Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

Za to žuta gamad i priprema srbiju, al kitu će da bude tako.

Manjina si, dečko.

 

Bas suprotno, ne podnosim zute bas zbog te politike ne priznavanja Kosova, oce pregovore, nece pregovore... Ljudi ne kontaju da ogromne pare se ulazu u to Kosovo, bespovratno. Niti smo mi neka sila da uticemo na to da nam se vrati, niti ce nam se vratiti. Logican sled je da priznamo, ili nam sledi jos jedan rat. Ovo dole su klasicna provociranja, da ljudi sa Kosova krenu agresivnije, da bi mogli svetu ponovo da nas prikazu kao stoku, a da se oni pokazu kao zrtve... Daj govnima Kosovo, udari barikadu okolo i cao. A ti sto imaju kuce dole, imanja i ostalo, nagledao sam ih se pun kurac tokom godina, kako dizu cene imanjima, cekaju pogodan trenutak da prodaju siptarima, a ovamo drve picke/kurceve po sudovima, opstinama, policiji, ministarstvima, epsu, telekomu itd...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta treba da pobiju desetine hiljada pa da se tek onda nesto napise???

 

Odma' treba da se izvestava,vanredne vesti i sl...ali ne ovako "tviteraski",neprovereno.

Najteze povrede su prostrelna rana na natkolenici i niko nije u zivotnoj opasnosti,a po "informacijama" bilo je i tesko ranjenih u glavu i krvi na sve strane i operacije i sve....to dramatizovanje i izmisljanje vise stete donosi nego bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas suprotno, ne podnosim zute bas zbog te politike ne priznavanja Kosova, oce pregovore, nece pregovore... Ljudi ne kontaju da ogromne pare se ulazu u to Kosovo, bespovratno. Niti smo mi neka sila da uticemo na to da nam se vrati, niti ce nam se vratiti. Logican sled je da priznamo, ili nam sledi jos jedan rat. Ovo dole su klasicna provociranja, da ljudi sa Kosova krenu agresivnije, da bi mogli svetu ponovo da nas prikazu kao stoku, a da se oni pokazu kao zrtve... Daj govnima Kosovo, udari barikadu okolo i cao. A ti sto imaju kuce dole, imanja i ostalo, nagledao sam ih se pun kurac tokom godina, kako dizu cene imanjima, cekaju pogodan trenutak da prodaju siptarima, a ovamo drve picke/kurceve po sudovima, opstinama, policiji, ministarstvima, epsu, telekomu itd...

 

Ne lupaj, molim te.

To, kad ti mama i tata poklone Kosovo, možeš da ga poklanjaš drugome.

ili kad ti ostave kuću u nasledstvu, uzmi pa je pokloni nekom šiptaru, i idi u neki drugi grad da živiš privatno, nemoj da se odričeš tuđim kućama i teritorijom.

I prekini da generalizuješ, nisu svi Srbi dole prodali svoja imanja. Ima i onih koji bi da ostanu dole da žive i ne pada im na pamet da se sele u centralnu Srbiju.

To, što si možda video par jebivetra koji su dole prodali sve, a ovde se šire i kupuju kuće, ne daje ti za pravo da ostali narod dole satanizuješ.

Uostalom, ti što su prodali kuće među prvima, me i podsećaju na tebi slične, jer su u startu radili samo radi vlastitog interesa i dupeta, a nisu gledali da li ostavljaju komšije sa šiptarima u okruženju u nepovoljnijoj nego što je bilo dok su bili tu.

Misliš da na njih Srbi dole gledaju pozitivno?

 

Apropo nezavisnosti Kosova, tek tada bi pokazali da nismo nikakva država. Grci jebu makedoniju samo zbog imena, bez ikakvih teritorijalnih razmirica, a ti bi da se odreknemo dela svoje teritorije.

Razmisli pre nego što lupiš tako nešto. Nezavisnost bi samo otvorila druge teme i frontove, i definitivno bi zakucala prvi ekser u sanduk već i ovako umiruće Srbije.

Znaš li koliko šiptara se svake godine prijavi da živi u Nišu?

Sloba je mislio ako proda Srpsku Krajinu, da će ga ostaviti na miru što se Kosova tiče , pa smo videli koliko je to trajalo.

Makedonci su u startu dali sve Nato-u i Evropskoj Uniji, pa da li ih je to spasilo od šiptara?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi se sad napravio referendum, ja tipujem na 80-20 u korist ostanka Kosova u Srbiji. Nema šanse da bi se na referendumu izglasala nezavisnost. Naravno, i ne treba.

 

Suludo je organizovati referendum o pitanju o kome naša država nije u prilici da odlučuje. To bi bilo isto kao kad bismo pitali građane "da li ste za to da teritorija x na Mesecu postane deo Srbije". Mogao bi recimo da se održi referendum "da li ste za to da Srbija prizna nezavisnost Kosova", ali o faktičkoj nezavisnosti nismo u prilici da odlučujemo dok ne budemo bili u mogućnosti da pošaljemo naše vojnike na teritoriju za koju tvrdimo da je naša. Takođe, mogli bismo da organizujemo referendum o pitanju "da li ste za ukidanje srpskih institucija na severu Kosova", jer i to je (još uvek) nešto o čemu možemo da odlučujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi recimo da se održi referendum "da li ste za to da Srbija prizna nezavisnost Kosova",

Mislim da je o takvom referendumu Shiningamy i govorio. I lično mislim da se ne bi izglasalo "da".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da se ne bi izglasalo, ali zato ne bi ni bio raspisan referendum. Kad bi ga raspisali, to bi značilo da su prethodno postigli dogovor o rešenju za Kosovo i onda bi sve partije koje su u tome učestvovale pozvale narod da glasa i verifikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo, sad da se raspise takav referendum mislim da bi znacajan broj dao svoj glas, ne bi prosao, ne bi bilo ni blizu, ali bio bi solidan procenat

u buducnosti, mislim da nije nerealno ocekivati da ce eventualno i biti raspisan takav ili slican referendum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi se to desilo,dobili bi odredjen postotak onih "dajte vise da priznamo to Kosovo,smucili su mi se",uz naravno najvise takvih iz usranog Beograda i tamo gde su siptari koncentrisani na jugu Srbije.E onda bi slusali te majmune sve glasnije i sve masovnije komentare-jao idem ja iz ove zemnlje.jao opet ratovi.jao opet ce majke slati decu u rat.jao......supickumaterinu bre!

A sam referendum ne bi znacio nista drugo do jos vece podele u Srba...sada na ozvanicene izdajnike koji su "otpisali" Kosovo i one koji tu tvorevinu nikada nece priznati.

 

 

Nego Mubarak osudjen na dozivotnu,u Egiptu opet krkljanac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci su mi ovi sto pozivaju kako se treba odreci Kosova jer je skupo, jer tamo vlada kriminal itd. itd.

Lepo Elf rece, cak i kad bi to uradili, tu ne bi stalo. Posle bi se palila nova zarista, jedno za drugim. Nema priznavanja, samo jako. Doci ce jednom dan, opet bice srpski Gazimestan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lupaj, molim te.

To, kad ti mama i tata poklone Kosovo, možeš da ga poklanjaš drugome.

ili kad ti ostave kuću u nasledstvu, uzmi pa je pokloni nekom šiptaru, i idi u neki drugi grad da živiš privatno, nemoj da se odričeš tuđim kućama i teritorijom.

I prekini da generalizuješ, nisu svi Srbi dole prodali svoja imanja. Ima i onih koji bi da ostanu dole da žive i ne pada im na pamet da se sele u centralnu Srbiju.

To, što si možda video par jebivetra koji su dole prodali sve, a ovde se šire i kupuju kuće, ne daje ti za pravo da ostali narod dole satanizuješ.

Uostalom, ti što su prodali kuće među prvima, me i podsećaju na tebi slične, jer su u startu radili samo radi vlastitog interesa i dupeta, a nisu gledali da li ostavljaju komšije sa šiptarima u okruženju u nepovoljnijoj nego što je bilo dok su bili tu.

Misliš da na njih Srbi dole gledaju pozitivno?

 

Naravno da ne bih napustio svoju kucu ili nasledstvo, a kamoli je prodao nekom tamo. Cast onima koji su ostali dole, ali vecina ih je pobegla odozdo. Ako vec hoces da se boris za svoju zemlju, kucu, nasledstvo, bori se na svojoj teritoriji, a ne da bezis, pa onda da kukas kako su ti zauzeli sve, proterali te, i sta ti ja znam. Mnogima su pretili, pa su ipak ostali dole, i jos uvek su zivi i zdravi, i zive na svojim okucistima. Nemoj da me svrstavas u isti kos sa tim gamadima koja su pobegla i sada uzivaju na tudj racun. Ja sam jedan od mnogih koji je dolaskom tih likova veoma izgubio. Roditelji su prvo morali da odvajaju od svojih plata odredjene sume za pomoc tim ljudima sa Kosova, da bi na kraju izgubili poslove zbog takvih, jer je doslo direktno naredjenje iz vrha da se oni moraju zaposliti bezuslovno. I dan danas ispastamo zbog takvih akcija. Imam apsolutno pravo da se drkam na te likove i da generalizujem, jer ja nisam ni jednu jedinu dobru stvar video ili osetio iz cele te price. Vidim samo probleme, a nigde na vidiku resenja.

 

Znaš li koliko šiptara se svake godine prijavi da živi u Nišu?

 

Koliko se siptara svake godine prijavi u Nisu? Ne znam, ali pretpostavljam da je zabrinjavajuc broj. Zato sam i rekao da bi trebalo poostriti provere ko dolazi u Srbiju, odakle, i zbog cega. Umesto da se njima (siptarima) zabrani ulazak u Srbiju, kao sto oni zabranjuju ulazak na Kosovo, pojedinci ih docekuju, daju im lazna dokumenta (ajd' pogodi ko to radi), zaradjuju na njima.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne kapiraš da su mnogi prodavali dole zato što su morali.

Ako ste dvoje komšija srba, sa dvojicom komšija albanaca, i ako jedan proda šiptaru kuću, ostaje srbin sa 3 albanaca u susedstvu, i možda ponekim spremnim da mu baci bombu u kuću.

Kako čovek da se ne odseli? A u toj situaciji su se mnogi našli.

Prvi put čujem da je neko igubio posao, zato što je bio prioritet da se srbin sa kosova zaposli.

Ne kažem da nije istina, samo to su izolovani slučajevi... specifični... i tek zbog toga ne bi trebalo da generalizuješ.

 

A ne možeš šiptarima zabranjivati ulazak u Srbiju, to je fašističkije od svega što sam do sada čuo.

Država treba ekonomski da jača i da vodi politiku naseljavanja ljudi dole, ali načekaćemo se malo dok to vreme dođe.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec hoces da se boris za svoju zemlju, kucu, nasledstvo, bori se na svojoj teritoriji, a ne da bezis, pa onda da kukas kako su ti zauzeli sve, proterali te, i sta ti ja znam. Mnogima su pretili, pa su ipak ostali dole, i jos uvek su zivi i zdravi, i zive na svojim okucistima.

Mnogi su i ubijeni, a njihovi krvnici i dalje šetaju slobodno kosovom!

Mnogi su pobegli s Kosova da bi spasili živu glavu i ovde i dalje žive po svakakvim rupama, mnogi od njih bi uzeli pušku u ruke da je to država od njih tražila, ali i ona se povukla sa te teritorije - šta su trebali da ostanu i čekaju šiptarske koljače i američke zaštitnike? Mnogi su i ostali, i? 24. mart i godine tihog, ali postojanog terora nad njima (ako se sećaš godina nakon okupacije, ma nije bilo da se sastavi pet dana bez jedne srpske smrti dole - NIKO NIJE ODGOVARAO)! Mnogi bi i sada uzeli pušku i krenuli dole, samo da država stane uz njih.

 

I, zajebi tu klošarsku priču "neka brane svoju teritoriju", to je sve jedna teritorija - sve je to Srbija i kako tom narodu dole bude, treba da bude i tebi i meni. Za slobodu tvog paraćina su se nakada borili i krajišnici i kosovari i vojvođani i bosanci i šumadinci!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...