Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

koje godiste su ti klinci?

jel znas koje si ti vakcine primio a oni nisu?

cisto pitam iz radoznalosti

moja keva se krstila kad je cula koje vakcine primaju obi sto su rodjeni posle 94, a koje smo burazer i ja primali

 

ma, kad je u pitanju uzimanej lekova i vakcinacija, uvek se setim fotki koje je moj frend doneo sa proputovanja po Indiji.... i uzmem SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

21o1aw.jpg

 

sto je najjace ta serija je jedna od vecih antivakcina/veguni propagandi,jer i u toj i u onoj epizodi kad hoce vegunima da oduzmu dijete (ili je to ista epizoda,ne sjecam se vise) ipak im na kraju ne oduzmu dijete,i kao tabletama ce da nadomijeste manjak vegunskom ishranom.

 

zakljucak: sve amerima dirajte samo tabletomaniju ne

 

jebemti,sad i ja ispadoh teoreticar zavjere :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš vezano za temu, ali da se pohvalim da sam se prvi put u životu strpao u MRI tunel :mhihi: Rade neko istraživanje i ispituju koji delovi mozga su odgovorni za prepoznavanje ljudskih lica pa sam se prijavio da pripomognem kao laboratorijsko zamorče; što je to glasna mašina, čisti metal od uređaja :rockdevil:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš vezano za temu, ali da se pohvalim da sam se prvi put u životu strpao u MRI tunel :mhihi: Rade neko istraživanje i ispituju koji delovi mozga su odgovorni za prepoznavanje ljudskih lica pa sam se prijavio da pripomognem kao laboratorijsko zamorče; što je to glasna mašina, čisti metal od uređaja :rockdevil:

 

Nije valjda da ti nisu dali slusalice? Kod nas na MRI dobiju se slusalice :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

ja sam primio sve moguće vakcine, naravno i one u vojsci, isto tako i moji klinci su redovno vakcinisani... zaključak dijelom mimo priče - još uvijek imam povjerenje u medicinare i kolko tolko prosvjetu kao dijelove sistema... ostali su pičkin dim :D

 

Veruj samo u sebe i to ce ti biti dovoljno. Da si kojim slucajem bio u mojoj kozi medicinare bi voleo da vidis samo preko nisana.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj samo u sebe i to ce ti biti dovoljno. Da si kojim slucajem bio u mojoj kozi medicinare bi voleo da vidis samo preko nisana.

 

@ zen - klinci su 94 i 96

@ HEFEST - upravo zbog kože koju nosim imam neograničeno povjerenje u medicinare - sumnja na leukemiju, ranjavanje vatrenim oružjem, saobraćajka (hronološki :) ) nemam pojma jesam još nešto dramatično preskočio - zaboravio

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za sve one koji kazu da MMR izaziva autizam, eto sada je u klinickim istrazivanjima kao lek za rak, a u Sarajevu izbila epidemija malih boginja, sto ocekujem da se desi i kod nas u skorije vreme :(

http://www.iflscienc...measles-vaccine

 

dobar klip :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=OJlNXjYtwgY

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

[bot]pa sta, nesto od toga ce mozda dobiti a mozda i nece svi smo prelezali svakakve decije bolesti ali ako dobije vakcinu skoro sigurno ce dobiti autizam a to je gore od svega i nemoze dase izleci ?!!!!!!!!!!!![/bot]

Share this post


Link to post
Share on other sites

morbiditet nije smrtnost nego broj obolelih na 100k stanovnika godisnje; ovde je iskazan u apsolutnim brojevima da bi se lakse pojmilo. pre vakcine je umiralo 100-150 ljudi godisnje, a sad oko 10 puta manje, kazu u medijima.

 

umesto da daju detetu vakcinu roditelji vode decu kod druge, bolesne dece da se namerno zaraze da bi tako prelezala bolest u ranijoj dobi i tako se bolest siri. da glupi ljudi nisu naseli na anti-vakcinacijsku patku, bolest bi bila istrebljena do sad u sad.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona je mogla da ima MS i pre vakcine... Nazalost ne moze se tacno utvrditi kada je autoimuna bolest trigerovana da bi se to dovelo u vezu sa vakcinom. Sledeci aspekt je sto advokati jedva cekaju tuzbu protiv farmaceutskih kuca jer su tu najsladje parice, sto nas dovodi do toga da je ovde mnogo buke ni oko cega realnog za argumentovanje.

Realnost je sledeca da 7 od 10 zena ima HPV infekciju, a sam rulet je u pitanju koji je tip virusa jer neki ce izazvati samo bradavice a drugi ce izazvati karcinom...

HPV vakcina je pokusaj da se sprece oba patoloska stanja... Tako da ovo nije za dizanje panike, ali vakcina za HOPV je jos uvek mlada i trba jos studija da se uradi na njoj da bi se dokazala apsolutno valjanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan

taj sud je doneo presudu na osnovu obicnog vestacenja (sto doduse jedan sud jedino i moze) a to je situacija slicna ovoj: zamisli da vozis golfa 5 i da neki sud donese presudu na osnovu nekakvog saobracajnog vestacenja da je necija nesreca 50% uzrokovana konstrukcijom tog automobila a 50% njegovom voznjom (tako je isto zakljuceno i za vakcinu - 50% vakcina, 50% geni). da li bi se zabrinuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš vezano za temu, ali da se pohvalim da sam se prvi put u životu strpao u MRI tunel :mhihi:

što je to glasna mašina, čisti metal od uređaja :rockdevil:

Jao, i ja mogu ovim da se 'pohvalim' :haha: Nikad dužih 15 minuta u životu. Meni nisu dali ni sluške ni čepiće, uživala sam u onim divnim zvucima. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

HPV vakcina je pokusaj da se sprece oba patoloska stanja... Tako da ovo nije za dizanje panike, ali vakcina za HOPV je jos uvek mlada i trba jos studija da se uradi na njoj da bi se dokazala apsolutno valjanom.

Ne znam dal si cula al pre jedno 7 godina su kod nas pokusavali da je rasprostrane, bila je dostupna u privatnim klinikama. Ja sam je primila (bilo je tipa 3-4 revakcinacije, kao za tetanus) i posle godinu-dve pitam doktorku gega radi kao kako napreduju kaze pokusali su nesto da kontaktiraju tu domacu firmu i nisu nasli nikoga :haha: Imali su kao taj talas promocije i posle toga propali u zemlju. Tako da je moguce da sam primila fizioloski rastvor :D Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melinda, Luj Paster of Metal(nemrem stavit zenskog roda, banovaces me... :smile: )

 

Opusteno, nisam toliko rigidna struktura licnosti :haha:

 

Ne znam dal si cula al pre jedno 7 godina su kod nas pokusavali da je rasprostrane, bila je dostupna u privatnim klinikama. Ja sam je primila (bilo je tipa 3-4 revakcinacije, kao za tetanus) i posle godinu-dve pitam doktorku gega radi kao kako napreduju kaze pokusali su nesto da kontaktiraju tu domacu firmu i nisu nasli nikoga :haha: Imali su kao taj talas promocije i posle toga propali u zemlju. Tako da je moguce da sam primila fizioloski rastvor :D

 

Raspitaj se sta si to primila i dobro bi bilo da imas u med.dokumentaciji svojoj nesto o tome. Ja se nadam da je bio fizioloski rastvor ;)

Kod nas ima tih fantomskih kuca koje su zapravo pokusni kunici za vece kuce, i recimo da se neki lekovi pustaju u ispitivanje a pacijentima sta bude :-(

Generalno ja imam jaku radnu etiku i tako je frustrirajuce kada vidis da se brdo stvari ne postuje a da ne mozes da promenis nista. kazem ti verujem samo vakcinama koje su stare 20+godina, HPv vakcina je jos mlada a zbog selektivnosti tzv "evidence based medicine" gde se objavljuju samo pozitivni rezultati studija ali ne i negativni smo u corsokaku... jer imamo samo pozitivn feedback ali i ne i negativni i ne znamo koji su to nezeljeni efekti u totalu. Ako se u klinickim istrazivanjima ta vakcina za jedno 10-15 godina pokaze da je dala rezultate onda cu reci da ima smisla do tada, ipak nisam za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslo je dovoljno vremena da se ne tripujem, pominjem kao kuriozitet :D

Mislim citala sam jos tada, vakcina def. nije bila nista totalno neispitano, ali ovo u vezi nestajanja firme je freaky :haha:

Prilicno sam sigurna da je bio Gardasil u pitanju, pitacu doktorku

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...