Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Nevezano za secenje ruku i noznih prstiju.Metal u srbiji je propao odavno.Bendovi se koprcaju i pokusavaju da opstanu,a publika vise voli da prigrli dvolitru i klosari u parku nego da ode na neku svirku.Uzmite samo primer svirku Pollution/Toxic Trace/Alitor letos u Aurisu prodato je 25 karata,a cena karte je bila 100din.Toliko o Thrash Metalu u Srbiji,a u te bendove se vecina klinaca kune kako su im oni vrh i najbolji bendovi koje su culi.Svirao sam sa mojim bendom u Dvoristu u aprilu i prodato je jedva 100 karata ako i toliko,a svirali smo sa Death Tribute bendom koji je gledalo mozda 50 ljudi,a u Cakija se deca kunu i pricaju kako je on njihov Bog itd itd.Ne znam kako je u BG-u ali sto se tice Vojvodine jedino je Subotica aktivna sa svirkama i Sonta tu i tamo,ovo ostalo je sve zalosno.Doslo je takvo vreme da ce deca radije da se uroljaju od par dvolitri nego da odu na svirke i "podrze" bendove koji nastupaju,a o kupovini albuma/demoa/ep-ja necu ni da pricam.to je tek nula.Koncerti su se proredili sto je meni odlicno.Pre je bilo koncerata koji mene zanimaju i to sve jedan do drugog.Ovako je najbolje po 3-4 koncerta godisnje i dovidjenja-laku noc.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ocekivao zbog mog benda da dodje ljudi nego bas zbog tog Death Tribjuta i Pollutiona koji je trebao nastupiti to vece ali su otkazali nastup ali to ljudi nisu znali.Meni je 100 karata za Novosadsko Dvoriste malo.To je ipak matoro mesto za koje svi znaju i gde su svi pre dolazili ali opet bilo je jedva 100 ljudi i jos jedno 250 sigurno u Porti koji su tamo sedeli i cugali.Realno njih je bas zaboleo kurac za svirku bilo im je super sto imaju alkohola da se uroljaju pa posle 3 ajd kuci u krevetac.Jeste da je Dvoriste dosta sprcen lokal ali opet tu je znalo doci i po 200 i kusur ljudi i jedva se disalo,a sad ako dodje 100 ljudi to je premija.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za secenje ruku i noznih prstiju.Metal u srbiji je propao odavno.Bendovi se koprcaju i pokusavaju da opstanu,a publika vise voli da prigrli dvolitru i klosari u parku nego da ode na neku svirku.Uzmite samo primer svirku Pollution/Toxic Trace/Alitor letos u Aurisu prodato je 25 karata,a cena karte je bila 100din.Toliko o Thrash Metalu u Srbiji,a u te bendove se vecina klinaca kune kako su im oni vrh i najbolji bendovi koje su culi.Svirao sam sa mojim bendom u Dvoristu u aprilu i prodato je jedva 100 karata ako i toliko,a svirali smo sa Death Tribute bendom koji je gledalo mozda 50 ljudi,a u Cakija se deca kunu i pricaju kako je on njihov Bog itd itd.Ne znam kako je u BG-u ali sto se tice Vojvodine jedino je Subotica aktivna sa svirkama i Sonta tu i tamo,ovo ostalo je sve zalosno.Doslo je takvo vreme da ce deca radije da se uroljaju od par dvolitri nego da odu na svirke i "podrze" bendove koji nastupaju,a o kupovini albuma/demoa/ep-ja necu ni da pricam.to je tek nula.Koncerti su se proredili sto je meni odlicno.Pre je bilo koncerata koji mene zanimaju i to sve jedan do drugog.Ovako je najbolje po 3-4 koncerta godisnje i dovidjenja-laku noc.

ovaj čovek je potpuno upravu. prisustvovao sam nekim svirkama gde 30 njih stoji ispred jer kao nemaju 100 dinara za ulaz a pri tom drže dvolitarku u ruci i pušedu neke smešne cigare. a za to imate, jeli? razumem ja šta znači kad nemaš para, ali ovo je proseravanje teško.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Nisam ocekivao zbog mog benda da dodje ljudi nego bas zbog tog Death Tribjuta i Pollutiona koji je trebao nastupiti to vece ali su otkazali nastup ali to ljudi nisu znali.Meni je 100 karata za Novosadsko Dvoriste malo.To je ipak matoro mesto za koje svi znaju i gde su svi pre dolazili ali opet bilo je jedva 100 ljudi i jos jedno 250 sigurno u Porti koji su tamo sedeli i cugali.Realno njih je bas zaboleo kurac za svirku bilo im je super sto imaju alkohola da se uroljaju pa posle 3 ajd kuci u krevetac.Jeste da je Dvoriste dosta sprcen lokal ali opet tu je znalo doci i po 200 i kusur ljudi i jedva se disalo,a sad ako dodje 100 ljudi to je premija.

 

Mislim da si sam dao odgovor. Ljudima jednostavno imaju različite prioritete. Njima je, eto, mnogo bolja varijanta da cirkaju sa društvom nego da gledaju neku svirku tamo nekih bendova. Ne žive svi metal, ne teče im živa venama, ne seru svi mačeve i vatru, drugim rečima, mnogima koji slušaju metal, on nije najbitnija stvar u životu. Nije im bitan čak ni toliko da bi za neku tribute/demo svirku dali 100 dindži. To možda ne odgovara bendovima, ali jebiga.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga,mozda nekome jednostavno nije trip da ode na svirku vec da baulja rasturen po gradu...... nece na svirku i kraj,sta ga boli tuki za podrzavanje nekih bendova koji ga ni ne zanimaju uopste. realno,u takvim situacijama i ja sam pre dajem pare za vutru nego za svirku. osim ako me ne zanima svirka! ako mi se dja bend,onda idem.

a mozda ni nasi bendovi nisu toliko dobri,kako da niko ne razmislja o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za secenje ruku i noznih prstiju.Metal u srbiji je propao odavno.Bendovi se koprcaju i pokusavaju da opstanu,a publika vise voli da prigrli dvolitru i klosari u parku nego da ode na neku svirku.Uzmite samo primer svirku Pollution/Toxic Trace/Alitor letos u Aurisu prodato je 25 karata,a cena karte je bila 100din.Toliko o Thrash Metalu u Srbiji,a u te bendove se vecina klinaca kune kako su im oni vrh i najbolji bendovi koje su culi.Svirao sam sa mojim bendom u Dvoristu u aprilu i prodato je jedva 100 karata ako i toliko,a svirali smo sa Death Tribute bendom koji je gledalo mozda 50 ljudi,a u Cakija se deca kunu i pricaju kako je on njihov Bog itd itd.Ne znam kako je u BG-u ali sto se tice Vojvodine jedino je Subotica aktivna sa svirkama i Sonta tu i tamo,ovo ostalo je sve zalosno.Doslo je takvo vreme da ce deca radije da se uroljaju od par dvolitri nego da odu na svirke i "podrze" bendove koji nastupaju,a o kupovini albuma/demoa/ep-ja necu ni da pricam.to je tek nula.Koncerti su se proredili sto je meni odlicno.Pre je bilo koncerata koji mene zanimaju i to sve jedan do drugog.Ovako je najbolje po 3-4 koncerta godisnje i dovidjenja-laku noc.

 

Koliko se klinaca u te bendove kunu da su vrh je stvar za diskusiju,ali generalno tvoj post je istinit,barem sto se tice blejanja mase po parkovima.

A gde si ti cuo da je Subotica aktivna sa svirkama,to meni nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice svirki stranih bendova,sve je bilo definitivno jasno na koncertu Artillery,manje od sto ljudi!Tuzno i zalosno!Ovde a i svuda drugde su oduvek prolazila samo najveca komercijalna i pozerska sranja,da ih ne nabrajam, ima ih previse!Ko hoce na DRI u Bec,krece se u nedelju ujutru nek mi posalje pm,ima jos dva slobodna mesta u kolima,vracamo se odmah nakon certa!Svira i Sick of it all i jos gomila drugih bendova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne žive svi metal, ne teče im živa venama, ne seru svi mačeve i vatru, drugim rečima, mnogima koji slušaju metal, on nije najbitnija stvar u životu. Nije im bitan čak ni toliko da bi za neku tribute/demo svirku dali 100 dindži. To možda ne odgovara bendovima, ali jebiga.

ne zive svi metal ali vecina njih prica kako su oni treseri,bore se protiv pozera,thrash je u njihovoj krvi,idu po svirkama i prave najjace sutke,vamo,tamo...

A gde si ti cuo da je Subotica aktivna sa svirkama,to meni nije jasno.

Subotica je po meni mozda cak i najjaktivniji grad u Vojvodini sto se tice svirki.Ja sam bio na Awaiting Fearu krajem septembra,u oktobru je valjda bila po koja svirka,eto sad u novembru Bane,M.A.D&Goya,Nekropolis i ostali,sada u subotu dolazi Agitator i jos par bendova u Klub Mladost,a bice sigurno pored toga jos koja svirka ovog meseca...U poslednje vreme Subotica ima najvise svirki za razliku od ostalih gradova.Do 2007. Sombor je bio najjaci grad sto se tice svirki ali je on propao,Sid se malo trgao ali to nije nista aktivno ljudi rade svirke kada imaju para,Ruma ima neki kafic...Sve u svemu nijedan Vojvodjanski grad nema neki lokal gde su svirke npr svake subote ili petka(naravno mislim na metal svirke),a toga je pre bilo...Barem kod nas u Somboru.Kad se samo setim jebena Obscura je svirala u Somborskom Aut-u sa Agonize-om i posle toga su isli na turneju sa Cannibal Corpse-om po Americi...Ulaz bio 50 ili 100din,a posle 2 godine da bi ih gledao u BG-u za ocajan nastup je bilo 2000din..

Kikinda je aktivna sa svirkama, prilično.

Moguce.Znam da je bio onaj klub sa italijanskim imenom i da su tu bile svirke svakog vikenda,a sada ne znam kakva je tamo situacija.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok,mozda je bolja situacija u odnosu na ostale gradove,ali stanje po pitanju svirki u Subotici je go kurac.Cinjenica da je trenutno bolje nego sto je bilo pre godinu-dve,ali i dalje je to nula.Grad od 100.000 stanovnika a da se odrzavaju 1-2 svirke mesecno,smesno.No,jebati ga,mozda ja imam osecaj da se nista ne desava posto na takve svirke vise ne idem,smaraju.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i svirke u picku materinu...ja poslednji put kada sam bio,drugar svirao...bio u nekom kurcu,sunce ti jebem...par puta je pao napon,pokvarila se tocilica,neki cement u cosku kluba,'ladno ka u stenari,zvuk krs,bendovi po tri probe pre svirke...mislim...ne trazim ja da to bude arena,al makara neki minimu za odrzavanje svirke...da su ok cene,da ne bude minus 15,da pice bude po razumnim cenama(zanemaricu to sto ga toce u plasticne case),da je struja regulisana,ventilacija kakva-takva,da nema ostataka od sitnih gletovanja u kaficu i krupnih popravki plafona...ono,normalna stvar...ona mesta koja su za svirke organizuju svirke gde neki pederasi sviraju po milioniti put bajagine i cukiceve obrade,de duskaju pederasi u rozle kosuljama koji su puni para,a cuga je oko 170 dindzi za malo pivo...pa da sam seik,ne bi mogao tamo da locem...k'o sto kaze sansajn...sreli smo se na propaloj zurci gde su djuskali pederi i kurci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za secenje ruku i noznih prstiju.Metal u srbiji je propao odavno.Bendovi se koprcaju i pokusavaju da opstanu,a publika vise voli da prigrli dvolitru i klosari u parku nego da ode na neku svirku.Uzmite samo primer svirku Pollution/Toxic Trace/Alitor letos u Aurisu prodato je 25 karata,a cena karte je bila 100din.Toliko o Thrash Metalu u Srbiji,a u te bendove se vecina klinaca kune kako su im oni vrh i najbolji bendovi koje su culi.Svirao sam sa mojim bendom u Dvoristu u aprilu i prodato je jedva 100 karata ako i toliko,a svirali smo sa Death Tribute bendom koji je gledalo mozda 50 ljudi,a u Cakija se deca kunu i pricaju kako je on njihov Bog itd itd.Ne znam kako je u BG-u ali sto se tice Vojvodine jedino je Subotica aktivna sa svirkama i Sonta tu i tamo,ovo ostalo je sve zalosno.Doslo je takvo vreme da ce deca radije da se uroljaju od par dvolitri nego da odu na svirke i "podrze" bendove koji nastupaju,a o kupovini albuma/demoa/ep-ja necu ni da pricam.to je tek nula.Koncerti su se proredili sto je meni odlicno.Pre je bilo koncerata koji mene zanimaju i to sve jedan do drugog.Ovako je najbolje po 3-4 koncerta godisnje i dovidjenja-laku noc.

 

 

Realno, bendovi koje si naveo su go kurac.

Jbte, u bgdu kad se skupi Rain delay, tanker i magma (bendovi koji valjaju čemu), bude nešto kao puna danguba (200-300 ljudi) i to je ogroman uspeh! Za dvomilionski grad...

Što se kupovine albuma tiče, pa eto sa sestrom sam u dangubi jurio članove RD-a (koji s elože na nekakav profesionalizam) za disk, i na kraju nisam ga ni kupio.

priča o klincima koji loču pivo i ne idu na svirke je smorila, a posebno iz usta članova raznih bendova koji takođe, najčešće iz čiste sujete, ne idu na svirke drugih bendova (ili isto da bi uštekali koji dinar za pivo).

ako imaš bend. radi. vežbaj. piši bolje pesme. iscimaj se oko merčendajza, promocije, izdavanja. ako ne - sviraj za drugare i ćuti. ili prosto batali.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da ce se naci neko ko ce poceti sa tim da je taj i taj bend bolji od ovog ili onog. To sto se oni tebi nesvidjaju ne znaci da su oni go kurac i kraj,nema drugog misljenja za njih. Toxic Trace i Pollution su veoma kvalitetni bendovi u svom pravcu kao sto su Magma,Tanker i Rain Delay u svom i to se ne moze porediti. Meni se licno ne svidjaju bendovi koje si ti naveo pa opet ni to nije razlog da pisem kako oni nicemu ne valjaju jer se meni ne dopadaju i kako su go kurac jer su im sve pesme na istu foru.Svakom svoje.Sto se tice poslednje recenice..Radim,vezbam,pisem bolje pesme i cimam se oko izdavanja ali opet ma koliko se ti cimao oko svega toga to ne znaci da ce na tvom nastupu biti mnogo publike u Srbiji.Neke ljude naprosto nije briga za takva desavanja.Smorila ta prica o klincima ili ne ona je istinita i postoji duze vreme.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na radi se o tome ko je kvalitetniji nego o tome da su Rain Delay i kompanija daleko poznatiji bendovi za koje faktički zna skoro svako ko je makar malo upoznat sa domaćom scenom, pa se opet šutiraju u bulju od sreće kad im dođe 200 ljudi na svirku.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav usrani Rain Delay. Bend bez kvalitetnih ideja. Da nije bilo dvestadvojke da ih gura nebi ih ni u Beogradu niko znao. Ono je teski smor slusati. Ja kad prdnem bolji i originalniji ton se cuje. Zbog takvih bendova propada metal u srbiji. Bolje jedan dobar Metallica tribute nego jedan autorski bez imalo originalnosti (ali bar malo, znaci 3%). Nije dovoljno biti samo majstor na svom instrumentu.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...