Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

The earliest evidence of ancient dentistry we have is an amazingly detailed dental work on a mummy from ancient Egypt that archaeologists have dated to 2000 BCE.

 

The work shows intricate gold work around the teeth. This mummy was found with two donor teeth that had holes drilled into them. Wires were strung through the holes and then around the neighboring teeth.

 

tumblr_m1aqhf2deK1qk38c7o1_500.jpg

 

tumblr_m1aqhf2deK1qk38c7o2_500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li postoji objasnjenje za stvorenje koje sam ja video?

 

To je bila veoooma dugacka stonoga na ciji je jedan kraj bio nakalemljen drugi deo tela koji je bio vise kao da je telo nekog tvrdokrilca. To su bila neka krila srebrnkaste boje na veoma cudnom telu. U najmanju ruku je izgledalo jezivo. Znaci kao simbioza stonoge i neke ogromne bube sa krilima koja kao da su od metala. Stonoga se kretala takvom brzinom da je to bilo zapanjujuce. Sat vremena sam jurio zverku. Bila je dukacka oko 30cm i to gusenicasti deo dok je deo sa krilima bio duplo kraci i u odnosu na stonogu pravio ugao od 45 stepeni. Na momente bi pocela i da leti tj. bas u trenutku kada treba da je geknem ona bi aktivirala krila i utekla mi. Sreca sto nije letela sem u tim prilikama inace bih morao da se selim iz stana. Za slicno nesto nisam nikada cuo u zivotu. Pokusavao sam neci nesto vise o tome ali sam udario u zid.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilateral gynandromorphism is a rare genetic disorder occurring in insects, arachnids, crustaceans, and birds, where a strange combination of genetic material splits a creature perfectly in half, with one side male and one side female.

 

http://en.wikipedia....i/Gynandromorph

 

Meni je ovo jezivo :haha:

 

Podseti me na ovo, manje jezivo, chirp chirp:

 

7751492_orig.jpg

 

Ovo npr. je (verovatno) Himerizam

 

Zamisli da si dvojica!

 

Dogadja se i crvenim konjima:

 

Tack%2BN%2BTails%2B-%2BTwo%2BHorses%252C%2BOne%2BBody%2B-%2BChimerism%2B-%2BHorse%2B.jpg

 

A i ostatku farme:

 

chicken.jpg

 

E ovo je vec bolesno:

Himerizam u Jaroslavljevih manekena dubina

 

http://www.youtube.com/watch?v=u7FcxvJDnSs

 

Evo ovaj ginandromorfizam kod pilistorca:

 

Half_male__half_female_cardinal_2.png

 

Zamisli u gacama umesto jednog jajeta imas pola picke, jebem ti zivot :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nastala kao i sve ostale, ona je dio starog/starijeg univerzuma (čijeg mi nismo dio, ali te stare velike crne rupe koja se nalazi u njemu jesmo), naš univerzum je krenuo da se širi ka napolje iz nje i još nije ni stigao do horizonta događaja iznutra. Možda će kad stigne, krenuti da se sažima.

 

Uvijek je super zabavno lomiti glavu sa svim ovim teorijama o porijeklu/ishodištu svemira. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo nam je zato sto na kraju uvek budemo zabezeknuti nad tom beskonacnoscu i jer je tesko poverovati i da ima i da nema kraj. Jedno od retkih pitanja gde covek stvarno ne zna sta da kaze. Postoje teorije, ali ne i dokazi.

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...