Jump to content
Sign in to follow this  
sale 3sm Larry Flynt

Marty Friedman 2013/14

Recommended Posts

U duhu skorašnjeg trenda za nijevišetoonajbendkojipoznajemo temama i otvaranjem posebnih sa sufiksom 2013, evo jedne za bogoca...doduše nije za treš podforum, ali pošto je ostavio neizbrisiv trag i temelj u trešu, nek bude ovde.

Daklen, Marti bogotac Fridman

Poč'o sa grupom Havaji, onda sa još jednom legendom Džejsonom Bekerom osnovao Kakofoniju i zadao svima domaći koji je i danas neprevaziđen

152383169_640.jpg

Ali ne lezi vraže, Džejsona slomije teška boles' i prikova za krevet, a Marti-san potraži utehu dalje..

I poronade je u bendu koji je nastao kao isprdak Metalike, cuveni MegadeAth...i dobro bijaše veoma.

marty-friedman-630-80.jpg

Tu i Dejv prečasni i prepodobni sfati da nema potrebe jurit' za bivšijem orkestrom, kad ima 'vakog maga na gitari

Bijahu to dobre godine za taj bend, nezaboravni albumi, još bolji psalmi i virtuoznost na žicama, ali avaj, zov zemlje izlazećeg sunca bijaše prevelik, i Marti-san se zaputi na daleka mora i stiže na zemlju samuraja i ostade tamo do dana današnjeg.

Bibliografija

Hawai nebitini, neka dva albumcica

Neki tamo Šaut, tamo je samo gostovao, i to je nebitno

Kakofonija samo dva, ali kakva dva albuma(Zlaja bend i Južni Vetar se navode kao uticaji, što je i dovelo do kultnosti)

Spid mjetal simfonija

Gou of bre

Megadet, gde provede deceniju u radu..

Rdaj u miru picko

Odbrojavanje do izumiranja

Omladinazija

Grobna pisanija

Riziko

a sve to vreme je inače radio i na solo projektima, kako to ovde zovu

tako da je skrpio deset komada, jedanaesti se krčka...da ne nabrajam sve...tu su zmajev poljubac, tokijo džuboksovi komada dva, loš de en ka itd....

I takooo....kult boga je stekao i u Japanu, gde ga sad gledaju kao na japanca, sa fizičkim deformitetom, pošto liči na bijeloga čelovjeka.

Marty+Friedman+MartyFriedman0170.jpg

OženiJo se ove godine, tako da možemo ocekivat male Kjotofridmančiće.

Od oprema koristio svašta, s dedama, Džeksona, pa onda u Japanima Ibaneze, a sada fura PRS, mada nije gadljiv ni na Gibsone, Fendere i kojekake druge taNbure.

23.jpg

Kao čovek je jedna ljudina, krajišnik pravi, što bi Srbi za siromašne rekli-ljudski maksimum totalni, odličan učitelj i šoumen, tako da je i čest gost po japanskom televizoru.

Voli popit' voli zagalamit' jebe onog ko će mu zabranit'

Pa da vi krenemo

Gdeeee daaaa leeeeegneeeeem gdeeee daaaa prenociiiiiiim......

http://www.youtube.com/watch?v=vl0FooY9faQ

• Upvote 7
  • Downvote 1

Guest HEFEST

Zbog tog coveka sam definitivno presao da slusam metal. Slusao sam ja sve i svasta sve dok ne cuh Rust In Piece i boga na gotari. Od toga dana sve drugo batalih i zakleh se metalu.

Marti egzoticni srederer.

Guest HEFEST

Marti Bogotac zari i pali. Ima i stvar sa Bekerom i kako oni to kazu ovako bi izgledao Cacophony 2014. godine.

Malo odudara od cistog instrumentalnog albuma, al leg'o mi ko krigla ledenog paulanera na +40.

Za sada sociopaths mi omiljena(inferno sam izlizao do iznemoglosti), kraj je malo u fazonu tornado of soulz.prava gitarska poslastica od albuma.

stvar sa Beckerom je bas da se useres koliko je dobra

Bez premca!

Heh, a ova Meat Hook ko soundtrack za neki crtani..

Covek Japanac, ne moze da prodje bez animu fazona :D

stvar sa likom iz norveskog Shininga je takodje predobra

Ohoho, ovo nisam znao

Do jaja za Alexija :haha: