Jump to content

Najbolji metal vokal


BruceD

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Barlow ima x puta dublji glas od Ripper-a, tak da - ko je tu devojcica se lako da proceniti, a btw vristanje je ionako za devojcice... :P

Hah, ovo rasprava izmedju dve bebe. Cija je beba opasnija ;).

 

Ima dublji glas, ok. Ali vrisak mu je kao devojacki. Ima i Peter Steel dubok glas, al mu virsak nije patetican kao kod Barlow-a ( No Pun Intended ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam par bootlega gde Petar vristi. Mislim bez razloga ubaci vrisak u pesmu. To jeste Hc vrisak, ali brate nije tanak uopste.

 

Inace ni ja ne volim Ripper-a za mikrofonom Iced Earth-a. Mnogo mi je bolji sa Malmsteen-om i sa Beyond Fear. Slazem se da Barlow odgovara Iced Earth-u mnogo vise od Tim-a. Ali sve jedno, meni je njegov vrisak mnogo tanak. Mada mi je najbolje ostvarenje Iced Earth-a upravo sa ripper-om ( drugi disk Glorious Burden-a ), ali to nije zbog njegovog glasa vec zbog Schaffer-ovih ideja i kompozicija.

 

Da se vratim na temu, meni su najbolji metal pevaci:

Halford

Tim Ripper Owens

Michael Kiske ( zaista fascinantan covek, samo sto je idiot u glavu )

Warrel Dane

Mikael Åkerfeldt ( Vise mi se svidja Growl nego Clean, Clean mu je nekako njanjav )

Peter Tägtgren ( zaista fascinantan covek, i Clean i Growl su odlicni, nema neki ludacki range ali ima boju glasa za 10 + )

Tom Araya ( verovatno najgori pevac od svih koje ja volim da slusam :), ali sve jedno zaista ima veoma hipnotisuci clean ... a onda pocne da urla i da vristi, i kako da se covek ne nalozi na muziku posle toga :) )

Galder ( Old Man's Child, Dimmu Borgir )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam par bootlega gde Petar vristi. Mislim bez razloga ubaci vrisak u pesmu. To jeste Hc vrisak, ali brate nije tanak uopste.

 

Inace ni ja ne volim Ripper-a za mikrofonom Iced Earth-a. Mnogo mi je bolji sa Malmsteen-om i sa Beyond Fear. Slazem se da Barlow odgovara Iced Earth-u mnogo vise od Tim-a. Ali sve jedno, meni je njegov vrisak mnogo tanak. Mada mi je najbolje ostvarenje Iced Earth-a upravo sa ripper-om ( drugi disk Glorious Burden-a ), ali to nije zbog njegovog glasa vec zbog Schaffer-ovih ideja i kompozicija.

 

Da se vratim na temu, meni su najbolji metal pevaci:

Halford

Tim Ripper Owens

Michael Kiske ( zaista fascinantan covek, samo sto je idiot u glavu )

Warrel Dane

Mikael Åkerfeldt ( Vise mi se svidja Growl nego Clean, Clean mu je nekako njanjav )

Peter Tägtgren ( zaista fascinantan covek, i Clean i Growl su odlicni, nema neki ludacki range ali ima boju glasa za 10 + )

Tom Araya ( verovatno najgori pevac od svih koje ja volim da slusam :), ali sve jedno zaista ima veoma hipnotisuci clean ... a onda pocne da urla i da vristi, i kako da se covek ne nalozi na muziku posle toga :) )

Galder ( Old Man's Child, Dimmu Borgir )

 

najveci genije ikad!!!!!!!!HYPOCRISY!!! :rockdevil:

Edited by Milenko Tepic

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesantan izbor :da:

 

mene malo owens nervira pa ga zato ne pominjem.

to je čini mi se subjektivno u ovom mom konkretnom slučaju. nema razloga, al me malko nervira

Pa naravno, svi mi imamo drugaciji ukus. To je normalno. Ja npr mnogo volim visoko pevanje ( vrsitanje jelte ) ali da zvuci agresivno i jako, a ne usiljeno. Meni Barlow zvuci kao da ga Jon tera da vristi, a da on to zapravo ne zeli. Mislim, ok volim i ja par pesama od Iced-a koje Barlow peva, ali one na kojima on ne vristi. Npr Burnt Offerings, Creator's Failure ( znam ja da on tu vristi na kraju, i to je najslabiji deo te inace genijalne pesme ). Generalno ceo Burnt Offerings album mi je odlican, ali opet sa kompozitorskog gledista ipak je drugi disk Glorious Burden-a najbolji. Dok npr mrzim melanholiju. Pesma mi je tako odvratna i ljigava. S druge strane znam da postoje horde i horde ljudi koji pogotovo tu pesmu kuju u zvezde. Ali ok, zasto da ne? Svako ima pravo da slusa sta mu odgovara.

 

Halforda volim upravo iz razloga sto kada vristi ( bar pre, dok mu glas nije pukao ) zvuci kao besno englesko kopile koje ce nam svima jebati majke ( ili oceve u njegovom slucaju ). Ali i pored toga ima prefektan range. Moze mnogo duboko da ode, i odatle da ode visoko ( Dream Deceiver ). Iako to retko kada praktikuje od Sad Wings albuma.

 

Ripper, sta da kazem, savrsen naslednik Halford-a sa jos dodatnim aspektima po kojima je cak i zanimljiviji ( ne forsira vristanje toliko, plus onaj hrapavi glas, veoma fino ), mada opet range nije kao Rob-ov. Zbog toga je na drugom mestu.

 

Kiske, verovatno najbolji power/heavy pevac ikada. Ali tupav mnogo. I Engleski mu je los. Txt-ovi manje vise smesni.

 

Warrel Dane je odlican pevac, tekstopisac ali i storyteller. Kada peva natera slusaoca da se uzivi u pesme. Opasan range. Ruzan vrisak. Kao i kod Barlow-a, zvuci previse usiljeno.

 

Mikael Åkerfeldt ima najzaniljiviji growl na celoj death metal sceni. Zvuci kao demoni iz filmova i crtaca. Mozda mi je bas zbog toga ( podseca me na detinjstvo ) mnogo zanimljiv za slusanje. Ali clean ... brate previse je sladunjav, previse. Naravno da volim da cujem Opeth sa clean vokalom, ali ... nekada bas usere pesmu sa tim sladunjavim clean glasom.

 

Peter Tägtgren je cudo od coveka. Ja se cudim da je jos ziv pored srcanog napada i mozdanog udara i alkohola i verovatno droge, ali jos uvek zvuci kao demon koga boli kurac za sve. A clean jebe keve, mnogo vise mi se svidja njegova verzija Country Girl nego original.

 

Araya, mnogo lep clean. Plus onaj njegov ne americki naglasak. Savrsena kombinacija. Cak i oni neartikulisani vriskovi zvuce opasno dobro. Kada slsuam njega totalno zaboravim da uskoro sledi King-ov idiotski solo.

 

Galder: nista preterano, nista premalo. Taman kako treba, od black vokala do death vokala, sve taman kako treba. Nigde ne preteruje. Sve kako je doktor prepisao ;). Nikada nisam cuo clean, tako da ne mogu da komentarisem.

 

Milenko Tepic

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rob Halford - svemoguć

 

Andi Deris -čovek je dokazao da ne mora imati ne znam ni ja kolike glasovne mogućnosti da bi bio najbolji, to čini njegov karakter, zato su Helloween prepoznatljivi baš po njegovom glasu, a ne više po Kiske-u

 

Klaus Meine -fantastičan vokal, pogotovo kada peva sasvim u skladu sa tekstovima: ironija ili cinizam

 

King Diamond - i bez falsetta zvuči sjajno, više unesen u celu koncepciju

 

Biff Byfford - harizmatični genije, pogotov sad u poznim godinama

 

ima ih još...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...