Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Stvar je u tome sto je mali broj metalaca koji odbijaju da prihvate neke zanrove ili grupe kao metal i osudjuju.

 

ALI ONI SU NAJGLASNIJI!!!

 

Kakav pravi metal? Ko ce da ti nametne sta je metal sta nije sta treba da slusas a za sta treba da te je blam?

 

Opustite se i uzivajte u onome sto volite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Најгласнији су они металци који тако изгледају,а притом о металу знају колико моја баба.

Мени уопште не представља проблем да ли је метал индастријал,дет,блек,све док добро звучи нећу имати предрасуде према правцу.Додуше не волим овакве дискусије јер су бескрајне.Свако слуша шта воли,па чак и да у свету пропадне метал,у мојој соби неће пропасти никада и као таквом фану ове музике ништа ми више није потребно :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojma nemate vas dvojica, manite se svojih usranih kompleksa sto ne slusate nista drugo osim metala

 

ne pricamo ko je veci fan cega nego "kuda ide metal?"

 

ako necete ozbiljno da diskutujete, odjebite s teme

 

 

 

 

@cube - malo cu da razmislim pa cu da odgovorim.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Момак припази мало на изражавање.

Као прво теби нико није рекао да одјебеш са теме а понашаш се веома бахато као да је форум твој.Олади мало и понашај се као зрела особа.

Као друго,ко си ти да говориш да ли неко има појма или не?

Ајде сад мало на часове лепог понашања па дај конструктиван одговор.

Edited by Шејтанов Чобан

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CUBE

Opeth je super bend, meni veoma drag, ali ga nikad ne vezujem strogo za metal, već jednostavno - progresivna muzika. :)

 

Ok, elektronska muzika svakako nije potpuno lišena ograničenja, ali složićeš se da su granice gitarske muzike znatno uže i da danas elektronika ipak originalnija i neistraženija (delom i zato što je novija, al svejedno..)?

 

 

 

Kakav pravi metal? Ko ce da ti nametne sta je metal sta nije sta treba da slusas a za sta treba da te je blam?

 

Opustite se i uzivajte u onome sto volite!

 

Mašiš poentu.

Da ti je došao princ ovde i kenjao kako je painkiller poslednji pravi metal album, to bi bilo na mestu. Ja nisam veličao čist, rifovski metal.

Ima ljudi koji će i danas pljunuti upotrebu klavijatura u metalu!

Ali i onih, kao što reče narkopeder, poput tebe koji moraju da slušaju METAL! Zato METALOM nazivaju sve i svašta što je tek poteklo iz metala, ima elemente metala ili, u krajnjoj liniji, članovi benda su nekad slušali metal i imali dugu kosu.

Pazi,

U jednom domaćem fanzinu sam pronašao odrednicu "akustični folk metal" ejjjj, akustični metal?! Čemu? Pa samo da se privuku klinci koji slušaju samo metal.

 

 

Svaki put kad posumnjas u sebe MANOWAR!!!!!

A kad nemaš šta pametnije da kažeš: TRU NORVEGIAN BLEK METAL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, da se navuku klinci na nesto ozbiljnije, na akusticnu muziku, pa onda neofolk, ambient dark folk i sl.

 

ne, nego samo da kupe album "benda koji ruši sve granice žanra" :haha: (osim dugih kosurdača, naravno!)

i onda će ili da ga bace jer im je dosadan ili će sva akustična muzika postati metal. :haha:

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@truliandedzombileš!

 

Ti, наркопедер i *Nameless* ruku pod ruku, pa diskutujte o zanrovima zauvek. To shto ti etiketirash neshto na jedan nachin ne znachi da ce neko drugi da bude saglasan sa tobom. Je l' to shto je neko (po tvom mishljenju) nepodoban rekao za neshto da je metal, a ti ne mislish tako, pogreshio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@truliandedzombileš!

 

Ti, наркопедер i *Nameless* ruku pod ruku, pa diskutujte o zanrovima zauvek. To shto ti etiketirash neshto na jedan nachin ne znachi da ce neko drugi da bude saglasan sa tobom. Je l' to shto je neko (po tvom mishljenju) nepodoban rekao za neshto da je metal, a ti ne mislish tako, pogreshio?

 

ok.

samo nemo' se ljutiš. :D

a, sve je ovo mlaćenje prazne slame, šta ćeš, hladno, kiša: nema šta pametnije da se radi. :haha:

 

zaista mi nije bitno kako će ko da okarakteriše npr. agalloch, ako je nekom baš stalo da ga zove metalom, ok... bend je svejedno do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti je došao princ ovde i kenjao kako je painkiller poslednji pravi metal album, to bi bilo na mestu.

 

Nikad nisam rekao tako nešto. Ja sam rekao da je sa Painkiller-om završena evolucija heavy metala, da je heavy metal s tim albumom definitivno zaokružen kao pravac. Ovo sve posle što je nastalo je uglavnom reciklaža onoga što je nastajalo do tada, ali svakako da u okviru te reciklaže ima izuzetnih albuma i da oni i dalje izlaze. Eto, ova 2010. godina je iz mog ugla gledano najjača što se tiče izdanja od poslednjih 5 godina.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mašiš poentu.

Da ti je došao princ ovde i kenjao kako je painkiller poslednji pravi metal album, to bi bilo na mestu. Ja nisam veličao čist, rifovski metal.

Ima ljudi koji će i danas pljunuti upotrebu klavijatura u metalu!

Ali i onih, kao što reče narkopeder, poput tebe koji moraju da slušaju METAL! Zato METALOM nazivaju sve i svašta što je tek poteklo iz metala, ima elemente metala ili, u krajnjoj liniji, članovi benda su nekad slušali metal i imali dugu kosu.

Pazi,

U jednom domaćem fanzinu sam pronašao odrednicu "akustični folk metal" ejjjj, akustični metal?! Čemu? Pa samo da se privuku klinci koji slušaju samo metal.

 

Narkopeder je sam sebi kontrirao x puta i napisao dovoljno gluposti da ga pojede blam da nije narko-peder. I sa njim sam previse vremena izgubio pa vise i ne reagujem na njegove neandertalije.

 

Ti ga pratis u stopu. Kako mozete da lupate takve gluposti? Ljudi poput mene koji moraju da slusaju metal? Odakle ti to? Najgore je kada nemas argumente i moras da lazes, lupas gluposti i izmisljas kako bi uzvratio i uvredio.

 

Za sve sto sam ja rekao da je metal na ovom forumu je u metal topiku, pise se o njima u metal casopisima i web sajtovima i pusta na metal radio stanicama, tako da mozes da krenes redom tj. od yumetal foruma i sa njima krenes da raspravljas zasto moraju sve da trpaju u metal. Isto vazi i za sve bendove koji su pojedini nabrajali da nisu metal a svi normalni ih smatraju metalom pa takodje nema problema ni na yumetalu sa tim.

 

A to sta karakterise koji ce muzicki pravac/zanr biti nesto zavisi od vokala (naravno ovo nigde neces procitati i vec sam nekom to napisao ne secam se na kom topicu i rekao mi je jedan covek koji drzi muziku bar u teoretskom smislu u noktu. I on je ovo provalio relativno kasno u zivotu. Znam da ces pokusati da opovrgnes ovo i imas pravo ali ako si dovoljno otvoren u sta sumnjam shvatices istinu)

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to sta karakterise koji ce muzicki pravac/zanr biti nesto zavisi od vokala (naravno ovo nigde neces procitati i vec sam nekom to napisao ne secam se na kom topicu i rekao mi je jedan covek koji drzi muziku bar u teoretskom smislu u noktu. I on je ovo provalio relativno kasno u zivotu. Znam da ces pokusati da opovrgnes ovo i imas pravo ali ako si dovoljno otvoren u sta sumnjam shvatices istinu)

 

ne, neću opovrgnuti to. :D

to je u suštini tačno, npr. melodic death bi da nije growl/scream vokala bio samo nešto mekši heavy metal.

većina ljudi najviše pažnje posvećuje vokalima (koji su najčešće gurnuti u prvi plan), pa to i nije čudno.

 

 

 

umorio sam se i pogubio u ovoj glupavoj raspravi. :D

ima gomila prejakih, originalnih metal bendova (ili bendovi koji su tu negde oko metala): enslaved, deathspell omega, orphaned land, cynic, arsis, mastodon, gojira, opeth, tool, rotting christ, negura bunget...

s druge strane ima i bezbroj kvalitetnih, tradicionalnijih metal bendova sve od treša, hevia, klasičnijih formi bleka i deta...

svira se od japana do amerika... tako da, koliko god da je teška distorzija daleko od mejnstrima, još je dalje od smrti.

 

novih globalnih trendova će biti sve ređe.

 

i ne mora se sve sa trunkom distorzije nazivati metalom, samo zato da se kojim slučajem ne bi slušalo nešto što metal nije.

 

toliko. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali gotovo svi bendovi koje si nabrojao se na ovom forumu smatraju metal. To i nije ludilo jak argument ali i publika koja ih slusa je blizu 100% metal publika, gostuju na metal festivalima, recenzije albuma imaju na metal sajtovima, casopisima, sami clanovi verovatno pretezno slusaju metal i metalci su, inspirisani su metalom itd.

 

Znam sta hoces da kazes ili mislim da znam - opeth npr. je dream theater sa distorzijom (karikiram naravno) pa sto bi sad to odjednom dobilo etiketu metala, ali mislim da nije bas tako, mislim da svi ti bendovi osim sto su malo zesci imaju dosta pojedinosti koje ih cine metal (pa i vokale koje smo spominjali :) ) Pored toga - pa i nema problema da je to istovremeno i metal (subzanr progressive) i progressive rock (subzanr heavy npr.) ali cinjenica da je prihvacen od metal publike govori dosta jer mislim da ce tesko neko zavoleti opeth, a da ne voli metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i biće ti jasno da si u duši homoseksualac.

 

Šalu na stranu, Neša pomenu Deathspell Omegu i Portal, to je to, uvek će biti neko ko će pomerati granice žanrova, bilo spolja ili unutra, ne bojim se ja za metal.

pitanje je da li ce to uvek imati smisla. ja mislim da su u svojim stilovima deathspell omega i portal dostigli neki maksimum. ozbiljno to mislim.. oni taj zvuk gaje vec godinama, a niko im nije ni prisao. da dodje neki bend koji ce poneti baklju DSO i dodati jos disonantnosti, ekstremnosti i zlobe, to vec nece imati smisla, a zajebanije od portala je realno nemoguce  :haha:

 

enslaved furaju taj zvuk vec jako dugo i nije se bar deset godina pojavio bend koji je nastavio to sto oni rade i na bilo koji nacin doprineo toj bm formi. ima jos tih bendova koje je pomenuo trulianded.. ali to je prilicno mali broj bendova u poredjenju sa proteklim erama, a ono sto je najvaznije skoro svi ti bendovi su srednje-poznati ili relativno nepoznati siroj publici bez nekog preteranog potencijala da postanu popularni - zbog toga sto ce siroke metal mase uvek vise ceniti retro pozere i bendove koji vecito prosviravaju jedno te isto nego pravi kvalitet.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Ne bih ja tu odrednicu KVALITETA uzimao tako olako, jer je u slučaju muzike on poptpuno relativan i samim tim nema gotovo nikakvu težinu. U pogledu svake muzike, pa i metala, jedino je relevantan lični ukus slušaoca. Kvalitet se može odnositi jedino na tehničku stranu, na umeće muziciranja, a to baš i nije neka presudna kategorija. Sve ostalo, tekstovi, aranžmani, koncept...to će se slušaocu jednostavno svideti ili ne, na osnovu nekih njegovih individualnih kriterijuma. Dok će nekome tekstovi Iron Maidena ili Rhapsody-ja biti vrhunski, drugome će oni biti poniženje za intelekt. Kao što će nekome Tool muzika biti nešto najbolje što je čuo, dok će nekome drugome biti bezveze jer mu nisu po ukusu slojevita muzika i komplikovani aranžmani.

Prema tome, "pravi kvalitet" u muzici uopšteno gledano. Može svako reći da je ZA NJEGA nešto kvalitetno jer on zna koji su mu lični kriterijumi za to, ali govoriti u nekom globalnijem smislu o "kvalitetu" nekog metal benda je isto kao govoriti o omiljenom tipu sisa; tebi se sviđaju kruškaste, velike i da vise, a nekome drugome su draže manje ali zategnute.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...