Jump to content

2010.05.09. *SKC Livingroom, Beograd* Secret Chiefs 3, FAT32, Congs for brums (Chess Smith)


Recommended Posts

ej, 'aj' nemojte molim vas da kukate kako vam zao sto niste bili - niste bili i TACKA. ok kapiram da je neko imao i objektivne razloge (bilo finansijske ili neke druge), ali ako je covek, koji ima zenu i dete i radi i izdrzava porodicu mogao da potegne iz JEBENOG NISHA da dodje, najmanje sto mozete da uradite je da prestenete sa tom pateticnom kuknjavom.

Bravo za čoveka iz Niša.

 

Meni je žao što nisam bio. Došao sam iz NS-a u subotu da pitam da li SC3 ili predgrupe počinju u 22 i onda bih verovatno, bez obzira na odgovor, kupio karte kad sam već tu. Pošto u 14 i 20 nije bilo nikog u Livingroom prostorijama sačekao sam dva sata i došao ponovo oko 16 i 20. Pošto opet nikog nije bilo pretpostavio sam da bih mogao da pozovem telefonom ali sam onda saznao da tamo nema telefona. Onda je neko na forumu pomenuo da će koncert SC3 verovatno početi u 23:30. Ako koncert traje dva sata, završiće se oko pola dva. Recimo da krenem nazad u NS u dva i stignem u tri. Dok se spremim za spavanje... ležem u pola četiri, zaspim u najboljem slučaju u četiri pošto bih verovatno bio pod utiscima. U pet ustajem na posao a imam zakazane sastanke koji se ne mogu odložiti i za koje moram biti relativno odmoran jer traju po ceo dan. Ne vredi, nema logike da idem.

 

Koncerti treba da počnu ranije, siguran sam da bi bilo mnogo više ljudi da je bilo zakazano za neko normalno vreme. Svaka čast organizatoru na spremnosti da dovede ovaj bend u Srbiju. Evo, ako organizator ponovo odluči da ih dovede i ako koncert bude organizovan malo ranije, javno izjavljujem da ću dovesti još najmanje troje ljudi sa mnom i to onih koji inače verovatno ne bi došli.

Edited by instalater

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa skcom je uvek problem oko pocetaka jer cesto u gornjoj sali bude neka predstava zbog koje ne sme ni tonska proba da se radi do 21-22h a kamoli koncert da pocne ranije.

 

s obzirom na to da se 1. juna livingrum zatvara ko zna gde bi taj secret chiefs sledece godine mogao biti odrzan... mozda kc grad, ali ima vremena do sledeceg proleca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa skcom je uvek problem oko pocetaka jer cesto u gornjoj sali bude neka predstava zbog koje ne sme ni tonska proba da se radi do 21-22h a kamoli koncert da pocne ranije.

Vidiš šta su predrasude... mislio sam da se tamo neko zajebava a ono postoje objektivni razlozi za sve moje primedbe. :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio drugi red skoro sve vreme i zvuk je bio perfektan, ali perfektan. a ako neko moze da izvuce najbolje iz bilo kog ozvucenja onda je to, po svim pricama koje sam cuo, olivija. e sad, cinjenica je da je bila nezadovoljna, ali kapiram da ima previsoke standarde - doduse, pojma nemam kako se culo pozadi. na mono-u sam bio blizu miksete, secam se da se zvuk raspadao svaki put kad bi poceli da krljaju (ne znam kako je bilo napred), i sve vreme sam se pribojavao da ce sada da bude isto. opet, ono sto sam cuo je bilo toliko dobro da mi nije padalo na pamet da oslusnem iz nekog drugog dela kluba, tako da je moguce da si donekle u pravu starbache.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cyprian's svirali su the end times, i poprilično ti je tačna lista pesama koju si naveo.

bio u prvom redu zvuk je bio odličan! pored the ocean koncert u living room-u, ovo je drugi koncert koji je imao perfektan zvuk.

voleo bih da dođu ponovo u Beograd za koju godinu.

inače ovaj dvd što sam pazario je prelud, samo što im je publika umrtvljena, dok za našu mogu reći samo reči hvale, prvi put da vidim svojim očima kako ljudi "aminuju" bend tako što su se razigrali, uglavnom se drže one užasne poze sa prekrštenim rukama i gledaju kao telad u zelena vrata.

žao mi je svakog ko nije imao novca ili ga je mrzelo da dođe na koncert, a voli bend, propustili su pravi spektakl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste šteta stvarno. trebalo je mnogo više ljudi da dođe, mada opet i ovaj mali broj ljudi je imao svoji šmek. meni je donekle drago što je bilo malo ljudi ali vrednih koji su ispratili do koncert do kraja i kako treba. A što se tiče zvuka, ja skoro onako dobar zvuk nisam čuo, slažem se sa voivodom da je zvuk bio perfektan, zaista je bio takav. I ja sam menjao poziciju par puta, i sve mi je zvučalo ekstra.

Edited by Radnaskela
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vranic nije dve godine dolazio u grad pa je zaboravio kako zvuce live svirke :bigblue:

 

otprilike tako nekako batac.

zahtevan je ono raspon, violina, prshtave DRONbulje od tamburica...

 

u sushtini, ja sam veliki fashista po tom pitanju, i najradije bih svaki zahtevniji bend gledao iskljuchivo u bioskopskoj sali doma omladine (ako to i dalje postoji). inicirao me je tamo jedan vrhunksi 'cert sa nekog ring-ringa od pre deceniju i kusur, dolazili Farlanders, ja kupio kartu, VI red 13-to sedishte... ono, bolji zvuk nisam nigde dobio, jezio sam se ko hladna cjurka svakih 15 sekundi + je bend kidao. fretless 6-string bas sa digitech boarda, sve sa fuzzovima i reverbovima, dvoje etno duvacha, cica sa najtoplijim ruskim melosom iz grla, akustara i fusion jazz bubanj.

 

naravno da mi je posle toga prag tolerancije pao na nezavidan nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se spremam da napišem nešto već nedelju dana al mi ne ide, jedva sam imao vremena za ove klipove da postavim, vidite da ih bacam svaki dan po jedan.

Na mom blogu (bungleoid.in.rs) će biti uskoro tekstić šta smo pričali sa Trejom ja i moj kum i koje smo mu diskove dali :)

(da, mi smo ti što su zapucali iz Niša ali jbga pa mi tvrdimo za sebe da nema većih fanova od nas za Bunglovštine u Srbiji - i po stažu i po godinama starosti :D

 

pozzdrav za sve posetioce koncerta i fanove, ono je bilo malo ali odabrano društvo, ja sam se predivno proveo đipajući sa kumom u prvom redu. Zvuk je bio sasvim OK i kod bučnih a i tihih stvari. Izbor pesama takođe ali falio mi je Zulfikar i Aja Sofija.

 

:<mix>

:Waves of Blood

:Renunciation

:The 3 (afghan song)

 

p.s

brate malo mi neprijatno kolko sam puta pomenut ovde, žena mi se upiša od smeha od pominjanja Nišlije što ima dece i izdržava porodicu i ide na koncerte jer je ona nenormalna išla samnom prošle u Bugarsku na FNM (Burgas) u drugom mesecu trudnoće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...