Jump to content

Miner Recordings


VoivodBG

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Evo i ja da se oglasim, mi smo takodje na Miner labelu i za sada nisam imao problema sa covekom. Doduse tek cu da dobijem diskove, ne zuri mi se da postanem kultni rockstar iz Srbije nesto. :D ahahahah Svaka cast Mineru na trudu, puno izdanja iza sebe ima, organizuje festivale, izdanja se mogu naci po prodavnicama u 10 vecih gradova u zemlji, evo vidim da sad pokrece i casopis i tv podcast, finansira spotove bendovima, svakako covek puno svojih sredstava ulaze u scenu. A scena, kakva god da je, po meni iskreno, ne zasluzuje takvu paznju dok god ima ljudi na njoj koji to ne znaju da cene i koji misle da su samim tim sto imaju instrument rockstarovi. Tako je bilo oduvek. Gluvih telefona na sve strane, rekla-kazala, negativna iskustva jednih drugi napumpaju kao svoja, slicno je bilo i u slucaju brace Polzovic onomad za vinile Bloodbatha i ostalih bendova, pljuvali su i ovi i oni, neki nezadovoljni sami po sebi, neki ljubomorni sto njihov bend nije izdao. Ista je bila prica i kad se pojavio Exit festival u Novom Sadu, pljuvali su na sva zvona razni. Takav smo narod mi muzicari - umisljeni ljudi, svi posebni nesto, a svi jeftine kopije zapada... I prodje dosta godina, gde su sad ti koji su pljuvali? Sad su te stvari odjednom kolekcionarska blaga, sad su ti bendovi kultni, neki ljudi su i osamdesetih i pocetkom devedesetih izdavali i kasete i ploce i radili fanzine, promovisali scenu, koja je tad bila jos u vecim govnima i tehnicki i idejno. Miner je logican nastavak svega toga. Covek se bavi ekstremnim zvukom i to na fabrickim diskovima i na vinilima, a time se ne bavi nijedna druga izdavacka kuca ovde, osim recimo Grom Records ili neceg na tu temu u okviru pukog kolekcionarskog undergrounda. Bez Minera 30 bendova ne bi imalo izdanja i placene koncertne promocije? jel to losa stvar? Ja mislim da nije. Dogovor kucu gradi kako kazu - ugovor postoji da se procita i potpise, a koliko znam u konkretnom slucaju Awaiting Fear-a - bilo je placeno masterovanje materijala od strane Miner-a u startu ili sam i ja dobio rekla-kazala informaciju? U svakom slucaju, vidim da je politika Minera promenjena i da se od sada samo vinili izdaju, sto je opet kolekcionarska rabota, meni ne toliko bitna, ali opet za scenu itekako vazna. Cak i da ne ispostuje nekih 100 diskova glupih ili slicno, ja se sigurno ne bih ljutio na Miner jer sam dobio informaciju sa 8 strana sveta da su diskovi isporuceni na adresu po porudzbini. Nemam ja nista od diskova u Srbiji, to niko ziv ne kupuje ovde vise, ali volim da ljudi iz sveta koji idalje kupuju imaju mogucnost da poruce moj album i uzivaju u njemu. Toliko.

 

"Exit" jednom mom bendu dodje pare za 2 nastupa. Pritom to nisu putni troshkovi (koje, uzgred, nisam dobio, ali sam dobio loshe slotove, valjda kompenzacije radi, shta li...jebi me loshe do kraja), vec autorska prava za koja sam morao da potpishem u SOKOJ-u, a koja nisu naplacena. Da ne ulazim dalje u polemiku - "Miner" nudi neshto shto niko drugi kod nas ne nudi. Ko voli nek' izvoli - zbog toga je bitna chinjenica da oni kako kuca poshtuju zakon (shto je josh jedan plus kod njih, za razliku od lihvara iz "Exit-a") - ali nemojte da se zalite ako ste potpisali vama shtetan ugovor. Dat je na uvid, nema puno za chitanje, nemojte da budete pijani kada ga dobijete.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dodje ti Exit, nego SOKOJ :) hahaha.... I nama su za nastup 2006. na Exitu tek 2009. ovi iz SOKOJ-a uplatili sta treba. Te pare idu u dzepove nekim drugim ljudima, nema to veze sa Exitom druze. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Драго ми је да неко има позитивна искуства, заиста. А што се тиче страних кућа, погледај шта сам горе написао.

Додао бих да је бенд Надимач имао ОДЛИЧНУ сарадњу са странцима (Кинеска издавачка кућа), да не причам о другим бендовима, нпр Инфест.

 

Tako je, NadimaC je seo i poslao 300-400 emailova, za prvi ep, za svaki naredni album itd, i nasao izdavace u Kini i Grckoj a uskoro ce biti vesti i o izdavacu za naredni, cetvrti album.

 

Naravno, na te emailove je odgovorio svaki 10i izdavac i to ili sa pricom "Puni smo do sledece godine" ili "Super, moze! dajte 500 -1000+ eura", a onda se naslo i par njih sa ponudom.

Slazem se da je bilo zajebano i neizvesno naci izdavaca, i ovo sad je prvi put da imamo ponude u napred i to od jakih labela, ALI andergraund je mucan i naporan, ali vredi jer sretnes dosta

ljudi, bendova, i izdavaca koji te oduseve i nagrade to sto si ulozio. Ukoliko nekog mrzi da juri izdavace, da salje diskove, i puca pare na to mesto na letovanja, nove patike i slicno, ok

ali nemojte se buniti da nema izdavaca i da je tesko naci nekog da vam izda album. Koliko truda toliko muzike.

 

Sto se Minera tice, mi smo jedan od prvih koji su za njega potpisali, ali i medju prvima koji su prekinuli ugovor. Jednostavno nije bila stvar para ili ne znam cega, vec stava. Laza je lepo gore napisao,

da je generalan odnos prema tome sto bendovi rade ili andergraund sceni ovde bio neprihvatljiv.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

1911790_1567347900151685_5994635074848677903_n.jpg?oh=8d30d608d3500d7f72d3f49adbe95a27&oe=54C180BB

 

 

INVASION FROM THE EAST - EUROPEAN TOUR 2014.

3 bands from Serbia:

BLEKBOX

Y.O.X.

DREDDUP!

 

We are coming to Hungary, Poland , Slovakia and Romania!

 

17.12. Route 66 - Budapest (Hungary)

18.12. Pub "Grodzka 42"- Krakow (Poland)

19.12. Colloseum - Kosice (Slovakia)

20.12. Park Pub - Stražske (Slovakia)

21.12. Club Flex Arad - Arad (Romania)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

JAVNO SAOPŠTENJE BENDA DREDDUP:

 

"Danas, 25. Decembra 2014. godine, Miner Records i dreDDup raskidaju vezu. Razlozi su bolje ispričani u slikovitim saopštenjima drugih obmanjenih bendova koji su takođe bili u vezi sa Miner etiketom i verovali u nju - dovoljno je reći da je procentualno 90% potpisanih bendova napustilo tu etiketu. Da li je problem u tolikim bendovima ili u samoj etiketi? - Ne znamo. No problem svakako postoji ali dreDDup više nije voljan da ga rešava i nema vremena za to. Bend je imao himalajsku dozu nerava, prešli smo preko sitnih uvreda i krupnijih, konstantnih omalovažavanja elektronske muzike, totalitarističkih izjava i faraonskih misli, sve od strane izdavačke kuće. Reči koje su nam izrečene, verovatno u afektu, ipak jesu izrečene, robovlasničkim velom uvijene, arogancijom posoljene... Nismo takvim stvarima davali previše značaja jer popiju ljudi lekove, rakiju, elitizam, kreč, lepak.....udari ih sunce na ostrvima... ponekad ne znaju ni sa kim pričaju ni ko ih je branio a ko kadio. Ostali smo, i pored toga, korektni prema Miner Recordsu, uvažili i ispoštovali svaki dogovor - pomagali u novim projektima i verovali u energiju istih kao i u entuzijazam izdavačke kuće. Jednostavno od danas više ne verujemo u Miner records iako on nastavlja, sam na Severnom polu sa par irvasa, par elfova i obećanjima deci da će igračke stići kroz dimnjak na vreme, da će ostavljati poklone u čarapama i održavati bajku živom crvenim kamionima koji će donositi muziku i piće od grada do grada glavnim ulicama. Ne verujemo ni u trke konja više kao ni u moderne piramide i faraone izdavaštva koji muziku izdaju iz puke ljubavi prema njoj. Izdavačka kuća je svakako ništavna bez bendova na njoj, i svakako bez uzajamnog poštovanja kuće i benda, a zvuk koji ona promoviše ponajviše govori o ozbiljnosti, stavu i zrelosti iste. Jedno su reči, drugo su dela. Ukoliko 90% bendova napusti izdavačku kuću, verovatno to nešto govori i o njima i o izdavačkoj kući. Mi smo nekako sa zapadnih bajki prešli na latex i IShareMyBitch(dot)com - ne verujemo više toliko u zapadne bajke, samo u istočne i to one prašnjave, krvave i istinite. Više ne verujemo u ovu izdavačku kuću koja kaže da podržava muziku. Želimo da zahvalimo Mineru na sreći naših fanova koji su dobili tu priliku da uživaju fizičko izdanje albuma 'Nautilus' i da zahvalimo na ukazanom poverenju za nastup na Invasion festivalu. Od danas dreDDup okreće drugi list i ostavljamo neke druge nove bendove iz osamdesetih da uživaju u privilegijama Miner etikete. Želimo svu sreću i uspeh etiketi Miner Records u daljem radu! Mi ipak još uvek verujemo u Kim Wilde!"

 

U Novom Sadu,

25. Decembra 2014,

bend dreDDup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...