Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

kako šta znači likvidacija?

 

ma u kontekstu toga sto je rekao, nema nikakvog smisla. to sto im je neko rekao da se desava nekakva likvidacija za koju oni prvi put cuju je nebuloza i ni pod razno ne znaci da desava ista iole normalno i zakonito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtužnije je što po zakonu mi nemožemo da vijamo nepokretnu imovinu vlasnice ako je ona recimo kupila sebi koju kuću, vilu, stan, auto....

 

S mafijasima samo mafijaski, od zakona leba nema.

 

Slican balegar,gradjevinski muljator, on i sin mu u zatvoru sada, dugovali mom caletu oko 1000e...onda im je lepo pokupio kontejner(onaj radnicki, taman tu negde vrednost, mozda malo jace....500e jace.. :mhihi: ), posto nisu hteli da vrate kintu.

 

Jbt zvucim ko Hefest..:zgranutismajli:

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz da se na dovezem nisam pitao "sta je likvidacija" nego sta mu znaci to "likvidacija jbg" na fazon ok sta da se radi, likvidacija nothing to see here moving on. hteo sam da ga upozorim da mu stav nije ispravan kao sto si i ti napravio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Likvidacija je pokrenuta jer u teoriji, lik nema para vise da nas placa, nema para da nam isplati sve, i zato je sve blokirano, dolazi stecajni upravnik da uradi popis stvari ili sta vec, kontam da ce da se prodaju stvari i da mi od toga dobijemo nase plate za 5 dana koliko smo radili ovog meseca. Menadzeri nisu dobili ni plate za prethodni mesec ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma u kontekstu toga sto je rekao, nema nikakvog smisla. to sto im je neko rekao da se desava nekakva likvidacija za koju oni prvi put cuju je nebuloza i ni pod razno ne znaci da desava ista iole normalno i zakonito.

 

pazi, likvidacija počinje danom registracije odluke o likvidaciji i objavljivanjem oglasa o likvidaciji na sajtu APR

u roku od 15 dana od dana otpočinanja likvidacije likvidacioni upravnik mora svim poznatim poveriocima, što zaposleni svakako jesu, poslati pisano obaveštenje o o pokretanju likvidacije

 

ono gde je njihova posebnost je prosto to što ostaju bez radnog mesta i to ću baš da istražim

svakako treba da pišem neki ozbiljan tekst o likvidaciji, a ovo je baš interesantno

 

Likvidacija je pokrenuta jer u teoriji, lik nema para vise da nas placa, nema para da nam isplati sve, i zato je sve blokirano, dolazi stecajni upravnik da uradi popis stvari ili sta vec, kontam da ce da se prodaju stvari i da mi od toga dobijemo nase plate za 5 dana koliko smo radili ovog meseca. Menadzeri nisu dobili ni plate za prethodni mesec ...

 

to je stečaj, nešto što se potpuno razlikuje od likvidacije i onda sve ovo ima smisla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo samo mailom sinoc oko 8 dobili ovo:

 

http://prntscr.com/3r5d83

 

Izostavio sam ime kancelarije i pravnika, nema potrebe da stoji, poenta je ovo sto pise. Na osnovu toga oni nama ne daju da udjemo po svoje stvari itd itd itd

 

Edit: Ispravka iz prethodnog posta, likvidacioni upravnik, ne stecajni. Pobrko sam, sry Kuruze

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vidis da covek nije nesto pravno pismen, ne zna sta prica, reprodukuje neke zvake (likvidacija, "lik nema para da nas placa" i sl.) sto su im uvalili a nije bio kod advokata

 

ulete doticni :smile:

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nema para da vas isplati, onda nema govora o likvidaciji

ali izgleda da su ga sjebali oni koji su prijavljivali početak likvidacije, jer vidim na sajtu APR da je odbačena prijava pokretanja postupka likvidacije i da je rešenje objavljeno danas

 

hah sjebalo ih standardno APR cepidlačenje

 

Увидом у достављену документацију, утврђено је да одлука о покретању поступка ликвидације није уредно потписанa јер у одлуци није наведена функција лица које је у име оснивача овлашћено да потпише предметну одлуку и не може се утврдити да ли је одлука о покретању поступка ликвидације потписанa од стране овлашћеног лица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo samo mailom sinoc oko 8 dobili ovo:

 

http://prntscr.com/3r5d83

 

Izostavio sam ime kancelarije i pravnika, nema potrebe da stoji, poenta je ovo sto pise. Na osnovu toga oni nama ne daju da udjemo po svoje stvari itd itd itd

 

Edit: Ispravka iz prethodnog posta, likvidacioni upravnik, ne stecajni. Pobrko sam, sry Kuruze

 

http://www.rating.rs/sr/boniteta/DREY

 

Pazi, ovde pise da nijedan racun nije blokiran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pravno pismen tako da ne znam, prenosim samo ono sto meni drugi kazu a ni oni nisu nesto preterano pravno pismeni jelte, programeri i biznis tim, jbg, ne ide :)

 

Nisu blokirani ovi racuni, ali oni koji salju pare iz Swiss o kojima mi nemamo dve blage veze, na te racune se misli. E sad, ono sto znam sigurno je da ovaj kenja da nema para, tj laze, a sve ce lepo da svali na direktorku nase firme ovde, Danijelu, jer on nigde nista nije potpisivao ... Komplikovano je u pm, znam samo da sta god da pokusamo da uradimo ( konsultovali se sa nasim pravnikom iz firme), mozemo samo da dobijemo kurchinu manje vise, jer mu se tako moze. To za APR, kontam da Danijela jos uvek nije potpisala to za likvidaciju, pretpostavljam da je do toga, jer ni ona nije znala za gasenje firme, direktorka firme, sve vreme je bila sa nama zaposlenima i bunila se ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije da nema

vidim ime tipa koji je podneo prijavu APR, ozbiljan lik, očigledno je neko napravio glup previd

 

morao bih detaljnije da proučim sve, ali na prvi pogled deluje da je sve sprovedeno onako kako treba, osim što nije navedena funkcija lica koje je potpisalo odluku

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne potpisuje ona odluku

odluku o pokretanju likvidacije donosi skupština, a pošto vidim da je ovde jedini član pravno lice iz Švajcarske, onda tu odluku potpisuje lice koje je zakonski zastupnik te švajcarske firme (osim ako neko drugi nije određen, ovo je zakonska pretpostavka), jer prema ZoPD jedini član društva vrši funkcije skupštine društva

direktor se ne pita oko likvidacije

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, onda moja greska. Imas li ime lika koji je podneo zahtev za likvidaciju? Da nije neki Vuk Konstantin nesto, jedan feget koji se tu muva sve vreme i sere nesto. Naravno nas covek koji je dupeuvlakac nevidjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok

Rade Šević je podneo prijavu APR

ko je potpisao odluku ne znam, to nije navedeno

 

formalnost je u pitanju, ako je, na primer, taj Vuk Konstantin, onda ispod odluke stoji samo "Vuk Konstantin", a ne "za jedinog člana, Drey Corporation, Vuk Konstantin direktor/ovlašćeno lice/itd"

 

APR zbog takvih stvari odbacuje prijave

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da će svi kršteniji programeri naći posao u roku od mesec dana al opet kakav kreten moraš da budeš da ne najaviš radnicima ranije da krenu da traže drugi posao, kad znaš šta se sprema...

 

Pa ono, danas je krenuo haos na linkedin-u, svi HR su se uzbunili kad se proculo da se firma raspala, tako da je svako dobio maltene po 3-4 ponude za posao u roku od 2-3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preuranjeno se zavrsio radni odnos na nezakonit nacin - nije pocela likvidacija (iako je mozda ovaj advokat sto im je poslao mejl mislio da ce vec poceti u momentu kad oni butu to dobili) i niste obavesteni o likvidaciji na propisan nacin jer nije imenovan likv. upravnik i nije vam dat rok da prijavite ako je zaostalo nesto

 

to je pod uslovom da je sve najregularnije moguce i da nema neko dodatno muljanje

 

znaci imate pravo da udjete i uzmete svoje stvari i zapravo traje rad jos uvek, a to vam je onemoguceno

 

ali ja nisam advokat, ne znam detalje i idi kod advokata, ne kosta vas nista, koliko vas ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas oko 60ak al sad je vec kasno, svi su otisli kucama, izmoreni su, sutra ujutru cemo opet da odradimo i to je to. Vazno da smo podneli prijave inspekciji rada da smo bili spreceni da radimo danas zbog toga i toga jer da nismo to uradili, verovatno bi nas hvatali na to da nismo dosli na radno mesto kako je predvidjeno ugovorom itd itd itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

likvidacija društva počinje danom registracije odluke o likvidaciji i objavljivanjem oglasa o pokretanju likvidacije na sajtu APR

verovatno su podneli u četvrtak/petak, pa su znali da će danas biti objavljeno rešenje o pokretanju

stečajni upravnik se imenuje u odluci o pokretanju

on u roku od 15 dana obaveštava poverioce o pravu na prijavu potraživanja

 

sjebao ih je taj potpis, inače su sve dobro smislili

nije nezakonit prestanak radnog odnosa, radni odnos prestaje u slučaju prestanka rada poslodavca, nezavisno od volje zaposlenog i poslodavca

 

naravno, pošto postupak još nije započeo, poslodavac još uvek radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakonom o radu je otkazni rok predviđen samo u slučaju da je ugovor o radu otkazan zbog toga što zaposleni ne ostvaruje potrebne rezultate rada, odnosno zato što nema potrebna znanja i sposobnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...