Jump to content

2012.06.02-03. *Sofija, Bugarska" Festival: Loud Fest


metallicus

Recommended Posts

Lazo si ti pravio te fejkove ili nisi? Posto kako se ja secam stivi1 je pravi nick nije fejk, ne vidim zasto si izabrao onolike stivije za fejkove ako si ih ti pravio.

 

Ili je stivi1 isto tvoj fejk koji postoji od kada sam ja na forumu.... onda stvarno.... :D

 

Evo proverio sam to su ipak sve Lazini fejkovi..... Ja ne mogu da verujem da je moderator koristio od 2006 fejk da bi prozivao ljude(i to bas aktivno), i kasnije jos brdo fejkova kako bi ljudima delio minuse i sebi pluseve. Ja jos uvek ne mogu da verujem... :icon_ne:

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Ako ima neko zainteresovan za oba dana moze da se javi na 065/830-8090. Idemo nas 7 (za sada) sa dvoje kola tako da moze da se javi do troje ljudi. Za jednog sigurno ima i obezbedjen smestaj u hostelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Оћу и ја у Бугарску :D Зашто на српском евентиму не могу да узмем карту за 1 дан, има само ова варијанта за цео фест, јел то истеко тај Presale или нема више карата? O.o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo kartu za jedan dan preko srpskog Eventima, doduse ima tome mozda i 20 dana.

Moguce da su ukinuli mogucnost prodaje jednodnevnih karata za inostranstvo, posto se festival primakao. Znam da je takva praksa bila sa nekim drugim festivalima. U svakom slucaju kapiram da ces moci na ulazu kupiti kartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u subotu na ovom festu, prvi dan, i evo kratkog osvrta:

Tristania je svirala prva, ali sam njihov nastup propustio. Ionako smo malo zakasnili na pocetak, a po dolasku smo se odmah bacili na ceprkanje po Nuclear Blast merchandise standu.

Lacuna Coil – sasvim postena svirka, dovoljno cisto i jasno ozvucenje, solidan prijem kod publike, izazovne butke Cristine Scabbie i par solidnih pjesama koje su mi bile poznate od ranije – meni sasvim dovoljno.

Behemoth – i za njih vazi da su posteno odsvirali, imali su bolju podrsku iz publike nego Lacuna Coil rekao bih.

Symphony X – Prema ocekivanjima prenapanjeno ozvucenje, meni ne bi smetalo da je bilo za nijansu tise, mozda bi tada generalno zvuk i bio jos bolji, ali nema veze. Setlista je prvenstveno bila podredjena novom albumu, a onda i “Paradise Lost” albumu, dok su od starijih radova opicili “Inferno” i “Of Sins and Shadows”, sve sa matricom na onom horskom dijelu na sredini. Sir Russell Allen odlican kao frontmen, sa dosta strasti ulazi u svoju ulogu, komunicira sa publikom, a debeli Romeo sara po gitari sve u sesnaes’. Svirali su 1h i 10 minuta, evo setliste: Iconoclast, End of Innocence, Dehumanized, Electric Messiah, When All is Lost, Inferno (Unleash the Fire), Of Sins and Shadows, Eve of Seduction, Serpent’s Kiss, Set the World on Fire.

Generalno nosim pozitivniji utisak sa ovog nastupa, nego sa onog iz Peste 2011., ali je na onom ako nista setlista bila znatno bolja.

 

W.A.S.P. – Jedan od onih nastupa za dusu, kad se hitovi redjaju jedan za drugim kao na traci. Od jucerasnjih bendova privukli su najvise ljudi, pa procjenjujem da je tokom njihovog nastupa u publici bilo oko 10000 ljudi. Dosta energije, dobrih rifova i skakanja po bini i presjek najvecih hitova uz dva video panoa sa strane na kojima su isli njihovi spotovi i isjecci iz starih horror filmova. Sa poduzim bisom nabili su na kraju 1h i 25 minuta nastupa. Nazalost, kako se moglo i ocekivati, ipak nisu odsvirane “Sleeping in the Fire” i “Animal (FUCK like a Beast)”. Da sad ne bih lupao po sjecanju, evo tacne setliste: http://www.setlist.f...a-63dfde7f.html

 

Sama lokacija festivala je izvan grada, ali smo mi bili sa kolima, pa nam to nije poredstavljalo problem oko dolaska. Malo nas je i gnjavila kisa koja je u nekoliko navrata pocinjala, ali nista strasno.

Sve u svemu, maksimalno sam zadovoljan vidjenim, vrijedilo je otici. Pozdrav ekipi sa kojom sam isao, nadam se da je bilo dobro i drugi dan.

 

:pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo da kazem da je sofija mnogo ruzan grad i da su ljudi poprilicno ruzni takodje.

 

ne znam sta bi moralo da se desi da odem tamo opet, mozda neurosis sa predgrupom primordial. tako nesto suludo.

 

kad pogledas njuske jasno ti bude zasto toliko vole manowar.

 

Asphyx smo propustili :( tako to uvek ide kad ides kombijem ne moze niko nista da se dogovori, gubi se vreme i tako na kraju propustili bend koji sam mnogo hteo da vidim. cak nisam ni majicu kupio jer su samo S i XL imali, propast sve u svemu.

 

Meshuggah ojebala po obicaju. ovo mi je osmi put da ih gledam od 2001. nisu toliko zivahni kao sto su nekad bili, ali zvuk govori za sebe. bukvalno ne znam da li moze metal bend brutalnije i preciznije da zvuci sveukupno, narocito na festivalu. Jens bio raspolozen, ceo NMCC pevao iz publike, izgubio patiku u blatu i onda bacio i drugu blatnjavu tiku u publiku nakon sto se vratio na binu.

 

setlista Demiurge, Pravus, Do Not Look Down, The Hurt That Finds You First, Bleed, New Millennium Cyanide Christ, Rational Gaze, Future Breed Machine, Dancers to a Discordant System

 

Soulfly prilicno tuzan prizor. Ovaj Max ne moze ni da se dere vise, sve iste pesme svira, svira riffove iz Iron Man i Walk da bi dobio neku reakciju od publike, i naravno najbolju reakciju dobije kad svira Arise. Mislim da njemu ni gitara nije ukljucena. Drugi gitarista zeli da bude u death metal bendu mnogo, celav, bradica, siljata gitara na pupku, i on je poprilicno precizan pa nekako i spasava stvar od potpunog propasta. Bubnjar presvira skoro svaku pesmu, deluje kao da mu je dosadno.

 

Annihilator su bili odlicni, Waters pun energije. Jedino sto mi je glupo je sto pevac sad svira i gitaru. Bolje da uzmu drugog gitaristu i da puste coveka da bude frontmen. Ovako Waters glumi frontmena, Kapiram da je on baja, to je svima jasno, ali glupo izgleda mnogo na bini da niko nije u sred bine i pevac je postrojen sa strane.

 

Dobra setlista, mada ne znam novije posto nista nakon Carnivala nisam slusao.

 

Bio Fun Palace, King of the Kill, Ultra-Motion, Phantasmogoria, Stonewall, WTYD, itd i Allison Hell za kraj naravno.

 

Prvi put gledam Slayer i drago mi je, jer ne izgledaju kao da ce jos dugo da sviraju. Araya ima nula snage za bilo sta. Uskoro ce ledja da ga dotuku kapiram. Nit peva sa entuzijasmom, nit prica sa publikom, nit se pomera na bini. ne znam ni da li se oznojio. samo desna ruka drlja i dere se preko kurca. Zao mi ga je, izgleda kao deda na bini. King je King, on se nikad ne menja, a onaj Holt mi je prevelika lozana za Slayer. Bolji bi bio kao drugi gitarista Annihilatoru realno, nema taj hanneman stav. kapiram da je pat obrien mnogo bolje resenje, ali jbg, kad CC stalno svira.

 

Setlista bez ikakvih iznenadjenja, ljudi se ponadali da ce dobiti Seasons za bis posle Raining Blood, ali se to nije desilo.

 

Sve u svemu, ista prica kao Metallica, bend koji nista nema novo da kaze, ali ce da uzima pare na staru slavu dok moze. jedino sto metallica ima zdrave clanove koji sviraju sa malo vise energije i vise para za show, a slayer ima ozbiljnog bubnjara koji najvise pomaze da to lici na nesto na kraj dana. Lombardu stvarno svaka cast, on je definitivno kicma benda.

 

fest kao fest je prilicno bezvezan, ali to je bugarska ipak, sta drugo ocekivati. Nije bilo dovoljno mesta da se pazari pivo pa si morao da cekas u ogromnim redovima i stalno da kupujes po 2-3 (ako si hteo da se napijes kao sto sam ja hteo).

 

Hrana je bila prilicno ruzna, idalje mi je muka od neke cufte bugarske. ljudi su nakaze, grad je ruzniji od svakog veceg grada u srbiji.

 

kupio sam izuzetan kult od prog metal albuma za 5 evra na kraju, sto je bilo kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W.A.S.P. – Jedan od onih nastupa za dusu, kad se hitovi redjaju jedan za drugim kao na traci. Od jucerasnjih bendova privukli su najvise ljudi, pa procjenjujem da je tokom njihovog nastupa u publici bilo oko 10000 ljudi. Dosta energije, dobrih rifova i skakanja po bini i presjek najvecih hitova uz dva video panoa sa strane na kojima su isli njihovi spotovi i isjecci iz starih horror filmova. Sa poduzim bisom nabili su na kraju 1h i 25 minuta nastupa. Nazalost, kako se moglo i ocekivati, ipak nisu odsvirane “Sleeping in the Fire” i “Animal (FUCK like a Beast)”. Da sad ne bih lupao po sjecanju, evo tacne setliste: http://www.setlist.f...a-63dfde7f.html

 

Ja ne mogu da verujem da taj covek vec 2 godine, ako ne i vise, nece ni pedalj da promeni listu. Strahovito predvidljivo

 

 

Asphyx smo propustili :(

 

Koj' li ste moj isli onda? :D

 

Al' dobro, lepo zbog Annihilatora, a i Slayer lista malo zanimljivija...

 

Je l' im pivo jos evro na festivalima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazo si ti pravio te fejkove ili nisi? Posto kako se ja secam stivi1 je pravi nick nije fejk, ne vidim zasto si izabrao onolike stivije za fejkove ako si ih ti pravio.

 

Ili je stivi1 isto tvoj fejk koji postoji od kada sam ja na forumu.... onda stvarno.... :D

 

Evo proverio sam to su ipak sve Lazini fejkovi..... Ja ne mogu da verujem da je moderator koristio od 2006 fejk da bi prozivao ljude(i to bas aktivno), i kasnije jos brdo fejkova kako bi ljudima delio minuse i sebi pluseve. Ja jos uvek ne mogu da verujem... :icon_ne:

 

Hahaa, raskrinkao si glavnog forum sabotazera - Sitivi- ja, :tehkista:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...