Jump to content

Helheim


Grobodan

Recommended Posts

Nisam odavno otvorio temu pa 'ajde... kontao sam gde ali pošto su Enslaved i Kampfar tu, neka i Helheima.

Ne tupi mi se o istorijatu i diskografiji, ono što je mene baš oduvalo je novi spot, egzemplar kako treba raditi BM video po meni:

http://www.youtube.com/watch?v=P_fw_nsSHeA

 

Željno se čeka full lenght.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Najava za novi album u decembru http://www.darkessen...metal-festival/

 

A meni vec stigao promo, mogu odmah na prvu loptu da kazem da sam zadovoljan. Prva pesma je emotivna i uvodi u pagan pricu, druga je odsecni blek na fazon hita Dualitet og Ulver dok su zadnje tri epski progresivno vikinske na fazon njihovih kasnijih radova i recimo Enslaved bez nekih nesuvislih eksperimenata tipa drkanje sa vokalima koji su znali da mi useru prethodnika. Sve je to spakovano u 40 min sto ce reci taman duzina a sadrzajno, bas kako volim.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Stigao novi album

 

1484843308_cover.jpg

 

https://yadi.sk/d/WPwNxkhF39rNwh

 

I dalje su on the roll u koji su upali sa prethodnih par izdanja, bas dobro odradjen album. Meni najbolje izdanje koje sam cuo iz ove god (sto ne znaci nista ali morao sam reci haha). Evo ga i prvi video, bice jos jedan:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...

Meni iz te nove faze sto kazes, koja je po meni zapocela sa Asgards FallEPjem, najbolji landawarijaR mada je ovaj novi sasvim dobar - drze nivo sto se kaze. 

I dalje imaju tu nekakvu cudnovatu sirovost u produkciji koja me podseca na Gorgoroth NB albume i istovremeno me na neki nacini iritira ali i daje posebnost zvuku.

Surova je steta sto je bend tako podcenjen, treba da budu po statusu tik ispod Enslaved.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno su za nijansu ispod, ako su uopšte ispod. 30 godina isti lineup manje-više, sve što su izdali je na liniji dobro-odlično, ne ulizuju se nikome, zvuče inspirisano uvek, ne tuku mrtvog konja, redovno objavljuju, svaki njihov album mi se zadržavao u plejlistama po više meseci i sa svakim imam intiman odnos. I meni je isto landawarijaR favorit bio favorit od EP-a naovamo, ali ovaj me sada vozi još bolje.

Ne znam da li si obratio pažnju na Taake obradu na ovom splitu poslednjem? Orkan sa Noregs Vaapen su obradili. Majstorija totalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...