Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Plus. Svima puna usta kvaliteta kao da su sa muzičke akademije izravno izašli.

 

Pa po tebi ne treba diskutovati ni o cemu iz cega nemas doktorsku disertaciju + objasnio ti lepo covek da je kvalitet relativan pa se to odnosi i na akademce + ja kvalitet nisam spominjao pa nemoj samo i ti da me napadas bez povoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po tebi ne treba diskutovati ni o cemu iz cega nemas doktorsku disertaciju + objasnio ti lepo covek da je kvalitet relativan pa se to odnosi i na akademce + ja kvalitet nisam spominjao pa nemoj samo i ti da me napadas bez povoda

 

Ja to nisam rekao. Naravno da forum služi za diskusije i razmene mišljenja, ali baš to što si rekao: kvalitet je relativan pa ko od nas ima pravo da tvrdi da je nešto neporecivo i neoborivo kvalitetno?

A poslednja rečenica ti je malo paranoična ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nekih novih obrada u planu, Gala, B3?

 

Ne,ima jos veceg smeca od toga...Burzum recimo...

 

Pa to ti kažem: za tebe i mene je Slayer apsolutni vrh, za nekog drugog je govno.

 

Ali to je stvar licnog ukusa.Svako ko ima barem trunku iskustva u slusanju muzike moze da proceni da li je nesto kvalitetno ili ne,pa makar mu se to ne svidjalo.Eto recimo,meni je Dream Theater teska slama od benda,ali je cinjenica da su kvalitetni,i potpuno je druga prica to sto meni ne leze.

 

Sa druge strane,blek metal je neopevano smece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj kvalitet o kom ti pričaš i kog si svestan se više odnosi na tehničku stranu. To se naravno priznaje ali šta je mene briga što bend dobro svira i ima dobru produkciju ako mi je prazan, a sa druge strane šta me briga ako bend loše svira i ima lošu produkciju ako mi se pesme dojme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nisam rekao. Naravno da forum služi za diskusije i razmene mišljenja, ali baš to što si rekao: kvalitet je relativan pa ko od nas ima pravo da tvrdi da je nešto neporecivo i neoborivo kvalitetno?

A poslednja rečenica ti je malo paranoična ;)

 

Pominjao si akademije ali nema veze...

 

Naravno da sam paranoican kada neki ljudi ovde umesto argumenata koriste lazi, kazu da si nesto rekao pa te napadnu, pa neko ko nije ni pratio da li si to rekao ili ne se pridruzi itd. Dok objasnis vec je kasno, pa onda moram ponekad unapred da se pravdam. Pre par strana napisah da nisu svi metalci culi za Cynic i odma me napali da sam ja jedan od tih, mada me iskreno zabole, kao da je to neki bend za koji treba da me je blam ako nisam cuo. Jos treba i celu diskografiju da znam napamet kako me ne bi bio blam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj kvalitet o kom ti pričaš i kog si svestan se više odnosi na tehničku stranu. To se naravno priznaje ali šta je mene briga što bend dobro svira i ima dobru produkciju ako mi je prazan, a sa druge strane šta me briga ako bend loše svira i ima lošu produkciju ako mi se pesme dojme?

 

Naravno,stoji to oko dojma,tu nema diskusije.Ali nije samo stvar u tehnikalijama,mozes prepoznati kvalitetnu pesmu koliko god ti se ne svidja.Naprimer,nevezano za metal,ona pesma "Proud Mary" meni strasno i neverovatno ide na kurac,ali je cinjenica da je pesma jako dobra i kvalitetna.To sto se meni ne dopada i sto me nervira je stvar mog licnog ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je u suštini tačno, npr. melodic death bi da nije growl/scream vokala bio samo nešto mekši heavy metal.

 

Zapravo, nešto tvrđi heavy metal, nemojmo baš preterivati. Ja volim da slušam Arch Enemy, jer kad bismo zanemarili vokal to bi bio pravi melodični heavy/thrash. Michael Amott je jedan od najboljih metal gitarista i kompozitora, njegove harmonije su vrhunske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toj teoriji ima izuzetaka ali manje od 1% i najbolje govori koji ce pravac nesto biti.

 

Npr green carnation imaju gomilu akusticnih pesama ali cim sam odneo jednom prijatelju jednu baladu, tacnije coveku koji uopste ne slusa metal i ne zna da ja slusam, odmah je rekao da je to metal pesma! Mene je to zacudilo, narocito sto je to klasicna balada sa jako neznim pevanjem, ali opet ima nesto u nacinu pevanja da se zna da taj glas i ta akusticna gitara nije npr folk ili acoustic pop ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Theater ne posjeduje "odredjene" kvalitet, njihovo srednje ime je KVALITET :) a mislim da su sinonim za raznovrsnost pjesama,ja sam ih radi toga i poceo slusati.

 

sto se teme tice, tesko pitanje, samo da ne bude puno growl vokala jer ih osobno ne podnosim (osobno).

uvijek je pun pogodak bio zadrzat odredjeni stari zvuk al ukomponiran u neki novi celofan, kao sta je to Accept napravio po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Zapravo, nešto tvrđi heavy metal, nemojmo baš preterivati. Ja volim da slušam Arch Enemy, jer kad bismo zanemarili vokal to bi bio pravi melodični heavy/thrash. Michael Amott je jedan od najboljih metal gitarista i kompozitora, njegove harmonije su vrhunske.

 

Ако занемаримо неке ствари онда би тако дошли до најпростијих.

Рецимо узмеш неки блек метал па разложиш рифове и добићеш неки рокић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus. Svima puna usta kvaliteta kao da su sa muzičke akademije izravno izašli.

 

bio sam tacno naglasio u nekom od prethodnih postova sta za mene licno predstavlja kvalitet, pa sam se na to nadovezao..

 

 

prema mom shvatanju, doduse, neki album moze da bude i kvalitetan ali da meni ne bude sasvim po ukusu, pa da ga ne obrnem vise od jedanput/dvaput

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je velika glupost reci da individualni ukusi mogu odredjivati kvalitet muzike. To je isto kao kada bi rekao da su pesme Jelene Karleuse suvi kvalitet i da su najjace na svetu. To je tvoj ukus. Svako sa malo mozga ce te suociti sa milion dokaza o pogresnosti tvoje tvrdnje. Ako si glup i lud to neces shvatiti, a ako si pametan videces da je tvoj ukus pogresan i los i da ga treba menjati. Odrednice o kvalitetu muzike postoje ma koliko se neki ljudi ovde tome protivili. To sto neki blek metalci mogu slusati rezanje i stenjanje nekog lika na albumu koji traje oko sat vremena i da uspeju da razaznaju po jednu rec po pesmi ne moze biti uzeto kao nesto normalno. Nesto slicno kao sa Karleusom. Neko voli da slusa zvuk motorne testere dok sprema drva za zimu, ali to nece od tog zvuka naciniti kvalitetnu muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da odredim. :red:

 

 

Niko nije rekao da je Simply Red nekvalitetan. Sada si ovo bubnuo s neba pa u rebra. Postoji vise stvari koje se uzimaju u obzir kada se prica o kvalitetu muzike. Uzimati samo jednu stavku je pogresno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emocije jesu bitne, ali je mnogo vazno i mnogo sto sta. I onaj mucenik iz Evroklidona pokusava da ti nametne neku emociju, ali nista sem sazaljenja za pevaca ne mozes osetiti. Mada i oni imaju svoje fanove i one koji ih slusaju. Za njih je to ekstra. E u takvoj situacijiti znas da to ne moze nikako biti ekstra i pri tome si upotrebio odredjene kriterijume i naravno u pravu si. Najjednostavnije je po meni to objasnio Bah. Postoji matematicko-psiholosko objasnjenje sta kod coveka izaziva osecaj uzivanja sto se tice muzike. Naravno dosta ljudi slusa nesto ne zbog zadovoljstva nego zbog uticaja drustva, zelje da bude prihvacen u odredjenom krugu ljudi ili zbog svoje samonametnute samoobmane(pa ce tako neko slusati zvuk motorne testere kao najlepsu simfoniju, a ovamo tetrebi umiru od istog, :mhihi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto neki blek metalci mogu slusati rezanje i stenjanje nekog lika na albumu koji traje oko sat vremena i da uspeju da razaznaju po jednu rec po pesmi ne moze biti uzeto kao nesto normalno. Nesto slicno kao sa Karleusom.

 

To što ti čuješ samo stenjanje i režanje od kompletnog jednog black metal albuma samo pokazuje da si ograničen kao i prosečan konzument pop muzike, koji kad čuje oštriji vokal postaje nesposoban za bilo kakvu dalju ili dublju analizu muzike. Ne moraš, niti možeš, ti sve da razumeš, i uzevši apsolutno, kvalitet jeste subjektivan. Meni je npr. Antaeus čist kvalitet, i mogu da obrazložim zašto, Rhapsody mi je govno, i mogu da obrazložim zašto, Karleuša mi je takođe govno, i mogu da obrazložim zašto. Niko ne vrišti na folk zato što je MUZIKA takva, već zato što u paketu sa muzikom ide određeni sistem vrednosti, tekstovi, imidž itd.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja to rekao generalno za ceo zanr. Ne citas dovoljno pazljivo. Spomenuo sam bend(koji i nije blek, nego unblek :mhihi: mada mu sa muzicke strane dodje isto)gde se ne moze razumeti tekst pesme uopste. Razumem sve bendove koji pevaju, a da ih razumes(makar morao dosta da se oznojis da bi to postigao), a ako vec to ne mogu neka prave instrumentale. Ako je meni potrbno da drzim u ruci ispisane tekstove da bi znao sta lik peva popisaj ga.

 

P.S.

 

Veliki minus od mene zbog Rapsodija. Sta ima tu da ti se ne svidi sem mozda naglaska pevaca koji moze da bude i simpatican i o svezavajuci? Mozda previse veselo za tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...