Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

E, sta si sad ti rek'o?! :confused: Ne dobija se nista, al' se ni ne gubi mnogo.

U kompjuterskoj tehnici postoji kodovanje i dekodovanje, tj. kompresija i dekompresija. Rekompresija je kompresija kompresije. Algoritmom koji se koristi za kompresiju u mp3 format, se naravno gubi kvalitet, ali taj gubitak ljudsko uho ne moze da registruje, tako da je format kvlt. Druga je stvar sto nije najsjajniji snimak koji je kompresovan na ovaj nacin. Iliti: bla bla bla truc truc... :D

 

Upravo tako.A ovde je vrlo moguce da je fajl rekompresovan.I sta ti tu nije jasno?U npr.svakoj verziji sound forge-a nakon verzije 5.0,mp3 fajl se moze rekompresovati.Dakle,vec postojeci mp3 fajl ponovo kompresovati.Video sam mnogo ljudi koji to rade misleci da ce tako poboljsati kvalitet snimka.Naravno,to je nemoguce,i totalno je glupo.Neces nista napraviti sa tim...niti ce biti losije,niti bolje.

Dekompresija je vracanje u pocetni "sirovi" format,u ovom slucaju wav.To je jos gluplje raditi,posto je proces duzi.A isto dobijes kitu marjanovu,kao i u prvom slucaju.

Ukoliko je pocetna verzija losa,svaki dalji rad na fajlu totalno gubi smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам тек данас чуо обе песме, и обе су ми супер! THE DAY THAT NEVER COMES ми је исто до јаја колико год ви срали! Има емоцију за разлику од гомиле песама, исто као и THE UNNAMED FEELING са ST.ANGER-a! Јес да је THE DAY THAT NEVER COMES прилично покраден FADE TO BLACK, али јебига, шта је ту је. Тражили смо повратак на старо, прилично смо то и добили! А ова друга је кева!

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ај не сери! :pivopije:

 

Неко је нешто помињао горе за певање, па само да га подсетим на малу дискусију по том питању од пре неки дан:

 

Слушајући Љутка, неке лајвове са прошле турнеје, и ово мало што је могло да се чује сада, види се како је Хетфилд променио стил певања, на лошије, наравно. Тотално је променио фазон, у ствари. Пева много чистије, што испада много лошије, бар по мени. На Лоуду и Рилоуду је певао чисто, али онако рско, храпаво, и дојајније, а сад му је глас много "клинији" ( :) ), и самим тим губи на мудима и много више фалшира, а и много му лакше пуца глас! Ех да ми је само да могу да му дојавим да послуша како је певао раније, па да се врати!

 

Istinu zboris, ali ne peva on tako zato sto je zapeo nego ga stizu godine....

 

Па са годинама би могао само распалије (храпавије) да пева, зар не? Леми, Џо Кокер, Џет?

 

ЕДИТ (ДА ДОПУНИМ): Увек је причао по интервјуима како не зна да пева, и како није хтео да буде певач, и тад кад је био млађи, и када је могао да пева лепо није, а сад кад је оматорио и распада се, хоће да буде алт! Што би рекли глупи Американци: "No way, Hose!"

 

Sve zavisi...nisu svi ljudi isti

 

Нису, али њему глас пропада са годинама, то бар ја тако видим, па ми је онда логично да га мало затвара и угрубљује, а он сад почео да пева к'о славуј. Тако како је певао Блек, Лоуд, Рилоуд и Гараж, треба да пева и ово, пошто наравно више не може да пишти као раније, што опет поткрепљује моју теорију!

 

mudro zboriš - hetfield na loadu je meni najkul vokal ikad.. može da mu prismrdi samo pevač coc-a (zaboravih kako se zove) na wisebloodu.
Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako! Cekam ceo album da kazem konacan sud (iskreno verujem da ce biti jako dobar), ali ovo sto smo culi do sada od pesama je stavrno dobro. Apokalipsa mi je gotivna stvar. Ne mogu da kazem revolucionarna, ali je bas slusljiva. Ovo sa srozavanjima kriterijuma je totalna glupost jer isto tako ja mogu da kazem za nekoga kome je ova stvar "nesto najgore sto su napravili" da uopste nema kriterijume. Ukusi su razliciti! Metallicu slusam 21 godinu i kao vecina mnogo vise volim raniju fazu, ali to ne znaci da patim za 80-ima. Meni su Bleeding Me i Outlaw Torn fenomenalne stvari mada nemaju nikave slicnosti sa thrash fazom. Gledajte na muziku kao na umetnost, a ne kao sredstvo za napusavanje i lecenje kompleksa. Darthmaul, ovo se nije odnosilo na tebe, ali jednostavno ne mogu verujem koliko nizak prag tolerancije i koliko je raznoraznih hejtera na sajtu koji besplatno drze predavanja o kvalitetu muzike i sude o necijem intelektu zahvaljujuci bendu koji slusa. Tolernacija je ovde najnizem nivou, ali ocigledno svi nekad prolaze te faze pametovanja. Nazalost, nadovezao sam se na tvoj post pa je ispalo kontra tebe, ali zaista nije tebi upuceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...