Jump to content

Najbolji metal vokal


BruceD

Recommended Posts

Mats Leven (Zvijer u ljudskom obliku, ko zna sta obitava u ovom freaku), Jorn Lande, Halford, Roy Khan,

Bruce, al samo do 1983.

...i naravno - daleko od najboljih, ali jedan od meni najdrazih - jedini i neponovljivi Kai Hansen, kad ovaj covjek vrisne meni se na licu pojavi kez od uha do uha, vec mi se razvio i refleks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Pa i nije baš neverovatan glas. Čovek ide linijom najmanjeg otpora, pušta glas što je moguće tanji. Hajde da ga vidim da vrišti kao Halford, Owens ili Scheepers.

Glas mu jeste neverovatan, a ti pricaj/pisi sta hoces.

Ne kazem da ovi navedeni nisu sjajni pevaci, al' Joacim se komotno moze pridruziti svima njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem da ste već sve nabrojali par puta. evo da pomenemo jednog ne-metal (kako bi forumaši rekli)... neko koga se definitivno treba setiti: miljenko matijević, steelheart :) stara kajla

 

poslušajte we all die young na

ili čuvenu she's gone gde uredno otpevava punim glasom sve http://www.youtube.com/watch?v=tR-5ZStR8r4...feature=related

Edited by eileen
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem da ste već sve nabrojali par puta. evo da pomenemo jednog ne-metal (kako bi forumaši rekli)... neko koga se definitivno treba setiti: miljenko matijević, steelheart :) stara kajla

 

poslušajte we all die young na

ili čuvenu she's gone gde uredno otpevava punim glasom sve http://www.youtube.com/watch?v=tR-5ZStR8r4...feature=related

 

 

 

 

auu she 's gone je namrtvo jaka stvar,glas je mnogo mocan

Share this post


Link to post
Share on other sites

auu she 's gone je namrtvo jaka stvar,glas je mnogo mocan

 

drago mi je da se još nekome sviđa miljenkov glas, mada su im tekstovi baš narodnjački sa tog debi albuma

ako poslušaš kasnije stvari zadržali su hard rock fazon ali su malo bolji tekstovi, ali sad ovaj novi steelheart radi pa čekam na keca da vidim šta je napravio.

 

u međuvremenu je izdao ep "just a taste" koji je koncepcijski potpuno drugačiji od svega što su ranije pravili - e nije ni čudo prošlo je milion godina

 

inače šteta za taj bend baš je underrated...

Share this post


Link to post
Share on other sites

drago mi je da se još nekome sviđa miljenkov glas, mada su im tekstovi baš narodnjački sa tog debi albuma

ako poslušaš kasnije stvari zadržali su hard rock fazon ali su malo bolji tekstovi, ali sad ovaj novi steelheart radi pa čekam na keca da vidim šta je napravio.

 

u međuvremenu je izdao ep "just a taste" koji je koncepcijski potpuno drugačiji od svega što su ranije pravili - e nije ni čudo prošlo je milion godina

 

inače šteta za taj bend baš je underrated...

 

 

 

 

imam ja dva albuma od njih jos odavno.iskreno nisam obracao paznju na textove ali znam da me je jos tada odusevio glas,najezim se

 

Za mene najbolji vokal je David Coverdale tu nemam dileme pa onda Dickinson i Halford....ove nove slabo pratim

A najomiljeniji vokal je neponovljivi....

 

ain't no love in the heart of of the city :mrgreen: ,kako ja volim tu pjesmu.

ma david je jedan od naj pjevaca u isotriji a onda ide halford

Share this post


Link to post
Share on other sites

David Coverdale je dobar pevač, ali njegov fazon pevanja je primenjen i usavršen od strane niza metal pevača, o kojima je bilo reči na prethdonim stranama ove teme. Realno, iako mi je jedan od omiljenih i svakako najveća faca među metal pevačima, Dickinson je daleko od vrhunskog vokala. Uporedite način na koji on izvlači visoke tonove sa načinom na koji to radi Ronnie James Dio, ili pak Oliver Hartmann i čućete šta su zaista moćni vokali. Halford je drugi tip vokala u odnosu na Dickinson-a, on je stvorio sopstveni stil vrištanja, koji su kasnije mnogi kopirali. Moj glas za najboljeg heavy pevača ipak ide Kipelovu. Ovo je jedna od pesama u kojoj je pokazao sav raskoš svog opsega:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E sad ja!!!

 

Robert Plant

Bruce Dickinson

Rob Halford

Ronnie James Dio

Kai Hansen

Midnight

Jorn Lande

Eric Adams

Micheal Kiske

Rob Rock

Oliver Hartman

Steve Lee

Hansi Kursch

Roy Khan

 

Neko je pomenuo Matijevica iz Steelhearta!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeppelin mozda i jeste imao par metal pesama i mnogi ih smatraju rodonacelnicima metal zvuka ali mislim da njima to uopste nije bio cilj.Plant jeste kvalitetan vokal i to stoji.

 

Kako si uspeo da zaboravis na King Diamond-a?To je nedopustljivo!!!!!!!

 

 

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeri Kipelov

Artur Berkut

Ronnie James Dio

Oliver Hartmann

Mats Leven

Jorn Lande

Matt Barlow

Rob Halford

Ralf Schepeers

Tim Owens

King Diamond

Eric Adams

David DeFeis

Hansi Kursch

Midnight

Phil Anselmo

Geoff Tate

Bruce Dickinson

Jeff Scott Soto

Johnny Gioeli

Jon Oliva

Doro Pesch

Leather Leone

Nikola Mijić

Nikola Janković - Šopka

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...