Jump to content

Yes


Totamealand

Recommended Posts

Rešio sam da otvorim temu jednom od najvećih prog rock bendova svih vremena iz tri razloga - prvi je taj što ladno nema nigde teme, drugi je taj što je izašao novi album i mislim da bi imalo o čemu da se priča, bar na prvoj strani, a treći je taj da bismo otvaranjem ove teme mogli da obeležimo i proslavimo otvaranje ovog podforuma. :mrgreen:

 

Utisci o Fly from here? Što se mene tiče, dobio sam šta sam očekivao, jedan sasvim pristojan prog album koji zvuči starinski. Naslovna stvar ima neke sjajne momente, ostale pesme takođe nisu za bacanje. Možda albumu nedostaje ona lepota, emocije i čuveni ''da se naježiš'' Yes momenti, ali to je otprilike taj zvuk. Benoit se takođe fino uklopio. :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih da kažem ovde da sam pre nekoliko dana dogovorio intervju sa Jonom Andersonom, koji kao što se zna više nije član benda, ali je aktivan u solo varijanti i iako se složio da odgovori na pitanja u pisanoj formi, odgovori su katastrofa. Poslao sam email njegovom PR menadžeru, koji mi je onda rekao da možemo zakazati telefonski intervju drugi put. Ove odgovore koje sam dobio, ne planiram da objavljujem, samo iz razloga što mislim da bi to bilo nepravedno prema fanovima.

 

Što se tiče novog albuma, meni ne predstavlja ništa zanimljivo, ali kod tih big 5 of prog rock (ili koliko god ih ima, u zavisnosti prema vašem ličnom muzičkom ukusu) i nije za očekivati da u novom milenijumu ovjavljuju top-notch albume. Valjda je zato Fripp i odlučio da onaj projekat ne izda kao KC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nečeg izvučeno iz tog "intervjua" o kojem sam pričao iznad:

 

It's been said that Survival and Other Stories is the first of three albums to be released by you in the next two years. Would you mind telling us something more about your plans? What can we expect from the next two releases?

 

I'm working on a large work... Very classic Yes style, it's in my D&A... So why not, I plan to record one large work every year, along with other music of course...

 

Do you have any plans to rejoin Yes in the near future, or is Benoit there to stay for now?

 

No plans at all...

 

How do you feel about Fly From Here? It seems to be getting some good reviews, especially from people who are fans of Drama. They seem to see a link because of Geoff Downes. Do you see it that way?

 

Sounded dated to me, good singer though, not the production I expected...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uveren da je vec postojala Yes tema....gde smo se Tame ono prepirali oko infamoznog topografskog izdanja? :]

 

Fin je "Fly From Here", noviji Yes sam bas nesto minimalno slusao, a ovaj je bas...dobar simply. Fin i novi vokal. Najvise mi se svidja sto, od kad je Benoit u bendu, su u setlistu inkorporirali i "Drama" pesme, meni poslednji fantasticni Yes album. "Machine Messiah" medj' top favourite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 7 months later...

:(

 

chrissquireheart_638.jpg

 

 

Grammy Award-winning bass guitarist, vocalist, and founding member of YES, Chris Squire, has died after a battle with Acute Erythroid Leukemia (AEL), an uncommon form of Acute Myeloid Leukemia (AML). He was 67 years old.

Chris had been receiving treatment in his hometown of Phoenix since he was diagnosed with the disease in May.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Eve obrnuo sam Tales from the Topographic Oceans jedno 6 puta, ima do jaja delova, mada ima i nekih drkadžijskih soloa koji mi baš nisu legli, što zbog zvuka klavijatura i gitara, što zbog ideja kako da ih urade. I ima dobrih vokalnih delova, al' glas mi se ne sviđa preterano. Možda je zbog par meseci trovanja bogocem Gabrielom :D

 

Jedan od najjačih delova mi je jedan DsO popenj i brejk, zapamtiću gde je sledeći put kad budem slušao pa ću da ga okačim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

“Tales From Topographic Oceans is like a woman’s padded bra,” he told one interviewer. “The cover looks good but when you peel off the padding there’s not a lot there.”

http://www.slate.com...n_and_yes_.html

 

Probao opet Tales, i ova dva slušanja će mi definitivno biti zadnja for a long time :haha: Još sam danas probao sa praćenjem lirika, tako mi je još teže pao.

 

Šta bre govori ovaj

 

Getting over overhanging trees, let them rape the forest

Thoughts would send our fusion

Clearly to be home

 

...

 

Where does reason stop and killing just take over

Does a lamb cry out before we shoot it dead

Are there many more in comfort understanding

Is the movement in the head

 

 

Ja razumem 70te i šmrkanje karija i sve, ali ubi me u pojam

 

Sve u svemu, ostajem pri starom mišljenju da je Tales maltene sve najgore i najizklišeizirano što može čovek da kaže o progu, strpano u jedan album. Šteta zbog onih nekoliko par minuta kad stvarno može da se uživa, ali kukolja baš previše ima ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko još razume Andersonove tekstove? Čak su i članovi benda lično (pogotovo Bill Bruford) pričali kako nemaju pojma o čemu on razglaba. :haha:

 

The Revealing science of God i The Ancient su savršeni prog epovi, prvi je klasik u svakom pogledu i sadrži pregršt teatralnih tema pa čak i dobar refren, a The Ancient je najveće dostignuće u karijeri Steve Howe-a, nikad nije bio bolji. Svaka gitarska deonica na toj pesmi je remek-delo. Ritual je odličan tokom prve polovine, negde me izgubi kad krene drum solo, a Remembering onako, uvek uživam dok je slušam ali nije naročito pamtljiva stvar. Kad se sve sabere, međutim, dve odlične i dve dobre stvari, opet jedan od jačih Yes albuma. :da:

 

EDIT: Wakemanov komentar je urnebesan. :haha: Poznato je da je on u bendu bio najnezadovoljniji time koliko je album ispao pretenciozan i na momente razvučen, zato je i izašao iz benda nakon istog. Zabeleženo je u dokumentarcima da su ovaj album najviše predvodili Jon i Steve - i mislim da se to i te kako čuje.

Edited by Totamealand
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disjointed but with purpooose! xD

 

Ja sam slušao Tales jedno 10-15 puta u poslednjih mesec dana.

Baš počne fantastično, prva pesma je fenomenalna, smenjuju se delovi a ne zna se koji je bolji...

 

(mada me malo zagrebe po mozgu svaki ono pretenciozno slaganje glasova na

I must have waited all my life for this

Moment moment moment!

Momeeent!

 

Moglo je dosta ukusnije da se odradi, barem meni)

 

Al' dalje kako protiče album, tu i tamo, neki delovi mi super, neki malo dosadni... Slušao sam ga dosta i pred spavanje pa sam drugu polovinu albuma slušao manje puta nego prvu, možda je i to, videćemo...

 

 

Ako vam se sluša album čije ime počinje sa Tales..., probajte Tales of the Inexpressible, taj je bombonica od T do e. :bigblue:

 

Dobar intervju :haha:

 

Jebem ti sunce, nisam imao pojma da je album bio UK no. 1 xD

 

E što nisam živeo u to vreme, pa da prodajem i ja masturbacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko još razume Andersonove tekstove? Čak su i članovi benda lično (pogotovo Bill Bruford) pričali kako nemaju pojma o čemu on razglaba. :haha:

 

Anderson, nadamo se :haha: Koliko sam skontao iz tekstova, ovo su neke interpretacije hindu knjige, ali cak se i ovi drugi iz benda ne slažu sa interpretacijom :haha:

 

EDIT: Wakemanov komentar je urnebesan. :haha: Poznato je da je on u bendu bio najnezadovoljniji time koliko je album ispao pretenciozan i na momente razvučen, zato je i izašao iz benda nakon istog. Zabeleženo je u dokumentarcima da su ovaj album najviše predvodili Jon i Steve - i mislim da se to i te kako čuje.

 

Ceo tekst mi je dobar, ali na onaj curry deo sam izvrištao :D I onaj deo što hoće Jon album da se snima u šumi sas sve "Get a life" :D

 

A ovo što kažeš za kvalitet, probably da je tako, samo što trebaju pesme onako heavy rearanžiranje da dožive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disjointed but with purpooose! xD

Potrefio si ga skroz. :haha: Taj vokalni momenat koji si izdvojio je stvarno magičan, jedan od upečatljivijih u pesmi. Čovek da ne poveruje da je ovakav album imao takvu prođu na top listama, u današnje vreme slavimo kada Dream Theater izađe na sedmom mestu bilborda.

 

Jedan dobar cover:

https://www.youtube.com/watch?v=2gu7uoSBXr0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...