Jump to content

2012.05.08. *Ušće, Beograd* Metallica, Gojira, Machine Head


Ninoslav

Recommended Posts

Sta reci, za Machine Head kao da ljudi nikad nisu culi(za Gojiru necu ni da komentarisem). Ja i basista pokusavali da napravimo sutke, drali se MachineFuckinHead i ljudi samo se odmaknu i gledaju nas ko mentole, bili levo od centra bine u jebenom Fan Pit-u...Machine Head bez emocije, mada mi je takav utisak mozda i zbog publike koja nas je okruzavala. Metallica je zvucala do jaja, zvuk po meni katastrofalni u odnosu na 2004 i jos neke koncerte koje sam gledao, jebeni bas bubanj...Bilo je gresaka al to me podseca da je to samo Live nastup i da se takve stvari desavaju, nikakvu veliku zamerku sa te strane nemam. Cuo sam James-ovu gitaru i bubanj najvise, Kirk-a mozda i bolje sto nisam cuo jer bi ispizdeo :)

Atmosfera - pozerska, svi su dosli da se fotkaju, da kazu da su bili na koncertu i blenuli u bend ko da ne znaju ni sami sta ih je snaslo i na sta su dosli, bedno. Ja sam se sa svojim drustvom super proveo, i pevali smo sve pesme, nisam dozvolio da me ljudi pored demotivisu, ipak sam na kraju dosao da gledam i slusam Metallicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, da i ja reknem koju...

 

fenomenalan koncert sve ukupno, fantastichan utisak nakon svega i gomila trenutaka za pamcenje, ali ono shto moram da izdvojim odmah na pochetku, a nekoliko vas je vec spomenulo, je ochajna publika, mada se to moglo i ochekivati. mozda nisam navikao jer slabo posecujem metal svirke/koncerte u zadnje vreme, ali ovo je ubedljivo najgora publika koju sam ikad video.

prva stvar - nepoznavanje gradiva. kunem vam se da nisam video nikoga u blizini da je znao ijednu rech bilo koje machine head pesme (samo jedan tresher kojeg je publika nosila), a bogami i vecine metalikinih pesama (posle mastera kojeg su svi pevali, muk na the shortest straw npr). ja jedini manijak skachem i pevam sve mh pesme, ljudi okolo me gledaju kao debila. mogu pozeri da me povuku za kurac. vazno da svi vichu "oj, oj, oj".

druga stvar - 90% publike su chinili neopevani seljaci. guranje, uvek duhoviti komentari i vikanje, bacanje chasha sa pivom, a i masovna tucha pred pochetak metalike koja je trajala dobrih 10 minuta. kod te tuche sam vec ispizdeo totalno. i ja sam chuo neka dva klinca '94-95. godishte kako pred gojirin nastup prichaju "pichke francuske, govna zvalava" i sl.

eto, to mi je ubedljivo najveci minus, ostalo je uglavnom bilo vrhunski.

 

stajao sam na nekih 10 metara iza fan pit ograde u sredini, izmedju ona dva tornja. guzva je bila ogromna, ali necu da se zalim jer mesto bilo dosta dobro. sva sreca pa imam skoro 2 metra pa sam, za razliku od drugarice s kojom sam bio, sve video.

 

gojira odlichna, ali ozvuchenje i duzina nastup su minus. inache, nisam ih nikad slushao puno pa sam znao samo par pesama i pevao sam ono shto sam znao, za razliku od ljudi oko mene, gde je samo jedan lik znao otprilike koliko i ja, ostali nishta. svi su se gurali da prodju napred, ali uglavnom samo da bi se shutirali, niko da isposhtuje bend.

 

machine head isto sjajan, mada opet ozvuchenje problem i naravno publika. ne znam kako je bilo u fan pitu, ali u parteru je bilo maksimalno kuliranje, kao i tokom gojire. meni se svidelo forsiranje zadnja 2 albuma, jer su mi ta dva najbolja uz bme. najveca zamerka je izostavljanje davidiana, kojeg su svirali u pragu za kraj, iako je publika vikala "we want more". nije mi jasno to uopshte, to im je verovatno najveci hit, ali oprosticu im jer je sve osim beautiful mourning bilo po mom ukusu.

 

metalika - sve ste vec rekli uglavnom, nemam puno da dodam. bogovi jebeni. najbolji nastup koji sam gledao u zivotu ispracen vrhunskom setlistom (s obzirom da pesme sa black-a nisu mogle biti zamenjene). grlo otishlo skroz u kurac. pirotehnika, laseri i celokupan scenski nastup su bili fenomenalni. samo shto se nisam upishao od srece kad su krenuli battery i the shortest straw. publika malo bolja nego tokom nastupa predgrupa, ali opet go kurac. nadam se da cu ih ponovo gledati nekad.

 

od jumovaca video samo mog zemljaka blagoja pre nego shto sam ushao. lepo se pozdravismo, ali je on zurio pa se nismo isprichali. odmah sam ga prepoznao jer kolika je shansa da bude vishe ljudi u maskirno-obichueri kombinaciji. :bigblue:

 

toliko za sada od mene.

Edited by SkullKrusheR
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira - УБИШЕ! АЛИ УБИШЕ! Драго ми је што ме је женска упознала са радом овог бенда. :) Много ми је криво што су свирали само 6-7 песама и што им је звук био брљав, али су УБИЛИ

 

Machine Head - Имам утисак да су предуго свирали, ал' се ни једног детаља и звука НЕ СЕЋАМ, јер сам се напио ко пичка. :haha:

 

Metallica - ...

 

 

...

 

 

...

 

 

...

 

 

...

 

 

Бог те јебо како убише. Толико

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da bacim hejt na najgoru šabaneriju koju sam video (neću da kažem kao što neko reče da su došli iz zapizdine jer sam i ja sam seljak čovek ali treba nešto da se zna). Prvo, ispred nas stali neki koji su nas zamolili da ih pustimo na MH i likovi nisu ućutali apsolutno, srali neke seljačke fazone, onda sam morao da se pomerim i upao među još neke veće šabane koji su pevali EKV i prdeli toliko da je smrdelo na jebenom otvorenom pa vi vidite. Na Metallici su idioti pored nas gurali i šutirali naše žene pa smo pola vremena morali da ih čuvamo a vrhunac mi je ipak bio lik koji je vikao Whiskey in the jar i pevao je kad se tražio bis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam "One" na YT, izgleda da je bas bubanj silovao samo nas u fan pitu. :haha:

E da, bilo je dobro kad je masa pocela da peva "Walk" u pauzi. :haha:

 

I ja sam uspela da dobijem laktom u glavu, na samom kraju koncerta.

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji bend svih vremena jos jednom pokazao koliko su svi ostali minorni.

 

Najbolje uvjezbani live bend trenutno pokazao da ne bi trebali da budu toliko minorni, ni minutazom, ni ozvucenjem i da su jebene ubice.

 

Treci najbolji bend sinoc pokazao da set lista bez prvog albuma ne bi trebalo da im se vise desava.

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko reče da je MH iskren, pa njihova karijera je epitom neiskrenosti u metalu, bend koji je uvak svirao ono što je trenutno popularno i sinoć su trešeri koji znaju i baladu odsvirati pred Metallicom. Ne seri kume nego daj Old i Ten ton hammer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Metallica - klasicni tezgarosi. Bilo je brljavih duplih pedala, fals tonova, sve zivo sto ne bi trebao jedan bend takvog kalibra da dozvoli sebi. Zvuk je bio za nijansu bolji nego sto su predhodni bednovi imali. Kirk nije napredovao 20 godina sa solazama, za Lars-a mislim da je svaki komentar suvisan, Rob je OK odsvirao, i James je odradio posao, nista vise. Emocija NULA, a to sto su kao odsvirali neki bis - to sam siguran da ce svugde odsvirati isto, ili slicno (max. 2 pesme razlike). I da, fejl komentar "Metallica loves you" i "God Bless You" da cujem od James-a? FEJL.

 

 

Zvuk promenljivog kvaliteta (uglavnom loš), Metallica loves you sranja, Armani i tezga. Jebali ih svi jadnici koji su došli da ih gledaju, uključujući i mene.

  • Upvote 3
  • Downvote 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko reče da je MH iskren, pa njihova karijera je epitom neiskrenosti u metalu, bend koji je uvak svirao ono što je trenutno popularno i sinoć su trešeri koji znaju i baladu odsvirati pred Metallicom. Ne seri kume nego daj Old i Ten ton hammer.

Ovo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tokom Machine Heada, sam jedva pratio koncert. Konstantno me je neko gurao iza ledaj i sibao u bubrege i kicmu. Mislim sve je to metal, ali kada vec sat vremena guraju napred i vide da jednostavno poslednja dva reda je nemoguce probiti, zasto ko mazga nastavljaju da guraju napred, kako uopste onda pratis sta se dogadja. Jedan lik je isto tako bukvalno se zaleteo i pesnicama udarao sve oko sebe ne bi li se probio napred, ali kao sto rekoh ako nisi zauzeo svoju poziciju, tesko se mozes probiti u prva dva reda.

 

Mislim to mi uvek dosta sjebe dozivljaj koncerta.

Edited by Lunar
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko reče da je MH iskren, pa njihova karijera je epitom neiskrenosti u metalu, bend koji je uvak svirao ono što je trenutno popularno i sinoć su trešeri koji znaju i baladu odsvirati pred Metallicom.

 

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino je seronja Lars toliko otpanjio baseve da je poklopio pola "One" solaze. :violent:

 

Slazem se sa ovim, solaze na "One" i na "Seek & Destroy" su bile bas muljave i necujne, ne znam da li je to Hammet nesto smandrljao ili ga nisu pojacali kako treba ili sta vec, ali bas je primjetno bilo kako su prazni ti djelovi pjesama.

 

 

Najveca zamerka ide publici u fanpitu. Ubedljivo najgora publika od kako idem na koncerte. Ovi oko mene kao da su bili u nekoj discoteci ili na koncertu Boney M. Nigde headbanging, jedva su ponesto otpevali (Nothing Else Matters) a o sutkama/circle pit-u da i ne govorim. Uglavnom, najmanje metalaca je bilo ili drugim recima, najmanje je bilo fanova Metallice. Sve neki/neke sa Armani majicama i sta ti ja znam. :violent:

 

Kad bi pola publike sa Metallice slusalo metal sa imalo posvecenosti imali bi sigurno bar jednom godisnje u Srbiji neki jak metal festival, kao sto npr imaju Bugari.

 

Iza mene su stajali neki lik i njegova riba i par puta su me dotakli po ledjima u fazonu "smiri se malo, udaras nas" i nesto slicno tome. Stvar je u tome sto uopste nesto nisam divljao, nego sam headbangovao u mjestu, nista ekstremno, tako da sam ih samo 'ladno iskulirao. Nakon par minuta opet ta riba kaze meni "E izvini, ja moram stati ispred tebe, ako tako nastavis ubices nas". Ja kazem i njoj i njemu: "Naravno, samo izvolite" i pustim ih ispred sebe i jos im oboma na uvo glasno dodam: "Nismo dosli u pozoriste!". I tako ih pustim ispred sebe, a taj lik me kao nesto poprijeko pogleda, a ja se mislim u sebi "Ko te jebe, majmune jedan". Dok su stajali ispred mene, par puta bacim pogled na njih i skontam kako se taj tip najstrasnije dosadjuje, zijeva i vise gleda unaokolo nego ka bini, dok mu riba prati koncert, vidi se da je samo ona dosla radi Metallice. I onda vrhunac: riba mu najavljuje da ce sad "Enter Sandman", on kao ne moze da se sjeti te pjesme i krece "Enter Sandman" i covjek naglas kaze kako ne zna koja je to stvar i okrece se ka nekim do sebe i pita ih koja je to pjesma. Sta vise reci, jbt... Mislim, ne mozes nikome zabraniti da dodje na metal koncert, ali ako si vec dosao, pa podrazumjeva se da znas gdje si dosao i kakva ce biti atmosfera i sta tu sve mozes da ocekujes od muzike i posjetilaca.

 

' date='09 maj 2012 - 08:28' timestamp='1336544903' post='2514707']

 

Izbacili par slika, obratite paznju na fana iza. :))))

 

 

Ne znam sto se cudite za Gordana Kicica, poznato je da on slusa Metallicu jos od kraja 80-ih, ljudi su ga vidjeli i na koncertu 2004., a i na koncertu Megadetha u basti SKCa, pa je sasvim logicno da njega, kao javnu licnost, organizatori odaberu za promotera koncerta i da mu daju akreditaciju za snake pit. Druga stvar je sto je covjek po struci glumac, zaposlen je, vjerujem da dosta igra u predstavama, pa nema vremena da bleji na Yumetalu, prati aktuelne muzicke trendove i skida sa neta anonimne avangardne bendove.

 

Jedino što je meni neverovatno je da je ostavljeno toliko praznog prostora u fanpitu, verujem bezbednost i to ali je stvarno bilo preterano mnogo mesta, što je moguće doprinelo i lošijoj atmosferi.

 

Mislim da fan-pit i ne treba da bude dupke popunjen, ako si vec platio najskuplju kartu, onda treba da dobijes i neku vrstu privilegije za to, a jedna od tih stvari je i da imas kakvu-takvu komociju oko sebe. Slazem se da je fan-pit po povrsini bio preveliki, mogli su ga skratiti, ali i da se to desilo logicno bi bilo da onda odstampaju par hiljada fanpit ulaznica manje.

 

Odoh spavati, nocas sam svega par sati spavao.. laku noc :)

  • Upvote 8
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je opet van gog predgrupa metalici,samo ovaj put je bila americka metal varijanta:

 

skalkraser:

 

KUME TI ZNAS SLEDECI PUT TE DAVIM KAKO TREBA UBITI GEJA GEJTOLU GOLIM RUKAMA I VRATITI ALANA VESTA

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

профи троловање или crash course in brain surgery

 

Исидора каже:

09/05/2012 у 16:43

Чула сам да је било и педера и лезбијки. Неби ја тамо ни мртва отишла, рекла ми од комшинице снаја, радила на штанду, продавала пиће, дивна девојка, не би ни она отишла у то легло разврата, али мора да се преживи.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...