Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

@Novaliis, pazi, slazem se donekle sa tobom, ali upravo je zapad doveo te islamiste na vlast u Avganistanu, sada u Libiji itd, ko je onda tu gori? A meni je nista manje divljacki ubijanje ljudi pritiskanjem dugmica u nasem slucaju u odnosu na ovo klanje u Libiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš nestalo, samo ne dolazi do nas kroz medije. U SAD je jasno zašto nema vesti vezanih za uspehe naučnika sa istoka, a naši jednostavno prepisuju sa CNN-a vesti iz sveta. Dosta se kod njih uči, studira, a dosta se i postiže. Imaju oni sasvim dovoljno stručnih naučnika da bi se bavili stvarima tipa proizvodnje nuklearne energije, nije Iran recimo baš neka rupa gde neki teroristi bez osnovne škole prave atomske bombe. Njihovim postrojenjima rukovode stručnjaci iz njihove zemlje. Isto tako, UAE npr. imaju 98.8% pismenih građana, i, što je mene npr. iznenadilo, veliki procenat žena završava fakultete. Nude oni i stipendije za studente iz celog sveta, pa sam malo čitao o obrazovanju u UAE kad sam 'razmatrao' tu opciju :) Ali stvarno, taj religijski zakon, žena u društvu, to su neoprostive stvari koje ne može da zaseni nikakav naučni napredak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno mi se gadi sve u vezi njih, ponasaju se kao divlje zivotinje na svim onim snimcima, nevezano kojoj strani pripadaju.

 

Onda pogledaj opise nekih dešavanja iz građanskih ratova u pojedinim zemljama Latinske Amerike. Ili iz Vijetnama i Kambodže. Pa ćeš videti još gora zverstva, a nisu muslimanske zemlje u pitanju. Ovo što vidimo u Libiji je posledica rušenja poretka, može da bude bilo gde.

 

Nije baš nestalo, samo ne dolazi do nas kroz medije. U SAD je jasno zašto nema vesti vezanih za uspehe naučnika sa istoka, a naši jednostavno prepisuju sa CNN-a vesti iz sveta. Dosta se kod njih uči, studira, a dosta se i postiže. Imaju oni sasvim dovoljno stručnih naučnika da bi se bavili stvarima tipa proizvodnje nuklearne energije, nije Iran recimo baš neka rupa gde neki teroristi bez osnovne škole prave atomske bombe. Njihovim postrojenjima rukovode stručnjaci iz njihove zemlje. Isto tako, UAE npr. imaju 98.8% pismenih građana, i, što je mene npr. iznenadilo, veliki procenat žena završava fakultete. Nude oni i stipendije za studente iz celog sveta, pa sam malo čitao o obrazovanju u UAE kad sam 'razmatrao' tu opciju :) Ali stvarno, taj religijski zakon, žena u društvu, to su neoprostive stvari koje ne može da zaseni nikakav naučni napredak.

 

U oblasti kojom se ja bavim, neke od islamskih zemalja imaju vrhunske katedre i profesore, i to uticajne na praksu. Kamo sreće da Srbija poput Turske na mestu ministra spoljnih poslova ima profesora međunarodne politike koji bi imao prostora da svoje akademske ideje pretoči u konkretnu politiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rat u bivsoj SFRJ je bio 10 puta gori. Vise se klalo nego pucalo. Po mojim iskustvima i po onome sto sam citao o muslimanskom svetu po knjigama(a toga je dosta) oni su ok. Ima nekih stvari koje rade drugacije, ali kada skapiras pravila nema frke. Ista bagra kao i kod nas. Debila ima svuda, a tako isto i pametnih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamo sreće da Srbija poput Turske na mestu ministra spoljnih poslova ima profesora međunarodne politike koji bi imao prostora da svoje akademske ideje pretoči u konkretnu politiku.

E, to je to. Kamo sreće da ijedan naš ministar zapravo ima znanje potrebno za tu poziciju i spremnost da se zaista zalaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjam srpsku demokratiju za Gadafijevu diktaturu!

 

1. U Libiji ne postoje racuni za struju. Elektricna energija je besplatna za sve gradjane.

2. U Libiji ne postoji kamata na kredite. Sve banke u Libiji su u drzavnom vlasnistvu i po zakonu se bankarski krediti za gradjane Libije izdaju sa 0% kamate.

3. Imati kucu i dok se u Libiji smatra ljudskim pravom.

4. Svi mladenci u Libiji od drzave dobijaju 60.000 dinara (oko 50.000 dolara) da kupe kucu i zapocnu zajednicki zivot.

5. Obrazovanje i medicinska zastita u Libiji su besplatni. Pre Gadafija, svega 25% Libijaca je bilo pismeno. Danas je taj broj mnogo veci, cak 83%.

6. Ukoliko u Libiji zelite da zapocnete poljoprivrednu proizvodnju, od drzave cete dobiti: kucu, njivu, opremu, seme, stoku... I sve to besplatno. Da lakse zapocnete biznis.

7. Ukoliko gradjanin Libije ne moze da pronadje odgovarajuce medicinske i obrazovne usluge u svojoj zemlji, drzava ce mu platiti put u inostranstvo uz 2.300 dolara pomoci mesecno za vreme trajanja odsustva.

8. Ukoliko gradjanin Libije kupi novi automobil, drzava ce subvencionisati 50% cene.

9. Cena benzina u Libiji je 14 centi po litru.

10. Libija je zemlja koja nikome ne duguje nista. Njene rezerve od 150 milijardi dolara u inostranim zemljama sada su zamrznute

11. Ukoliko gradjanin Libije nakon sto zavrsi skolu ne moze da pronadje odgovarajuce zanimanje, drzava ce mu placati prosecnu platu za njegovu profesiju sve dok ne pronadje posao

12. Deo zarade od nafte koju Libija proda, uplacuje se na racun svakog stanovnika Libije.

13. Majka koja rodi dete, dobije od drzave pomoc od 5.000 dolara.

14. 40 vekni hleba u Libiji kostaju 15 centi.

15. 25% gradjana Libije ima diplomu fakulteta

16. Gadafi je sprovodio najveci projekat navodnjavanja na svetu poznat kao "Great Manmade River Project", kako bi vodu ucinio dostupnom sirom pustinje.

Edited by Ozziris
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasno je da se libijski narod nije pobunio protiv gadafija. pobunili su se placenici, profesionalni teroristi i ubice. sve za шушке. odakle im onoliko naoruzanja? iz zaposednutih kasarna? cvrc, milojke...

 

da si chuck norris, pa ne mozes da se odbranis. nato avioni rokaju iz vazduha, a ova pseta na kopnu prave dar-mar. pitam se koliko li su zaista svojih sunarodnika pobili. govna placenicka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako dobro stanje u zemlji je i sjebalo Gadafija.Ljudi su kao psi,das mu saku,'oce celu ruku,alava govna,sto su postajali bogatiji sve vise su zeleli.Razmazio je narod previse.

Evo poslednjeg pisma Gadafija iz aprila,bas to je pominjao

Sećanja na moj život

subota, 16. april 2011.

 

U ime Alaha, premilosnog, samilosnog

 

Već 40 godina, a možda ima i više, ne sećam se, činio sam sve što mogu da ljudima obezbedim stanove, bolnice, škole, a kada su bili gladni, davao sam im hranu. U Bengaziju sam čak načinio plodnu ravnicu od pustinje, usprotivio sam se udarima onog kauboja Regana, koji je ubio moju ćerku, usvojenu kao siroče. Pokušavajući da ubije mene, ubio je to siroto, nevino dete. Zatim sam pomagao svojoj braći i sestrama iz Afrike novcem za Afričku uniju, čineći sve što mogu da pomognem ljudima da razumeju ideju realne demokratije, gde narodni komiteti upravljaju našom zemljom.Ali to nikada nije bilo dovoljno, rekli su mi neki. Ljudi sa čak desetosobnim stanovima, novim odelima i nameštajem, nisu nikako mogli da se zadovolje, sebični kakvi jesu, uvek su želeli više. Oni su poručili Amerikancima i drugim strancima da žele „demokratiju“ i „slobodu“, bez imalo predstave da je u pitanju jedan razbojnički sistem, gde najveći pas jede ostale. Njih su očarale ove reči, a da nisu znali ni u jednom trenutku da u Americi nema besplatnog lečenja, besplatnih bolnica, besplatnog stanovanja, besplatnog obrazovanja, niti besplatne hrane – osim za prosjake ili u dugačkim redovima za supu.Šta god ja učinio, nekima nikada nije bilo dovoljno.

 

 

Drugi su, međutim, znali da sam ja sin Gamala Abdela Nasera, jedinog istinskog arapskog i muslimanskog vođe koga smo imali od vremena Saladina, koji je povratio Suecki kanal za svoj narod, kao što sam ja povratio Libiju za moj narod. Njegovim sam stopama pokušavao da koračam, kako bih svoj narod sačuvao od kolonijalnog porobljavanja, od lopova koji su došli da nas opljačkaju.

 

Sada se nalazim pod udarima najveće vojne sile u istoriji ratovanja, a moj mali afrički sin Obama želi da me ubije, da našoj zemlji oduzme slobodu, da oduzme naše besplatne stanove, besplatno lečenje, besplatno obrazovanje, našu besplatnu hranu i zameni ih sa pljačkom u Američkom stilu zvanom „kapitalizam“. Svi mi u Trećem svetu dobro znamo šta to znači, to znači da zemljama i svetom upravljaju korporacije, dok narod pati. Za mene, stoga, nema alternative – ja ću se tome suprotstaviti i, ako je volja Alahova, poginuću držeći se ovog puta, puta koji je našu zemlju obogatio plodnim ravnicama, hranom i dobrim zdravljem, i koji nam je čak omogućio da obezbedimo posao za našu afiričku i arapsku braću ovde kod nas, u Libijskoj DŽamahiriji.

 

Ne želim da poginem, ali ako to bude neophodno da bi se spasila ova zemlja, moj narod i hiljade koje su svi moja deca, neka tako bude.

 

Neka ova oporuka bude moj glas upućen svetu. Suprotstavio sam se NATO, suprotstavio sam se okrutnosti, suprotstavio sam se izdaji, suprotstavio se Zapadu i njihovim kolonijalnim ambicijama. Stajao sam uz svoju afričku braću, kao i svoju istinsku arapsku i muslimansku braću, kao svetionik, i dok su drugi sebi zidali dvorce, ja sam živeo u skromnoj kući i šatoru, nikada ne zaboravljajući svoje detinjstvo u Sirtu. Državno bogatstvo nisam ludo rasipao i poput Saladina, našeg velikog muslimanskog vođe koji je spasio Jerusalim za muslimane, veoma malo sam zadržao za sebe.

 

Na Zapadu, neki su me nazivali „ludim“ i „umobolnim“, ali oni istinu znaju, a nastavljaju da lažu. Oni znaju da je naša zemlja nezavisna i slobodna, da nije pod kolonijalnim jarmom. Znaju da su moja vizija i moj put jasni i za moj narod, i da su to uvek bili. I da ću se boriti do poslednjeg daha da našu slobodu sačuvam. Neka nam svemoćni Alah pomogne da ostanemo verni i slobodni.

 

U Tripoliju, 8. aprila 2011. godine.

 

E pa sad nek si jebu sopstvenu mater,sad nece imati nista.

 

Nego,zanimljivo da je i Sloba imao ovakav slican manifest i da je sve sto je rekao,na kraju ispalo tako.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim što Sloba svom narodu nije omogućio ništa, nego je kupovao vile za 5 hiljada maraka.

 

To jest nista nije omogucio,al nesto ne vidim te silne Slobine stanove,a i one tajne racune po Kipru....dok mnogi iz danasnje vlasti,koji su spavali kod tetke na kaucu i sl zavrsise s vilama,stanovima i firmama.Ista su to govna,samo sto je Slebe i Slobinih bilo malo,ovih je mnogo vise,s mnogo vecim apetitima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...