Jump to content

2011.02.04. *Ciklon, Beograd* Kayo Dot, Tartar Lamb, Jeremiah Cymerman, Ana Never


azal

Recommended Posts

nije se pojavila Mia, a nisu svirali ni Zonaria ni Darkrise, ste rece Smorock, hocu pare nazad.

 

 

sala, super je bilo, dobar zvuk, bend(ovi) su pokidali, hvala ti Lazo sto smo imali priliku da gledamo Kayo u Srbiji. cini mi se da je publika bila malo vise pricljiva nego sto je trebalo, al' dobro. znao sam da je Ciklon katastrofa prostor, ali nisam ocekivao da ce biti onoliko zagusljivo, ugusih se. nije da zakeram, ali sto Mia nije dosla, ozb?

 

i super sto ih izvukoste na bis, posto mi je ova stvar koju su svirali na bisu moja omiljena sa poslednjeg albuma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha ponesite sliku Mie i 3 prljavih peskira punih svrsa pa cu da vam vratim pare!

 

ljudi, stvarno vam hvala sto ste bili i sto ste podrzali ovako neobican dogadjaj, bas mi je drago bilo.

 

meni je bilo savrseno, mislio sam da ih nikad necu videti uziva, a eto.

 

Oni su inace odusevljeni, bas im je dobra svirka bila.

 

A ne znam zasto nije bila Mia, jbg, kaze Toby da je imala neke obaveze. Ali onaj lik sto je sve to svirao na kljavi je stvarno bog.

 

Plus originalni bubnjar nije bio, ovaj lik sto je svirao je nemac koji je sve sam skinuo i odradio jednu probu sa njima pre turneje. car potpuni.

 

hvala vam opet sto ste dosli i nadam se da smo pruzili neki kvalitetan/originalan dogadjaj. hvala isto puno danilo sto se iscimao da im pomogne da se nameste na bini i da ozvuce sve.

 

vidimo se na Gardijanima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

reklu su valjda da su rusi fetishari otkazali nekoliko svirki kad su culi da ona ne svira.

 

inace ona je mnogo istripovana riba, i jedan trip joj je da skuplja zube, tako da je Danilo dao tobiju tri svojih da joj ponese. Toby kaze da vec pet godina nisu dobili zube od fanova i puno se zahvalio.

 

IDEM SA ZENOM DA KUPIMO BEZICNI TELEFON OD ZARADE.

 

GET MONEY BITCHES

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno Lazo, svaka čast na organizaciji i što si nam omogućio da prisustvujemo ovako lepom certu. Zvuk je bio odličan. Ne mogu da se setim ko je malo pre rekao gore, ali svaka čast Bobi kako je kontrolisao one noise momente i kako su bili glasni i jaki i puni ali opet prijatni nekako za uši. Bobi stvarno skidam kapu, alal' mu vera! Sama svirka predobra, zaista. Žao mi je što nisu svirali još, jer taman kad je bilo ekstra, oni odoše :D. Ali bože moj, svirali su ceo coyote, što je meni super, jer mi je to, za sada, možda najbolji njihov album. Publika je bila skroz kul, totalno su ih pozitivno prihvatili i bila je dobra reakcija posle pesama. Jedino eto zaista, ljudi su bili prilično glasni i pričljivi. Gomilu puta sam pokušavao da se skoncentrišem na mjuzu i da se uživim u atmosferu ali prosto nisam mogao jer su svi naokolo pričali. Ali dobro, posle se to smirilo i malo dovelo u red pa su se više čuli kayo dot. Što se tiče predgrupa, došao sam samo na kraj tartar lamb. Ono što sam čuo je bilo dobro, i zvučalo je super. Promašio sam i Anu Never i Jeremiah-u. Sve u svemu, stvarno dobar koncert i lep događaj. Svaka čast još jednom Lazo na organizaciji i da dovodiš više ovakvih manje poznatih, a opet, kvalitetnih bendova u Srbiju. Živeli ;)

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kayo prevrh, Ciklon kurac. Neverovatan događaj, na dupe sam pročuo kad su krenuli da čukaju u one perkusije i kofe.

Šteta za prostor, stvarno je bina premala za Kayo, njima treba neki Mokranjac ili tako nešto... a za Miu, jbg, tačno sam znao da će nešto da bude. :D

Nema šta da se kaže, događaj, hvala Lazo!

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigao sam pri kraju ane never, koja je sasvim ok zvucala, mada mi nisam bas naklonjen njihovom zvuku, previse mi je epigonski (gy!be) - al' dobro, sve je, kolko sam mogao da primetim, bilo posteno odradjeno. jeremiah bio super, mada sam tesko uspevao da se do kraja uzivim od silnog mrmljanja; ona poslednja stvar od tartar lamb je bila kidanje. a kayo dot... u jebem ti kakav koncert... znaci, tek sad imam pravu sliku o bendu... meni ceo "coyote" sad jos vise zvuci kao neki saundtrek za predstavu o poslednjim danima roza vilijamsa koji je napisao scott walker (pod teskim uticajem bele bartoka), a koji su aranzirali tuxedomoon (pod teskim uticajem heroina) i koji se izvodi u nekakvom "sinestetickom" teataru (koji je po mogucstvu bivsa ludnica) pod upravom robert-a fripp-a.

 

jednom recju, pokidase ljudi.

 

lazo, 'ajd' dopuni setlistu ti si mnogo veci fan od mene. evo cega se ja secam:

 

calonyction girl

whisper ineffable

antique

 

i cini mi se na bis abyss hinge 2: the shrinking armnature (ne secam se da l' su je pretocili na kraju u cartogram, posto su me odvukli do sanka, gde je trebalo da se upoznam sa nekim ljudima).

 

ocekujte intervju uskoro (koji cu morati da cenzurisem posto smo dobar deo pricali o current 93:))!

 

'el ima neko fotke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam poslušao što sam snimao The Antique, čuje se i Matijino "aaaaaaaaaaaaaa kako je ojebao jebote, tooooo breee" i Lazino "jooooj, ubiću se, ubiću se, bre". :haha:

Okači to, tako ti svega, ja sam pao na dupe od njih dvojice. :haha:

 

Svirka vrhunska, nema šta da se tupi o kvalitetu muzičara i izvedene muzike, zvuku koji je bio apsolutno nenadjebiv. Kraj priče.

 

Lazo, možeš ti uvek da prodaš preko sto karata i odlično je što se isplatilo, fala kurcu da i toga ima kod nas - ali, realno, pedesetak ljudi je došlo da sluša muziku, a ostali, tradicionano hipsterski, da budu viđeni i kažu da su bili na svirci. Stvarno nisam mogao da se usredsredim tokom Džeremaje i tiših delova uopšte. Bagra sere li sere, kao da su tek juče dobili usta. Ali dobro, kada su Tobi i orkestar zagazili u svoje bučnije momente, jebali su majku pozadinskom šumu. :D

 

Bis mi je bio neočekivan posle onako savršenog završetka, zamalo da odem. :haha:

 

I što bi rekao sastav u prvom osnovne: sve u svemu, meni je bilo lepo i nadam se da će Laza ponovo da nam dovede nešto lepo da slušamo. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

calonyction girl

whisper ineffable

antique

 

i cini mi se na bis abyss hinge 2: the shrinking armnature (ne secam se da l' su je pretocili na kraju u cartogram, posto su me odvukli do sanka, gde je trebalo da se upoznam sa nekim ljudima).

ovo sto si naveo je 100% tacno, i mislim da je poslednja(pre bisa, tj.) bila ___On Limpid Form, ako ne gresim. e, sad , ne znam sta su sa onog Blue Lambent Downward Spiral svirali.

 

@Novallis-ja ne razumem ljude koji odu na svirku da bi bili vidjeni, a jos manje ove sto pricaju.

 

da dodam samo jednu stvar povodom koncerata, trenutno sam vise u raspolozenju da se zabodem na neki bend koji mi interesantno i zanimljivo zvuci, ne moram uopste biti njihov fan, ako je cena karte prihvatljiva(do 1000 din, npr.), nego da dajem neke silne pare na bend koji slusam ali nije mi medju omiljenim. naravno za bendove koje bas volim cena nikad nije problem, ali realno mnoge metal bendove slusam i volim da cujem, ali nisam die-hard fan, tako da cesto njihove koncerte mogu da iskuliram. naravno za bendove koje bas volim, ne pitam za cenu.

tako da su mi trenutno interesanti ti mali koncerti/nastupi, vrlo cesto odem na neke od njih da cujem bend/izvodjaca i upoznam se sa njegovim radom, tako da treba razmisliti o dovodjenju tih manjih bendova kod nas, ukliko su promoteri u mogucnosti, deluje mi isplativo.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dodam samo jednu stvar povodom koncerata, trenutno sam vise u raspolozenju da se zabodem na neki bend koji mi interesantno i zanimljivo zvuci, ne moram uopste biti njihov fan, ako je cena karte prihvatljiva(do 1000 din, npr.), nego da dajem neke silne pare na bend koji slusam ali nije mi medju omiljenim. naravno za bendove koje bas volim cena nikad nije problem, ali realno mnoge metal bendove slusam i volim da cujem, ali nisam die-hard fan, tako da cesto njihove koncerte mogu da iskuliram. naravno za bendove koje bas volim, ne pitam za cenu.

tako da su mi trenutno interesanti ti mali koncerti/nastupi, vrlo cesto odem na neke od njih da cujem bend/izvodjaca i upoznam se sa njegovim radom, tako da treba razmisliti o dovodjenju tih manjih bendova kod nas, ukliko su promoteri u mogucnosti, deluje mi isplativo.

Sa ovim se apsolutno slažem, isto je moje razmišljanje. Za Kayo Dot ne mogu da kažem da su mi među omiljenim bendovima, ali vredi videti izvedbu takve muzike, čuti nešto drugačije, pogotovo za ovako male pare. Samo neka se nastavi sa ovakvim svirkama i ja ću bez razmišljanja dolaziti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...