Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

"Koliko god muzika uvek bila ono najvažnije što obavezno ide na prvo mesto, toliko ne mogu a da nemam predrasude prema hrišćanskim black metal bendovima kao nečemu najparadoksalnijem u istoriji muzike i kao pravcu iz čije svake note izbija konfuzija i neiskrenost. Tako je i ovde, pa i pored realno dobre produkcije i nekih zanimljivijih momenata koje ovaj album nosi, sveukupni utisak posle preslušavanja ipak ostaje veoma bljutav" 3/10.

 

http://nocturnemagazine.net/impression/464/slechtvalk-a-folorn-throne

 

Samo ću reći da ovdje pogrešni ljudi rade recenzije na pojedine bendove.Ti si prvi primjer toga,sobzirom da pratim tvoja pisanija po forumu,to mogu da kažem.Mislim i odmah kvalitet nocturne-a pada za nekoliko posto niže.Ovaj uvod gore je toliko besmislen da nemam riječi.Ovo o konfuziji i neiskrenosti je totalna nebuloza pod jedan,pod dva hrišćanski blek metal?To je blek metal sa hrišćanskom filozofijom,kao što je i blek metal sa paganskom,satanaskom i slič.,barem ti budi normalan za razliku od drugih koji radi svojih ličnih ubijeđenja to definišu kao hrišćanski black metal.Treće ovaj bend se već na zadnja dva albuma i ne bavi toliko konkretno hrišćanstvom u pitanju je tematika unutrašnje borbe,rata itd...

 

3/10 ovo je veliki fail za ovakav album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koliko je to pitanje na mjestu,ali,tu si u pravu i ja se ograđujem jer ne poznajem dosta black metal scene u njenom izvornom obliku - iako sam preslušao dosta toga,ali ovdje je situacija drugačija.Znači ne traži neko žanrovsko revnovanje i posvećenost da bi se vidjela jedna vrllo neobjektivna kritika.Mislim možda stvarno onaj dio da "iz svake note izbija konfuzija i neiskrenost" ja nisam razumio - jer kao ne poznajem tr00 black metal rifove,pa molim objašnjenje kad je ovaj album u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,potpuni rispekt,imaš pravo na svoju ocjenu,samo sam iskreno pomislio da si malo pretjerao.Sve recenzije koje sam čitao vezane za ovaj album ne idu ispod 8/10.I ja sam lično preslušavao i učinio mi se kao jedan prosječan album,eto barem tu prolaznu da zasluži 5.5/10.Ali naravno,volio bih da dođem i do pune recenzije,jer eto,neću da sumnjam da ima neko dobro opravdanje za takav rejting. :)

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih sad na recenziranje i mnogo mi se sviđa: Mïsogi - Tofotukami Wemitamafe

 

Pogađate već, Japanci. Super black sa japanskim folk uplivima, inače projekat članova Magane-a pa i vuče na Magane, stari Sigh i tako tu školu. Baš dobro iskomponovano i odsvirano, jako zabavan album. Preporukica.

 

1276338674_awclvjxbuyien7l.jpeg

 

http://letitbit.net/download/6138.d65355f289485fc7fd1ad786a/Misogi__2010.rar.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...