Jump to content

The Sopranos (1999-2007)


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Konačno odgledah ovo. Ekstra, vrh... šta reći? Kakvu poruku poslati?

Tačno ima onaj šmek i šarm 90-ih koji toliko fali današnjim serijama i filmovima. Za ogromnu pohvalu je i to što serija nimalo ne gubi na kvalitetu od prve do poslednje epizode.

Fascinantan mi je scenario. Često puta se ništa ne dešava, ali opet radnja nekako teče.. zanimljivo je... ne smeta uopšte.

Karakteri? Fenomenalni. Jako duboki, i sviđa mi se što sam u toku serije neke na početku simpatisao, posle uopšte ne, i obratno (na primer, Kristofer mi je jako išao na živce prvih par sezone, posle kada se primirio (odrastao), bio mi je dosta simpatičniji). Kontam da im to daje dosta dubine.

Inače serijama dajem šansu par epizoda da me uvuku, a ovoj nisam morao da dajem šansu jer me uvukla odmah posle 5 minuta.

Kraj mi ni ne smeta što je onakav, niti sam mnogo oduševljen.

Ima i ponekih stvari koje su nerazrešene, nego samo napuštene (poput one kad Poli i Kris upucaju onog Rusa, pa je nejasno da li se Rus spasao ili ne). Da li je to sa namerom ili ne (u fazonu: "svi razrešavaju sve stvari, mi nećemo jer i život ima mnogo nerazrešenih i nezavršenih stvar"), nemam pojma.

Nije mi se jedino svideo onaj deo od 10-minutnog sna (moguće i da ga nisam skontao), i mislim da su previše potencirali dedu Juniora u zadnjoj sezoni kad sedi u onom staračkom domu, jer ja nisam skontao zašto je to interesantno, pa čak i kad mu je na kraju i sam Toni došao u posetu.

Žao mi je što Silvija nisu dublje obradili, nego je uvek negde bio po strani.

 

Da zaključimo:

Sopranosi su dokaz da serija niti mora biti montirana kao fashion tv prilozi, niti mora imati specijalne efekte, niti mora po svaku cenu imati zaplet kao sapunica, a opet može biti odlična, i vrlo komercijalna.

 

Omiljeni lik:Paulie Walnuts Gualtieri.Car. :rockdevil:

 

Zašto Poli?

Ajde u početku, prvih par sezona i mogao si da kažeš da je šmeker, ali kad je zamalo ubio onog Rusa bez ikakvog razloga, bio je sve gori i gori i ponašao se kao razmaženi adolescent. Meni je on pičkica (klasična). Smeši se Toniju, a ovamo mu stalno nešto smešta i pravi svakojaka sranja.

Slabost njegove ličnosti video se i u tome da je odbio da pomaže ženi za koju je mislio da mu je majka.

Ljubomoran, podmukao, dvoličan... kako on može da ti bude car?

 

Jedini gori od njega je A.J.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Poli je kretenčina ali je zanimljiv i smiješan pa je zato dobar lik. Ali i Toni je dosta puta u seriji ispao kreten pa ne možeš da ga mrziš. Meni je omiljeni lik Furio Đunta a u pravu si za Silvija, nije dovoljno obrađen njegov lik.

 

Kakva ti je psihijatrica? Meni je bila dobra ispočetka ali me kasnije iznervirala, prvo zbog onog slučaja silovanja o kome nije ni beknula (iskreno, priželjkivao sam da to prijavi Toniju a on da pošalje svoje likove da ispresavijaju majmuna) a kasnije i zbog totalnog nedostatka inicijative i pasivnosti prema Toniju. Mada mu jeste pomogla dosta u životu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad Poli i Kris upucaju onog Rusa, pa je nejasno da li se Rus spasao ili ne

 

Ubedljivo najbolja epizoda.Pine barrens! :rockdevil:

 

Zašto Poli?

Ajde u početku, prvih par sezona i mogao si da kažeš da je šmeker, ali kad je zamalo ubio onog Rusa bez ikakvog razloga, bio je sve gori i gori i ponašao se kao razmaženi adolescent. Meni je on pičkica (klasična). Smeši se Toniju, a ovamo mu stalno nešto smešta i pravi svakojaka sranja.

Slabost njegove ličnosti video se i u tome da je odbio da pomaže ženi za koju je mislio da mu je majka.

Ljubomoran, podmukao, dvoličan... kako on može da ti bude car?

 

Elfe,slabosti licnosti,podmuklost...ovo je serija,a ne pravi zivot,zasto ti je neshvatljivo da se meni neki lik svidja samo zato sto je smeker,ima kul frizuru,sjajan naglasak,i sunca se sedeci ispred kafane sa ogledalom uperenim u lice?

Sto se tice njegove "majke",u potpunosti mogu shvatiti njegov postupak zbog toga sto ga je lagala ceo zivot.Nista tu nije neshvatljivo.

A ako ces vec o dvolicnosti,podmuklosti i ljubomori,pa nema goreg lika od Tonija.Niko u seriji nije pravio toliko sranja i ispao toliko puta govno kao Toni Soprano.Pa ti je kul svejedno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali Toni je i kad je pravio sranja, imao neki razlog, ili je prosto bio neobavešten, na kraju krajeva i zbog paranoje (koju takođe razumem).

Nije pravio sranja iz gluposti kao Poli, kad je umalo uništio obe familije (ono kad je rekao Džonu za šalu o njegovoj ženi) jer je u svojoj gluposti pomislio da će tako izvući neku korist.

 

Evo dobro... Arti (kuvar) mi je išao na živce još više od Polija.

 

 

Elfe,slabosti licnosti,podmuklost...ovo je serija,a ne pravi zivot,

To pokazuje koliko je do jaja serija, i koliko sam se uživeo. ;)

Možda zato što me Poli upravo podseća na jednog poznanika sa sličnim karakterom (čoveka koji stalno kuka i žali se, a pravi najužoj porodici sranja konstantno (a parazitiše od njih), i nema empatije prema ikome, sem prema sebi).

 

 

Kakva ti je psihijatrica?

 

Psihijatrica mi je nikakva, i slažem se sa Tonijem, koji je u par navrata rekao da ona ni za jedan problem nije imala konkretno rešenje. Odnosno, njeno jedino rešenje su tablete.

Generalno takvom tipu psihijatra, ja nikada ne bih mogao da otvorim dušu, jer su mi kao roboti.

Doduše, onaj njen psihijatar mi je još iritantniji od nje. Sama ti ruka krene da ga opališ kada proba nešto ironično da izusti.

Ali generalno, mislim da je sjajno što su boljku savremenog doba (napad panike) stavili u prvi plan. Mnogi ljudi koje znam boluju od toga, i u kakvom vremenu živimo, očekujem da će ih biti sve više.

Na kraju će se svi plašiti svih.

 

I meni je Furio jedan od najomiljenijih likova, i žao mi je što ga nisu vratili makar na kraju. Takođe mi je žao što je jako brzo upucan (od strane Tonijeve sestre) onaj Džeki April. On mi je baš bio bad ass, i mislim da bi mogao baš žešća sranja da pravi Toniju da nije bilo tog incidenta sa verenicom. Adrianu sam simpatisao sve dok nije izdala

 

Eh da.. to oko izdaje, da vas nešto pitam.

Sve vreme dok sam gledao seriju prolazila mi je jedna misao kroz glavu: zašto ti mafijaši nisu malo vozali FBI?

Recimo, privedu Pusija (koji je takođe izdao), i ponude mu saradnju, on prihvati da radi sa njima, a onda odmah ode kod Tonija i kaže mu: "takva i takva stvar, ja sam pristao. Sada možemo da ih vozamo".

I prosto, mafija dobije kontrolu nad onim što FBI treba da čuje. Nekada im čak i daju kompromitujuće podatke o svojim protivnicima, nekada i žrtvuju neke svoje niže članove, ali imaju potpunu kontrolu nad time šta FBi zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je ženski rod od imenice psihijatar?

doktor, lekar, psihijatar, advokat, sudija, profesor, inzenjer, trener, slikar...sve su titule jednog roda, s tim sto negde mozes narodski da nadenes doktorka, lekarka, profesorka, a ostalo je sve proizvod ustasko/feministicko/eldepeovsko/udevetdvaovskog proseravanja, barem kod nas u Srbiji...doduse u RS dosta cujem cesto da kazu doktorica, profesorica,advokatica, sudinica i sl....al opet narodski izgovor,

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 3 years later...
  • 4 months later...
Quote

 

Jake Black, a.k.a. The Very Reverend D.Wayne Love, co-founder of Alabama 3 and composer of The Sopranos’ iconic theme song, has died.

“Early this afternoon, on a beautiful summer’s day, our friend, comrade and spiritual teacher, Jake Black AKA The Very Reverend D.Wayne Love, passed over to the higher ground,” the band announced in a statement posted to Facebook.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...