Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Ako je to moj snimak, budi spokojan snimao sam ceo koncert. Nigde nema prekida.

Prepoznaces ga tako sto je prva pesma duzine 7:48

Zamolio bih te samo da ne pretvaras u mp3

 

Ja sam to dobio kao MP3.

 

U svakom slučaju, očigledno nije tvoj snimak, pošto Highway Star (prva) traje 7:15...

 

 

Ceo snimak traje 1:38:36 + ima neki Morsov intervju za B92 (6min 10s), nešto mi je tu sumnjivo, ne sećam se sada koliko su svirali 2003., znam da je ove godine bilo oko 1h 50min...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj snimak traje oko 100 min,tako da mislim da je to ceo.Verujem da ista sudbina ceka i ovaj moj snimak. Zasto?Zato sto postoji kategorija ljudi koji su podredili zivot jeftinoci. Neke je muka naterala a neki su utonuli u taj fenomen, verovatno zbog odsustva trezvenog razmisljanja. Naravno svako ima svoj izbor i ja ne bih trebao da se mesam u tudji, logicno.Tragicno je da sledece generacije nece imati pravo na izbor, koliko god to budu zelele.Ako neko sutra pozeli da cuje taj koncert u izvornom kvalitetu nece biti u mogucnosti zato sto je neko pre njega, odlucio umesto njega. Nisam protiv razmenjivanja i prodavanja muzike ali sam PROTIV ruiniranja iste. Smatram da nije greh ako se neko zvanicno izdanje pretvori u mp3 ili DVIX, jer ce neko sutra kada pozeli moci da ode u prodavnicu i kupi ono sto zeli, dok kod privatnog snimka to nije slucaj.Ne znam kako bi trebalo da se osecam sto sam sacekao 3 godine, dok ne nabavim profi opremu pomocu koje cu moci da prebacim snimak sa minidisc-a na CD bez gubitaka (optikom), nebili fanovi dobili kvalitet.

Zamolio bih ove sto prodaju muziku na kilo, neka stave prst na celo i probaju da razmisle da li bas sve mora da ide na kantar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sad sam gledala Gillanov koncert...njegove solo stvari, posle napustanja DP-a, i negde pred kraj koncerta krece da peva When a blind man cries. :cry: Imam nekoliko koncerata DP-a i live snimke i ni na jednom nemam live verziju tu pesme, retko su je svirali...ovaj snimak je odlican, otpevao ju je savrseno. When a blind man cries je oduvek bila moja omiljena DP pesma. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Konacno se dokopah "Burn" 30th Anniversary Edition. Vrlo je zanimljiva prica u bookletu. Za gomilu stvari sam tek sad cuo. Da je Blackomore trebao da osnuje bend Baby Face sa Ian Paceom, Phil Lynottom i Paulom Rodgersom!

Da je zatim uslovio svoj ostanak u bendu odlaskom Glovera. Pa, kad je dosao Hughes, mesto pevaca je ponudjeno Paulu Rodgersu, ali je ovaj odbio.

Zanimljivo, prica o prikljucenju Davida Coverdalea ide dosta dublje od one na Whitesnake sajtu. Lord je gledao Davida jos krajem '69. u bendu Government i uzeo mu adresu "za slucaj da stvari sa novim pevacem (Gillan) ne krenu kako treba". David je izjavio da je narednih tri meseca proveo gledajuci non-stop u postansko sanduce... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ovo mi još uvek ne deluje nešto preternao ostvarljivo, iako je kao bila neka konferencija za štampu na kojoj je fest potvrdjen, ali od tada ni traga ni glasa...

 

U medjuvremenu, izlgeda da ćemo ove godine gledati Ričija i Hjuza! :da:

 

Glenn Hughes će imati koncert u Dimitrovgradu 9. maja, a Blackmore's Night najverovatnije stiže u Beograd u aprilu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serbian Concert Hall Officially Named After GLENN HUGHES - Feb. 7, 2007

Legendary bassist/vocalist Glenn Hughes (DEEP PURPLE, BLACK SABBATH) will play a show on May 9 in Dimitrovgrad, Serbia, which is about 50 km from Sofia, Bulgaria. The concert will take place in a new hall in the city, and Glenn's show — as it will be the first concert at the new hall — will act as an inauguration for the hall. Today it was announced by the Mayor of Dimitrovgrad that the new hall has been officially named the "Glenn Hughes Music Hall."

 

Commented Hughes: "I am full of gratitude to have a public building named in my honor. I want to thank the Mayor and the good people of Serbia. May the 'Glenn Hughes Music Hall' be filled with great memories in the years to come."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
http://www.blackmoresnight.com/tour_info.html

http://www.glennhughes.com/

Strava! 20. aprila Ritchie, 9. maja Hughes, još samo Lord i eto nam cele ekipe koja je svirala u BG-u '75! :D

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=69898

GLENN HUGHES Is Pushing For 'Burn'-Era DEEP PURPLE Reunion - Apr. 4, 2007

Rocknworld: In your heart of hearts, do you think the long-anticipated reunion of PURPLE Mk III will ever happen?

 

Glenn: I think everybody…except Ian Paice….Ian is still in MkII. We've all spoken about it, through third parties. We've all spoken. I mean David [Coverdale] and Jon Lord and I have spoken about it at great length. Ritchie [blackmore] has now spoken to people. I mean… Look, I'd like to do it for two reasons. The first simply being to play with my brothers again and to complete the chapter. But you know, I think it would be great to play with Ritchie again and David and Jon and Ian again. I think it would be really, really good. I think it would be a really great band. One last time, you know.

Imate čitav intervju na:

http://www.rocknworld.com/morley/07/GlennHughes.shtml

 

Elem, prejak je komentar na BM:

COMMENT | Yeah MKIII!!!!!!!!!!!!!!!

posted by : Jtull

4/4/2007 1:15:54 PM

 

Make it Happen Glenn!!!!! Bring Ritchie back to Rock N Roll!!!!!! Away from the vile temptress of Candice. Long Live Rock N Roll!

:lol:

Ne može čovjek a da se ne zalola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Posle ''Sajma'' sam bio onako.

Jebi ga, nije to ono sto sam ocekivao.

Ali kada sam shvatio da su ipak omatorili smeksao sam - realno, bilo je ok.

Ma bilo je vrhunski(mislim na 2006. god. ),samo da su umesto Morse-a,Glover-a i Gillan-a bili Blackomre,Hughes i Coverdale :mhihi: ,ali ajd sad ... :lol: ,mada isto je bilo vrhunski ,ponovilo se opet DaBogDa

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre majku mu, ima li ovde još DP freakova koji idu u Dimitrovgrad na Hjuza?

 

Finansijka računica kaže karta (ako niste ranije rezervisali po nižoj ceni) 500 din + prevoz iz Beograda 1400 (povratna za bus!!! voz je skuplji!), dakle sve skupa jeftinije nego najjeftinija karta za Gary Moore-a!

 

Ako ne idete iz Beograda, lepo vidite u svom mestu (na autobuskoj/železničkoj) kako može da se iskombinuje prevoz do Dimitrovgrada.

 

Pesme koje su se vrtele na 2-3 skorašnja koncerta u Rusiji:

 

 

Burn

Coast To Coast

Don't Let Me Bleed

Gettin' Tighter

Land Of The Livin' (Wonderland)

Might Just Take Your Life

Mistreated (incl.guitar solo)

Orion

Soul Mover

Steppin' On

Stormbringer

The Valiant Denial

You Got Soul

You Keep On Movin'

 

Can't wait!!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesme koje su se vrtele na 2-3 skorašnja koncerta u Rusiji:

Burn

Coast To Coast

Don't Let Me Bleed

Gettin' Tighter

Land Of The Livin' (Wonderland)

Might Just Take Your Life

Mistreated (incl.guitar solo)

Orion

Soul Mover

Steppin' On

Stormbringer

The Valiant Denial

You Got Soul

You Keep On Movin'

 

Videh da je na koncertu u Londonu 25. marta bila i This Time Around!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...