Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

S RTS-a

12.40 - Након слетања траспортног хеликоптера у базу код прелаза Јариње, недалеко од базе појавио се густ дим, а затим и пламен, јавља репортер РТС-а.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo od drugog svetskog ili cak prvog,ima neki grafikon koji to dobro pokazuje

.Moji su s Kosova,otac i cela familija sa te strane rodjena tamo.

Deda je jos pred drugi svetski rat u Urosevcu bio ucitelj u skoli u kojoj su dve trecine ucenika bila Albanci a ostalo Srbi.

 

I realno je boleo kurac ljude sta si po nacionalnosti sve dok nije pukla SFRJ to jest Jugoslavija i onda isplivase belosvetski nacionalisti pogurani sa NATOvcima i voala,eto nas sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo od drugog svetskog ili cak prvog,ima neki grafikon koji to dobro pokazuje

.Moji su s Kosova,otac i cela familija sa te strane rodjena tamo.

Deda je jos pred drugi svetski rat u Urosevcu bio ucitelj u skoli u kojoj su dve trecine ucenika bila Albanci a ostalo Srbi.

 

I realno je boleo kurac ljude sta si po nacionalnosti sve dok nije pukla SFRJ to jest Jugoslavija i onda isplivase belosvetski nacionalisti pogurani sa NATOvcima i voala,eto nas sad.

 

 

Nas je uvek boleo kurac,to je problem,dok su svoju ostali negovali oduvek.Pa kad dogori onda kukamo o nepravdi,kako je svet protiv nas,odma se pozivamo na boga,na crkvu,na svetu srpsku zemlju,na Lazara,Kosovski boj,mi smo narod nebeski,kolevku srpstva,a trenutno od te cele kolevke jedino nogara i dugme na jastuku srpsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15.52 - Нешто после 15 часова припадници Кфора из хеликоптера избацили летке на којима пише да Кфор признаје право на мирне протесте и демонстрације, али да су блокаде путева незаконите.

Letak-KFOR-2-190911.jpg

 

Nezakonite? :mhihi::mhihi:

Da vidimo kakva ce reakcija predsednika Srbije i njegove Vlade biti kada KFOR krene u razbijanje blokada.Verovatno jos "osude","istrajnosti","nedozvoljavanja" i "preduzimanja diplomatskih mera"...dok jadnike budu lomili dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po načinu na koji upotrebljavaš izraz "spoljnopolitički", zaključujem da ne znaš značenje tog izraza.

Da ti odgovorim u istom duhu, sudeći o načinu na koji koristiš interpunkcijske znake reklo bi se bacaš đubre četvrtkom između 6 popodne i sedam ujutru.

S tim da moj zaključak ima manje logičkih preskoka.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sirija,tamo je vec 5000 ili vise Nevinih proestanata koji imaju americke puske od pocetka godine poginulo.A roknuse oko 1000 vojnika i policajca,verovatno telepatijom.

 

Sirija i nema nesto nafte ali se granici sa izraelom i recimo da je mali brat Irana.U prevodu,sjebes Libiju i Siriju i onda Iran i kaput.NATO nema vise neprijatelja na bliskom istoku.

 

Next stop Russia.

 

Jedino sto rusi ne mogu da prodaju sirijce jer imaju pomorsku bazu kod njih.Gadafi nije hteo rusku pomorsku bazu 2002 ili 2003 i zato ga sada pustise braca Rusi niz vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jemen.Te picke na vlasti i treba da padnu jer ih drze ameri.Saana neki golemi grad.

 

Tu je alkaida kul ko u avganistanu jer ratuju protiv americke kopiladi.

Alkaida, talbani i Amerika su uništili Avganistan, koji je nekada bio normalna zemlja.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti odgovorim u istom duhu, sudeći o načinu na koji koristiš interpunkcijske znake reklo bi se bacaš đubre četvrtkom između 6 popodne i sedam ujutru.

S tim da moj zaključak ima manje logičkih preskoka.

 

Sasvim logično, pošto sam u ostatku vremena na poslu ili u prevozu.

 

Sirija i nema nesto nafte ali se granici sa izraelom i recimo da je mali brat Irana.U prevodu,sjebes Libiju i Siriju i onda Iran i kaput.NATO nema vise neprijatelja na bliskom istoku.

 

Zar ne vidiš da Amerikanci sa svakom novom intervencijom upravo imaju sve više neprijatelja? Oni doduše nisu države, već nedržavni akteri. Ali kad ih se nakupi kritična masa, začas će da se uspnu na vlast u svim islamskim zemljama, ovako u jednom talasu poput ovog što je počeo zimus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...