Jump to content

Narodnjački metal


ÆSTROPHOBOS

Recommended Posts

Не говорим о томе.

 

Упореди:

 

 

 

 

са

 

 

 

 

 

 

 

 

И да се упишем:

 

Stvarno si na pravom putu da postaneš uspešan političar u zemlji Srbiji. Hodajuća kontradikcija. Znaš, nekima od nas je bitnija Zvezda od kvltnih turbo folk bendova.

 

Kako si uspeo da pronađeš glup metal tekst i uporediš ga sa (pod znakom pitanja)* dobrim narodnjačkim, isto tako si mogao da pronađeš glup narodnjački tekst i uporediš ga sa dobrim metal tekstom.

 

Kažem "pod znakom pitanja" jer se meni takvi tekstovi MENI LIČNO uopšte ne dopadaju. Nikad nisam voleo ljubavne žalopojke i zato su me narodnjaci smarali još od rane mladosti, sve se svodilo na ja nju/njega volim, a ona/on mene ne, sad ću da srežem vene, obesim se, bacim pod voz, jer, ono ipak, suzama sam brisao tapete, otišla si i odvela dete.

 

P.S. Mada, ne mogu da kažem da su svi narodnjački tekstovi nekvalitetni, ima tu itekako kvalitetnih tekstova, ali to već nije turbo folk, već narodna izvorna muzika, za to već imam rispekt.

Edited by Sisus
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da osetih se uvredjenim sa ovim gore za growl i death metal,growl pevanje je nastalo od ovog coveka

http://www.youtube.com/watch?v=2pOl8MlVveA Dakle blues dakle emocija dakle zajebite :)

 

A i cinjenica da narodnjaci skupljaju poene na metal ideologiji evo poslusajte ovu pagansku stvar koju je brzi stari speedash ukrao od the stona ,sa sve jump in the fire slikom pozadi

http://www.youtube.com/watch?v=ubVqgco8y40

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno si na pravom putu da postaneš uspešan političar u zemlji Srbiji. Hodajuća kontradikcija. Znaš, nekima od nas je bitnija Zvezda od kvltnih turbo folk bendova.

 

Kako si uspeo da pronađeš glup metal tekst i uporediš ga sa (pod znakom pitanja)* dobrim narodnjačkim, isto tako si mogao da pronađeš glup narodnjački tekst i uporediš ga sa dobrim metal tekstom.

 

 

Узео сам прост и једноставан народњачки текст песме коју сам ових дана помињао и прост и једноставан текст о којем смо недавно причали на теми бенда, никаквих скривених намера није било, нити неког "политиканства".

 

Друго, који год текстови метала и народњака да се упореде, опет ће пријемчивији бити народњаци. Чињеница је да ми који слушамо метал неупоредиво више пажње придајемо музици од људи који слушају друге жанрове и да се то често граничи са претеривањем, као и да су теме о којима се говори у текстовима народњака много ближе свакодневном животу од оних којима се баве металци.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da slušam politički orijentisan thrash i punk i sada ćeš da mi kažeš da su mi bliskije teme narodnjaka u kojima neko svakodnevno plače zbog nesuđene ljubavi i propada u kafani. Znaš da nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Узео сам прост и једноставан народњачки текст песме коју сам ових дана помињао и прост и једноставан текст о којем смо недавно причали на теми бенда, никаквих скривених намера није било, нити неког "политиканства".

Što onda nisi uporedio Minelu sa prostim tekstom Metalike, npr?

 

Друго, који год текстови метала и народњака да се упореде, опет ће пријемчивији бити народњаци.

Kako kome.

 

Чињеница је да ми који слушамо метал неупоредиво више пажње придајемо музици од људи који слушају друге жанрове и да се то често граничи са претеривањем, као и да су теме о којима се говори у текстовима народњака много ближе свакодневном животу од оних којима се баве металци.

I zbog toga su narodnjački tekstovi bolji? Zato što metalci preteruju u ljubavi prema muzici i zbog toga što su narodnjački tekstovi bliži svakodnevnom životu? Ne znam, meni to nije neki reper.

 

Samo da dodam da nisam rekao da su metal tekstovi bolji ili gori, ima i tu svega i svačega i meni lično tekstovi nisu toliko bitni, ubij me ako znam i 10% tekstova bendova koje slušam, meni je muzika mnogo bitnija (ja sam glupi bubnjar, jelte), nego tekstovi, ali mi je glupo kad neko poredi babe i žabe.

 

Edit: i sad kad se Lou javio, opet jedna kontradiktornost kod tebe, Kuruze. Narodnjački tekstovi su ti bliži svakodnevnom životu aka. odavanju alkoholu na splavovima, a mrziš pijančenje i izlaske. Kako sad to?

Edited by Sisus
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da slušam politički orijentisan thrash i punk i sada ćeš da mi kažeš da su mi bliskije teme narodnjaka u kojima neko svakodnevno plače zbog nesuđene ljubavi i propada u kafani. Znaš da nema smisla.

 

ALI FALA BOGU NISI NEKI MARGINALAC I NARKOMAN DA SLUSAS TO DJUBRE. SAMO METAL ORIJENTISAN METAL NIKAD DEVIJACIJE.

http://www.youtube.com/watch?v=GVZXYGICVOk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koCkica i sisoje

U principu,obojica ste izneli stvari u kojima ste u pravu.Po ovom pitanju je glupo generalizovati.Samo meni je oduvek bilo smesno kada dodje neki kosijaner i krene srati kako su narodnjacki tekstovi sranje i lose uticu na mlade,dok mu sa zvucnika treste Teach children to worship Satan ili Fucked With A Knife.

Edited by lemmy sixx
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da slušam politički orijentisan thrash i punk i sada ćeš da mi kažeš da su mi bliskije teme narodnjaka u kojima neko svakodnevno plače zbog nesuđene ljubavi i propada u kafani. Znaš da nema smisla.

 

Identicno su ti bliski.I jedna i druga stvar.Iako si ti covek na koga utice to o cemu navedeni bendovi pevaju,pre svega si covek od krvi i mesa koji voli i jebe.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koCkica i sisoje

U principu,obojica ste izneli stvari u kojima ste u pravu.Po ovom pitanju je glupo generalizovati.Samo meni je oduvek bilo smesno kada dodje neki kosijaner i krene srati kako su narodnjacki tekstovi sranje i lose uticu na mlade,dok mu sa zvucnika treste Teach children to worship Satan ili Fucked With A Knife.

Upravo to.Pre par nedelja sam nekim ljudima bas to objasnjavao kad su kenjali kako "turbo folk ima textove koji uticu na moral ljudi" hahah.Odusevljenm sam sto i ovde na forumu ima ljudi koji dele takvo misljenje i uvidjaju te stvari. \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa narodnjackim tekstovima i klincima koji slusaju te pesme je to sto mogu svoju svakodnevnicu lakse da pronadju u tim tekstovima i da usvoje taj "sistem vrednosti" koji zaista jeste blizak realnom sistemu vrednosti kod nas.

metal s druge strane pruza neku alternativu tome koja je vise ukorenjena u fantaziji (djavoli, ktului, nuklearni ratovi, gospodari prstenova, kurcevi...) sto s jedne strane nije da bas preterano obogacuje duh, ali svejedno, nije stetno.

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodnjacki metal, zajebantski metal, zajebantski bendovi... cini mi se trend koji ovde postaje sve jaci i biva sve bolje prihvacen od strane nase publike. Istovremeno je to pokazatelj kakvo je stanje sa nasim autorskim bendovima.

Volim poslusati stari SMF i Pero Deformero i to mi je sasvim dovoljno, ne zanimaju me novi bendovi sa tom pricom, isto koliko me ne zanima ni Grand produkcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicno su ti bliski.I jedna i druga stvar.Iako si ti covek na koga utice to o cemu navedeni bendovi pevaju,pre svega si covek od krvi i mesa koji voli i jebe.

Ali pitanje je u količini. Koliko često o čemu razmišljaš, koliko često šta radiš. Lomljenje čaša od kristala, jer si sit i kafane, jer te je ostavila zbog drugog na dan venčanja ne dolazi svakodnevno kao psovanje političarske majke. Pa ti vidi šta je bliže, u tom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što onda nisi uporedio Minelu sa prostim tekstom Metalike, npr?

 

 

Kako kome.

 

 

I zbog toga su narodnjački tekstovi bolji? Zato što metalci preteruju u ljubavi prema muzici i zbog toga što su narodnjački tekstovi bliži svakodnevnom životu? Ne znam, meni to nije neki reper.

 

Samo da dodam da nisam rekao da su metal tekstovi bolji ili gori, ima i tu svega i svačega i meni lično tekstovi nisu toliko bitni, ubij me ako znam i 10% tekstova bendova koje slušam, meni je muzika mnogo bitnija (ja sam glupi bubnjar, jelte), nego tekstovi, ali mi je glupo kad neko poredi babe i žabe.

 

Edit: i sad kad se Lou javio, opet jedna kontradiktornost kod tebe, Kuruze. Narodnjački tekstovi su ti bliži svakodnevnom životu aka. odavanju alkoholu na splavovima, a mrziš pijančenje i izlaske. Kako sad to?

 

Kontradiktornosti, ime ti je Radomir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst koji je stavio govori o zaljubljenosti u najboljeg druga za koju on ne zna :da:

Hvala na prevodu, ali znam i ja da čitam, verovala ili ne. ;)

 

 

@koCkica i sisoje

U principu,obojica ste izneli stvari u kojima ste u pravu.Po ovom pitanju je glupo generalizovati.Samo meni je oduvek bilo smesno kada dodje neki kosijaner i krene srati kako su narodnjacki tekstovi sranje i lose uticu na mlade,dok mu sa zvucnika treste Teach children to worship Satan ili Fucked With A Knife.

Ja i ne generalizujem. Upravo hoću da ukažem da glupih tekstova ima i kod jednih i kod drugih, a isto tako i dobrih, ali je glupo dokazivati nešto tako što ćeš porediti babe i žabe. Isto kao i taj kosijaner su smešni i zeldiji za koje su metalci smrdljivi satanisti i narkomani. Generalizacije ima svuda i to je ono što je sranje. Upoznati čoveka, pa onda pričati o njemu, a ne donositi zaključke na osnovu tuđih priča. Meni nije bitno ko kakvu muziku sluša, ne vrednujem ljude na osnovu toga. Kod mene, ili si čovek ili nisi, muzika tu nema apsolutno nikakvu ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једини ваљани народњачки текстови (видим да се о томе прича) су они од пре 20, 25, 30 година.

 

Данас је бесмислено говорити да су "пријемчљивији", "бољи", "ближи" или шта већ текстови народњака. Јесте, има неких ђубре металских текстова, то стоји, али се исто тако не може од неког Grind или Gore бенда очекивати да пева о љубави. Осим ако није у питању некрофилија. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...