Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

A koliko će biti karta. icon_smile.gif Što se mene tiče, ja sam već ispred Arene i čekam da uletim u prve redove

 

@Bojana

 

Ništa za to. icon_wink.gif Čekam te za taj White Stripes tribute! icon_mrgreen.gif

E stvarno Sharkey, da nisi cuo kad pocinje i koliko je ulaz?! mrred.gif

Racunaj na mene za Tribute! Vec sam uvezbala par pesmica gledajuci koncert! Ti navezbaj svoj deo i krecemo! musik29.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam set listu na ovoj turneji i moram priznati da je veoma bolja nego prosli put. Sviraju cak sedam novih pesama sto je po meni sasvim korektno sa njihove strane plus dosta stvari koje prosli put nismo culi (pictures of home,sometimes i feel like screamin, living wreck...) sto znaci vredi otici i ovog puta bez obzira sto je opet na sajmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deep Purple - Haunted

 

(Gillan/Glover/Paice/Morse/Airey)

 

I hear the beating of your wings

And you're playing on my strings

In mysterious ways

You draw me in

To a love

Beyond all understanding

 

Beyond my reach

So far away

But it seems

Like only yesterday

 

I'm Haunted

Haunted

Is that what you wanted

 

All that's left

Is the ghost of your smile

It stays awhile

Then fades away

 

I hear your footsteps on the ground

Tempting me to turn around

It's just the echo

Of a disenchanted lover

Shuffling aimlessly

Homeward bound

 

To empty rooms

And picture frames

And Friends

Who can't recall our names

 

I'm Haunted

Haunted

Is that what you wanted

 

All that's left

Is the ghost of your smile

It stays awhile

Then fades away

 

 

 

Download: http://rapidshare.de/files/12811968/Deep_P...aunted.mp3.html

Edited by J0N B0N J0\/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morse Steve je ubio Deep Purple

(A bilo je toliko života u njima.)

 

Upravo sam odgledao Perihelion DVD (2002). Slijedeći proces opisan u prošloj rečenici, dobio sam strašnu želju da odgledam neki koncert na kojem je pri gitari Blackmore Ritchie, sa ili bez brkovima. Takođe, odlučio sam da ću od ovog trenutka da prezirem Morsea Stevea, i u svakoj mogućnosti javno da ga omalovažavam. Da sam ja vlast, osudio bih ga da do kraja života luta beskrajnim zelenim prostranstvima sa crvenom Stratokaster gitarom oko vrata (da, da, bijela ploča i vrat od javora), bez mogućnosti da se ikad, igdje, ikome, uključi u ikakvo pojačalo. On jednostavno nije taj čovjek. Kad treba, on ga ne zavija, a kad ne treba on ga, zavija. Na stranu njegov simpatični simultani glavomlat sa Gloverom Rogerom, na stranu njegova saradnja sa Lordom Jonom, na stranu njegova nastranost (niko sa onakvim brkovima ne može biti obostrano nenastran), preko tona njegovoga distorzirano-tranzistorskoga ja preći ne mogu kao ni preko činjenice da je Beckham David uzor određenoj populaciji mladih ljudi. Svaki solo mu isti (Morseu Steveu, ne Beckhamu Davidu), kao intermezzo. Mani se brate te loše radnje. Popni se na konja i uživaj. Inače, sam koncert i nije tako loš. Ne smeta mi toliko što većinu vremena Gillan Ian nosi crvene gumene hlače koje su u rangu sa gumenim crno-kombinovanim hlačama kakve je Dickinson Bruce demonstrirao na BNW turneji, ne smeta mi što bez kose izgleda kao moj komšija Vojin koji je jako loš čovjek (komšija Vojin, ne Gillan Ian), ne smeta mi što su brze pjesme prilagođene porodičnim brzinama. Ne smeta. Ne smeta mi čak ni što se na spisku izvedenih pjesama nalaze dve potpuno nepotrebne («No One Came» i «Fools») jer je onih dobrih puno više. Ne smeta. Ne smeta mi čak ni to što audio miks koncerta nije istakao glas onoliko koliko bih ja to želio odnosno onoliko koliko bi meni trebalo da isti čujem kako treba. Ne smeta. Ali onaj brko (Morse Steve) što guli gitaru, nikako pošteno da se uhvati za Ernijeva Muda, kad već svoja nema. Smeta mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morse Steve je ubio Deep Purple

(A bilo je toliko života u njima.)

 

Upravo sam odgledao Perihelion DVD (2002). Slijedeći proces opisan u prošloj rečenici, dobio sam strašnu želju da odgledam neki koncert na kojem je pri gitari Blackmore Ritchie, sa ili bez brkovima. Takođe, odlučio sam da ću od ovog trenutka da prezirem Morsea Stevea, i u svakoj mogućnosti javno da ga omalovažavam. Da sam ja vlast, osudio bih ga da do kraja života luta beskrajnim zelenim prostranstvima sa crvenom Stratokaster gitarom oko vrata (da, da, bijela ploča i vrat od javora), bez mogućnosti da se ikad, igdje, ikome, uključi u ikakvo pojačalo. On jednostavno nije taj čovjek. Kad treba, on ga ne zavija, a kad ne treba on ga, zavija. Na stranu njegov simpatični simultani glavomlat sa Gloverom Rogerom, na stranu njegova saradnja sa Lordom Jonom, na stranu njegova nastranost (niko sa onakvim brkovima ne može biti obostrano nenastran), preko tona njegovoga distorzirano-tranzistorskoga ja preći ne mogu kao ni preko činjenice da je Beckham David uzor određenoj populaciji mladih ljudi. Svaki solo mu isti (Morseu Steveu, ne Beckhamu Davidu), kao intermezzo. Mani se brate te loše radnje. Popni se na konja i uživaj. Inače, sam koncert i nije tako loš. Ne smeta mi toliko što većinu vremena Gillan Ian nosi crvene gumene hlače koje su u rangu sa gumenim crno-kombinovanim hlačama kakve je Dickinson Bruce demonstrirao na BNW turneji, ne smeta mi što bez kose izgleda kao moj komšija Vojin koji je jako loš čovjek (komšija Vojin, ne Gillan Ian), ne smeta mi što su brze pjesme prilagođene porodičnim brzinama. Ne smeta. Ne smeta mi čak ni što se na spisku izvedenih pjesama nalaze dve potpuno nepotrebne («No One Came» i «Fools») jer je onih dobrih puno više. Ne smeta. Ne smeta mi čak ni to što audio miks koncerta nije istakao glas onoliko koliko bih ja to želio odnosno onoliko koliko bi meni trebalo da isti čujem kako treba. Ne smeta. Ali onaj brko (Morse Steve) što guli gitaru, nikako pošteno da se uhvati za Ernijeva Muda, kad već svoja nema. Smeta mi.

TO NIJE RAZLOG DA NEDODJES NA KONCERT icon_da.gif

 

 

Pazi ima u tome sto si rekao mnogo istine, ali kada pogledam poslednji koncert sa Blackmoorom (Come Hell or High Water) dodje mi da Morsea izljubim ko brata rodjenog.

 

Set lista za ovu turneju je veoma intresantna, mozes je (ako vec nisi) pogledati na koncertnoj temi gde sam je postavio a imas i linkove na predhodnoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boro lupas gluposti! Morse je doneo novu svezinu purpurnima!

Ko bi drugi adekvatno zamenio Blekija!????

Doneo je svezinu na albumu Parpendicular, na Abandonu je vec poceo da bajati, a na Bananama i da budja.

 

Sto se zivog izvodjenja tice, na mene je Moorse proslog puta ostavio dobar utisak. Kakav ce ostaviti sada , videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set lista za ovu turneju je veoma intresantna, mozes je (ako vec nisi) pogledati na koncertnoj temi gde sam je postavio a imas i linkove na predhodnoj strani.

ti si prvi covek koji to kaze... ph34r.gif

svima je gadna nova set lista... kao nema mnogo starih hitova... a ima skoro svih pesama sa novog albuma.

 

@Boro: da se taj DVD ne zove Total Abandon Feature? Ja to imam... al' ne znam iz koje je godine.

 

BTW, dobio sam i promo DVD sa Banannas turneje... gde su isekli sve pesme... pocne i samo minut traje... jer kao to je press promo wallbash.gif Ali serendaju dosta o starim pesmama, dugacak je intervju...

 

I nije Morse tako los sta vam je ljudi... a kreativnost ne raste na drvetu... omatorio je i on. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...