Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Only Fools And Horses (Mućke) (1981-2003)

Featured Replies

Мени је једна од најјачих епизода кад Родни упозна грофицу сликарку на бувљаку, па заједно изађу у оперу, а тамо и Дел.

  • Replies 711
  • Views 69k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Guest HEFEST
    Guest HEFEST

    Glup ti cale sto te niije izdrko u saksiju sa kaktusima.

  • Pa nije mislio čovek da nema nijednog scenariste, neće svi da se pojave u studiju i samo da improvizuju...nemogući ste, je l' vas to sve lemmysixx pravio pa ste toliko glupi?

  • Cemu se vi radujete, sunce ti jebem.

Meni je ta sooolidna..al od tih dugackih, "specijala", najslabija...od tih meni je "Couples" neprevazidjen :da:

Мени је једна од најјачих епизода кад Родни упозна грофицу сликарку на бувљаку, па заједно изађу у оперу, а тамо и Дел.

''...is this Da Vinci? '' :bigblue:

Inače, njihov izgovor se uzima kao najpravilniji kolokvijalni (ako to uopšte postoji). Kada sam počela da studiram engleski, rečeno nam je na predavanjima fonetike da ćemo do završne godine (a nju upravo završavam) biti u mogućnosti da razumijemo every single word they say. E, kako nas slagaše :) :) Zapravo, naučila sam da fonetski, fonološki, morfološki i sintaksički objasnim every single word. Možda je profesorica na to mislila :)

Inače, njihov izgovor se uzima kao najpravilniji kolokvijalni

odlicno!

sad znam strucni izraz za onaj izgovor engleskog koji me najvise nervira. :)

 

'eads (bojsi bira glavu na novcicu)

odlicno!

sad znam strucni izraz za onaj izgovor engleskog koji me najvise nervira. :)

Pa, nemoj tako, nije baš toliko loš :D Mislim, jeste malo izopačen taj akcenat. Meni je bilo u početku teško da izgovaram /kant/ (=can't), /kasl/ (=castle) itd, ali navikne se čo'ek na sve :D

Ma, Mucke su vrh. Sigurno jedna od najboljih serija ikada, ja licno obozavam taj njihov jedinstveni britanski humor i povremene shale za tadashnju jugoslaviju :D

 

A od epizoda mi je najupecatljivija bila ona sa Garijem, tu epizodu bih mogao da gledam x puta i nikad me ne bi smorila. "GARI, GARI" : :bigblue:

E to je mnogo dobra epizoda.

 

Moja the favourite epizoda! Kakav kraj ima...uh..

Dovoljno je reci: Rodney, you plonker!

kusti :)

 

nego znate onu scenu,sad se setih,kad Del hoce smekerski da se nagne na sank,a konobar ga pomeri,pa kad izgine :) :) :) :) :) jedna od najjacih ikad.

Kraljevska! :) Tu scenu chak imam i izdvojenu kao kratki klip : )

 

Ali ne sme izostaviti ni Triggerova zbunjena faca posle toga :) :) priceless..

Pa, nemoj tako, nije baš toliko loš :D Mislim, jeste malo izopačen taj akcenat. Meni je bilo u početku teško da izgovaram /kant/ (=can't), /kasl/ (=castle) itd, ali navikne se čo'ek na sve :D

ali, nemam ja nista protiv /kasl/ i /kant/! :-) meni je najlepsi engleski, na primer, onaj koji se moze cuti u seriji sherlock holmes, ili recimo u seriji my family. tu razumem 90-95% reci, a i ono sto ne razumem mogu intuitivno da shvatim jer su im recenice logicno sklopljene (bar meni). mucke, njih ne razumem ni 50% i bez prevoda ih slabo kapiram. :udri:

 

a i zraci me del boy, mozda je zato sve to. ;-)

Пробај да их слушаш без превода. Није толико страшно. Људи се једноставно некад превише ослоне на превод, па не слушају довољно.

Kraljevska! :) Tu scenu chak imam i izdvojenu kao kratki klip : )

 

Ali ne sme izostaviti ni Triggerova zbunjena faca posle toga :) :) priceless..

 

I ja imam tu scenu izdvojenu :) to je moja omiljena fora iz Mucki :) i ona sa Albertom kad kao treba da se pretvara da se iznenadi kad mu Rodni kaze da izlazi sa nekom devojkom, a on se iznenadi pre vremena...e sto ne znam da objasnim foru.... :( ali oni koji vole Mucke, znace ;)

 

otprilike kao:

Albert - aaaaaaaaaaa :surprised:

Del - not now!

kusti :)

 

nego znate onu scenu,sad se setih,kad Del hoce smekerski da se nagne na sank,a konobar ga pomeri,pa kad izgine :) :) :) :) :) jedna od najjacih ikad.

Не једна од најјачих, него убедљиво најјача!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.