Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

Dačićevi kerovi uklonili barikadu na Brnjaku, prete narodu hapšenjem. Koje smo mi smeće od države.

 

Сасвим логично, пошто се данас Борко руковао са Шиптарком. Све је то тесно повезано.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj drug je proveo u Iranu neko vreme, imam utisak po slikama i priči da mu je bilo fino. Jedino što mi je zasmetalo je da tamo ne možeš da kupiš ljudski hleb, već imaju samo nešto što podseća na tortilju. Kaže i da je muškarcima zabranjeno da imaju dugu kosu, ali sam se ja ošišao u međuvremenu, pa bih mogao da prođem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je stvar izbora iranskog naroda, da odluči kakav će kodeks ponašanja za sebe usvojiti, a to će moći samo ako budu sačuvali nezavisnu državu. Mnogo je gore kad ti pravila ponašanja nameće neko sa strane, kad na čelu države nemaš narodnu vlast da te zaštiti, već kvislinge.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je isto sranje kao pokrštavanje domorodaca, ne treba ni jedan narod neko spolja da uči i prisiljava da se ponaša ovako ili onako... narod treba da ima slobodu da sam evoluira (ili da ne evoluira, sve jedno)...

 

nasao si da poredis pokrstavanje domorodaca iz 15.veka sa ovim danas..

 

ne znam ko koga sa strane prisiljava da se ponasa ovako ili onako..kultura(muzika,knjige,pozoriste....)koja se plasira preko televizije,interneta,stranih knjiga se nikome ne namece..nju ne prihvatis ako ti se ne svidja ili prihvatis ako ti se svidja..

ti imas pravo na izbor,zar ne?ko si ti da ogranicis nekome pravo na izbor,ako mu se ne namece silom?

 

elite koje vladaju takvim zemljama se upinju da ogranice dostupnost informacija svom gradjanstvu jer ce obrazovani i obavesteni gradjani predstavljati opasnost po njihove pozicije na vlasti i obicno ogromna bogatstva koja su stekli a kako drugacije nego kradjom,ubistvima,puchevima...

postoji realna opasnost da uvide koliko je dati oblik kulture opresivan i isprazan i jednostavno prestanu da konzumiraju to sto im njihova drzava plasira kao kul i super..

 

 

meni je samo zhao sto je taj islamski svet u srednjem veku bio eonima ispred hriscanskog sveta u svakom pogledu,dok je danas uglavnom u tom srednjem veku i ostao zaglavljen..

Edited by Fapril ethereal
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...