Jump to content

2012.05.08. *Ušće, Beograd* Metallica, Gojira, Machine Head


Ninoslav

Recommended Posts

Zlo!!! Jedno veliko zlo!!! :pivopije::rockdevil::muzicar: Ovako mi je najlakse da opisem svirku Metallice. Sve je bilo super. Samo su mogli malo baseve da smanje, al' nema veze. Hehe...

 

Najveca zamerka ide publici u fanpitu. Ubedljivo najgora publika od kako idem na koncerte. Ovi oko mene kao da su bili u nekoj discoteci ili na koncertu Boney M. Nigde headbanging, jedva su ponesto otpevali (Nothing Else Matters) a o sutkama/circle pit-u da i ne govorim. Uglavnom, najmanje metalaca je bilo ili drugim recima, najmanje je bilo fanova Metallice. Sve neki/neke sa Armani majicama i sta ti ja znam. :violent:

  • Upvote 5
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf...krv ti jebem, kako me vrat boli...razvaljen sam ! :rockdevil:

 

Gojira - udjoh na flying whales, cini mi se da su poceli pre 18:30, jer sam bas u to vreme krocio na Usce. Kratko, ali slatko...momci su razvalili, nema sta. Voleo bi da ih cujem s' duzom setlistom i na nekom manjem prostoru.

 

Machine Head - meni je bilo bas fino na njima, truo izbor pesama al' stas'...inace, poserem se ovima za miksetom sto se tice zvuka na obe predgrupe. Uzasno mutno, od bas pedale se dosta toga nije ni culo (posebno na Gojiri). Vokali na obe prdgrupe...kao tranzistor da sam upalio.

 

METALLICA - Institucija :rockdevil: Od prvih pucnjeva na Ecstasy of gold, bio sam u transu! James, Kirk i Robert...naklon, premocni su uzivo! Dansko govno...ostalo dansko govno, al' jebem ga. :lol: Kao sto neko pomenu, solaze su se malo slabije cule od pedale...steta! Setlista bas dobra...ne mogu da kukam fali mi ovo, fali mi ono...jbg-a, takva turneja. Sve je bilo mocno.

 

Bio sam na kraju fan pita, po sredini bine. Deluje kao da se masa nabila napred jer je tu bilo bas dosta prostora...inace, mrtvi bre ljudi...kao na sahrani, jedini sam skakao s' nekom cicom i drao se u krugu od 15-ak metara (dala mi je broj, al' iz Krusevca je...jbg-a, zajeb :haha: ).

 

Inace, bezobrazne cene piva...250 dinara, pa majku mu jebem. :violent: Al' sam pio :twisted:

 

10/10

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super odsvirano, malo sporija set lista, al je opet bilo interesantno, drugachije.... mislim da jamesa davno nisam chuo da onako dobro peva... meni pizdarija bili i oni laseri :zuba: ...sve cool sa njihove strane....

 

...ali se slazem sa thrasherom, bio sam na trenutke besan na ljude koji kao da su doshli na mirne demonstracije, a ne na rok koncert...nekoliko puta sam pregledao masu - 90% njih ni da se mrdne! Od publike oko mene zavisi delimichno i moj dozivljaj koncerta, tako da sam se neko vreme selio kroz parter dok nisam naishao na malo zivlju atmosferu i bolju zajebanciju.

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan koncert, još bolji od onog iz 2004.-e. Čini mi se da su i bolje odsvirali. Jedino što mi je kvarilo provod tokom prve polovine je prejak (ali preko svake mere) bas bubanj, a ni timpani i bas timpan nisu zaostajali. Kada bi svirao duple bas bubnjave doslovno se ništa drugo nije čulo. Gitare su zbog toga bile pretihe, na nekim solažama Jamesov ritam se jedva čuo. Big Mick ili počinje da gubi sluh ili oni traže takav mix :D. Na stranu sve ovo - koncert je bio sjajan.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira za ovako kratko vreme odvalila maksimalno... Zal i razocarenje ostaje za duzom setlistom,posto su trebali po najavama da sviraju sat vremena obe predgrupe... Da je jos upala Backbone...

Najvise su ostavili utisak na mene,i da nam ubrzo opet dodju,al kao hedlajneri....

 

Machine Head je bend koji prosto obozavam,al da ne sviraju nista sa Burn My Eyes i More Things Change je vrlo razocaravajuce,preterano forsiranje novog materijala,bukvalno sam popizdeo sto nisu odsvirali Davidian. Ajd zvuk sto je los bio,al atmosfera je bila na nivou,kidanje je bilo u publici... Al opet video sam legende,i nadam se da ce ove godine na Brutal Assaultu biti jos bolje.

 

Sta reci za Metallicu,nisam neki fan benda,ali objasnili su zasto su legende i jedan od najvecih bendova u metalu ikada... Svaka cast,ovo je bilo ludilo,a i sta se drugo moglo ocekivati,zvuk odlican,bend usviran do bola,masa u transu... Pravi spektakl :rockdevil:

Edited by HeLLsarma
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

gojira bila do jaja, verovatno ne moze bend usviraniji od njih da bude. to je taj nivo na kom su metallica bili kad je black izasao.

 

machine head ne volim jer su najfejkerskiji bend svih vremena a i realno nisu dobro zvuceli. bubnjar udara jedno 5 puta slabije od mario-a iz gojire.

 

metallica - koliko ja idalje volim te pesme >>>> koliko oni realno dobro sviraju nakon 30 godina. ali znaju sta treba i kako treba zato i jesu toliki bend, nisu dzabe ukljucili lasere za vreme One-a da niko ne bi obratio paznju na to kako vrljavo lars svira onaj riff na kraju :D

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Najveca zamerka ide publici u fanpitu. Ubedljivo najgora publika od kako idem na koncerte. Ovi oko mene kao da su bili u nekoj discoteci ili na koncertu Boney M. Nigde headbanging, jedva su ponesto otpevali (Nothing Else Matters) a o sutkama/circle pit-u da i ne govorim. Uglavnom, najmanje metalaca je bilo ili drugim recima, najmanje je bilo fanova Metallice. Sve neki/neke sa Armani majicama i sta ti ja znam. :violent:

+1 I ja sam u jednom trunetku popizdeo. I plus ja skacem, zezam se, pevam, a ribe i likovi onako u fensi izdanju sa torbicama i pederusama teraju me da se pomerim da prodju na svakih 5 minuta. A u rukama onako cigara i pivo, i KOKICE! Da, da ljudi su i kokice jeli. I jos se mrste kad im se isipa nesto, gde je ovaj narod doso meni nije jasno. :udri:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabani, sta vas boli kurac ko je sve dosao na koncert, zamisli, svi ti fenseri dosli samo da nerviraju vas jadne i ugnjetavane metalce :( sram ih bilo

 

Jel ima neko neki snimak Machine Head-a od sinoc?

 

MAchine Head bio prekratak, Metallica odlicna jos da je upao Creeping Death tu negde, ubistveno

  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo događaj je bio odličan, šteta što je Gojira-u (ciljano?) pojela produkcija i ubio tonac, ne sećam se kada sam čuo tako glasnu bas pedalu. Na Machine Head nemam zamerke, za nijansu duže od očekivanog i taman toliko dosadno da jedva čekaš hedlajnera.

 

Institucija zvana Metallica - sjajna, James posebno! Ne znam da li zbog ovakve turneje i priprema za nju, ali sve pesme sa Black su zvučale fenomenalno. Veliki plus u listi za "The Shortest Straw", ostalo manje-više očekivano. I da mi je znati ko i zašto forsira "Fuel"....

 

Što se fanpita tiče, ne slažem se sa ocenom većine ovde: publika u fanpitu je baš onakva kakvu ova današnja Metallica i zaslužuje, što muzikom u poslednjih 20 godina, što budženjem produkcije koncerta. Ej, laseri na"One", o čemu mi pričamo? To je klasično odvačenje pažnje od muzike i regrutovanje još onih koji hoće da snime spektakl telefonom i pokazuju gde su billi. Jedino što je meni neverovatno je da je ostavljeno toliko praznog prostora u fanpitu, verujem bezbednost i to ali je stvarno bilo preterano mnogo mesta, što je moguće doprinelo i lošijoj atmosferi.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Fan Pitu.Ja sa svoje 42 godine nisam dosao da divljam nego da cujem omiljenu grupu.Naravno iskusno sam zauzeo mesto ispred mix pulta...zvuk je bio besprekoran ravan onom AC/DC sa JNA.jeste masa u Fan Pitu bila onako kilava ali sam stekao utisak da je malo pusteno karata za Fan Pit jer je mesta bilo za jos par hiljada ljudi.Da je bio puniji FAN PIT sigurno bi izgledalo mnogo bolje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato je u parteru bilo do jaja. gužvanjac i šutke kod same ograde fan pita na mašin hedu. :wub:

 

Zato su nas nabili na onu ogradu da mislim da mi je neko rebro slomljeno :haha:

Bilo je likova u fanpitu koji su prelezali pola koncerta(jer je fanpit bio polu prazan), a i dosta ih je samo trckaralo okolo... a u parteru ni sibicu nisi mogao baciti :)

Sve u svemu, koncert je bio odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskocio sam ogradu , tj natakao sam se .... Boli me kurac , prodro sam se redarima , sta gledate , dacu vam kintu ... Kad sam preskocio onako pijan , rekao sam im mrs u picku materinu .... ZA DZABEEEEEEEEEEEEEE , PISAM O VAMA STO STE PLATILI KARTUUUUUUUUUUUU ........ JEBI SRETOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunar i ja smo bili medj' prvim redovima partera i u picku materinu daleko od bine. O samom koncertu nemam toliko sta da kazem, bilo je jebeno dobro i najvise me je odusevio One, prelepo je izgledalo, bas prelepo.

Uglavnom, ne znam kako je bilo u fan pitu napred, ali ovo sto smo mi videli su bili neki ljudi koji su random setali u fazonu "e, ja dos'o, al' ne znam gde sam dos'o, a ni zasto", a ljudi oko nas su cutali sve vreme, otpevali svoje kada je poceo NEM i odstajali koncert do kraja.

Zamalo da se pobijem sa nekim idiotkinjama iz Banja Luke al' kao nisam jer je obezbedjenje bilo blize meni. Neki debeli lik je lezao na meni sve vreme al' nema veze jebeno METALIKA METALIKA AOEEOAOAOAOAEOEOOEOAOAOAOI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...