Jump to content

Stigao PayPal!


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Pa to i jeste kvaka : ako PayPal dozvoli uplate građaninu zemlje čiji zakoni jasno ne dozvoljavaju posedovanje računa u inostranstvu, PP direktno stupa u konflikt sa tom zemljom. A to je verovatno najmanje ono što žele u ovom trenutku.

 

Ne. PayPal je servis za plaćanje, a ne banka. U Hrvatskoj je ilegalno imati račun u inostranstvu, ali su PayPal uplate itekako omogućene. Da li će uplate biti omogućene pre svega ima veze sa procentom uspešnih transakcija i brojem pokušanih prevara, a tu se jako slabo kotiramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al sa druge strane koji mehanizam Srbija ima da proveri imate li racun u inostrantvu i gde? Odgovor je jasan - NIJEDAN, osim ako banka sama ne ustupi podaatke o klijentu, sto nikakako nece uciniti, osim ako

...joj drzava zakonom/dekretom naredi da to ucini. ;)

 

Ma mozes opusteno. I ne trebaju ti bas neke instrukcije - otvoris racun u nekoj stranoj banci ( prekrsis zakon nase divne zemlje ovim xD ) i vezes tu karticu za PP i cao zdravo.

Ja sam imao preko madjarskog Societe-e pa sam zaboravio da obnovim karticu, pa sam pre par godina otvorio u Sloveniji, Celjska banka.

 

ovo nije bas tako lako. recimo u svajcarskoj nema sanse da otvoris racun ni u jednoj banci, osim ako nisi rezident. bar je tako bilo 2007.

nisam znao da moze u sloveniji.. sta je sve potrebno za otvaranje racuna tamo?

 

na kipru je bilo moguce (mozda jos uvek i jeste, ne znam) otvoriti racun preko interneta, slanjem skeniranog pasosa, i oni bi poslali karticu na kucnu adresu. medjutim, sad kad je to otislo u kurac sa kiprom, bas me zanima da li ce dostaviti spiskove ljudi. ;) znam neke koji sad grizu nokte od kad je ispalo ovo njesra tamo..

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija hvala kurcu ima autoritet koliko moja pokojna baba, tako da nijedna normalna banka neće otkriti podatke o svojim korisnicima takvoj mafijaškoj tvorevini.

 

U dosta EU zemalja su zakonom sankcionisani nerezidentni računi, ili su troškovi održavanja užasni (kao npr. u Nemačkoj). Međutim, u određenom broju zemalja nisu. U tom slučaju, dovoljno je pojaviti se lično sa overenom kopijom pasoša i tražiti otvaranje računa. Ja sam PayPal godinama koristio tako što sam skoknuo kolima do Bijeljine i otvorio u Raiffeisen banci nerezidentni račun sa Visa Electron debitnom karticom. Šljakalo je sasvim fino za primanje novca.

 

Isto naravno važi i za EU zemlje tipa Slovenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[/size]

...joj drzava zakonom/dekretom naredi da to ucini. ;)

 

 

 

ovo nije bas tako lako. recimo u svajcarskoj nema sanse da otvoris racun ni u jednoj banci, osim ako nisi rezident. bar je tako bilo 2007.

nisam znao da moze u sloveniji.. sta je sve potrebno za otvaranje racuna tamo?

 

 

Ovo što je Gojko rekao, pasoš i zahtev i to je to. Doduše meni je to ortakinja završila sve, ja sam morao samo lično da se pojavim ali popunio sam joj samo zahtev pre toga i odneo pasoš tog dana u banci, sve ostalo je proteklo bez problema. A inače, ne znam za Švajcarku, ja sam ti samo dao primere gde je jednostavno otvoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, budući da je sad i Pejpel aktivan a da jurim tastaturu koju ne mogu naći kod nas, da li imate neki sajt preko kod bih je mogao poručiti? Pretpostavljam da bih to mogao da izvedem na amazon.co.uk? Preko čega Vi inače pazarite opremu za računar ukoliko istu ovde ne možete pronaći? Možda je glupo pitanje ali ipak do sada nisam uzimao ništa konkretnije od knjiga preko Intesa Internet i B&N-a pa mi treba malo instrukcija. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

narucio sam dva artikla istovremeno sa nekog kineskog sajta i sa paypala (engleske).

roba iz engleske narucena preko paypala mi nije stigla na kucnu adresu ni nakon 20 dana, i ako je predvidjeno vreme 5 dana. ko zna sta rade na carini.

 

cini mi se da cela prica oko paypala i ebay-ja ne funkcionise kao sto bi trebalo. znam da je nekim ljudima stizalo i da su placali PDV cak i na robu od od 3-4 evra (20%) ali je isporuka totalno sjebana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je danas stigao paket posle vise od mesec dana (poslato 20.04.). Nisam platio PDV, iako se sada na svu robu koja se kupuje od pravnih lica placa PDV, bez obzira na vrednost. Na sajtu Poste Srbije sam par puta pratio status preporucene posiljke i na carini se roba zadrzavala dan, dva a sada mi neki diskovi stoje vec 7 dana i ko zna koliko ce jos. Od kako su uveli naplatu PDV-a, sve se sjebalo.

Eh, da, koliko sam razumeo, na posiljke vrednosti do 70e od fizickih lica ne naplacije se PDV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...