Jump to content

The Best Of 2014


Grobodan

Recommended Posts

Ako mi vjeruješ, jedan jedini put sam ga preslušao, i to prije par mjeseci... Ali ispraviće se, nikako da dođe na red.

 

Planiram ja listu (nadam se i malo elaboriranu), ali to će biti na samom kraju godine, zato što hoću i da mi novi Ascension uđe u konkurenciju :D Toliko su zaslužili! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet da pitam (postajem dosadan): ljudi jeste slušali novi Empyrium? Čarli, Descender, Vo... očekivao sam bar od vas nešto. Album je straobalan po meni.

 

slušao sam ja, beše mi, pa ne bih rekao dosadan, ali ne preterano zanimljiv

 

daću mu opet šansu u ovim zimskim mesecima, prava prilika za tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekoliko stvari mi bode oči

 

prvo - Behemoth mi je previsoko, ja ga se ne bih ni setio kad bih nabrajao šta je sve izašlo, baš mi je bio dosadan

 

Mayhem na dnu, a meni je sjajan, čak jedan od kandidata za album godine

 

kamo Voices i Blodhemn?

 

heavy, power i female vocals ne mogu da komentarišem, ne slušam to

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusao empyrium naravno, dobar mi je ali nije mi za top 20 nazalost. dornenreich mi je odlican, ulazi u top 20. solstafir moram da priznam da su mi dosadili malo (i vracam se uvek na kold i masterpiece koji su mi najdrazi) i iz cisto subjektivnih razloga mi nisu za top 20 a agalloch mi je odlican, mogao je biti bolji ali nema nekog razocarenja. alcest isto. insomnium su mi i dalje wannabe bend i iz cisto supackih razloga ih ne bi stavio na listu iako ih slusam stalno.

 

sto se tice heavy i power opcije tu mi je anthem najjace izdanje, pravo zivuce jebuce heavy metal cudoviste. sve ostalo mi bledi malo u odnosu na njih. accept mi je djene djene, dopao mi se ali dok sam ga slusao imao sam utisak da me vise radi iz sentimentalnih razloga nego zaprave. sanctuary mi je super, grower je i neuporedivo mi je bolji od novog riota.

 

mekong delta sam skroz zaboravio. definitivno ide u mojih top 10 umesto neceg sa dna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekoliko stvari mi bode oči

 

prvo - Behemoth mi je previsoko, ja ga se ne bih ni setio kad bih nabrajao šta je sve izašlo, baš mi je bio dosadan

 

Mayhem na dnu, a meni je sjajan, čak jedan od kandidata za album godine

 

kamo Voices i Blodhemn?

 

 

A jbg sve su to subjektivne stvari na koje ne mogu dati odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav ti je Primordial novi?

Ja sam sve pod nekim utiskom da se meni najvise svideo :D

 

I ja sam oduševljen novim Primordialom, nisi sam :D I ne slažem se sa pojedinim tvrdnjama da je ovo donekle ispod njihovih standarda. Još jedan apsolutni monstrum od albuma!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice heavy i power opcije tu mi je anthem najjace izdanje, pravo zivuce jebuce heavy metal cudoviste. sve ostalo mi bledi malo u odnosu na njih. accept mi je djene djene, dopao mi se ali dok sam ga slusao imao sam utisak da me vise radi iz sentimentalnih razloga nego zaprave. sanctuary mi je super, grower je i neuporedivo mi je bolji od novog riota.

 

Jes' dobar Anthem ali nekako mi se ne da da mu se posvetim, ne znam ni sam zašto. Sanctuary mi pola pesama vrh a pola kao da ne postoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice albuma za glasanje ovo su kandidati po secanju sta sam video na temi. proverio sam za vecinu da imaju 3-4 pomena

 

voices

tryptikon

mastodon

behemoth

primordial

at the gates

dead congregation

solstafir

accept

horrendous

the stone

grand magus

blodhemn

overkill

kayo dot

 

nek neko autoritativan po svom utisku rediguje ako treba pa moze na glasanje.

 

edit: mogao bi agalloch da se ugura reda radi iako nisam primetio da ga nesto puno ljudi pominje

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam oduševljen novim Primordialom, nisi sam :D I ne slažem se sa pojedinim tvrdnjama da je ovo donekle ispod njihovih standarda. Još jedan apsolutni monstrum od albuma!

 

Ja se baš ovih dana provozao kroz celu diskografiju i moram da kažem da ljud u oduševljenju njihovim probojem zaboravljaju kakve su albume imali pre Metal Blejda. Po meni sa Spirit the earth aflame može samo Nameless dead da se meri. Anyway novi je grower i sluša mi se u svakoj prilici što je dobar znak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam oduševljen novim Primordialom, nisi sam :D I ne slažem se sa pojedinim tvrdnjama da je ovo donekle ispod njihovih standarda. Još jedan apsolutni monstrum od albuma!

 

this

 

Zbog originalnog diska Spirit the earth aflame od Rock Expressa sam i zavolio Primordial :D Još jedno remek djelo.

 

meni je to prvo njihovo ostvarenje što sam slušao

 

vilica do poda u trenutku

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok u pravu si, treba da ide dark fortress i gridlink

 

znaci voices, tryptikon, mastodon, behemoth, primordial, at the gates, dead congregation, dark fortress, accept, horrendous, the stone, grand magus, blodhemn, overkill, gridlink

 

pa da ljudi glasaju za pet valjda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...