Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Posle ovakve konstrukcije nekoga ko tekst počinje pričom o novinarstvu, zaista nemam nameru da čitam dalje. Ti reče da je porađeno na opismenjavanju u Nocturneu? Važi...

 

Kolega je novinar Tanjug-a, pa ako je njegov stil pisanja dovoljno dobar za njih, dobar je i za nas. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, izvini, otkud ti to? Koji to izdavači odjebavaju bendove jer su iz Srbije? Pogledaj malo koliko je kvalitetnih bendova odavde uspelo da poslednjih godina izda albume u inostranstvu (a bilo ih je, spomenuli smo većinu na prethodnim stranama) pa razmisli opet.

 

Istina,stoji to,ali takodjer nijedan od tih bendova u inostranstvu nije napravio nikakav uspeh,cak verujem da 99% njih nije odrzalo nijednu svirku u inostranstvu.Svaka cast recimo Alogiji i Space Eater-u,uspeli su svoje albume gurnuti na strano trziste,ali uspeh koji su sa njima tamo postigli nije bog zna kakav.Realno.

Sto se tice bendova koji izdaju splitove za neke indonezijske nezavisne izdavace,to nije nikakav uspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

битно је следеће: ако неко ко воршипује Слејер (неко попут Лемија, мене, и још милиона других) види да се појавио бенд који личи на Слејер, њега неће бити брига да ли су оригинални, јер је Слејер тако нешто већ радио, већ ће му бити битно да је до јаја свирка! ето, то. лепо Леми рече, ни у Америци немаш не знам ни ја колико оригиналних нових бендова, па опет ти бендови након 4, 5 година постојања и 2 албума раде светске турнеје са највећим именима жанра. ето, то је битно, да је звук добар, и да ће фановима да се свиди. онај ко хоће да анализира музику, нека иде у критичаре. ако имаш ту жељу, слободно. али пази се, Рамбо Амадеус је лепо једном рекао: "Рок критичари су људи који нису успели у музици, па сам једу говна на све стране."

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta znači kad je nešto "dobro za slušanje"? Zanima me šta to konkretno znači, ako može neko da mi objasni, jer ispade da originalnost uopšte nije bitna u celoj priči. A jeste, hteo to neko da prihvati ili ne. Ona je vrlo često baš jedan od "kriterijuma slušalaca" na osnovu kojeg on bira kojem će bendu da da prioritet.

 

To znaci da je muzika kvalitetna.A to je glavni kriterijum.Kakav god muzicki pravac bio u pitanju.A ako je nesto originalno,moze biti i govno.

 

битно је следеће: ако неко ко воршипује Слејер (неко попут Лемија, мене, и још милиона других) види да се појавио бенд који личи на Слејер, њега неће бити брига да ли су оригинални, јер је Слејер тако нешто већ радио, већ ће му бити битно да је до јаја свирка! ето, то. лепо Леми рече, ни у Америци немаш не знам ни ја колико оригиналних нових бендова, па опет ти бендови након 4, 5 година постојања и 2 албума раде светске турнеје са највећим именима жанра. ето, то је битно, да је звук добар, и да ће фановима да се свиди. онај ко хоће да анализира музику, нека иде у критичаре. ако имаш ту жељу, слободно. али пази се, Рамбо Амадеус је лепо једном рекао: "Рок критичари су људи који нису успели у музици, па сам једу говна на све стране."

 

Svaka rec je tacna.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

мени једна ствар није јасна. реч је конкретно о Трешу и Спиду, јер то слушам и знам каква су дешавања. у сваком случају, данас по граду можете да видите пун курац људи (клинаца?) који носе дубоке беле патике, уске панталоне, прслуке са пришивачима преко рокерки, курац палац, а опет једна сасвим пристојна Треш свирка не може да окупи више од 50 људи. ...

 

 

Jaroslave mislim da mešaš modu i muziku.

Metal moda se vratila, ali muzika nije - ili se vratila, ali kroz neke bendove koji su većini ljudi na ovom forumu bljak.

 

Ili se vratila, ali mi smo matori da bismo prihvatili tu vrstu (d)evolucije.

 

 

Napomena, matorost po godinama i matorost po nefleksibilnosti sistema vrednosti u muzici ne moraju da idu ruku pod ruku jedno sa drugim. Moja knjigovođa sluša 30 Seconds To Mars a ima 56 godina, dok njen sin cepa samo power metal, godinama, i ne priznaje ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

мени једна ствар није јасна. реч је конкретно о Трешу и Спиду, јер то слушам и знам каква су дешавања. у сваком случају, данас по граду можете да видите пун курац људи (клинаца?) који носе дубоке беле патике, уске панталоне, прслуке са пришивачима преко рокерки, курац палац, а опет једна сасвим пристојна Треш свирка не може да окупи више од 50 људи. ок, ту нећу да сврставам Надимач, који увек пуни сваки простор. е сад, који је главни проблем са тим? неко моје мишљење је да је код таквих људи то само пролазна ствар и нешто због чега си сада кул, па су такви. наравно да они неће знати ни за један страни бенд који је мало више у андреграунду, а да не причамо тек о домаћим. мислим, свакако да су они чули и за Токсик Трејс и за Полушн и за Дедли Мош и за ове и за оне, али ће им више бити кул да, кад ти бендови свирају, они оду испред клуба где је свирка, попију пиво, тамо их виде људи који заправо иду на свирку, онда ови умисле да су због тога кул, и кад свирка почне, они запале у неки парк да наставе да пију. а због таквих ствари Метал у Србији оде у курац. сви нешто кењате како су бендови неоригинални, како не знају да свирају, како ово, како оно. а ја се питам, па за кога да буду оригинални и за кога да знају да свирају?! супер би било да нисмо земља каква јесмо, па да није проблем да те преко границе чује хиљаду, две људи. али, шта да се ради. имамо то што имамо, а боље можда и не заслужујемо!

 

pa, upravo je zahvaljujući (krivicom?) nadimača treš postao trend među klincima koji se danas svi redom lože na "metal je rat", a čim završe srednju će i sami prerasti metal.

a za koga da sviraju metal bendovi u srbiji? pa ako si ti (ili bilo ko drugi) mislio da ćeš teškom distorzijom puniti hale, i ne sviraš SAMO zato što voliš i ne možeš da zaspiš dok ne napišeš pesmu koja ti je pala na pamet... e pa do kurca onda! kači gitaru o klin, šabanajzer u ruke, pravac svadbe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@wonderfall

Kvalitet nije subjektivan i relativan,vec potpuno objektivan.Svako ko ima iskustva u slusanju muzike i ima usi moze da proceni sta je kvalitetno,pa makar mu se to i ne svidjalo.

U metalu slusaoci,barem ne vecina,nece obratiti paznju na ono sto je originalno,vec na ono sto je dobro.Pogledaj bendove koji vladaju scenu.To je originalnost?Jeste kurac.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ truliandedzombileš!

 

Ma da pa su onda za dzabe matori kriticari metala i hardcore-a rekli za Nadimac da je odlican bend i nada nase scene,ogranicen pogled imas ili si jako dezinformisan,Nadimac se jako ceni medju old school HC i Metal ekipom i to sa velikim razlogom.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ truliandedzombileš!

 

Ma da pa su onda za dzabe matori kriticari metala i hardcore-a rekli za Nadimac da je odlican bend i nada nase scene,ogranicen pogled imas ili si jako dezinformisan,Nadimac se jako ceni medju old school HC i Metal ekipom i to sa velikim razlogom.

 

super je meni nadimač za pivčugu i krljanje, al da bend čiji svaki rif možeš da nađeš u nekoj treš himni od pre 25 godina, a plus uživo zvuče ko da prvi put sviraju, smatram nadom srpskog metala... pa ok, ako su nam oni nada, dobri smo. ODLIČNI!

 

jer da! jedini spas za gitarsku muziku je povratak u 86!

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendovi koji vladaju scenom NE pokazuju vrhunske kvalitete nivoa muzike.

 

A po kome to kriterijumu?

 

jer da! jedini spas za gitarsku muziku je povratak u 86!

 

Ne,nije jedini "spas".Ali isto tako nije jedini "spas" ubacivati trube i gajde,i pozivati se na originalnost.Samo kvalitetna psma,kakva god da je.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ovoga o čemu se priča - pa i važnost originalnosti može biti subjektivna u neku ruku, jbg, jer kada bi svi slušaoci tražili samo originalne bendove ne bi bilo toliko trendova.

 

По важности и оригиналности може бити субјективна у неку руку, јбг, јер када би сви слушаоци тражили само оригиналне бендове не би било толико БЕНДОВА!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal, kao uostalom i rok generalno(nema potrebe razdvajati ih) ne ide nikuda, ni u svetu a kamoli u srb.

Ne mozes ti danas biti originalan u bukvalnom smislu te reci, svi osnovni pravci (u roku) su nastali 60-ih(pa i metal), a njihove razne varijacije ugl 70-ih; ali mozes biti originalan u uzem smislu, dakle u smislu da imas neku svoju interpretaciju muzike koju sviras, neki svoj stil po kojem ces biti prepoznatljiv, a jos bolje bi bilo kada bi bio otvoren za raznolikost i nove elemente(sto je tesko kod metala, s obzirom da je u pitanju prilicno genericna kategorija koja u principu odbija svaku promenu ili inovaciju) kako bi prosirio zvuk i bio zanimljiviji sa svakim izdanjem.

Negde sam procitao da jedino nepredvidljivost i potpuna iracionalnost moze spasiti modernu muziku od propasti. Mogu reci da se slazem u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Matori ne diraj SLAYER !!! :violent:

 

Ja obožavam Slayer, da ne bude zabune, ali znam i za druge bendove, za razliku od lemmija. A, da, zaboravih, zna i za Motorhead :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Nema sta,zaista sjajna individua za diskusiju. :haha:

 

Neko ko tvrdi da je kvalitet u muzici objektivna stvar zaista nema prava da ocenjuje da li je neko dobra "individua" za diskusiju ili ne :haha:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

битно је следеће: ако неко ко воршипује Слејер (неко попут Лемија, мене, и још милиона других) види да се појавио бенд који личи на Слејер, њега неће бити брига да ли су оригинални, јер је Слејер тако нешто већ радио, већ ће му бити битно да је до јаја свирка!

 

Pa sad, nije baš sasvim tako. Ja volim Maidene, ali mi nije do jaja što ih White Wizzard kopira. Možda je muzika White Wizzard generalno po mom ukusu, ali kompozicije nisu u rangu Aces High i The Evil That Men Do albuma. S druge strane, kad Aria kopira Maidene, to mi jeste do jaja, jer imaju pregršt kompozicija koje su u rangu, ako ne i bolje od Maidena. Tako da ne možemo da generalizujemo - nekad je dobro, a nekad loše što bend nije originalan, sve zavisi od toga da li pravi dobre pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, nije baš sasvim tako. Ja volim Maidene, ali mi nije do jaja što ih White Wizzard kopira. Možda je muzika White Wizzard generalno po mom ukusu, ali kompozicije nisu u rangu Aces High i The Evil That Men Do albuma. S druge strane, kad Aria kopira Maidene, to mi jeste do jaja, jer imaju pregršt kompozicija koje su u rangu, ako ne i bolje od Maidena. Tako da ne možemo da generalizujemo - nekad je dobro, a nekad loše što bend nije originalan, sve zavisi od toga da li pravi dobre pesme.

 

Albuma Aces High i The Evil That Man Do = sve u redu.... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...