Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Pa zbog imena albuma sam ih i stavio. Prljavi, ali lepo obuceni. Meni se njihova muzika svidja. Mozda ne bas ova stvar toliko,ali volim da ih cujem za razliku od bilo kog grunge benda.

 

царе, ово је прљаво:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tvGs7dKtG3M

 

@jaroslav

Sranje je tebi,muzika je odlicna.

 

I sto se toliko srdis na glamere?Ajde da zivis u 80-ima,pa da ima neke logike,ali 21.vek je.

 

I slazem se sa Hefestom.U potpunosti je u pravu.Govoriti za glam da je sranje a istovremeno bacati na Nirvanu i Silverchair (i blek metal) je poprilicno kontradiktorno.

 

нити бацам на Нирвану, Силверчер, АиЦ, Падл оф Мад и које све већ, нити на Блек Метал. Блек поштујем изузетно. кад сам био мали сам само то и слушао. али никако нисам прженица, чак ме и заболе за све то јер је Блек Метал одавно пропао. има пар бендова који још увек држе жанр, али питање је колико ће то потрајати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

I slazem se sa Hefestom.U potpunosti je u pravu.Govoriti za glam da je sranje a istovremeno bacati na Nirvanu i Silverchair (i blek metal) je poprilicno kontradiktorno.

 

Silverchair nije grunge već neko "post" sranje. Besmisleno je staviti ga uz Nirvanu ili bilo koji drugi bend iz "velike petorke".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne slusam preteyno glem, ali brate ima vrhunskih bendova sa sjajnom muzikom i sa ne gej outfitom tako da tvoje generaliyovanje nije na mestu. Sa druge strane grunge je previse sranje za moj ukus i previse ruzna muzika. Blek moze da prodje, ali ne ovo sto slusaju Gojko i Talvi.

 

Zaboravih da vratim tastaturu. :bigblue:

 

Silverchair nije grunge već neko "post" sranje. Besmisleno je staviti ga uz Nirvanu ili bilo koji drugi bend iz "velike petorke".

Velika petorka!!! Ahahahhhahahahahahahaa!!!!

Edited by HEFEST
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet kažem - nije vama kriv grunge, krivi su i muzičari i fanovi koji su potrčali za najnovijim trendom napustivši prethodni.

 

Inače, danas više nema preterano svrhe pričati o tome jer sada zahvaljujući netu svako može da lako otkrije bilo koji pravac muzike i ti trendovski fazoni više nisu toliko značajni kao ranije, svaki žanr danas ima milion izvođača i svoju publiku.

Glam, grunge, black, punk... šta god, sve vam je tu, na dva klika od vas, ne treba vam nikakav medij da vas upravlja šta da slušate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi skapirala poentu SkullKrusher-ovog posta?Pa necu valjda pljuvati nesto sto slusam i volim.A posto je blek metal sranje (iako ima tu i tamo svetlih momenata,ali to je pravim blekerima sranje posto su svetli momenti pozeraj a crni momenti kvlt nekro grim),eto sjajnog povoda za pljuvacinu.

 

Skapirala sam sta je hteo da kaze,naravno da niko normalan to ne radi....

Ali samo ja ne pljujem jer to ne volim bezveze mi je....jer ti bendovi nece propasti zbog mog pljuvanja po njima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko je to lupao gluposti da je metal propao kad se počeo "mešati sa punkom"? Pa metal je zahvaljujući punku i nastao, tamo negde krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina. NWOBHM i prvobitni thrash metal poprilično i vuku na punk, da ne pričam o obradama punk pesama koje su radili metal bendovi i time dokazivali ko su im uzori. Punk je uneo tu agresivnost koja je nedostajala starom hard rock-u, a progressive i sympho rock-u naročito. Heavy i thrash metal su samo pomešali taj punk element sa kompleksnijim muzičkim izrazom hard i prog rock-a i tako se razvili kao novi pravci.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

дао сам Принцу плус! ево, већ почиње снег да пада :haha:

 

jer ti bendovi nece propasti zbog mog pljuvanja po njima....

 

што их чини још погоднијим за пљување. а и оставља довољно материјала за пљување и у наредним годинама :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko je to lupao gluposti da je metal propao kad se počeo "mešati sa punkom"? Pa metal je zahvaljujući punku i nastao, tamo negde krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina. NWOBHM i prvobitni thrash metal poprilično i vuku na punk, da ne pričam o obradama punk pesama koje su radili metal bendovi i time dokazivali ko su im uzori. Punk je uneo tu agresivnost koja je nedostajala starom hard rock-u, a progressive i sympho rock-u naročito. Heavy i thrash metal su samo pomešali taj punk element sa kompleksnijim muzičkim izrazom hard i prog rock-a i tako se razvili kao novi pravci.

 

Bravo. Uostalom, pogledajte samo - Metallica su se ložili na punk najstrašnije (na Anti-Nowhere League pre svih), Slayer izdali ceo album sa punk i hc obradama a Hanneman ceo život ima Dead Kennedys nalepnicu na gitari, Paul Di'Anno bio panker u duši, Megadeth obradili Sex Pistols-e (mada je poznata Rotten-ova reakcija na to :haha:) itd itd itd... Da ne spominjem ekstremniji metal gde sve puca od punk i crust uticaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

реално. да није Панка, не би било ни Спида ни Треша. а ни ХЦ-а. па, сам Ди'Ано је напустио Мејдене, како је рекао, због тога што су они све више и више били Хеви, а он је хтео да свира Панк.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne slusam preteyno glem, ali brate ima vrhunskih bendova sa sjajnom muzikom i sa ne gej outfitom tako da tvoje generaliyovanje nije na mestu. Sa druge strane grunge je previse sranje za moj ukus i previse ruzna muzika. Blek moze da prodje, ali ne ovo sto slusaju Gojko i Talvi.

 

Interesantna rečenica, pošto smo Talvi i ja najmanje old-skul od cele BM ekipe.

 

чак ме и заболе за све то јер је Блек Метал одавно пропао. има пар бендова који још увек држе жанр, али питање је колико ће то потрајати.

 

Zapravo, blek metal je življi i kvalitetniji nego ikad, naravno, pod uslovom da ti Darkthrone i Immortal nisu vrhunac muzike u istoriji.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

наравно да нису. чак шта више, врхунцем Блек Метала сматрам бендове који су много млађи од тих што си поменуо. типа, Deathspell Omega, Ofermod, Ondskapt, Watain... и један, мени изнад свих: Nargaroth :bigblue: уз, наравно, обавезно штиво: De Mysteriis Dom Sathanas. ех, Гојко, да си ти мени жив и здрав. ја сам у Блек Металу био још док је 90 посто данашњих "злих, опаких и наопаких" блекера слушало павр метал...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ех, Гојко, да си ти мени жив и здрав. ја сам у Блек Металу био још док је 90 посто данашњих "злих, опаких и наопаких" блекера слушало павр метал...

 

...dok si ti išao po gradu namazan korpspejtnom, urezivao sebi nožem obrnuti krst u nadlakticu i drao se LEGIONS OF THE BLACK LIGHT! pred Watain koncert? :haha:

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пола Аранђеловца и део Опленца

 

 

 

А ти си обучен у пичку материну,у хеланкама базаш по смећу на железничкој станици и лижеш изветреле чепове од дволитре по парковима.

 

:haha::haha::haha:

 

Tacno tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Volim ovaj forum zato što raspravo od tri strane nastane nakon samo jednog posta nečijeg fejka. :haha:

 

Loženje za sve pare :smile: Odmah dežurni teoretičari metala počnu sa svojim traktatima. Jedino ovde i mogu da ih prodaju, pa valjda zato :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim ovaj forum zato što raspravo od tri strane nastane nakon samo jednog posta nečijeg fejka. :haha:

woow, fake, genijalan zakljucak definitivno

 

Ma ko je to lupao gluposti da je metal propao kad se počeo "mešati sa punkom"? Pa metal je zahvaljujući punku i nastao, tamo negde krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina. NWOBHM i prvobitni thrash metal poprilično i vuku na punk, da ne pričam o obradama punk pesama koje su radili metal bendovi i time dokazivali ko su im uzori. Punk je uneo tu agresivnost koja je nedostajala starom hard rock-u, a progressive i sympho rock-u naročito. Heavy i thrash metal su samo pomešali taj punk element sa kompleksnijim muzičkim izrazom hard i prog rock-a i tako se razvili kao novi pravci.

NOWBHM vuce na punk??? Il necujesh dobro ili si kao Kostunica neobavesten. Nisu samo Iron Maiden iz Dianno ere NWOBHM. Ocigledno si slusao samo njih, od tog pravca. Poslusaj prvi album od Def Leppard pa mi reci jel ima punk uticaja. NWOBHM je unapredjena i malo jacha verzija Hard Rocka 70-ih i nema nikakve veze sa punkom. Za thrash se slazem i upravo je tu i problem sto su im jedni od uzora bili stari punk bendovi. Ne kazem da ne treba rocku i metalu agresivnost. Treba, al ako se sve svodi samo na agresivnost onda nek ide sve do kurca.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOWBHM vuce na punk??? Il necujesh dobro ili si kao Kostunica neobavesten. Nisu samo Iron Maiden iz Dianno ere NWOBHM. Ocigledno si slusao samo njih, od tog pravca. Poslusaj prvi album od Def Leppard pa mi reci jel ima punk uticaja. NWOBHM je unapredjena i malo jacha verzija Hard Rocka 70-ih i nema nikakve veze sa punkom. Za thrash se slazem i upravo je tu i problem sto su im jedni od uzora bili stari punk bendovi. Ne kazem da ne treba rocku i metalu agresivnost. Treba, al ako se sve svodi samo na agresivnost onda nek ide sve do kurca.

 

Deff Lepard su hard/glam rock bend, nemaju oni mnogo veze sa ostatkom NWOBHM, iako ih svrstavaju tu. Kod većine NWOBHM bendova možeš videti punk osnovu. Izaberi bilo koji - Angel Witch, Diamond Head, Demon, Satan, Tank... Venom si i sam pomenuo, a u stvari Venom ti je Motorhead na steroidima - eto, Motorhead kao jedno od najpoznatijih heavy imena i preteča NWOBHM je od starta imao punk prizvuk.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...