Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Auh, skroz cudno zvuci, uopste nisam ovako nesto ocekivao... Vidjecemo sta ce biti, interesantno jeste, u svakom slucaju. Kako god, ako se moze suditi nakon isjecaka od po 30 sekundi (a ne bi trebalo da moze) cini mi se da ce najvise nedostajati upravo te burzumovske ATMOSFERE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, skroz cudno zvuci, uopste nisam ovako nesto ocekivao... Vidjecemo sta ce biti, interesantno jeste, u svakom slucaju. Kako god, ako se moze suditi nakon isjecaka od po 30 sekundi (a ne bi trebalo da moze) cini mi se da ce najvise nedostajati upravo te burzumovske ATMOSFERE.

 

Od reči do reči potpisujem.

Sad se već plašim na šta će izaći ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cini da je izbacio kao one najkeci rifove,ne bi li se ljudi popalili,mislim da ce album biti ok,ali da je pozurio sa snimanjem albuma,znam brate da je frka zena djeca nije gitaru toliko godina uzim'o ali je treba sjes' jos bar godinu,da sve to sazre i da se malo usvira.za sta sluze d best ofovi,demo snimci sa kaseta,naplacivanje intervjua,i ostala pozerisanja,nego da se namlate pare?ovako ima samo da interesovanje splasne nije mu to dobar bizmniz potez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivi od ovaca i krava sa svog imanja,povremeno daje privatne casove iz paljenja crkava,mulja stare butlegove i ploce na trgu,sta ce,snalazi se kao i svi mi u ovim teskim vremenima...

 

to da ga boli kurajblo za nasa misljena se slazem,ja pricah vezano za kintu,posto burzum sad postoji samo i iskljucivo zarad toga,i da se malo izdrkava u momentima izmedju muze krava i ovaca,lekcija i dok mu stignu ploce,kasete i diskovi aksom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, vidjecemo sta ce izaci iz ovoga, ali sam zvuk a i atmosfera nekako ne obecavaju... Da ne znam da je ovo Burzum, na osnovu ovih djelica ne bih ga ni prepoznao u nekom nevezanom kontekstu, dok sam ranije mogao prepoznati Burzum nakon bukvalno 3 sekunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, ovo je za klasu ispod Filozofem i prethodnih izdanja(ako ne racunamo one Casio ambient albume). Al to je taj rad, album vozi, ponavljajuci riffovi, neka dream-like atmosfera. Nista epohalno, al svakako zanimljivo za slusanje. Necu preuranjeno da donosim ocjene, ipak je potrebno da album izdrzi i ispit vremena. Al za sad mi fino lezi i ne smara me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto čekam da me malo prođe oduševljenje, ali meni ovo za sada deluje kao najbolji Burzum. Bez razvodnjavanja albuma, bez preteranog ponavljanja, jednostavni rifovi i monolitne pesme, ali sa stalnim varijacijama, mnoštvom slojeva... Zaista izvučena esencija svega što je do sad radio. Pogotovo mi se svidelo što je na Belus Död uzeo najbolje "rifove" sa Daudi Baldrs i odsvirao ih kako je oduvek i trebalo. Hlidskjalf je ipak mnogo ozbiljniji i drugačije prirode, nije Casio album kako morbid god reče, pa samim tim tamo ne treba ni zadirati. U svakom slučaju, ispunjena očekivanja u potpunosti.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto čekam da me malo prođe oduševljenje, ali meni ovo za sada deluje kao najbolji Burzum. Bez razvodnjavanja albuma, bez preteranog ponavljanja, jednostavni rifovi i monolitne pesme, ali sa stalnim varijacijama, mnoštvom slojeva... Zaista izvučena esencija svega što je do sad radio. Pogotovo mi se svidelo što je na Belus Död uzeo najbolje "rifove" sa Daudi Baldrs i odsvirao ih kako je oduvek i trebalo. Hlidskjalf je ipak mnogo ozbiljniji i drugačije prirode, nije Casio album kako morbid god reče, pa samim tim tamo ne treba ni zadirati. U svakom slučaju, ispunjena očekivanja u potpunosti.

DØD. :P

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...