Jump to content

The Best Of 2013


Recommended Posts

Buckethead - Pike 12

Buckethead - Pike 13

Buckethead - Pike 14

Buckethead - Pike 15

Buckethead - Pike 16

Buckethead - Pike 17

Buckethead - Pike 18

Buckethead - Pike 19

Buckethead - Pike 20

Buckethead - Pike 21

Buckethead - Pike 22

Buckethead - Pancake Heater

Buckethead - It Smells Like Frogs

Buckethead - Hollowed Out

Buckethead - Worms For The Garden

Buckethead - Telescape

Buckethead - Forgotten Library

Buckethead - Coat Of Charms

 

Ajde ajde, može da prođe i ''Legions'' od Artillery

Za vaše šugejz dot thundercat dreamlol /danas nas po inerciji tapšu po ramenima, sutra se stide da su nas slušali, a ni teču nismo obavestili da imamo bend/ umetnike i ostale gubavce me zasvrbe ono rutavije desno jaje, podjednako užeglo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojih top 10:

 

1. Ghost - "Infestissumam"

2. Warlord - "The Holy Empire"

3. Satan - "Life Sentence"

4. Blood Ceremony - "The Eldritch Dark"

5. Civil War - "The Killer Angels"

6. Trouble - "The Distortion Field"

7. Orchid - "The Mouths of Madness"

8. Gloryhammer - "Tales From the Kingdom of Fife"

9. Sinister Realm - "World of Evil"

10. Sodom - "Epitome of Torture"

 

Srecna vam svima Nova godina!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da na kraju godine u par recenica i ja kazem svoj sud o najboljim metal albumima tokom protekle godine.Po meni je ova godina donela toliko sjajnih albuma,da je spravom mogu proglasiti,bar za mene,najplodonosniju u zadnjih bar 10-ak godina.Toliko je izaslo kvalitetnih albuma da skoro nisam uspeo da sve propratim,na jedvite jade sam uspeo da sve to pokupujem za kolekciju,nesto se jos ceka da stigne. Ipak, sa neskrivenim razocarenjem,mogu da primetim jednu tendenciju,da se mnogi bendovi odlucuju predstaviti svojim fanovima samo putem download sistema,bez fizickog izdanja. Tako da sam ostao kratak bar za par izdanja u svojoj kolekciji,koje bih sigurno kupio da postoje. Nadam se da se ova posast nece prosiriti i u sledecoj godini.Ovo je tema o kojoj se moze nadugacko polemisati,tako da nije sada vreme za to. Da ne duzim vise,u nastavku sam isfotkao najbolja izdanja za ovu godinu,ispred svakog izdanja sam dodao par mojih impresija o albumu!

 

Harlott-Origin

 

(Ovaj album je jedno malo remek delo,koje se nebi postidelo ni da se pojavilo u zlatoj eri thrasha.Vec se pominjao u preporukama a i jedan momak ga je ovde stavio kao svoj izbor za najbolji album godine.Ko bi popmislio da bi negde u dalekoj pustinji daleke Australije mogao da nastane takav monstrum od albuma. 12 pesama u 39 minuta,od koje se ne zna koja je bolja od koje,sa pregrst fantasticnih rifova i refrena,koji dosta podsecaju na brze stvari od Testamenta a u nekim deonicama i na Devastation-Idolatry. Za sada se album moze kupiti direktno od benda a u martu ce izaci za italijanski lejbl Panishment 18. Definitivno jedan genijalan album!)

Picture087_zps8ad5e6c0.jpg

 

Envenomed-Venomous decay

 

(Do pre samo dva meseca,ovaj album je kod mene bio cvrsto na prvoj poziciji,bez ikakvog razmisljanja,ali Aussie maniacs su ga sto bi se reklo,pretekli pred samim ciljem.Sta raci,za ovaj biser,koji nam dolazi iz Meksika.Bend cine tri clana,sa naglaskom da je pevac bubnjar,i to kakav. Vokal vrhunski!Muzika je sve vreme u maniru Demolition hammer i Devastation,bez i jednog loseg ili zamornog dela. Album koji je jako tesko kupiti regularno preko nekog sajta,iskicmio sam se dok mi ludi Meksosi nisu poslali.Sigurno ce kroz koju godinu biti veliki raritet.)

Picture082_zpseb512f99.jpg

 

Orator-Kapalgnosis

 

(Sta je sad ovo,tako sam se ja zapitao kad sam cuo ovaj album.Kako je jebeno moguce da takav monstrum od albuma nastane u dalekom Bangladesu.Ne secam se da mi se i jedan bend odatle dopada, ali zato ovaj album vredi za njih 10!Thrash metal koji naginje ka death metalu,u fazonu Beneath the remains i Gammacide.Od pocetka bez milosti razvaljuje pa sve do kraja,ne zante sta vas je snaslo.Pevac sa autoritetom sjajno komanduje teskom artiljerijom,koja samo u nekim retkim momentima prestaje sa rafalnom paljbom.Ma,sta vise kenjam,buy or die!)

Picture070_zpsf0885586.jpg

 

Power trip-Manifest decimation

 

(Prosto sam morao visoko da rangiram ovaj album,jer je potpuni omaz albumu od Cro-Mags-Best wishes,a to je moj jedan od najomiljenijih albuma.Ovaj album toliko ima energije u sebi,koja te nosi sve vreme,ima i neku mracnu atmosferu,zahvaljujuci produkciji i pevacu koji ne krije da voli i Death metal.U nekim momentima se primecuje i veliki uticaj thrash metala,a posebno benda Vio-lence.Sve u svemu,pravi album za nas nostalgicare)

Picture088_zps73d784ee.jpg

 

Fueled by fire-Trapped in perdition

 

(Ovaj bend pratim od samog pocetka,gledao sam ih nekoliko puta uzivo,upoznao licno i znam koju muziku licno preferiraju.Ono sto vole to i sviraju,tako da mene bar nije zacudio veliki uticaj albuma Spiritual healing.Album kao i svi prethodni,bez ijedne lose i otaljane stvari,sa gomilom sjajnih rifova,ma bez greske.)

Picture078_zps7debea77.jpg

 

Villainizer-Reign in terror

 

(Sto bi se reklo one man show,jer iza celog projekta stoji jedan covek,koji pise sve tekstove i sam pravi muziku.I to kakvu,mesavinu crossovera i thrasha,sa sjajnim rifovima i iznenadjujucim refrenima.Vrhunska svirka za 25 minuta mosovanja)

Picture066_zpsee7a8bf9.jpg

 

Artillery-Legions

 

(Ako bi mogao da kazem,sta me je ipak najvise iznenadilo,to bi svakako bio ovaj album.Zadnja dva albuma su mi bila prosek i stoga nisam nista specijalno ocekivao.Medjutim,cuvsi prvu stvar koju su izbacili ,ucinih mi se da cujem neke tragove u njihovom iz njihovog najboljeg albuma By inheritance.Kad sam na miru saslusao ceo album,bio sam potpuno vracen vremeplovom u to vreme,stim sto ovaj album ima genijalnu produkciju.Druga pesma na albumu je za mene jedna od kandidata thrash himna ove godine.Osim jedne dosadne balade,mene je ovo oduvalo i divim se idejama ovih matorih Danaca koje im ne nedostaju nakon toliko godina)

Picture076_zpsee5b3d36.jpg

 

Derogatory-Above all else

 

(Na listu se usanjao i to veoma visoko i jedan death metal album.Ovo je isto izaslo potkraj godine i za mene je to najboji DM ove godine.Svaka cast Pestilence,Carcassu,Slaughterday,Smothered i drugima,ali ovo je DM koji ja volim.Sa jako cudno isproduciranim gitarama,ali bez obzira na to,meni je ovaj album povratio nadu da ce se DM izvuci iz cabra u kome se vec dugo nalazi.Sa stilom svirke nekog starog Suffocation i primesama thrasha,ovo je album koji neprestano slusam)

Picture077_zps7de29bf0.jpg

  • Upvote 7
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je nastavak prethodnog posta!Pa kaže:

 

Noisem-Agony defined

 

(Još jedan potpuno nov bend koji je oduvao celu scenu sa svojom svirkom u maniru već toliko puta pominjanim Devastation-Idolatry albumom,sa primesom nekih delova Torture-Storm alert stila.Bez ikakvih komercijalnih izleta u njihovoj muzici,sa blagom primesom Death metala pevanja,meni je ovo fantastičan album)

Picture071_zps22d72a88.jpg

 

Lintver-Snakebite

 

(Evo nam još jedan sjajan bend iz Slovenije,koja se polako nameće kao scena sa najboljim thrash metal bendovima,bar što se tiče prostora bivše Juge.Od početka do kraja sjajno isproducirano u kombinaciji sa vokalom koji me neodoljivo u nekim deonicama podseća na Čaka Bilija a i sama svirka dosta naginje ka prvom Testamentu,posebno je to upečatljivo u nekim horskim refrenima.Ne bi ja ovde ništa još dodavao,osim napomene da ako neko planira da naruči cd,može to da uradi direktno od benda,mada sam se razočarao kad sam shvatio da je cd-r,ni Slovenci nemaju više para)

Picture073_zps7a0381d2.jpg

 

Warbringer-IV

 

(Ja ovaj bend od početka pratim još od njihovog prvog demoa,i nikad nisu omanuli.Jedva čekam da ih gledam u februaru.Da se vratim na album.Pesma Hunter seeker je meni thrash metal hit godine.Ceo album je dosta raznovrstan,sa sjajnim rifovima i idejama.Svaka čast,to je sve što mogu reći)

Picture080_zps67378e66.jpg

 

Condition critical-Operational hazard

 

(Još jedan novi američki thrash metal bend,sa omotom čiji je tvorac Repka.Mnogi bendovi u poslednje vreme pokušavaju da zavaraju fanove time misleći da će im samo zato što je Repka crtao omot prokrčiti put ka slavi,dok je sama svirka mnogo lošija u odnosu na stare klasike na kojima se nalazi Repkin potpis.Medjutim,ovog puta to nije slučaj sa ovim bendom.Kristalno čista produkcija sa vokalom koji podseća na mladog Tom Araju,i sa svirkom od početka do kraja koja te tera da benguješ do iznemoglosti.Ovaj album predstavlja sjajan doživlja za svakog ko voli ovaj pravac.Prava bombona od albuma)

IMG_1491_zps6fac15c4.jpg

 

Iron Reagan-Worse than dead

 

(Mnogi su rekli da je ovaj abum bolji od nekoliko poslednjih albuma Municipal waste.Ne bih se baš do kraja složio sa tom konstatacijom ali u svakom slučaju,po kvalitetu i idejama ni malo ne zaostaje za slavnim starijim bratom.Ovo čedo u kome peva pevač Municipal waste,je nekako popunilo praznine u svirci koje su nedostajale MW na prethodnih nekoliko albuma.Stil je sličan samo što su rifovi i intenzitet još fascinantniji nego na MW albumima.Ja obožavam ovakav koncept albuma,tako da sam uživao u svakoj pesmi,za crossover manijake perfektan izbor za album godine)

Picture065_zpsc119cacb.jpg

 

Violator-Scenarios of brutality

 

(Još jedan u nizu odličnih albuma ovog sjajnog brazilskog benda.Ipak,moram reći da dolazi do malog zamora materijala i da brazilska thrash metal mašina polako prestaje da melje kao na prošlim izdanjima.Da se razumemo,meni je ovaj album odličan a kvalitet svirke je za mnoge nove bendove misaona imenica,ipak mislim da im je malo ponestalo kreativnosti.)

Picture079_zps5c0c8bba.jpg

 

Panikk-Unbearable conditions

 

(Još jedan bend iz Slovenije i to kakav.Na mnogim forumima ovaj album je proglašan medju najboljim thrash metal ostvarenjima za ovu godinu.Ovo je takav thrash metal feast,od početka do kraja.Bay area stil inkorporiran sa evropskom školom (Target,Assorted heap,Paradox).Ovaj cd već polako postaje raritet zato što je štampan u malom tiražu.)

Picture067_zps618d8258.jpg

 

Warhead-Death row

 

(Ovo je pravi retro thrash metal album!U maniru prve Metalike,sa dodatkom Vio-Lence,ne tako sjajnom produkcijom,dobijate jedan lep thrash metal poklon za vaše uši.I ovaj album je self released kao cd-r,ni ameri nemaju više para)

Picture084_zps9a5fdc02.jpg

 

Carcass-Surgical steel

 

(Mnogi su ovde već dali svoj sud o kvalitetu ovog albuma.Ovo je meni sasvim pristojan comeback,šta više,pošto nisam puno očekivao,dobio sam mnogo više za male pare,ha,ha!Ovo je nastavak stila sa Necroticism,sa mnogo manje melodičnih proseravanja sa zadnjih albuma.Sjajno isproduciran i odpevan,vratio me u mladost kad smo se svi kleli u Carcass.)

Picture083_zps3396bd9d.jpg

 

Pestilence-Obsideo

 

(Prva tri Pestilence albuma su ušli u legendu,meni u 5 najboljih DM bendova svih vremena.Primetno je da su pokušali da naprave neku novu varijantu Testimony albuma,sa mnogo zajebanih rifova i mračnih deonica.Album ima intenzitet a svidja mi se i produkcija u retro fazonu.Svakako veliki napredak u odnosu na prethodna dva albuma)

Picture068_zps7c7ea219.jpg

 

Eto to bi bio izbor za proteklu godinu.Pomenuo bih još nekoliko sjajnih albuma kao što je Novi F.K.U ;američki bend Legion-State of decay;novi Death mechanism sa Sadus tripom, Čileanski Mental devastation-Red skies (sjajan Vio-lence trip,nažalost ovaj album može samo da se downlouduje).

 

Srećna nova godina svima,nadam se da će ova bar upola po kvalitetu biti uspešna kao prethodna.

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotting Christ-Κaτά τον δaίμονa εaυτού

 

 

Zemial-Nykta

 

Atlantean Kodex-The White Goddess

 

Warlord-The Holy Empire

 

Inquisition-Obscure Verses for the Multiverse

 

The Ruins of Beverast-Blood Vaults - The Blazing Gospel of Heinrich Kramer

 

Agents Of Abhorrence-Relief

 

In Solitude-Sister

 

Tribulation-The Formulas of Death

 

Satan's Host-Virgin Sails

 

Hell-Curse and Chapter

 

The Ocean-Pelagial

 

Pretty Little Flower-Devious Persecution and Wholesale Slaughter

 

Sulphur Aeon-Swallowed by the Ocean's Tide

 

Satan-Life Sentence

 

Orphaned Land-All Is One

 

Christicide-Upheaval of the Soul

 

Peste Noire-s/t

 

Sacriphyx-The Western Front

 

Magic Circle-s/t

 

Enforcer-Death by Fire

 

Beyond-Fatal Power of Death

 

Heaven Shall Burn-Veto

 

Battle Beast-s/t

 

The Monolith Deathcult-Tetragrammaton

 

Cultes des Ghoules-Henbane

 

Manilla Road-Mysterium

 

Cult of Fire- मृत्युकावीभत्सनृत्य

 

Death SS-Resurrection

 

Hypocrisy-End of Disclosure

 

Plaga-Magia gwiezdnej entropii

 

Tyrants Blood-Into the Kingdom of Graves

 

Ranger-Knights of Darkness(ep)

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oathbreaker - Eros|Anteros

Hypocrisy - End of Disclosure

Children of Bodom - Halo of Blood

Kalmah - Seventh Swamphony

Carcass - Surgical Steel

Inquisition - Obscure Verses for the Multiverse

Darkthrone - The Underground Resistance

Alghazanth- The Three-Faced Pilgrim

Summoning - Old Mornings Dawn

Horna - Askel lähempänä Saatanaa

Clandestine Blaze - Harmony of Struggle

Djevel - Besatt av Maane og Natt

Rotting Christ - Κaτά τον δaίμονa εaυτού

Toxic Holocaust- Chemistry Of Consciousness

Sodom - Epitome of Torture

Warbringer - IV

 

i domace:

Kozeljnik - Null: The Acheron of Multiform Negation

Zloslut - Zloslutni Horizont - Donosilac Prokletstva, Očaja i Smrti

Propast - Vestnik Preispodnji

Grupa JNA - Jedan je crno beli tim

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji

dark%2Btranquillity%2B-%2Bconstruct%2B%282013%29.jpgWitherscape-The-Inheritance-e1372861245790.jpg

 

I Top 13 (he-he):

 

Motorhead - Aftershock

Satan - Life Sentence

Carcass - Surgical steel

Tribulation - The Formulas of Death

Hell - Curse And Chapter

Enforcer - Death by Fire

Hypocrisy - End of Disclosure

Helloween - Straigh Out Of Hell

Stratovarius - Nemesis

Satyricon - Satyricon

Vreid - Welcome Farewell

Cathedral - The Last Spire

Exhumed - Necrocracy

(malo forsirano, ali ispostovao cifru)

 

+ album godine po svakoj kategoriji:

StevenWilson-Raven.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...