amber"?Ako si na tu mislio,onda se nikako nemogu sloziti sa tobom.Dve pesme koje su ispodprosecne za Metallica standarde su "Unnamed feeling" i "Invisible kid".Ocaj!!!

Oni idu na turneje sa tim bendovima,oni ih razbijaju...ali ih zabole i za te bendove i za komercijalu.Gledaju na svoje dupe i rade sto im je volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RNA, imam cool info o tebi spored koje te poshtujem...

 

Prvo, o produkciji... prochitao sam da volish da bude shta vishe nashminkana... to je ipak ukus ali nije to produkcija za thrash vech power ili sl. Rekao sam da 'And Justice' ima najbolju produkciju!! Ako ti ne mozhesh da skuvash 'metalostrugarska radionicu' St. Anger-a onda to nije nikakav razlog da je album losh!!!!! Ako mislish da su oni nepismeni i ne znaju da udesu svoju produkciju, onda James verovatno mesto na rehabilitaciji otishao je na pogreshno mesto?

 

Vidim da si HC u pogledu one recenzije... Bash te poshtujem zbog toga poshto u nekim pogledima svi smo HC shto se tice Metallica-e. Oni su ushli u komercijalu za da je razbiju!! A, ako i svi mislite da je i meni malo para onda bi vas zamolio da donirate na www.microsoft.com

 

Hmm... a, zar je teshko da napishesh da su 'jedan od najboljih' a ne 'jedan od boljih' bendova uzhivo?

 

Shto se tice Megadeth-a u sledecu priliku. Oni su se veoma trudili... ali, o tome na temi o njima, next time.

Ne, nisam ja nikada rekao da volim našminaknu produkciju. Ja volim sirovinu, ali kada se svaki instrument čuje. Imaš na primer na novom albumu bubnjeve koji pokrivaju sve ostalo i vrlo je teško koncentrisati se da preslušavaš muziku kad ti nešto sve vreme lupa usred mozga. Možda je ovo loše poređenje, ali podseća me na one bezvezne tehno ritmove koji te jednostavno bodu pravo u hipofizu. Neću da kažem da Lars svira jednolično, već da čovek izgubi konmcentraciju slušajući ga. Prosto te tera da slušaš samo bubnjeve. A Metallica trenutno nije jedan od najboljih bendova uživo. Video sam ih mnogo u zadnje vreme i mopgu ti reći da ima puno, PUNO boljih. Naravno, bilo bi smešno da nakon 20 godina sviranja oni nisu uigrani, a i imaju opremu i tim koji sve čini da zvuči savršeno. Da su uradili live snimak celog albuma, mislim da bi bilo bolje. Gledao sam neki živi snimak na kom su svirlai baš "St. Anger" pesmu i uživo one rokačine dobijaju pravu snagu jer i gitare i bubnjevi zvuče kako treba. Gitare su otpr. podešene za one stare pesme, a bubnjevi su sasvim normalni, tj. nemaju zvuk kante.

Sve što si rekao u prethodnoj poruci ti je skroz tačno, sem da su oni ušli u komercijalu da je razbiju. Još jednom ću reći - niko ne ulazi u komercijalu da bi je razbio, već da se njome okoristi i zaradi što više para. Usled toga je i usledilo ono smekšavanje i prilagođavanje zvuka na "Load" i "Re-Load" albumima, kao što si rekao da privuku više rock fanova. A, više fanove znači više prodatih albuma, više ljudi na koncertima - jednom rečju, više para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na to gledam malo drugacije.Mislim da bi bend prevashodno trebao biti iskren prema sebi.A ako je bend iskren prema samom sebi,radice ono sta mu je volja,a ne sta drugi ocekuju.To je slucaj i kod Metallice.Oni su hteli uraditi taj Load i ReLoad.Oni su ga uradili.Oni su hteli uraditi St.Anger.Oni su ga uradili.I po tome,Metallicu smatram iskrenim bendom.

Tačno je da su radili šta su hteli i ja ih zbog toga bar delimično poštujem. Samo nemoj da mi kažeš da tu nije bilo bar malo kalkulisanja i prepipavanja terena. Uostalom, više mi se sviđa bend koji promeni malo svoj stil, alči uradi dobar album, nego neki koji pošto-poto hoće da svira jednu te situ vrstu muzike, a pravi sranje za sranjem.

 

Na St.Angeru postoji uticaja muzike koja je u modi.Nisi valjda gluv pa da necujes tu Slipknot i System of a down \"riffove\"?Kada je thrash bio u modi?Mozda je nekada bio dominantan muzicki pravac u okviru heavy metala,ali sigurno ga nije slusala tolika populacija ljudi koja sada slusa nu-\"metal\".

Na koju pesmu si mislio kada si rekao ispodprosecna?\"Sweet amber\"?Ako si na tu mislio,onda se nikako nemogu sloziti sa tobom.Dve pesme koje su ispodprosecne za Metallica standarde su \"Unnamed feeling\" i \"Invisible kid\".Ocaj!!!

Još jedna vrlo lepo rečena činjenioca. Thrash metal zaista nikada nije bio dominantan pravac u muzici onoliko koliko je sada nu-metal. Usotalom, šta ima ko da se buni. Svaka muzika ima svoje vreme. Ja samo biram da radije slušam thrash metal iako je to muzika iz vremena kad sam ja imao manje od deset godina, nego ovo danas što mi se uopšte ne sviđa. A "Invisible Kid" je stvarno UŽAS!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jednom ću reći - niko ne ulazi u komercijalu da bi je razbio, već da se njome okoristi i zaradi što više para. Usled toga je i usledilo ono smekšavanje i prilagođavanje zvuka na \"Load\" i \"Re-Load\" albumima, kao što si rekao da privuku više rock fanova. A, više fanove znači više prodatih albuma, više ljudi na koncertima - jednom rečju, više para.

 

Ne bih se slozio sa tobom.Metallica je imala dovoljno para i pre izdavanja ova dva albuma.Kao sto sam vec rekao,uradili su onu sta im se radio.A sa ovim blizancima prevashodno mislim da su i hteli dokazati svetu da mogu uraditi sve sto zele,i da to bude super kvalitetno.Hteli su dokazati da su najveci rock n' roll bend na planeti.Ja mislim da im je uspelo.

A "St.Anger"...to je vec druga prica.U svakom slucaju,rade sta im je volja.I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da su radili šta su hteli i ja ih zbog toga bar delimično poštujem. Samo nemoj da mi kažeš da tu nije bilo bar malo kalkulisanja i prepipavanja terena. Uostalom, više mi se sviđa bend koji promeni malo svoj stil, alči uradi dobar album, nego neki koji pošto-poto hoće da svira jednu te situ vrstu muzike, a pravi sranje za sranjem.

 

Da li je bilo kalkulisanja i prepipavanja terena stvarno neznam.Ali se definitivno slazem sa drugom stavkom tvog posta.Bolje promena stila i dobra stvar,nego lazna iskrenost i sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na to gledam malo drugacije.Mislim da bi bend prevashodno trebao biti iskren prema sebi.A ako je bend iskren prema samom sebi,radice ono sta mu je volja,a ne sta drugi ocekuju.To je slucaj i kod Metallice.Oni su hteli uraditi taj Load i ReLoad.Oni su ga uradili.Oni su hteli uraditi St.Anger.Oni su ga uradili.I po tome,Metallicu smatram iskrenim bendom.

Na St.Angeru postoji uticaja muzike koja je u modi.Nisi valjda gluv pa da necujes tu Slipknot i System of a down \"riffove\"?Kada je thrash bio u modi?Mozda je nekada bio dominantan muzicki pravac u okviru heavy metala,ali sigurno ga nije slusala tolika populacija ljudi koja sada slusa nu-\"metal\".

Na koju pesmu si mislio kada si rekao ispodprosecna?\"Sweet amber\"?Ako si na tu mislio,onda se nikako nemogu sloziti sa tobom.Dve pesme koje su ispodprosecne za Metallica standarde su \"Unnamed feeling\" i \"Invisible kid\".Ocaj!!!

Oni idu na turneje sa tim bendovima,oni ih razbijaju...ali ih zabole i za te bendove i za komercijalu.Gledaju na svoje dupe i rade sto im je volja.

 

Postoje dve definicije... iskren prema sebi i iskren prema fanovima. I zar je to bitno? Oni ako hocu i nek ponove i Load i Reload i St. Anger josh 10 puta ali nikad takvi albumi nece biti bolji od prvih albuma. Ma neznam kako vi ustvari ocenujete muzichke albume? Evo malo uprostavanje mase... 1 album klasike = 5 metal albuma = 10-15 rock albuma = 8 jazz/blues + 7 country albuma gledano u nekim globalnim ramkama... Mnogo je bitno dali ucenjujete album kao album, ili album kao thrash, death, heavy... album, zato i od samog pochetka ovog foruma se sere o vakvim glupostima... Rekao sam... svi slushaju Metallica-u, sve albume poshto su ok!!! A, zna se koji su najbolji!!

Definicija 'muzika u modi' ne postoji!! Objasnio sam i zashto. Dali ta definicija govori o kvalitetu dotichen muzike? Ne. Onda nema shto da se upotrebljiva taj poim.

Kako je thrash metal dobio toliku popularnost ako nije bio na tv-u? Kvalitetna muzika ostaje uz fanovima, a tv uvek ima svoje racune, marketing, zaradjivanje para i sl. Ako je i nu kvalitetna muzika onda ti fanovi po 5 godina kad ce vechina tog pravca nepostojati opet slushati te bendove ili turbo folk reci dali je to nekome ok ili samo firma!!

Ispod prosechna u okviru albuma rekao sam da je Unnamed Feeling i da samo to kritikujesh sa celog albuma.. Ma, prichajte shta sve je uzhas, to je nekome zlato, hahaa, i on kupi 'Kill 'em All'-a pa onda 'Souls Of Black', hehe. Album jednostavno bushi!! Takvu produkciju niko nije imao...

 

'ali ih zabole i za te bendove i za komercijalu.Gledaju na svoje dupe i rade sto im je volja.' --- Ma bitno li je shta gledaju i koga shta zabole? Oni razbijaju komercijalu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nisam ja nikada rekao da volim našminaknu produkciju. Ja volim sirovinu, ali kada se svaki instrument čuje. Imaš na primer na novom albumu bubnjeve koji pokrivaju sve ostalo i vrlo je teško koncentrisati se da preslušavaš muziku kad ti nešto sve vreme lupa usred mozga. Možda je ovo loše poređenje, ali podseća me na one bezvezne tehno ritmove koji te jednostavno bodu pravo u hipofizu. Neću da kažem da Lars svira jednolično, već da čovek izgubi konmcentraciju slušajući ga. Prosto te tera da slušaš samo bubnjeve. A Metallica trenutno nije jedan od najboljih bendova uživo. Video sam ih mnogo u zadnje vreme i mopgu ti reći da ima puno, PUNO boljih. Naravno, bilo bi smešno da nakon 20 godina sviranja oni nisu uigrani, a i imaju opremu i tim koji sve čini da zvuči savršeno. Da su uradili live snimak celog albuma, mislim da bi bilo bolje. Gledao sam neki živi snimak na kom su svirlai baš \"St. Anger\" pesmu i uživo one rokačine dobijaju pravu snagu jer i gitare i bubnjevi zvuče kako treba. Gitare su otpr. podešene za one stare pesme, a bubnjevi su sasvim normalni, tj. nemaju zvuk kante.

Sve što si rekao u prethodnoj poruci ti je skroz tačno, sem da su oni ušli u komercijalu da je razbiju. Još jednom ću reći - niko ne ulazi u komercijalu da bi je razbio, već da se njome okoristi i zaradi što više para. Usled toga je i usledilo ono smekšavanje i prilagođavanje zvuka na \"Load\" i \"Re-Load\" albumima, kao što si rekao da privuku više rock fanova. A, više fanove znači više prodatih albuma, više ljudi na koncertima - jednom rečju, više para.

 

O produkciji... nisi rekao vech napisao da najvishe volish onu na 'Master'-a, a to je to... Techno ritmove su tako prosti shto njih kuva sva prosta masa. Rekao sam.. ako ne mozhesh uchiti fiziku slushajuchi St. Anger-a ne znachi da je album losh. Raw zvuk razbija!! Bushi mozak i proshirava hemisfere, a izvrsno poboljshava rad hipofize. Nisu oni bend ko ima dva demo-a iza sebe.

Oko live nastupa... Haahaa, oni su oduvek bili uigrani, oduvek su imali savrshen zvuk. Oduvek su bili medju naboljim live bendovima. Koji su ti PUNO bolji bendovi? Chak i svi koji pljuju Load i Re-load razbijali bi se na vechinom pesme sa tim albumima, a da ne pricham o prva 4 albuma!! Frantic i St. Anger uzhivo.... gitare i bubnjevi su u meri podeseni prema albumu, to se vidi na Rock Am Ring-u kad James promenjuje par gitara, podesuju bubnjevi itd... Pogledate DVD koji ide sa cd-u ako dodje do vama.

Oko ulazak u komercijali pricham u svaku poruku, pa do kada? Pogledaj shta se upravo deshava!! Jer oni treba nekome rechi da su tamo ushli da bi je razbili? Nu svaki dan pada sve vishe i vishe, i ta masa se mora nasochiti nekuda!!

Ono sa vishe para zaradzivanje skoro i da nema veze... daj iznesi celosnu prodazhbu svih albuma pa prichachemo... Pazi.... bilo je u pitanju dali che se raspasti Metallica... I zashto su izbacili Newsted-a ako su zheleli pare kad ovaj je furao sve shto je Metallica htela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...