Jump to content

Koje albume slušate u poslednje vreme?


ManiaC

Recommended Posts

Nasilje je precenjeno.

 

Za GC, eto vidis da svako ima neki svoj favorit, i stvarno im je svaki razlicit album, mozda su medjusobno najslicniji Blessing i Offspring. Prvi je blackish, mozda ti se ne svidi ali ne posustaj.

 

I obavezno na kraju DVD pogledati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam spomenuo ta tri kao neka tri različita okvirna pravca u kojima se njihov zvuk pojavljuje, a ne nužno kao najbolje albume, jer su i preostala dva fenomenalna i ništa slabija, ali eto kao prvi je najsiroviji, a Blessing i Offspring su međusobno najsličniji, pa sam pomenuo samo jedan.

Čisto da malo smanjim broj, da ne budu svi na gomili, pa da pusti po nekoliko inuta od svakog i kaže mnjeh...i propusti jedan od najboljih bendova na svijetu :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto da malo smanjim broj, da ne budu svi na gomili, pa da pusti po nekoliko inuta od svakog i kaže mnjeh...i propusti jedan od najboljih bendova na svijetu :bigblue:

 

Pa ko god pusta po nekoliko minuta od bilo cega i treba slobodno da propusti sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grob: probaću, otvoren sam ja za sve kombinacije. osim bleka, naravno.

 

e moj sine

novi Cold Cell šije uzduž i popreko

isto važi i za Blaze of Perdition

 

blek metal je žanr metala sa najviše varijacija

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko god pusta po nekoliko minuta od bilo cega i treba slobodno da propusti sve.

 

Jbg Grobe, digitalne generacije! Ništa ne nadoknadi to strpljenje stečeno u mladosti premotavanjem kaseta, lijepljenjem vhs traka i okretanjem ploča na svakih 15 minuta! Ili 3, ako je singl :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj zadnji klip na youtube temi..

 

Ne mogu stvarno da gledam 20 min Rolinsa, sta je poenta?

 

Jbg Grobe, digitalne generacije! Ništa ne nadoknadi to strpljenje stečeno u mladosti premotavanjem kaseta, lijepljenjem vhs traka i okretanjem ploča na svakih 15 minuta! Ili 3, ako je singl :bigblue:

 

Imali smo vec pre neko vreme raspravu o slusanju muzike gde smo Black Desire i ja zastupali tezu da se album slusa ili ceo ili nista, navukao sam mrznju sirokog auditorijuma mislim :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fazon je sto su sve to patuljci u poredjenju sa Igijem..

Imali smo vec pre neko vreme raspravu o slusanju muzike gde smo Black Desire i ja zastupali tezu da se album slusa ili ceo ili nista, navukao sam mrznju sirokog auditorijuma mislim :haha:

Ako je nesto sranje iz pesme u pesmu, zasto gubiti vreme kada mozes za minut da skines nesto dosta bolje..

Da ne pominjem sto na yt skoro svaki album moze da sa cuje ceo..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne kapiram baš tu silnu isključivost za slušanje celog albuma. šta, ako mi se sad sluša "Make War (Not Love)" dužan sam posle nje i ceo album da izvrtim?

 

okej ako si još uvek u fazi upijanja i istraživanja albuma ili je toliko besprekoran da može da se sluša ceo, ali ako mi se sluša određena pesma -> slušam samo nju, ako me neka stvar na albumu smara -> skip, bez žaljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nesto sranje iz pesme u pesmu, zasto gubiti vreme kada mozes za minut da skines nesto dosta bolje..

 

Pa naravno da se ne misli bukvalno na svaki album, već na nešto što puštaš iz nekog razloga i očekuješ da može imati smisla.

 

Naravno da niko ne misli da treba da pustiš album od npr. Nekro Tomb i kad u prve dvije pjesme čuješ koliko je sranje, da se nadaš da će do posljednje postati In The Nightside Eclipse :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh pa valjda cu da skidam samo ono od cega nesto i ocekujem jbg, ne bih sebe terao da preslusavam neki power album ceo kad znam da nema leba..

Ima dosta albuma gde kvalitet varira iz pesme u pesmu, Unated Abominations je npr. sjajan na pocetku a kasnije samo ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

okej ako si još uvek u fazi upijanja i istraživanja albuma

 

Ja na to i mislim, tada album slušam isključivo u cjelosti.

 

Naravno da s vremena na vrijeme poslije puštaš pjesmu koja ti se sluša u zavisnosti od raspoloženja.

 

Ali isto tako s vremena na vrijeme i slušaš ponovo cijeli album, upravo kao već pomalo zaboravljenu instituciju preslušavanja albuma kao cjeline.

 

Baš zbog te vožnje, uspona i padova i atmosfere koju svaki album nosi. Inače bi se stalno slušali best ofovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek slusam cele albume, osim situacija tipa kad se spremam za grad ili pijem, tad hitovi ali u svim ostalim slucajevima ceo.

 

Album koji nije vredan da se slusa od pocetka do kraja je govno, as simple as that.

 

Dobro je brat Milos rekao, slusanje nekih pesama je kao gledanje par scena iz celog filma.

 

Slusanje muzike preko Youtube isto treba zabraniti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...