Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Guest Administrator

Evo jedan zanimljiv pdf koji se pojavio danas.

 

Dirty Little Secrets of the Record Business: Why So Much Music You Hear Sucks

 

Chicago Review Press | 2007-01-01 | 352 pages

For disgruntled music fans wondering why music played on the radio is not only worse now than in the past but also not nearly as revelatory as it once was, this book presents a detailed discussion of how the record business fouled its own livelihood. This insightful dissection covers numerous aspects of the industry”s failures and shortcomings, including why stockholders play an important role, how radio went from an art to a science and what was lost in that change, how the record companies alienated their core audience, why file sharing might not be the bogeyman that the record industry would have people think, technology’s effects on what and how music is heard, and dozens of other reasons that add up to the record industry’s current financial and artistic woes. With eye-opening observations culled from extensive interviews, this expose offers insights into how this multi-billion-dollar industry is run and why it’s losing so much money.

 

http://scenereleases.info/2010/12/dirty-little-secrets-of-the-record-business-why-so-much-music-you-hear-sucks.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu što mnoge stvari iz osamdesetih koje su sad klasici onda nisu tako shvatane, i trebalo je vreme da bi bile opšteprihvaćene, dok su neke nikakve pesme bile hitovi. Trebaće vremena i današnjoj muzici da se iščisti od nekvaliteta i da se neke stvari zaborave.

kad se samo setim kad sam čitao neke recenzije iz starih rock časopisa. to su bile uglavnom negativne kritike za veoma kvalitetne i danas kultne albume. po mom mišljenju treba da prođe oko 15 godina da bi se videlo da li će neka muzika biti za sva vremena. od novijih metal bendova bih izdvojio nightwish za koji smatram da će ih slušati i oni koji se još nisu ni rodili i kad bend više ne bude postojao.

 

da bi metal bio jak potrebni su mu komercijalni bendovi, svidelo se to nekom ili ne. nažalost, samo takvi bendovi mogu dospeti u medije. dok je bilo puno komercijalnih metal ili kvazi metal bendova bio je jak i onaj metal koji ima kvaliteta ali ne moze lako da dođe do naslovnih strana časopisa i spotova na tv. jer klinac koji odgleda spot na tv-u, i svidi mu se pesma, koja je takva da je on može skapirati i da mu se može svideti, počeće to da sluša, i posle nekoliko godina počeće da se interesuje za neke kvalitetnije bendove.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Тако некако.

Ја рецимо не могу да блејим по цео дан по блоговима тражећи неки андерграунд који можда и звучи добро али га нећу обрнути више од 3 пута јер почне да смара.

Тако неки мој рођак сваки дан ми на мсн шаље линкове разноразних бендова који су тешко срање.Данас ми је послао неко шведско срање копија дајсекшна.Кад сам му рекао па онда боље да слушам њих он као па што до јаја су.

Све то дође и прође,праве метал вредности као и све остало на овом свету су увек биле и биће ту.

Да видим ко ће Детспел Омегу да слуша за 200 година,а Ајрон Мејден ће се слушати и наредних 1000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popularnost nikada nije bila, niti moze ikad biti, mera kvaliteta muzike. Tako porediti Lady Gaga-u, Deathspell Omega i Iron Maiden nema apsolutno nikakvog smisla. Ako se nesto bude slusalo za 1000 godina a snimljeno je nedavno, to uopste ne znaci da je to nesto kvalitetno. Na kraju krajeva, svedoci smo masovnog zaglupljivanja, kako je krenulo, za ono sto se bude slusalo posle 1000 godina cemo skoro sa sigurnoscu moci tvrditi da je tesko sranje :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogledam kako niču novi heavy bendovi i izdaju debi albume u poslednjih godinu-dve, čini mi se da možda i ima budućnosti. Nisam ja tu čuo ništa spektakularno, barem od onoga što sam slušao, ali ti bendovi su podložni evoluciji, sviraće i kad oni matori budu krenuli da se gase, pa će na narednim albumima razviti pravi zvuk. Ako bude publike sa željom da to sluša, biće i muzike, bez obzira što se duh vremena promenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se chini da je nightwish-ovo vreme uveliko proshlo. bar shto se mog grada i okoline tiche. ranije su bili prilichno popularni ovde, sad ih vishe niko ne slusha.

da, ali ne znači da se u više neće slušati. mislim da njihova muzika celokupno ima kvalitet da se sluša i u budućnosti. kao što sam napisao, treba da sačekamo nekih 15-ak godina. pogledajmo samo primer guns n' roses. '91, '92 kad su bili na vrhuncu popularnosti, niko nije ni pomišljao da ih svrsta u najveće rock bendove svih vremena. smatrani su za bend koji je komercijala i koji će se brzo zaboraviti. '93, '94 kad su otišli sa scene, desetak godina ih niko nije ni pominjao, ni novine ni tv, znači skoro zaboravljeni. mogao si na prste da izbrojiš ljude koji ih i dalje slušaju. pa eto sada tek vidimo koje je njihovo mesto u rock muzici i koliko novih fanova imaju koji slušaju stvari od pre 20 godina. prema tome kvalitet im se ne može osporiti voleo ih neko ili ne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko imaš godina? gde si ti živeo 90-ih?

doorsi su s kraja 70-ih i početkom 80-ih bezuspešno sahranjeni sa deep purple, zeppelinima i još mnogo bendova. rećiće ti oni stariji rokeri koji sad imaju 50 godina zašto su ti bendovi nazivani dinosaurusima. ne zato što su veliki, već zato što se smatralo da su izumrli.

Edited by Download_manager
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorsi su prosli ispit vremena i danas veze za jedan od najcenjenijih i najinteresantnijih bendova, iako je Morison odavno mrtav, i kao takvi ce i za 100 i za 200 godina imati slusaoce. Treba jos dosta vremena da prodje da bi se isto moglo reci i za ganse, koji mozda nisu bili toliko popularni kod nas 90-ih(mada sumnjam u to), ali svakako jesu u ostatku sveta, narocito zbog stalnih svadja znamo-vec-koga i ostatka ekipe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji mozda nisu bili toliko popularni kod nas 90-ih(mada sumnjam u to), ali svakako jesu u ostatku sveta

zato sam i pitao koliko imaš godina, pošto sam gunse počeo slušati kad je izašao use your illusion i tokom 90-ih sam aktivno pratio domaću i stranu muzičku scenu. tako da ne kažeš da lupetam bezveze. u srbiji je bilo il si dizelaš (turbo folk, domaći dens) ili panker (domaći punk rock, sex pistols, exploited...), metalaca i rokera je bilo jako malo.

 

Super što na uzorku od 40 godina određujete da li će se bend slušati za 200...

ako si i malo inteligentan shvatićeš da se moze uzeti uzorak i od 20 godina.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima dosta primera gde roditelji slušaju narodnjake, a deca im slušaju rock/metal i obrnuto. mislim da roditelji ne mogu u potpunosti uticati na muzički ukus svoje dece. mogu iz početka da imaju neki uticaj al svako se pre ili kasnije pronađe u onome što zaista voli.

jednom sretnem nekog svog prijatelja koga nisam video godinama pa me pita šta sad slušam. ja mu odgovorim rock i metal. a on: ti si još na tome? ja samo glasno kazem: da!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

У мојој породици нико никад није слушао рок и метал,ћале је слушао битлсе нешто мало и флојде али никад ја то у животу нисам приметио,нити ми је причао о томе.Кева воли гранд,ја сам једноставно заволео тај звук сасвим случајно.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, izvini, otkud ti to? Koji to izdavači odjebavaju bendove jer su iz Srbije? Pogledaj malo koliko je kvalitetnih bendova odavde uspelo da poslednjih godina izda albume u inostranstvu (a bilo ih je, spomenuli smo većinu na prethodnim stranama) pa razmisli opet.

Cuo sam od par bendova da su imali situaciju da su odbijeni bas zato sto su iz Srbije,a kada je jedan bend pokusao da se progura preko jedne vece izdavacke kuce docekao ih je komentar 'Death metal bend iz Srbije? Hahahaha...'

Ajde ne lupetaj gluposti.Srbija nikada nije bila interesantna stranom trzistu.Nikada.I nikada i nece biti.

na to sam i mislio..

Dakle, posle 22 strane, zaključak je sledeći - kvalitet se može objektivno utvrditi, ali je za to neophodna muzikalnost, koju ovde ima samo Lemmy, koji se kune u Slejer, glem i Mitra Mirića.

 

Apelujem na sve članove foruma da pobacaju/pobrišu sve kvalitetno što imaju.

+1

izbrisite sve svoje tablature i rifove slejer je to vec sve uradio,vi ste nepotrebni.

Edited by dimmu1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...