Jump to content

2015.06.29-30. *Kombank Arena, Beograd* Belgrade Calling: Judas Priest, Helloween, Toto, Steel Temple


LazaGNR

Recommended Posts

Prvu predgrupu nisam gledao, a zahvaljujući izuzetno organizovanom ulazu sam na drugu na pola prve pesme tek ušao. Solidni bili, lista samo hitovi i promocija novijeg materijala, predvidljivo.

 

Ali zato se onda Metal Bog comes from out the skies in answer to their pleas, i izvrištao se na sve i sve je bilo onda super :D Jedino mi žao što se do Painkillera već umorio, ali onaj prvi deo seta se zato iživeo za sve pare, baš nerealno zvučalo. Lista jedino što bila kraća od prošlog puta, ali jednako moćna. Šteta jedino za "Love Bites" što smo ispušili.

 

 

PLANETS DEVASTATED :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bina na pola terena, kao i na Slayeru, a poseta tek malo jača nego tada. Cenim 5.000 ljudi ukupno, teško da je više bilo. Na početku Helloweena me tuga uhvatila, kad sam se osvrnuo oko sebe, mislio sam da je neki ružan san. Kasnije malo bolje, popravilo se. Ne stoji ni konstatacija da je na tribinama bilo samo 200-300 ljudi, bilo je više. Fan pit i parter solidno, mada je bilo tu još "lufta". U glavi mi se nametnulo sledeće pitanje: Ko će od većih bendova ubuduće da doći kod nas? Koji će organizator da uđe u avanturu zvanu "organizacija koncerta"? Od prvog dana se znalo zašto je prebačeno u Arenu ovo. Da je napolju ostalo, tek onda bi bilo tužno.

Ali, dobro. Srce mi je puno jer sa bio na ovom događaju, bez obzira što nije bilo kao 2011.godine. Ocena -4/5. :pivopije:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan provod kako god okreneš, bez obzira na probleme sa zvukom tokom Helloweena, kraću Judas set listu (mada sam ionako bio mrtav) i slabu posetu. Highlightovi: Derisovo prepoznavanje mog znanja tekstova i komunikacija sa bine (ortaci potvrdili da jeste pokazivao na mene :bigblue: ), tata Glen i deda Halford koji vrišti kao mladić, nije trebalo da sumnjam u Boga. :rockdevil:

 

Navatavali članove posle, uzeli potpise od Danija, Grosskopfa i Travisa, Glen se isto potpisivao i fotkao ali je bila gužva. Halford je iskusno uveden u kombi, izgledalo je da se jedva kreće. :cry:

 

Angelystore, are you metal? ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bilo fenomenalno, prvenstveno mislim na koncert Judas Priest. Nakon prvih pola sata probio sam se do cetvrtog-petog reda od bine, pravo ispred Downinga i tu ostao do kraja koncerta. Prolio sam litre znoja i smrsao koju kilu, sto je pozitivna stvar. Ne samo sto sam odatle sve vidio odlicno, nego se i sve culo skoro perfektno. Sjecam se da nakon onog koncerta kod nas 2011. nisam bio sasvim zadovoljan ozvucenjem, ali sinoc sam imao minimalne zamjerke. Bukvalno mi je svih ovih godina nedostojalo guranje u prvim redovima, adrenalin, znoj i unistavanje glasnih zica. Sve u svemu, meni sinocnji koncert na kraju odnosi prevagu nad onim iz Arene od prije 4 godine. Jeste da su mogli opiciti jos koju, ali kad sad vidim da su nas zaobisle "Love Bites" i "March of the Damned", nije mi bas nesto mnogo zao. E, da, prijatno me je iznenadila "Devil's Child". Respekt za stavljanje te pomalo zapostavljenje pjesme u setlistu. Sta bi tek bilo da su svirali "Take These Chains" recimo.

 

Helloween je prema ocekivanju imao podredjeni status, jbga. Gitare nekako dosta tihe u odnosu na ostale instrumente, plus prema najavi kraca minutaza svirke, plus onaj dosadni medley kojeg nikako da izbace, itd, itd. Ali opet ne mogu reci da su bili losi. Sasvim solidni su bili. "If I Could Fly" i "Power" su za mene bili vrhunci njihovog koncerta. Pohvale i za onu ogromnu naduvanu bijelu tikvu sa oreolom Kipa slobode.

 

Propustio sam pocetak Helloweena i "Eagle Fly Free", za sta zaslugu snosi ciganjska (no racism) organizacija ulaza u fan-pit. Staviti nekih dvije hiljade ljudi da ulazi na samo jedan ulaz sirine obicnih vrata od dnevne sobe, uz detaljnu kontrolu i pretresanje, je nevidjena ciganstina. Na kraju imas apsurdnu situaciju da pred kolosalnom Arenom, koja moze da primi 25000 ljudi i koja ima sigurno par desetina razlicitih ulaza, stoji u jednom redu grupa od dvije hiljade ljudi i ceka citavih 45 minuta da udje unutra, pomjerajuci se mic po mic. Pretpostavljam da su nadlezni za organizaciju razmisljali (ne)logikom kako je malo karata prodato, pa je dovoljno pustiti samo jedan ulaz za fan-pit i to je to. Ustediti ljudstvo, vrijeme, pare. Sto se mene tice, mogu slobodno da se jebu i ne treba vise ni jedan koncert da organizuju, ionako nema sanse da ce dovesti neke manje bendove koji me zanimaju, a ove velike su svakako vec dovodili ovde po nekoliko puta.

 

Primjetio sam da je u publici bilo i ljudi iz regiona, cini mi se da sam u jednom momentu vidio rumun(j)sku zastavu, a nakon koncerta ispred jednog grila u Bulevaru Despota Stefana naidjem na jednog lika i tri rasne plavuse hevijanerke koji su ovamo potegli iz Splita. Takodje, upoznao sam i par likova iz Osijeka.

 

Pozdrav svima koje sretoh juce. :pivopije:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ lapsus, priznajem :haha:

Imam obicaj da njih dvojicu nehotice permutujem, to datira iz vremena kad, osim Halforda, nisam znao ko je ko u bendu, a mocnu zvukovnu konstrukciju "kej kej dauning" sam vezivao za Tiptonov ultra-metal izgled. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su skuplje platili halfordove mantile nego onu video prezentaciju koja je izgledala kao da je neki lik iz indije sklopio za 40 dolara preko freelancer.com

 

vaistinu los video, kontao sam da sam ja jedini koji je to primetio zbog moje profesionalne deformacije, whats your excuse ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...