Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

E da, totalno je dobro odradio posao onaj novi gitarista. I zašto izađe onoliki narod iz fan pita posle Whitesnake? :ph34r:

Ali stvarno kako Judasi daju sve od sebe u onim godinama, dva i kusur sata svirke... odoše u penziju pošteno. Prođe mi kroz glavu na Living after midnight da je to verovatno poslednja pesma poslednjeg puta da ih gledam live, malo je to tužno bilo :/ Najbolji momenti su mi verovatno i bili pred kraj, na poslednje dve-tri pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje sputavaju i omalovazavaju metal ajde bre JUDAS su 50 puta bolji bend od WHITESNAKE-a za koji kurac,stoka polupismena...

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/263471/Grupa-Vajtsnejk-nastupila-pred-oko-12000-fanova

 

Pre nastupa grupe "Vajtsnejk", publiku su zagrejali domaći bend "Atlantida" i zagrebački hard-rok sastav "Malehookers", kao i bend "Džudas prist".

 

Hahhaha jaoooooooo!!! Kao kad su stavili sliku Children of bodom i ispod nje "AJRON MEJDEN KAD SU BILI MLADI"

Edited by BruceBruce
  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigoh kući ( hvato sam dva gradska pa sam tri puta ustopiro)znači jedan od najboljih koncerata na ovim prostorima ubeđen sam naravno mislim na Judase,a od Bele zmije samo je bubnjar bio predobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno neplanirano sam banuo na koncert, uleteo na pocetak WS. Nisam neki okoreli fan ni jednih ni drugih, pa nisam ocekivao ne znam kakvo uzbudjenje.

 

WS su bili jako dobri, odsvirali best of varijantu sto mi je skroz super bilo. Still of the night, drum solo sa trosenjem kubika palica i Soldier of fortune na kraju su mi bili najbolji momenti.

 

Judase volim takodje na nivou best of, pa me je vecina pesama pomalo smorila, mada moram da kazem da su perfektno zvucali. Od Halforda nisam ocekivao ovako dobar nastup. MIslim da su pravi JP fanovi imali razloga da budu odusevljeni. Meni su nedostajale pesme Ripper, Ram It Down, Johny B Goode, TOuch of evil i Betwen the hammer and the anvil. Da je ovih 5 bilo umesto nekih 5 koje mi nisu nesto, ovo bi bio i za mene skoro savrsen koncert.

 

Ne svidjaja mi se sto danasnji klinci nemaju dugu kosu ... jebem ti ja te metal maniacs kad su svi uredno podsisani i posle Judasa su mogli da odu na splavove na Dzenana opusteno :)

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan koncert! Nema šta, judasi su dokazali sinoć i sa 60 godina da su i dalje hevi metal bogovi! Oduševljen sam. Odličan zvuk, nastup, zvuk je mogao za nijansu bolje ali je generalno bio odličan. Halford je pokidao! Matori za svoje godine kako peva i vrišti...nemam reči... Whitesnake je isto bio odličan. Čak sam se prijatno iznenadio jer njih nikada nisam nešto voleo. Ove nove stvari su im super skroz a i ove stare su izmetalizirali za sve pare! Predgrupe nisam gledao. Publika generalno jeste bila prosek, mogla je da bude dosta živahnija. Sve u svemu, stvarno sjajan koncert i vredelo je otpratiti hevi metal legende! Svaka im čast. Matorci su otprašili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican koncert momci, u fan pitu je bila promaja mogo si raditi sta si hteo :).

Odlusao sam i WS u celosti, i iako ih ne slusam kazem da su stvarno odlicini bili.Sto se tice pevaca usudjujem se reci da je Koverdejl trenutno u boljoj formi od Halforda,al nijanse su odlucivale.

WS setlista odlicna, od prve do poslednje pesme, JP svirao apsoulutno sve sto sam ocekivao.Blood red skies!

 

Matorcima svaka cast i drago mi je sto smo otpratili Metal bogove.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napišem utiskeo o Whitesnake koncertu.

 

Whitesnake je isapade pregrupa sa ovako skraćenom set listom, Doug je pravi Hard Rock gitarista i prava zamena za John Sykesa, kako čovek svira Les Paula, bubnjar je odličan i imao je dobar solo.

Neke nove pesms su me baš smorile.

 

"Give Me All Your Love", "Love Ain't No Stranger", "Is This Love", "Forevermore", "Still Of The Night" su bile najbolje.

 

 

Što je bilo lepih devojka to nije normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Још ми уши зује, све ти јебем! Иначе, задовољан сам. Одгледао сам "Присте", најзад! Дојајни су били и Халфорд ме изненадио како је успео да извуче оно вриштање. Сјајно! :rockdevil: Криво ми је што још нису свирали, било је ту доста песама које вреди чути, али би концерт трајао 3 сата онда, можда и више. :bigblue: "Вајтснејк" је био добар. Нисам неки љубитељ, али јесу добро звучали. Било ми је мало смешно што су бубњару неколико пута испадале палице. :haha: И мени је некако публика била мирна на "Пристима". :/ Очекивао сам мало више ђипања и млатарања рукама. Можда су се људи уморили од стајања. Не знам. Углавном, вредело је отићи. Ко није ишао, а готиви дотичне, погрешио је, ко је отишао после "Белеснајке" тај је упишанко. :razz: Уздравље! :pivopije:

Edited by Жвакић
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno, Whitesnake dobri, odradili posao i otisli. Mogli su da ubace jos par legendarnih stvari ali takav im je program pa nije zameriti. Ocena 8.

Za Judase sve je vec receno. Znao sam da ce biti zestoko ali poput svih i ja sam se plasio kako ce Halford izneti ceo koncert. Mogu da kazem da me je odusevio energijom, uostalom i ceo Priset. Ocena 10. Sve ovo za 30 eura zaista vredi svakog centa. A ovi sto su otisli posle Whitesnake, za njih me zabole.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje sputavaju i omalovazavaju metal ajde bre JUDAS su 50 puta bolji bend od WHITESNAKE-a za koji kurac,stoka polupismena...

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/263471/Grupa-Vajtsnejk-nastupila-pred-oko-12000-fanova

 

Pre nastupa grupe "Vajtsnejk", publiku su zagrejali domaći bend "Atlantida" i zagrebački hard-rok sastav "Malehookers", kao i bend "Džudas prist".

 

Hahhaha jaoooooooo!!! Kao kad su stavili sliku Children of bodom i ispod nje "AJRON MEJDEN KAD SU BILI MLADI"

Kretencine. Od kako je objavljen koncert, uvek trpaju Whitesnake ispred Judasa, iako je to Judas Priest turneja.

 

Doug je pravi Hard Rock gitarista i prava zamena za John Sykesa, kako čovek svira Les Paula, bubnjar je odličan i imao je dobar solo.

Doug je car, po meni najbolji Dio gitarista. Bubanj solo je bio predugacak.

 

Što je bilo lepih devojka to nije normalno.

:mhihi:

 

Inace,zovite me paranoikom,al cini mi se da je Halford pola tekstova pesama morao da cita sa onim mini-monitora,sta li su vec.

To uvek radi, nista cudno. Samo pogledaj neki DVD sa njim od kako se vratio u bend.

 

E da, totalno je dobro odradio posao onaj novi gitarista.

Slazem se, nisam ni pomislio na KK-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican koncert... Predgrupe iskusno preskocene, Whitesnake prilicno mlak, Judasi sabili za sve pare... :rockdevil:

 

Na parteru nije bila guzva ni pre WS-a bar tu gde sam ja stajao, ali nakon njih se prilicno rascistilo pa si mogao sasvim normalno da se kreces... :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam primetio da se masa nesto previse razisla u ostalim sektorima. u fan pitu jeste ali nista znacajno, dovoljno da koncert moze normalno da se prati. tribine su bile pune do kraja a cini mi se i parter. nismo se obrukali i mislim da smo na pravi nacin docekali metal legende. bend koji nam je prikazao izvornu ideju heavy metala kakav se nazalost odavno vise ne pravi. a whitesnake je na moje iznenadjenje zvucao ok, sigurno i uigrano osim coverdella i smesnog pokusaja izvlacenja visokih tonova citaj vristanja...judas priest uprkos cinjenici da su u srbiji manje popularni od snejka, dokazao je da su daleko veci bend i veca muzicka institucija. produkcija samog koncerta vrhunska. mislim da ni maideni nisu imali ovakvu produkciju. izvedba na niovu legendi koje traju 40 godina i koji su stvarali i gradili ovaj pravac.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O nastupu Judasa nema potrebe komentarisati,ucutkali su vidim sve pametnjakovice odavde koji su favorizovali Snake ali sada vidimo ko su bogovi i mi smo ih sinoc gledali.I heavy metal je ZAKON!!!He,he,he.

Hvala onima koji su otisli pred Judase sto nam nisu smrdeli dok uzivamo (a otislo je 10% mozda) a i taman bilo vreme za folkoteku.Krajnje je vreme da se prociste redovi.Bolje dva vuka nego stado ovaca.

Pratim rad Priesta i Halforda tolike godine ali dok ovo nisam video uzivo ne bih bio potpuno siguran u kvalitete i mogucnosti ovog benda,o tradiciji i performansu da ne pricamo,stajlingu...METAL!Setio sam se Downinga nekoliko puta u toku koncerta ali vise zbog toga sto je falio da upotpuni staru postavu nego zbog sviranja.Ovaj novi je izvanredan.Ne znam samo sto ga Halford onako stalno pipka i muva mu se iza ledja... :red:

Sto se tice pesama izvanredna set lista,zahvalan sam na svemu.Hell bent for leather me je odusevila,Sentinel,Highway,Changes...Voleo sam da cujem Riding on the wind i Rippera ali nije vazno.Hvala im za sve!I pozdrav METALCIMA koji su se sinoc dobro proveli uz Judas Priest!

  • Upvote 6
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasa nemam, izgubio sam ga vrlo brzo sinoć i sve me živo boli, što znači da sam se proveo odlično, kao nikad do sada! Delovalo mi je nestvarno da gledam Judase uživo - i zbog onog otkazivanja od pre 3 godine, i zbog raznih drugih stvari, moj omiljeni bend je kod mene stekao neki oreol nedostupnosti - posmatrao sam ih bukvalno kao svece! I još im poslednja turneja, a razvaljuju za sve pare. Nije isto, definitivno nije isto kad ti heavy metal svira neko drugi i kad ti ga uživo sviraju bogovi heavy metala! Vrhunac večeri za mene bio je kada je Halford pustio publiku da dibidus, od početka do kraja otpeva Breaking the Law! Dao sam sve od sebe da učestvujem u tome, iako mi je glas već bio otišao u pokušajima da pošteno izvučem vriskove na pojedinim pesmama, među kojima je Blood Red Skies svakako ona koju sam najviše čekao i - čuo je napokon! Ja ne znam stvarno, kad sam bio na Acceptu u Budimpešti početkom godine, rekao sam da sam odmah posle završetka koncerta pomislio da bih hteo ponovo, a sada je nešto drugo - sada moj veličanstveni utisak ima neko odloženo dejstvo, što više vremena prolazi od koncerta, to se više primam što sam bio na njemu; voleo bih da takav osećaj zauvek potraje.

 

Sad, par drugih stvari. Ne znam da li ima još neko da sa ovako dobrog koncerta neće sačuvati ulaznicu? Ovo se meni prvi put dešava, i to baš sada. Naime, na ulazu u fan pit, dok su svirali oni hrvatski smarači, dao sam ulaznicu liku iz obezbeđenja u očekivanju da je pogleda, pocepa, šta već i vrati mi. Ali, on mi je uzeo, nije hteo da mi vrati, već je bacio u neku kantu sa atrane! I to mi još nešto objasnio zašto baca ulaznice, ali ga ništa nisam čuo od buke. Pa vas pitam, jesam li ja jedini jeban, ili se to desilo još kome odavde? Whitesnake je smor neviđeni, a još veći smor je publika koja je došla samo zbog njih. Jedva sam čekao da napuste fan pit uoči Judasa, što se i desilo. Mislim da je na Judasima publika mogla biti malo bolja, nismo bili dovoljno glasni. Mada, mislim da Halford nije imao zamerki čim se videlo da uživa u koncertu, a i Breaking the Law je pokazala da je komunikacija između benda i publike na nivou. Fantastično, šta još da dodam, vrhunac moje karijere praćenja koncerata!

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao oba benda po 2 puta, Whitesnake bili bolji na Tašu, a Priest me oduševio energijom i kako je neko gore lepo rekao produkcijom. Bolje nego u Sofiji 2004. Ipak, imam jednu veliku zamerku, a to je na generalni zvuk na koncertu. Na Judasima se bass gitara gotovo nije ni čula, tako da su zvučali previše kreštavo, gitare prenapanjene, a bubanj kao kanta. Ne znam dali je i u drugim delovima Arene bilo tako, ja bio na severu Golden seats. Gledam koncerte već preko 20 godina, ali ovako loš zvuk nisam očekivao obzirom na produkciju koju pomenuti bendovi imaju. Ipak, utisak je pozitivan zbog entuzijazma i energije vremešne ekipe iz Birminghama, kojoj to ne nedostaje ni malo. Što bi neki rekli, to to ti je bolan METAL!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad, par drugih stvari. Ne znam da li ima još neko da sa ovako dobrog koncerta neće sačuvati ulaznicu? Ovo se meni prvi put dešava, i to baš sada. Naime, na ulazu u fan pit, dok su svirali oni hrvatski smarači, dao sam ulaznicu liku iz obezbeđenja u očekivanju da je pogleda, pocepa, šta već i vrati mi. Ali, on mi je uzeo, nije hteo da mi vrati, već je bacio u neku kantu sa atrane! I to mi još nešto objasnio zašto baca ulaznice, ali ga ništa nisam čuo od buke. Pa vas pitam, jesam li ja jedini jeban, ili se to desilo još kome odavde?

Meni i ortaku isto uzeli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Au kakva havarija sinoc. Nisam se ovoliko oznojio od Megadetha u SKC-u. Od skakanja sam obnovio i povredu kolena ali sam i dalje uktao. To je metal koncert. A stvarno bilo je riba da ti pamet stane.:rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je bilo čudno što uzimaju ulaznice za fanpit i bacaju ih u kutiju. Da nisu uzimali, mogao bi jedan čovek da od svojih ortaka uzme 5-6 ulaznica, izađe u WC koji je bio na nivou 200, i da uvede nekog koji je imao karte za npr. Silver seats. U svakom slučaju, to je način na koji je Arena rešila problem da u fanpit uđu samo oni koji su imali i karte za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je bilo čudno što uzimaju ulaznice za fanpit i bacaju ih u kutiju. Da nisu uzimali, mogao bi jedan čovek da od svojih ortaka uzme 5-6 ulaznica, izađe u WC koji je bio na nivou 200, i da uvede nekog koji je imao karte za npr. Silver seats. U svakom slučaju, to je način na koji je Arena rešila problem da u fanpit uđu samo oni koji su imali i karte za njega.

Zar ne bi bilo logicnije da su delili narkvice kao na svim normalnim prostorima gde postoji fanpit ili golden circle?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...