Jump to content

Sisanje


LazaGNR

Recommended Posts

Nije mi se dopao film. Sve se odvija prebrzo, Nofica od math strebera postaje vodja huligana. U jednom momentu sam mislio da gledam "kako Perica na Balkanu zamislja FIGHT CLUB". To je taj rad. Ono sa ciganinom je bezveze, onaj bal je potpuno retardiran. Gluma i dijalozi izvjestaceni ko da je lutkarsko pozoriste.

 

Ima nekih dobrih momenata, al sve to djeluje neozbiljno kad se sagleda u kompletnom kontekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zna se cemu sluze ovakvi filmovi, isti princip kao i kod dnevnih novina, vesti na tv-u i sl. Zavaravanje ljudi, stvaranje problema koji ne postoje ili uvecanje vaznosti tog problema, da bi se pravi problemi zaboravili, stvaranje paranoje, straha i sl. Na zapadu je to odavno u modi, posebno u americi ali i kod nas se poslednjih godina sve vise radi na tome. Sve vrste medija sluze tome, ocrnjivanju sveta, uterivanju straha i sl. Wikileaks je takodje deo svega toga. Sto crnja vest, to je bolje. Secam se dok sam gledao tv, kada god bih se zajebao i odlucio da odgledam vesti na b92, posebno one ok 19h (ili tako nesto) imao bih osecaj kao da gledam horor film. Neverovatno je kako je sve savrseno uklopljeno, od muzike u pozadini, nacina na koji voditelj cita vest, izraza lica itd. - prvih nekoliko minuta je zaista licilo na horor film, sve najcrnje moguce, ovaj ubio dedu, ovaj silovao, onaj jebo mater svoju, e jebem ti sve, po njima bolje da se svi kolektivno ubijemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zna se cemu sluze ovakvi filmovi, isti princip kao i kod dnevnih novina, vesti na tv-u i sl. Zavaravanje ljudi, stvaranje problema koji ne postoje ili uvecanje vaznosti tog problema, da bi se pravi problemi zaboravili, stvaranje paranoje, straha i sl. Na zapadu je to odavno u modi, posebno u americi ali i kod nas se poslednjih godina sve vise radi na tome. Sve vrste medija sluze tome, ocrnjivanju sveta, uterivanju straha i sl. Wikileaks je takodje deo svega toga. Sto crnja vest, to je bolje. Secam se dok sam gledao tv, kada god bih se zajebao i odlucio da odgledam vesti na b92, posebno one ok 19h (ili tako nesto) imao bih osecaj kao da gledam horor film. Neverovatno je kako je sve savrseno uklopljeno, od muzike u pozadini, nacina na koji voditelj cita vest, izraza lica itd. - prvih nekoliko minuta je zaista licilo na horor film, sve najcrnje moguce, ovaj ubio dedu, ovaj silovao, onaj jebo mater svoju, e jebem ti sve, po njima bolje da se svi kolektivno ubijemo.

 

Lepo receno. Ali srecom oni su tu da nam ukazu na sve probleme :D Bezgresni su i zele nam dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je za tebe "nacionalizam" ljubav prema svojoj naciji (a ne mrznja prema drugima), onda gresis u vezi filma, jer u filmu nisam video da je prikazan ni jedan jedni nacionalista.

Nacionalizam to jeste.

I ne samo ne mržnja prema drugima, nego i poštovanje prema drugima.

 

mogu misliti sta bi stranac pomislio da gleda film "teksaski masakr": da je amerika puna manijakalnih ubica koji kasape ljude motornim testerama. :haha:

 

Aj da ti odgovorim i na ovo:

Da se snimi film u kojem je prosečni američki patriota, glasač republikanaca, koji drži američku zastavu ispred svoje kuće (što nije tako retko tamo), u stvari manijakalni nacistički ubica, koji gleda prvu priliku da zapali neki crnački geto, ili da ubije crnxca koji urinira negde na keju, onda bih rekao da je film antiamerički.

Ali znaš kad će oni da snime takav film? Nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i nacija sama po sebi je shkakljiv termin. nacionalista mozhe da mrzi pripadnike drugih naroda (koji zhive u njegovoj drzhavi), i da ne bude shovinista.

pa ne moze ako iskazujes mrznju prema drugom narodu vec si zasao u sovinizam....to su negativni oblici,krajnosti i tada se stvaraju nove forme-cim se pojave mrznja,netrpeljivost prema pripadniku druge nacije to vec postaje nesto drugo-sovinizam,separatizam,iredentizam,unitarizam,revansizam,etnocentrizam,ksenofobija...a ne da se to trpa pod nacionalizam.

 

Ljudi ovo su osnove sociologije,kad koristite takve termine,morate da znate njihovo znacenje,a ne ovako olako da ih koristite i dovodite druge u zabludu,a za to krivim sve ove polupismene nazovi politicare Srbije(i zive i mrtve) koji nas truju vec 21 godinu koji trpaju taj nacionalizam gde mu mesto nije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

American History X?

 

Likovi u tom filmu su išli na predavanja američkih akademika?

Na svečanosti gde se okuplja državni vrh?

Ti likovi su dvostruki igrači, jer rade za policiju?

 

American History X sigurno jeste film o nacistima, ali on je svoj domet potpuno ograničio na jedno ubistvo u predgrađu, i nije ga povezivao sa Vašingtonom ili Američkom akamedijom nauka i umetnosti, gde izgleda sede nacistički ideolozi glavom i bradom.

 

American History X je pametan film i nije pretenciozan, ne preteruje u pričanju svoje priče, na kraju, to je priča o jednoj porodici, a ne o čitavoj strukturi društva.

 

Šišanje je deset puta radikalniji film, a pri tom bezočno laže o tome ko je s kim u savezu i ko koga plaća i izveštava. American History X se time uopšta nije bavio, već inteligentno sve sveo na jednu individualnu priču.

Edited by Bata Životinja
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

American History X sigurno jeste film o nacistima, ali on je svoj domet potpuno ograničio na jedno ubistvo u predgrađu, i nije ga povezivao sa Vašingtonom ili Američkom akamedijom nauka i umetnosti, gde izgleda sede nacistički ideolozi glavom i bradom.

 

Upravo to sam hteo da kažem, samo što si ti to mnogo bolje sročio. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Facial

 

Ma nisam ja ni gledao Šišanje, pojma nemam o svim sličnostima i razlikama, moj odgovor je bio konkretno na ovaj deo posta:

 

Aj da ti odgovorim i na ovo:

Da se snimi film u kojem je prosečni američki patriota, glasač republikanaca, koji drži američku zastavu ispred svoje kuće (što nije tako retko tamo), u stvari manijakalni nacistički ubica, koji gleda prvu priliku da zapali neki crnački geto, ili da ubije crnxca koji urinira negde na keju, onda bih rekao da je film antiamerički.

Ali znaš kad će oni da snime takav film? Nikada.

 

Meni je čitajući ovo odmah u glavi bio American History X.

 

Osim toga možda nije povezano sve konkretno sa američkom vladom ili akademijom nauka ali ide dalje od jedne porodice i govori kako sve te "budale" kontroliše i plaća neko ko ne želi da prlja ruke.

 

I nije mi jasno šta znači "antiamerički", hoćete da kažete da je ovaj film Šišanje antisrpski?

Ako je u pitanju politika ja sam gledao na desetine "antiameričkih" filmova američke produkcije.

 

I usput, poređenje USA i Srbije u bilo kom smislu nema niđe veze...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onaj bal mi je smesan do bola,ono krem drustva,gusle i kao dve celave dileje udju(ono mi je kao da su pokusali da kopiraju Srdjana Dragojevica)

prica iz prve ruke:

- okupljanje drustva iz srednje u "velikoj skadarliji", nas 10ak sedimo u inace punoj kafani. rezervisan jedan vliki sto za otprilike 20 ljudi. dolazi ekipa od koje se meni baca pegla: amfilohije sa jos nekim popom, jedno 10-ak "telecih glava" (masni srednjovecni likovi u odelima, ocigledno neke budze), par nekih "pametnih matoraca" koji lice na te "intelektualce" iz filma, privatno obezbedjenje stoji pored i jedan lik u crnogorskoj narodoj nosnji koji pocinje da svira gusle. cela kafana zacuti, mrtva tisina, pocinju gusle. mi smo isli u masinsku, pa smo na svu srecu ;) uvek imali poblem sa tisinom, narocito kad smo zajedno.

 

dakle, nije bas bal kao u filmu ali je sasvim jasno kakva ekipa se skupila. to sto ste videli u "sisanju" je mnogo blize realnosti nego sto mislite sto se tice veze ko sa kim prica i ko koga instruira, i upravo tako se plasira cela ta ideologija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dirajte mi amfilohija!On je jedini uspeo crkvenim desantom da donese crkvu,to je za ginisovu knjigu rekorda!

 

http://www.visit-ulcinj.com/blog/wp-content/uploads/2010/03/crkva-s-Rumije.1.jpg

 

a to sto je lopov,to je i ocekivano jer su sve religije osnovane sa razlogom da daju laznu narodu radnom narodu i utehu od njihove ovozemaljske bede,naravno za nadoknadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Dead Man Walking, postoji Američka nacional-socijalistička partija, ona nikad nije zabranjena. Ali likovi iz American History X nemaju veze sa državom, već sa tom minornom partijom.

 

Dakle, oni nisu prosečne američke patriote, nisu ni glasači Republikanaca, čak nisu ni otišli da spale crnački geto, jednostavno taj film, sam mu naslov govori da je reč o stranici X američke istorije, dok Šišanje insistira da je on prvo slovo u alfabetu, da je on Srpska istorija A.

 

American History X je skriveno poglavlje (odatle X, kao X Files, to su zabačena dokumenta), Šišanje se predstavlja kao osnov jedne istorije, a to neće da može.

 

Tolika je razlika između ta dva filma. Da postoji problem navijača i ekstremnih desničarskih grupa, pa naravno da postoji, da li je Šišanje to objektivno prikazalo, naravno da nije. Da je Filipović snimio Srpsku istoriju X ne bi bio nikakav problem, ali on to nije uradio, već je kao svaki Srbin megaloman preterao, ma kakvi preterao, redefinisao preterivanje.

 

Uostalom, pogledaj film, ionako je iscureo na net.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne moze ako iskazujes mrznju prema drugom narodu vec si zasao u sovinizam...

nacionalista mozhe da mrzi pripadnike drugih nacija koji zhive u njegovoj drzhavi, to ga ne chini shovinistom. patriota je onaj ko ne mrzi druge narode, jer se uopshte ne koncentrishe na narod/ naciju, vecj na drzhavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уф, а ја сам мислио да је мржња према људима друге националности, вере, боје коже... нацизам.

 

Зар стварно мислите да ће неко на основу (овог) филма формирати/променити мишељење о Србији, навијачима и десничарским организацијама. Ово је горе од онога што су људи мислили о роботима и рачунарима након Терминатора 2.

Филм

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уф, а ја сам мислио да је мржња према људима друге националности, вере, боје коже... нацизам.

 

Зар стварно мислите да ће неко на основу (овог) филма формирати/променити мишељење о Србији, навијачима и десничарским организацијама. Ово је горе од онога што су људи мислили о роботима и рачунарима након Терминатора 2.

Филм

 

Nema potrebe da ga menjaju, ionako je misljenje dno dna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetno loš film. Prepun klišea. Kao, ono, svaki skins u džepu nosi Majn kamf i majicu sa naci simbolima, 24/7 gledaju klipove sa razbijanja gej parade i pričaju rasističke viceve. Kao da je ovo sranje pravljeno za strance...a ni tu ne bi prošao posebno dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nacionalista mozhe da mrzi pripadnike drugih nacija koji zhive u njegovoj drzhavi, to ga ne chini shovinistom. patriota je onaj ko ne mrzi druge narode, jer se uopshte ne koncentrishe na narod/ naciju, vecj na drzhavu.

 

Brate gde god da zive,ako mrzis drugu naciju sovinista si,gde god da je pripadnik te druge nacije ti iskazujes mrznju prema njemu.Ako mrzis kinesku naciju,mrzis i Ce Tunga koji zivi u zgradi do tebe,sa svoja 64 cimera. :mhihi:

Nacionalizam nije nista lose,jer ti ne mrzis ostale,u njemu nema mrznje,ti volis i postujes svoje,cim to uzdizes na pijedestal a krenes da mrzis nekoga ti postajes sovinista,ako mrzis i osecas odbojnost prema bilo kom strancu postajes ksenofobican.Nacionalista koji pocne da mrzi druge vise nije nacionalista.Svako dalje mrsomudjenje i pravdanje je besmisleno.

Ti ako svoje preuvelicavas i svoju naciju smatras superiornijom,diskriminises druge,ulazis u vode etnocentrizma,vise nisi nacionalista,nego njegov ekstrem.Sta tu nije jasno?Sve je odavno objasnjeno i sve ima svoj obilik i svoje ime

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...